31 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

31 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğalgaza zam İstanbul ve Ankara'da, konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 4.80, sanayide kullanılan doğalgaza ise yüzde 5.65 oranında yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Enerji ve Tabi..
Benzin'in rafineri çıkış fiyatına zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı.. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 2 civarında yansıması bekleniyor. Edinile..
Beşiri'de ölen teröristler 7'ye yükseldi Batman'ın Beşiri İlçesi'nde terör örgütü PKK mensuplarıyla güvenlik güçleri arasındaki çatışma sonrası yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde bir ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mudurnu'da orman yangını Bolu'nun Mudurnu ilçesinde orman yangını çıktı. Askeri birlikler ve vatandaşlar yangını sö..
Miraç Kandili bu gece Miraç Kandili bu gece kutlanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu kutsal gece ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı. Bardakoğlu'nun mesajı şöyle: 31 Ağustos 2005 Ç..
DİE: Dış ticaret açığı Temmuz'da 4.8 milyar $'a yükseldi DİE'ye göre 2005 Temmuz ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla ihracat yüzde 4 azalırken, ithalat yüzde 8.7 arttı. Temmuz ayında dış t..
Borsada rekor kapanış İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 382.69 puan artarak, 30,908.02 puandan tarihi rekorla kapandı. Hisse senetleri 2. seansta, ortalama yüzde 1.25 oranında değer kazandı..
EGO otobüs sürücüsü alkollü çıktı Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsünü kullanan bir kişi alkollü çıktı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Beşiri'de ölen teröristler 7'ye yükseldi Batman'ın Beşiri İlçesi'nde terör örgütü PKK mensuplarıyla güvenlik güçler..
Borsa rekorla kapandı: 30.908 AB'den gelen haberlerle hızla yükselen Borsa, günü yüzde 3 oranında değer artışla 30 bin 908 puandan tamamlayarak kapanış rekoru kırdı. Merkez Bankası'nın kapanı..
Yeni ilköğretim müfredatı 12 Eylül'de Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü Servet Özdemir, 9 ilde pilot uygulaması yapılan yeni ilköğretim müfredatının bu yıl tüm Türkiye'de 1-5'inc..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); EGO otobüs sürücüsü alkollü çıktı Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsünü kullanan bir kişi alkollü çıktı.
Dışişleri: AB Dışişleri Toplantısı öncesinde yorum yapmak doğru değil Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, AB Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER) ve AB Dışişleri Bakanları toplantıları son..
Çağlayan: 2006 yılı zorlu geçecek Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Çağlayan, ''Öyle gözüküyor ki 2006 yılı, 2005 yılından biraz daha zorlu geçecek'' dedi. Çağlayan, ASO'..
"Petrol fiyatlarının yükselişinden ABD sorumlu" Almanya, petrol fiyatlarının yüksekliğinden dolayı ABD'ye ve ''hedge'' fonlara çattı. Ekonomi Bakanı Wolfgang Clement, Almanya radyosuna verdiğ..
THY'de kalp krizi için cihaz Türk Hava Yolları'nın (THY), kalp krizlerinde kullanılan defibrillatör cihazlarını kabinde bulunduran ve gerekli eğitimleri kendi bünyesinde yapan Türkiye'nin ilk..
Orhan Pamuk 16 Aralık'ta hakim önünde Yazar Orhan Pamuk hakkında, İsviçreli bir gazeteciye Ermeni tehciri konusunda yaptığı açıklamanın çevirisinin Türkiye'de bir dergide yer alması üzerine "..
Şırnak'ta trafik faciası: 3 ölü Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.
Havaya ateş etti komşusunu yaraladı Ordu'nun Çamaş İlçesi'nde bir kişi, korkutmak için havaya tabancayla ateş ederken, eşini ve tartıştığı komşusunu yaraladı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yeni ilköğretim müfredatı 12 Eylül'de Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü Servet Özdemir, 9 ilde pilot u..
"Irak'ta izdihamda 648 kişi öldü" Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir köprü üzerinde intihar eylemcileri bulunduğu söylentisi üzerine çıkan izdihamda 648 kişinin öldüğü bildirildi. Irak İçişleri B..
FAO: kuş gribi Avrupa'ya da yayılacak Asya'da onlarca kişinin ölümüne yol açan kuş gribinin muhtemelen Avrupa ve Ortadoğu'ya da yayılacağı bildirildi. BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), virüsün y..
Aksu kardelenleriyle buluştu Turkcell’in 2000 yılından bu yana Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü ve yaklaşık 10 bin kız öğrenciye burs imkanı sağlayan ‘Kardelen’ ..
Pakdil: "Meclis 1 Ekim'de çalışmalarına başlayacak" TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, olağanüstü bir durum olmadığı sürece TBMM'nin 1 Ekim'de çalışmalarına başlayacağını söyledi. Ziyaretlerde ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); TDT müdürlüğüne Özcan atandı Murat Gökçer'in geçen hafta istifa etmesinin ardından Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlü..
"Irak'ta izdihamda 640 kişi öldü" Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir köprü üzerinde intihar eylemcileri bulunduğu söylentisi üzerine çıkan izdihamda 640 kadar kişinin öldüğü bildirildi. Irak Sağl..
'Kuş gribi Avrupa'ya yayılacak' BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), virüsün yabani kuşlar tarafından çok uzak yerlere taşınabileceğini, Sibirya'dan gelen kuşların hastalığı yakın bir gelecekte Haz..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Altın Portakal'da sürprizler bitmiyor Bu yıl 24 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 42. Antalya ..
"Che" artık pop ikonu olmayacak Küba devriminin önderlerinden Ernesto "Che" Guevara'nın ailesi, Arjantin doğumlu Che Guevara'nın ünlü fotoğrafının kullanımını sınırlandırmak için yasal savaş ..
Bienal'de "Filistin İnsanlık Müzesi" Bu yıl 16 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Uluslararası İstanbul Bienali birbirinden ilginç projelerle İstanbullu sanatseverlerin ..
Kaçak elektriğin maliyeti 1 milyar dolar Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ), Türkiye’de kaçak olarak kullanılan elektriğin maliyetinin 1 milyar dolar olduğunu açıkladı. TEDAŞ’a göre kayıp k..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); THY'de kalp krizi için cihaz Türk Hava Yolları'nın (THY), kalp krizlerinde kullanılan defibrillatör cihazlarını kab..
Yazar Pamuk davası 16 Aralık'ta Yazar Orhan Pamuk hakkında, İsviçreli bir gazeteciye Ermeni tehciri konusunda yaptığı açıklamanın çevirisinin Türkiye'de bir dergide yer alması üzerine "Türklü..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Şırnak'ta trafik faciası: 3 ölü Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 32 kişi yara..
"Irak'ta izdihamda 637 kişi öldü" Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir köprü üzerinde intihar eylemcileri bulunduğu söylentisi üzerine çıkan izdihamda 637 kadar kişinin öldüğü bildirildi. Irak Sağl..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yarın Dünya Barış Günü Yarın insanlığın savaş acılarının bir daha yaşanmaması için kutladığı Dünya Barış Günü...1 E..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kaçak elektriğin maliyeti 1 milyar dolar Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ), Türkiye’de kaçak olarak kullanılan e..
Borsa'da tarihi seviyeler AB'nin bugün başlayacak ve Türkiye'nin de konu edileceği toplantılarına yönelik olumlu beklentiler Borsa'ya yükseliş olarak yansıdı. Borsa 1. seansı yüzde 1.7 oranın..
KESK Uzlaşma Kurulu'na başvuracak Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, toplu görüşme sonunda imzalanan mutabakat metnine koydukları şerh nedeni..
Mersin'deki göçükten işçinin cesedi çıkarıldı Mersin'deki krom tesislerinde meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçinin cesedinin çıkarıldığı bildirildi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yazar Pamuk davası 16 Aralık'ta Yazar Orhan Pamuk hakkında, İsviçreli bir gazeteciye Ermeni tehciri konusunda yaptı..
"Irak'ta izdihamda 500 kişi öldü" Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir köprü üzerinde intihar eylemcileri bulunduğu söylentisi üzerine çıkan izdihamda 500 kadar kişinin öldüğü bildirildi. Irak Sağl..
Milli Saraylar'daki iki tablo "sırra kadem bastı" TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Milli Saraylardaki "Keçi Güden Kız" ve "Köy Girişi" isimli iki yağlıboya tablonun kaybolduğunu ve 14 yıldı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Mozart’ın başı çalındı Avusturya’nın Salzburg kentinde mumya müzesinde sergilenen, dünyaca ünlü klasik müzik kompoz..
Altın Portakal'da sürprizler bitmiyor Bu yıl 24 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali sinemasevelerin karşısına yeniliklerle çıkıyor..
Venedik'e "Uzakdoğulu" açılış Dünyanın en eski film festivallerinden biri olan Venedik Film Festivali, bu yıl 62'nci kez düzenleniyor. Festivalin açılışı Hong Kong- Çin ortak yapımı olan Tsui..
Erdoğan: Sessiz devrimin keyfini çıkaralım Başbakan Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos gecesinde yaptığı Ulusa Sesleniş konuşmasında, ‘Türkiye, son 33 ayı büyük bir değişim hareketini, adeta bir ‘ses..
OKS'de 2. yerleştirme başvuruları cuma bitiyor Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS) 2. yerleştirme için başvuru süresi 2 Eylül Cuma günü sona erecek.
» 1 2 3 4 5 6 7 8