4 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

4 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Giyim ve tarım fiyatları düşünce enflasyon temmuzda eksi çıktı Temmuz ayı enflasyon verileri, tarım, gıda ve giyim fiyatlarındaki büyük düşüş ile döviz fiyatlarındaki gerilemenin etkisiyle be..
İhracatçıdan hükümete: Aşırı maliyetler hızımızı kesiyor Yüksek girdi maliyetleri ve Çin faktörüne rağmen üst üste rekorlar kıran ihracatçıya göre artık deniz bitti.
‘Bankalar tekstil sektörüne Çin’den daha çok zarar veriyor’ İhracat ve istihdamda Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden olan tekstil, iç piyasadaki daralmanın yanı sıra dış piyasadaki Çin tehd..
Petrol 62 doların üzerinde Uluslararası piyasalarda ham petrolün varil fiyatı üç gün içinde ikinci kez 62 dolar sınırını aşarak yeni bir rekora yaklaştı.
Adidas, Reebok’ı satın alıyor Alman spor malzemeleri üreticisi Adidas-Salomon, ABD'li rakibi Reebok International'ı 3,1 milyar Euro'ya (3,8 milyar dolara) satın alıyor. Adidas'tan yapılan açı..
TeliaSonera’nın kârı azaldı İsveç ve Finlandiya ortaklığındaki telekom şirketi TeliaSonera'nın kârı, beklentilerin gerisinde kaldı. Geçen yılın ilk yarısında 7 milyar 116 milyon İsveç Kronu (..
Belediyelere para akacak Belediyeler ve il özel idareleri, yeni gelir kaynaklarına kavuşuyor. 2006 yılı başından itibaren Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden Konaklama Vergisi’ne, şans oyunlarından..
Haksız sağlık karnesi kullanan Bağ-Kur’luya ceza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Bağ-Kur Sağlık Sigortası Yardımları Yönetmeliği Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürl..
Enerji teşviği için 30 kişi çalıştırma şartı Teşvik kapsamındaki 49 ilde yatırım yapacak işletmelere yüzde 20 enerji desteği verilecek.
Mavi kola olur mu? Pepsi Blue’nun reklamlarını gördünüz mü? Ya tattınız mı?.. İlaç hissi veriyor bana. Görünüşü çocukken içtiğimiz renkli şuruplar veya camsil gibi bir şey... Bunu eleştiri iç..
Kaçak cep telefonu satan bin bayi kepenk indirdi Çalıntı ve kayıt dışı telefonlar için yapılan düzenlemeler ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. MOBİSAD, bin bayinin kepenk indirip izini kaybet..
Fransa arşivlerinde Ermenilerin yaptığı katliamın belgesi bulundu Türkiye’nin AB üyeliğine en muhalif ülke konumundaki Fransa, sözde Ermeni soykırımı iddialarının dünyadaki en büyük savunucul..
Mahkûmlar denetim altında internette sörf yapabilecek Ceza İnfaz Kanunu’nun değiştirilmesinin ardından cezaevlerinin yönetimi ve cezaların infazına ilişkin tüzük yeniden düzenlendi. Hazırlana..
Öğretmene yıllık 400 YTL kırtasiye yardımı yapılacak 2005 Mali Yılı Bütçe Kanunu'na göre, öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılında alacakları hazırlık ödeneği, geçen yıla göre yüzde 15 oranı..
Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı 2-3 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin www.osym...
Doğu Karadeniz’i tabii afet değil plansız yerleşim yıktı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen sel ve heyelan sonrası kaybolanları arama çalışmaları sürüyor. Bayındırlık ve İskan Bakanı Fa..
[HABER İZLENİM] Devlet yara sarma sözü verdi, hayat normale dönüyor Doğu Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan sel ve heyelan, arkasında derin yaralar bıraktı. Ölü ve kayıp sayısı henüz netleşmey..
Yağmurlar yerini sıcağa terk edecek Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, ülkenin doğusuna kayan sağanak yağışlar yerini sıcak ve güneşli bir havaya bırakacak.
‘Okullarda sadece evrim teorisi okutulmasın’ ABD Başkanı George Bush’un, Amerikan okullarında evrim teorisinin yanı sıra evrenin üstün bir zekanın ürünü olduğu teorisinin de okutulması yönünd..
İlk kez köpek klonlandı Canlıları klonlama alanında birçok ilke imza atan Güney Koreli bilim adamı Hwang Woo-suk, bu kez bir köpeği klonladı. Hwang’ın ekibi, bir Afgan tazısını klonladı ve kl..
Kayseri’de de bebek ölümleri vakası Kayseri Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi yenidoğan ünitesinde dün 7 bebek hayatını kaybetti. Sebebi henüz belirlenemeyen ölümlerin gece başladı..
‘Atatürkçüler Lozan’da kullanıldı’ İsviçre’de düzenlenen "Lozan 2005 Buluşması"na katılan Türk Solu Dergisi yazarı ressam Bedri Baykam, toplantıyı organize eden İşçi Partisi’ne sert eleştiri..
İtfaiye merdiveni yeterli olmayınca vatandaşlar duruma tepki gösterdi Mersin’de itfaiyenin gerekli ekipmana sahip olmaması, neredeyse bir felakete sebep oluyordu. Bir alışveriş merkezinde çık..
Engelli genç kız askere çağrılmayacak Aydın’da, askere çağrılan engelli 19 yaşındaki Hatice Akgül’ün bilgi yanlışlığı düzeltildi.
Yasal koruma eksikliği, şahitliği zorlaştırıyor Türkiye’de insanlar mahkemeye intikal eden olaylara ‘tanık’ olmak istemiyor. Mahkemelerde gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayan en önemli deliller..
İstanbul’a giren herkes kameralarla tespit edilecek İstanbul’da hizmete giren kameralı sistem içine otogar da dahil edildi. İstanbul’a ayak basan herkesin kimliği kameralarla tespit edilecek.
Uzayda ilk tamir başarılı oldu Discovery uzay mekiğinde uzay tarihinde bir ilk olan yörüngede onarım işlemi başarılı oldu. Böylelikle, geri dönüşte atmosfere giriş esnasında yeni bir kaza iht..
Tescil yaptırmayan, ‘Adana kebap’ satamayacak Adana’nın sembolü olan kebabı disiplin altına almak amacıyla, tabelasına "Adana kebap’’ yazanlardan, ‘tescilli belge’ istenecek. İşletmecilerden..
Bitkisel hayatta doğum yaptı ABD’de 3 aydır bitkisel hayatta bulunan 26 yaşındaki bir kadın doğum yaptı. Bebek sağlıklı doğarken, anne, doğumun ardından fişinin çekilmesi sonucu öldü.
Çin’de maden kazası: 24 ölü Çin’in ortasında yer alan Henan (Hınen) eyaletindeki bir kömür madeninde meydana gelen gaz sızıntısından dolayı 24 işçinin öldüğü bildirildi.
Pendik’te bomba patladı: 2 ölü, 5 yaralı İstanbul Pendik'te saat 00.10 sularında bir çöp konteynırına bırakılan bomba patladı. Patlamada 2 kişi hayatını kaybetti,
Aşı programı mercek altına alınıyor Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de şimdiye kadar uygulanan koruyucu aşılama programını masaya yatırıyor.
Sahibi olmayan mimarlığa Kültür ve Turizm Bakanlığı talip İstanbul İl Kültür Müdürü Doç. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin önceki gün Zaman’da dile getirdiği, "Mimarlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’..
Troia Festivali’nde Yıldız Kenter’e Homeros Şiir Ödülü Bu yıl 42.si düzenlenen "Troia Uluslarası Festivali" 9 Ağustos’ta başlıyor.
Tiyatrocu Mete Sezer vefat etti Tiyatro sanatçısı Mete Sezer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi’nde vefat etti.
Hulki Aktunç’un durumu ağır Edebiyatımızın usta yazarlarından Hulki Aktunç, Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde yoğun bakımda tutuluyor.
Açıkhava’da bir kere daha Candan Bu yıl 16.’sı düzenlenen Most Açıkhava Konserleri, bugün ve yarın akşam saat 21.00’de gerçekleşecek Candan Erçetin konserleriyle sona eriyor.
Ulusalcılar dağılınca Tantan rotasını DSP’ye çevirdi Kamuoyundan bekledikleri ilgiyi bulamayan üç ‘ulusalcı’ partinin birleşme çabası yine sonuçsuz kaldı.
CHP’ye göre, Altan Öymen kongrede taktik hatası yaptı CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Altan Öymen’in İstanbul il kongresinde Şinasi Öktem karşısında mağlubiyete uğramasını ‘takti..
Antalya’da 1 saat yüzen Baykal: 2 bin 720 kulaç attım CHP lideri Deniz Baykal, taziye ziyaretinde bulunmak için geldiği memleketi Antalya’da sabah sporunu ihmal etmedi. Geçtiğimiz hafta vefat..
Terör örgütüne destek olmakla suçlanan İHD DEHAP’a gelin verdi Kurucu üyelerinden yazar Adalet Ağaoğlu’nun ‘PKK yanlısı politika izliyorlar’ diyerek istifa ettiği İnsan Hakları Derneği, DEHAP..
Küçükali: En devamsız vekil ben değilim; ama yoklama sistemi yanlış Milletvekilleri ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri Derneği (TÜMİKOM) tarafından Meclis’in en devamsız ismi seçilen Göksal Kü..
AK Partili Kapusuz: Gümrük Birliği Anlaşması’nda Baykal’ın imzası var AK Parti Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz, Gümrük Birliği ile ilgili Ek Protokol’e karşı çıkan CHP lideri Deniz Baykal’ın..
MHP, Tekir Yaylası’nda ‘tek başına iktidar’ isteyecek MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, hafta sonunda yapılacak 16. Erciyes Zafer Kurultayı’nda, tek başına iktidar olma iddialarını d..
Makam ile adliye arasında sıkışan başkanlar: İcraata vakit kalmıyor Türkiye’de en çok denetlenen kurumların başında belediyeler geliyor. Halka birinci dereceden hizmet götürmekle yükümlü başk..
27 Mayıs’ın şahitlerinden Demokrat Partili Kadriye Çımbarcı hayata veda etti 1960 ihtilalinin şahitlerinden biri daha hayata veda etti. Demokrat Parti’nin 14 yıl boyunca kadın kolları başka..
Trabzonspor Türkiye’yi üzdü Baskılı oynadık ama takım oyununu oturtamadık. Orta sahada çok top kaybettik, tempoyu yeterince yükseltemedik. Fatih’in golüyle umutlandık, gerisini getiremedik..
Seyircisiz oynama kararında onayım gerekmez İstanbul İl Güvenlik Kurulu'nun aldığı 3 büyükler arasındaki maçlara seyirci alınmaması kararını yorumlayan Başbakan Yardımcısı ve spordan sorumlu ..
Şaban Yıldırım'a güveniyorum Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez, görevi devraldıktan sonra Teknik Direktör Şaban Yıldırım'ın gönderileceği yönündeki spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını söyled..
Ankaraspor, maçlarını Ostim Stadı’nda oynayacak Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, protokol için ayrılan 500 biletin dağıtımı konusunda Gençlik Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) ile anlaşamay..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8