31 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

31 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Telsim'den Turkcell'e dava Telsim Telekomünikasyon Kurumu (TK) tarafından belirlenen referans arabağlantı ücretlerini uygulamadığı gerekçesiyle Turkcell hakkında dava açtı.
'Petrol fiyatı 70 dolarda kalmaz' Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Chevron'ın üst yöneticisi David O'Reilly, petrol fiyatlarının 70 doların üzerinde fazla tutunamayacağını söyledi.
Memur maaşına Erdoğan çözümü Memur maaşlarına 2006'da uygulanacak zam oranlarında pazarlık sıkıntısı, Başbakan Erdoğan'ın devreye girmesiyle çözüldü. Düşük maaşlı memurların zammı yüzde 20'yi..
'En hızlı ülke Türkiye' Financial Times, modanan hızına yetişmek isteyen İngiliz giyim şirketlerinin Çin'den Türkiye'ye doğru kaymaya başladıklarını ifade etti.
Bolu'da ikinci ışık bekleniyor Yapımına 1993'te başlanan ve sol tüpünde ilk ışığa bir ay önce ulaşılan Bolu Dağı Tüneli'nde sağ tüpteki ışığa 4 Eylül'de Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da katılaca..
Otomobilde değişen bir şey yok Türk otomotiv sektörünün üretimi azalıyor. Temmuzda geçen yıla göre yüzde 15 gerileyen taşıt araçları üretimi, 71.7 bin adede indi.
'Bu yıl balık bol olur' Av yasağının sona ermesine bir gün kala balık halinden İstanbullulara müjdeli haber geldi: İstanbullu bu yıl ucuz ve bol balığa doyacak.
Fransa'nın inadı inat AB'yle 3 Ekim'de müzakerelere başlamaya hazırlanan Türkiye açısından, bugünkü AB Daimi Temsilciler Toplantısı ile yarınki AB dışişleri bakanları toplantısı kritik önemde..
Paris'te ateş hep göçmenleri yakıyor Fransa başkenti Paris'in bir hafta içinde ikinci kez Afrikalı göçmenlerin kurban gittiği bir yangın felaketine sahne olurken, ülkede göçmenlerin ihtiyacın..
Maori usulü barıştılar Yeni Zelanda'da iki İsrail vatandaşının casusluk suçlamasıyla geçen yıl temmuz ayında tutuklanması sonrası askıya alınan Kudüs-Wellington diplomatik ilişkileri dün yeni..
Bakü'yle önce ticaret Kıbrıs Türk Hava Yolları'na (KTHY) ait bir uçakla Azerbaycan'a tarihteki ilk doğrudan uçuşu gerçekleştiren KKTC heyeti, dün temaslarına başladı.
Sünnilerin ümidi Sadr Irak'ta Şii Arap-Kürt ittifakı tarafından meclisin oyuna sunulmadan referanduma havale edilen kalıcı anayasa taslağını reddeden Sünni Araplar, referandumdan 'Hayır' çıka..
Erdoğan'dan Irak yorumu Başbakan Tayyip Erdoğan, Wall Street Journal'a Irak'la ilgili makale yazdı. Türkiye'nin yeni Irak idealine bağlı olduğunu belirten Erdoğan, Irak'ın teröristlerin eğiti..
Medreseliye siyaset yasak Britanya'daki terör zanlılarının Pakistan'da dini eğitim görmüş olması dikkatleri medreselere çevirirken, Pakistan Yüksek Mahkemesi, medrese mezunlarının başta seçim..
Dünya silaha sarılmış ABD Kongresi raporuna göre, geçen yıl silah satışında rekor kırıldı. 2000'den sonraki en yüksek düzeye ulaşan ve Çin...
Koizumi'ye harakiri itirazı Japonya'da posta hizmetlerini özelleştirme hamlesi senatodan geri çevrilince 11 Eylül'de erken seçim kararı alan Başbakan Juniçiro Koizumi...
Şaron'a karşı Netanyahu İsrail'in Gazze'den çekilmesine karşı çıkıp maliye bakanlığından istifa eden Benyamin Netanyahu, Başbakan Ariel Şaron'a meydan okudu.
Hariri için tutuklamalar Lübnan'da 14 Şubat'ta eski Başbakan Refik Hariri'nin ölümüyle sonuçlanan suikastın failleri oldukları iddiasıyla Devlet Başkanı Emil Lahud'un koruma şefi olan cumhuri..
Ahmedinecad aşka el atıyor İran'da petrol gelirinin adil paylaşımı sloganıyla cumhurbaşkanı seçilen aşırı muhafazakâr Mahmud Ahmedinecad'ın ilk icraatı işsiz ve parasız gençleri dünya evine s..
30 Ağustos coşkusu başkadır 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü coşkuyla kutlandı. Bir dizi törenin yapıldığı Ankara'da, ilk olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök ve..
Filistin olalım istiyorlar Batman'daki olayları değerlendiren Yaşar Büyükanıt: "Türkiye, Filistinleştirilmek isteniyor. Eylemi düzenleyen yasal bir parti. Birileri ajite ediyor, tepk..
Provokasyon uyarısı Malatya'da Hükümet Meydanı'nda düzenlenen 30 Ağustos kutlamalarında konuşan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, vatandaşları uyardı.
Güneş ODTÜ'yü sevdi İstanbul Park'taki Formula G'de, ortalama 30-40 kilometreyle giden 'güneş arabaları' kozlarını paylaştı. TÜBİTAK Bilim Teknik'in düzenlediği ve 15 üniversite ile bir lisen..
Çeyiz için altı çift boşandı Isparta Belediyesi, 28 Ağustos'ta bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği sünnet ve toplu nikâh şölen hazırlıklarına aylar öncesinden başladı.
Urartuca dersini bekçi verecek Urartu dilinin yaşatılması için Halk Eğitim Merkezi'nde açılacak kursta, bu dili kendi kendine öğrenen Çavuştepe Kalesi bekçisi Mehmet Kuşman ders verecek.
'Bantla uçağı tamir ettiler' Onur Air'le uçan Alman tatilcilerin kendilerini Airbus A321 tipi uçağın tavanının kopan parçasını bantla tutturmaları, Almanya'nın çok satan gazetesi Bild'e hab..
Bu gece Miraç Kandili Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bu gece kutlanacak Miraç Kandili için bir mesaj yayımladı.
Çamaşır kavgası: 2 ölü Çamaşır asma kavgası kanlı bitti. İki kişi öldü, biri çocuk beş kişi yaralandı. Mimarsinan Mahallesi Susurluk Sokak'taki dört katlı apartmanda oturan...
7 yaşında, 40 'sabıka' Kocaeli ve Sakarya'da yol kenarlarındaki tesislerde duran araçlardan hırsızlık yaptıkları öne sürülen ikisi kadın, biri çocuk beş kişi, Düzce'de bir kamyoncunun cep tel..
İmam-hatibe formül 1970'lerin yöntemi Milli Eğitim Bakanı Çelik, imam-hatiplilerin ÖSS'deki katsayı sıkıntısını aşmak için yeni formül önerdi: Meslek liseliler, 1970'lerde uygulanan ve Başba..
Yetkililer kız öğrenci avında! Doğu ve Güneydoğu'da kız çocuklarının okula kazandırılması için milli eğitim müdürlüklerince yürütülen çalışmalara kimi zaman yerel yöneticilerle askerler de ka..
Kazandı, okuyamıyor Anamur'a bağlı Güleç Köyü'nde yaşayan 19 yaşındaki Gülümser Durhan, iki kez girdiği üniversite sınavını kazanmasına rağmen, parasızlık yüzünden okuyamıyor.
'Ordudan farklı düşünmüyoruz' Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP'nin son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra yayımlanan bildiriyi 'postmodern uyarı' şeklinde değerlendirmesine tepki gö..
DTH'den duyarlılık çağrısı Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Koordinasyon Kurulu, son günlerde Seferihisar, Maçka, Cunda ve Batman'da yaşanan toplumsal gerilim konusunda Başbakan Recep Tayyip ..
PKK'lı için 'şehit' dedi gözaltına alındı Trabzon'un Maçka ilçesinde öldürülen Suriyeli uyruklu PKK'lı Mesut İsa için "Bizim şehidimiz" diyen DEHAP Nusaybin İlçe Başkanı Naz..
Anavatan'ın grup kurmasına üç var Sağa yaklaştığını iddia ederek 28 Haziran'da CHP'den istifa eden Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, dün Anavatan Partisi'ne katıldı. Meclis tatile girerken 1..
Bu ne sorumsuzluk Tapip Odası kızgın Vatan ve Sabah'ın, "Aşılardaki thimerosal, çocuklarda otizme yol açıyor" iddiası, hekimleri kızdırdı. İstanbul Tabip Odası Aşı Komisyon..
Sağlık Bakanlığı: Risk yok Sağlık Bakanlığı, aşılarda sağlık açısından herhangi bir risk olmadığını açıkladı. Bakanlık, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Aşı Güvenliği Komitesi'nin raporunda, 'Bazı a..
İki ilaçlama uçağı peş peşe düştü Antalya Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (Antbirlik) iki zirai ilaçlama uçağı düştü. Pawnne 25 tipi ilaçlama uçağı, Serik ilçesine bağlı Boztepe Köyü'..
Aslanoğlu silahını iade edecek CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, silah taşıma ve her fırsatta ateş etme hastalığına tepki amacıyla tabancasını Meclis'e teslim etme kararı aldı.
Her yerden ölüm sekiyor Silah meraklılarının serseri kurşunları, dün yine can aldı. Bartın'da 'seken' kurşun ailesiyle alışverişten dönen 32 yaşındaki Havva Erbil'in ölümüne neden oldu.
Vekil kulağına kurşun hasarı 'Serseri kurşun'lar dün Havva Erbil'in ölümüne, Sabriye Biçer'in ağır yaralanmasına yol açtı. AKP'li Faruk Koca'nın iç kulağı, düğünde Bala Belediye Başkanı İbrah..
New Orleans göle döndü Katrina kasırgası sonunda New Orleans'ı vurdu; kent bir göl görünümünde. Bölge bir çevre felaketiyle karşı karşıya. En az 80 kişinin öldüğü sanılıyor, maddi hasarın boy..
İtalyanlara 'tarihi' çağrı İtalya'nın ev sahipliği yaptığı 4.4 milyon sanat eseri hava kirliliği ve vandalizm tehdidi altında.
En yaşlı insan 115'inde öldü Hollandalı Hendrikje van Andel-Schipper, 115 yaşında öldü. Schipper'in ölümüyle Guinness'te en yaşlı insan unvanı 115 yaşındaki ABD'li Elizabeth Bolden'a geçti.
Bisiklete binen erkekler dikkat! ABD'de yapılan bir araştırma otomobil yerine bisikleti tercih eden erkeklerin daha seyrek ereksiyon olduğunu, bisiklet üzerinde oturma süreleri uzadıkça, erek..
Avrupa genişliğinde delik Antarktika üzerindeki ozon tabakası, bu yıl geçtiğimiz yıllara göre büyük bir genişleme gösterdi.
3 milyon yıllık illet Sadece Hindistan'da her gün 1000 kişinin ölümüne yol açan tüberküloz hastalığının, 3 milyon yıl önce Afrika'nın doğusunda ortaya çıktığı anlaşıldı.
Babıâli'de yeniden şenlik başlıyor Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Babıâli ruhunu yeniden canlandırmak amacıyla 'Babıâli Şenliği' düzenliyor. Ayasofya Meydanı'nda yapılacak olan şenlikte, ..
Sarışın olmak böyle bir şey... Elele, eylül sayısında Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis ile evlilik hazırlığı yapan model Tuğçe Kazaz'ı kapağına taşıdı. Sezonun moda çizgilerinden okula gitmek i..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8