6 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

6 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Benzinin rafineri çıkış fiyatına zam Benzinin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 0.57 ile yüzde 1.13 arasında yansıması bekleni..
İran'da isyan iddiası Bush yönetiminin askeri tehdidi altındaki İran'dan, AB ile nükleer programıyla ilgili kritik pazarlıklar yaptığı günlerde isyan haberleri geliyor.
AB'den İran'a: Enerji üssü ol Bush yönetiminin askeri tehdidi altındaki İran'ın kasımda askıya aldığı uranyum dönüştürme programını yeniden devreye sokacağını ilan etmesi AB'yi harekete geçir..
Aliyev gemi azıya alıyor Azerbaycan'da kasımdaki seçimler yaklaşırken, Devlet Başkanı İlham Aliyev, muhalefete baskıyı artırdı. Siyasi partiler üzerindeki denetimleri sıklaştırma kararı alan ..
Zevahiri'nin tehdidi ürküttü Kaide'nin iki numaralı ismi Eyman el-Zevahiri'nin önceki gün El Cezire'den yayımlanan video kaydında Irak savaşının sıkı müttefikleri ABD ve Britanya'ya 'Irak'tan..
İsrailli Araplar katliam şokunda Gazze Şeridi'ndeki işgalin sona erdirilmesi öngörülen ağustos ortası yaklaşırken, gerilimin dorukta olduğu İsrail'de, önceki gece bir İsrail askerinin kuzeyde..
Dışişleri Kürtleri uyardı Kürdistan Demokrat Partisi'nin ABD ile Irak anayasasına sekiz yıl sonra Kürtlere kendi kaderini tayin hakkı konulmasında anlaştıklarını söylemesi Ankara'da tepki yar..
ABD'de tasarı: Kıbrıs'ı tanıyın ABD'de Demokrat Partili Robert Menendez, Türkiye'yi, Kıbrıs Rum kesimini, AB'nin üyesi ve 'Kıbrıs Cumhuriyeti' olarak tanımaya çağıran bir karar tasarısını Tem..
BM ile mayın anlaşması KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, ara bölgedeki mayınların temizlenmesi konusunda BM ile anlaştıklarını açıkladı. "İlk etapta Haspolat ve Alayköy arasındaki..
'İspanyol pirinci' Rice Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe'yi Teksas'taki çiftliğinde ağırlayan ABD Başkanı George W. Bush, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın İngilizcede...
Artvin'de altın çıkarmaya fren İdare mahkemesi, Artvin Cerattepe'de altın işletme izni veren Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurdu: Çevreye zararın telafisi olmayabilir.
Grizu faciasını ihmal yaratmış Gediz'de 18 kişinin öldüğü grizu patlamasına dair Çalışma Bakanlığı'nın teftiş raporu: İşveren, hiçbir önlemi gereği gibi almamış, yüzde 100 kusurlu.
Tatbikatı biraz abarttılar Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne atanan yeni mezun 60 polise, meslek öncesi hazırlık eğitimi verildi. Kemal Köksal Stadı'nda yapılan tatbikatta gösterici kılığına gir..
Sahiden de 'film gibi' Çalışmak için gittiği Almanya'da Alman bir kadınla evlenen, ancak bu evlilikten doğan bebeğini göremeden Türkiye'ye dönmek zorunda kalan baba, 38 yıl sonra oğlu ile Bol..
Şehit iki pilotu dalgıçlar çıkardı Kumluca ilçesi açıklarında geçen cumartesi akşamı görev uçuşu sırasında düşen Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopterin enkazı 120 metre derinde bulund..
Öğretmenler dikkat! Milli Eğitim Bakanlığı'nın alacağı 10 bin 509 öğretmen için başvurular, 10 Ağustos Çarşamba günü başlayacak. 10 bin 509 kadroya, ilk atama, açıktan ve...
Metro için kamulaştırma Metro inşaat alanında kalan Fatih, Eminönü ve Beyoğlu'ndaki bazı taşınmazlar 'acele' kamulaştırılacak. Metro inşaat alanında kalan bazı taşınmazların ivedilikle Büyükş..
Britanya'dan ikinci 'firar' Haziran ayında üç küçük çocuğunu evde bırakıp Marmaris'e tatile gelen ve ülkesine dönüşünde, çocuklarını ihmal etmek suçlamasıyla tutuklanan Kelly Ann Piggford'un ..
Teröre karşı yetkiler sınırlı Genelkurmay Başkanı Özkök, Afganistan'dan gelen birlikleri karşılarken konuştu: Terörle mücadeleyi kısıtlanmış yetkilere rağmen sürdürüyoruz. Halk, yöneticiler v..
Ağabeyine kavuştu Afganistan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti (UGYK-ISAF) bünyesinde altı ay süreyle görev yapan ve ISAF Komutanlığı'na ilave olarak Kâbil Çokuluslu Tugayı ile...
Teslim alanlara gözaltı PKK tarafından 11 Temmuz'da kaçırıldıktan sonra önceki gece Tunceli kırsalında serbest bırakılan jandarma er Coşkun Kırandi'nin memleketi Akçaabat'ta dün sevinç vardı.
Vali ve vekillere tuzak Bingöl'de bir açılışa giden vali Vehbi Avuç (ortada), AKP Bingöl milletvekilleri Mahfuz Güler (solda) Abdurrahman Anık (sağdan ikinci) ve Fevzi Berdibek (sağda) ile...
İsrail gemilerini döndürdü İsrail Ulaştırma Bakanlığı, dün dört yolcu gemisini 'güvenlik tehdidi' nedeniyle Türkiye'deki limanlara gitmemesi için uyardı. Yaklaşık 3 bin 500 yolcusuyla İsrail'..
'Sorun yalnız yetki değil' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün "Türk Silahlı Kuvvetleri kısıtlanmış yetkilerine rağmen terörle mücadeleyi sürdürec..
Misafirhane bombalandı Şemdinli Jandarma Komutanlığı misafirhanesine önceki gece bombalı saldırı yapıldı. Hakkâri Valiliği, PKK'nın saldırısında üç uzman çavuş ile iki erin şehit olduğunu, bi..
Adada hediye vakti Başbakan Tayyip Erdoğan, tatil için geldiği Ekinlik Adası'nda çocuklara dondurma dağıttı. Erdoğan, bu yıl da tatilini arkadaşı işadamı Remzi Gür'ün Ekinlik Adası'ndaki vill..
Trabzon'da yine silahlar konuştu Trabzonspor'un Rum takımı Anorthosis maçı öncesi bilet ve forma yüzünden çıkan tartışmada bir kişiyi öldürdüğü öne sürülen TS 67 Taraftarlar Derneği Başkanı S..
Bir hemşire 20 bebeğe bakıyor Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Yenidoğan Ünitesi'ndeki altı bebeğin ölümüne 'gram-negatif etkili' bir bakterinin neden olduğu saptand..
'Terörün nedeni ABD politikası' Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu'nun (USAK) anketine göre, Türk halkı Usame bin Ladin'i terörist olarak tanımlarken, küresel terörün en önemli nedeni..
Patlamayı üstlenen yok İstanbul Valisi Muammer Güler, önceki gün Pendik'te iki kişinin ölümü, dört kişinin yaralanmasına neden olan patlamayı terörle ilişkilendirmenin henüz mümkün olmadığını..
Trenler bomba alarmlı olacak PKK'nın trenlere yönelik saldırılarda bulunması üzerine, lokomotiflere raylara döşenen bombaları önceden haber veren sistem kurulmasına karar verildi.
Ziyarete 'soykırım' iptali İsviçre'nin Ekonomi Bakanı Joseph Deiss'in eylülde Türkiye'ye yapacağı ziyaret, 'Ermeni soykırımı' iddiaları nedeniyle bu ülke ile yaşanan gerilime kurban gitti.
Merada arkeoloji zor Ani harabelerinde, Prof. Beyhan Karamağaralı yönetiminde arkeolojik kazılar başladı. Sorbon Üniversitesi'nden Prof. Jean Pierre Mahe ve altı kişilik ekibi de gelecek haft..
İçinden otlak geçen tarih Türkiye-Ermenistan sınırında yer alan Ani harabeleri, köklü tarihi ve içeriğiyle Efes kadar değerli ve etkileyici. Ama Efes kadar ilgi gördüğünü söylemek güç.
'Adap görevlisi' artık plajlarda Caddebostan Plajı'nda 30 özel güvenlikçi, adabıyla denize girmeyenlere müdahale ediyor. Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk: İncitmeden öğreteceğiz.
Tişört yağmuru Sahiller yarışma ve protestoyla şenlendi. Alanya ilçesinin Tosmur Halk Plajı'nda sıcak kumda kalma yarışması düzenlendi. Turistlerin ilgi gösterdiği yarışmada birinci, 1 saat 1..
Yerli karpuz tehlikede Türkiye, Çin'den sonra dünyanın ikinci büyük karpuz üreticisi. Ancak yerli karpuz türleri, ithal edilen hibrit (melez) tohumlar nedeniyle yok olma sınırına geldi.
İskeleye soruşturma Bodrum'un Göltürkbükü beldesinde açılıp kapanan iskele kapısıyla ilgili kaymakamlık soruşturma başlattı. İskeleyi yaptıranın Bük Tatil Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Adil Ü..
Rus denizciler dipte mahsur Rusya'da yedi personelli askeri mini denizaltı, Büyük Okyanus'taki Kamçatka Yarımadası açıklarında, 190 metre derinlikteki tabanda sıkışıp kaldı.
Gençlerin oyuyla 'en güçlü' oldular Yeniyetmelerin gözdeleri Lindsay Lohan ve Ashton Kutcher... Teen People dergisi, okuyucu oylarıyla en güçlü 10 oyuncuyu seçti.
Bu fotoğraf bir 'ilk' NASA'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderdiği Discovery uzay mekiği dönüş hazırlığına başlarken, uzay mekiğinden her gün yeni bir Dünya manzarası geliyor.
Kansere ilaç: İlaç değişimi Meme kanserinin erken döneminde yapılan ilaç değişimi, hastalığın yayılma riskini azaltıyor. Avusturya'da Viyana Tıp Üniversitesi'nin araştırmasına göre...
Akdeniz alev alev Akdeniz aşırı kuraklık nedeniyle alevlere teslim oldu. İspanya'da perşembe günü çıkan iki orman yangınında 2 bin 400 hektar alan zarar gördü.
Domingo yaş bunalımında! İspanyolların ünlü opera sanatçısı tenor Placido Domingo, 'kızı yaşındaki' meslektaşları yüzünden kariyerini noktalamak üzere. 64 yaşındaki şarkıcı...
Po Nehri kokain akıyor İtalya'da, kıyılarında 5 milyon kişinin yaşadığı Po Nehri, kokain yatağına dönüşmüş. Nehirdeki kokain kalıntılarının 40 bin doza eşit olduğu anlaşıldı.
Marilyn'den 'son' kasetler Marilyn Monroe'nun genç yaşta ölümü, 43 yıldır tartışılırken, efsane sarışının 'tedavi için' doldurduğu kasetler ortaya çıktı. 5 Ağustos 1962 günü yatağında ölü o..
Sultanlar'a kolay lokma Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2006 Dünya Şampiyonası elemelerinde Belçika'yı 3-1 yendi; H Grubu'nun zirvesine oturdu. Filenin Sultanları, Voleybol 2006 Dünya Şampiyo..
Beşiktaş'ın ilk yabancısı Ellis Beşiktaş geçen sezon Murat Didin'in çalıştırdığı Skyliners'ın iki yıldızından biri olan Ellis'i transfer etti. Potada şampiyonluğa oynayacak bir ekip için koll..
Devlerin uyanışı İlk hazırlık maçında İsrail'e kaybeden Basketbol Milli Takımı, Polonya'yı farklı yenip moral tazeledi. Mehmet 15 sayı, 9 ribaund, Ermal ise 13 sayı ile pota altını domine ett..
Olimpiyat'ta futbol şöleni Süper Lig'in ilk haftasında Sivasspor, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Malatyaspor ile karşılaşıyor. Orhan Erdemir'in yöneteceği maç saat 20.00'de başlıyor. Sivas 4 Eyl..
« » 1 2 3 4 5 6 7