30 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

30 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB Komisyonu: Rumları tanıma mecburiyeti yok Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın, Türkiye’nin Rumları tanıması gerektiğini ima eden açıklamaları sonrası AB Komisyonu’ndan Ankara’ya ‘net’ d..
Denktaşlar’dan Azerbaycan’a ‘buruk’ çıkarma Kıbrıs Türk Hava Yolları’na ait bir uçak, ilk kez Türkiye dışında bir ülkeye doğrudan uçtu. KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Dışişleri Ba..
Filistin’de korkulan olmadı ateşkes sürecek Filistinli örgütlerin İsrail’e düzenlediği intihar saldırıları sonrası bölgedeki ateşkesin büsbütün sona ermesinden korkulurken, dün bu yönde rahat..
Sünnilerden ‘anayasaya hayır’ kampanyası Iraklı Sünniler, önceki gün onaylanan yeni anayasa taslağına karşı kampanya başlattı. Üst düzey Sünni liderler ve din adamları, anayasanın 15 Ekim’dek..
TİKA, projeleriyle küresel kurumsallaşmayı kolaylaştırıyor Türkiye’nin ‘ileri kolu’ olarak dünyanın birçok köşesine hizmet götüren Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), gel..
Time dergisi: El Kaide, Türkiye’deki hücreleri ile Avrupa’ya saldıracak ABD’nin ünlü haber dergisi Time, terör örgütü El Kaide’nin, Türkiye ve İran’da üslenen "uyuyan hücrelerini" kullanarak..
Irak Savaşı’nda Vietnam’dan fazla gazeteci öldürüldü Irak’ta, Mart 2003’te başlayan savaşta, 20 yıl süren Vietnam Savaşı’nda öldürülenden daha fazla gazeteci öldürüldü.
Tataristan’la ilişkiler yükselişte Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’ın kuruluşunun 1000. yıldönümü kutlamaları için Rusya’da bulunan Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tataristan Cumhurbaşk..
Çin ile rekabet etmekte zorlanan ayakkabıcılar ithalata yöneldi Çin’den yapılan ayakkabı ithalatı Türkiye’de üretimi durduruyor. Üretim için yıllardır mücadele veren sektör temsilcileri ise b..
Ünlü İtalyan markalara fason üretim Ucuz ayakkabı ithalatı yüzünden zor duruma düşen ayakkabı üreticileri, Armani, Gucci gibi ünlü İtalyan firmalarına fason üretim yaparak ayakta kalmayı plan..
Patatese Meclis de çare olamadı, kilo fiyatı 1 yeni liraya tırmanıyor Dargelirlilerin belli başlı yiyeceklerinden patates, ucuz günleri geride bıraktı. Geçen yıl ortaya çıkan ‘patates kanseri..
Yedi ayda 2,9 milyon adet beyaz eşya satıldı Ocak-Temmuz 2005 döneminde buzdolabı, otomatik çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırından oluşan toplam dört ürünün üretimi geçen yılın aynı d..
Tüpraş’ta devler kapışacak Tüpraş’ta çıkılan ikinci ihale devler yarışına dönüştü. Dünyanın tanınmış petrol şirketleri Tüpraş’ı almak için kendisine bir Türk ortak seçti. İhaleye katılacak ko..
Kasırga, petrolü yeniden 70 doların üstüne çıkardı Atlas Okyanusu'nda etkili olan Katrina kasırgası ABD'nin ham petrol, işlenmiş petrol ve doğalgaz üretiminde önemli azalmalara sebep oldu.
Zorlu, Amity Oil’i 40 milyon dolara alıyor Zorlu Grubu talip olduğu Amity Oil şirketinin tüm hisselerini satın almak için gerekli sözleşmeyi imzaladı.
Borsa'da bugün işlem yapılmayacak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bugün işlem yapılmayacak.
Denizden vazgeçen yerli turistin kültür turizmine ilgisi artıyor Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin İç Turlar Pazarı Anketi'ne göre, yerli turistlerin 2002 yılında yüzde 61,9 olan deniz, ..
Antalya'ya beş milyon turist geldi Antalya Hava Limanı dış hatlar terminallerine, Alman ve Ruslar çoğunlukta olmak üzere önceki gün 39 bin 631 turist giriş yaptı.
Balıkçılar için kurşun geçirmez bot Akuadan Su Ürünleri firması, balıkçılar için kurşun isabet aldığı zaman batmayan bot üretti. 3 tona kadar yük taşıma kapasitesi ile polietilen malzemeden y..
İhracat yeniden hızlandı, ağustostaki artış yüzde 23 Temmuz ayında sadece yüzde 1,1'lik artış kaydeden ihracat ağustosta yeniden atağa geçti. Ağustos ayının ilk 26 gününde bir önceki yılın ay..
Fransa’nın kara listesinde Türk havayolu şirketi yok Fransa Sivil Havacılık Teşkilatı, ‘uçuş emniyetini tam anlamıyla sağlayamayan’ yasaklı havayolu şirketlerini açıkladı.
Fransa'dan uçak biletlerine 'yoksullukla mücadele' vergisi Fransa, küresel yoksullukla mücadelede kaynak olarak kullanmak üzere gelecek yıldan itibaren hava ulaşımına yeni bir vergi koymayı p..
THY’den Almanya yolcularına özel tarife Türk Hava Yolları (THY), Almanya’nın önemli şehirlerine 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında seyahat edecek yolcular için özel bir tarife uygulayacak.
Memura seyyanen 80 Yeni Türk Lirası artı yüzde 5 zam 2,5 milyon memuru ilgilendiren 2006 yılı maaş artışlarında uzlaşmaya varıldı. Buna göre, ek ödeme almayan memurlara gelecek yılın birinci ..
Bankaların verdiği kredilerdeki artış haziranda da sürdü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) bankacılık sektörü verileri baz alınarak hazırladığı rapora göre, haziran ayında b..
Türksat, yeni uydu için harekete geçti, 2007’de uzaya fırlatılacak Uzay yarışından kopmak istemeyen Türkiye, üç haberleşme uydusu yapmak için düğmeye bastı. Projeyi yürüten Türksat Uydu Haber..
Asya Finans sermayesini 240 milyon yeni liraya çıkarıyor Asya Finans, ödenmiş sermayesini 120 milyon Yeni Türk Lirası'ndan 240 milyon YTL'ye artırma kararı aldı.
Avea'dan Silahlı Kuvvetler mensuplarına özel tarife Avea, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik tarifesini hizmete sundu.
Çanakkale batıkları, savaştan 90 yıl sonra ilk kez görüntülenecek Çanakkale Savaşı’nda kilit rol oynayan ve ‘yüzen kale’ olarak adlandırılan batık savaş gemileri Goliath ve Triumph, National ..
Varlık nedenlerini sorunların devamına bağlayanlar var Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Atilla Kıyat, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin genç kadroların tansiyonunu düşürmek için bazı açık..
Katrina, hem ABD’yi hem de petrolü vurdu ABD’de günlerdir büyük bir endişeyle beklenen Katrina kasırgası, sabah saatlerinde Luisiana kıyılarını vurmaya başladı.
45 yaşını aşmayan hakim ve savcılara İngilizce kursu Adalet Bakanlığı, hakim ve savcıların İngilizce öğrenmesi için Yeditepe Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’yle anlaştı.
30 Ağustos coşkusu 83 yıldır sürüyor Türk ordusunun işgal güçlerini Anadolu’dan söküp attığı ve tarihe Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak geçen 30 Ağustos Zaferi’nin 83. yıldönümü coşkuyl..
Zaferi gurbette terfi ederek kutladılar Kosova’nın Prizren kentinde 1999 yılından bu yana barışa katkıda bulunan Türk birliği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 83. yıldönümünü coşkuyla kutladı.
‘Posterler Atatürk’e benzemez oldu’ Milli bayramlarda resmi ve özel kurum binalarına asılan bazı Atatürk posterlerinin Atatürk’e benzememesi, ressamlar arasında tartışma başlattı.
Sürücü kursu işletmecisi sahtecilikten tutuklandı Sivas’ta, başkası adına sahte kimlik ve giriş belgesi düzenleyerek, ehliyet sınavında sahtecilik yaptıkları iddia edilen bir sürücü kursu işl..
Eşini döven koca, malların ayrılmasını isteyemez Medeni Kanun’la getirilen eşler arasındaki yeni "mal rejimi" uygulaması dava konusu olmaya başladı. Yargıtay, eşini döven ve aldatan bir kocan..
Işın tedavisi görenler hastanelere alınmayınca pansiyonlarda kalıyor Hastaneler, radyoterapi (ışın tedavisi) gören kanser hastalarını yataklı kabul etmiyor. Sistem, diğer birçok ülkede de ayn..
Yoğunluk şehrin girişine kurulacak hastane ile aşılacak İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, hastanelerdeki yoğunluğun şehre girişlerde kurulacak büyük hastanelerle aşılacağını söyledi.
Muş’ta vekiller kan vermek için sıraya girdi Muş Devlet Hastanesi bünyesinde açılan kan bankasında milletvekilleri kan vermek için sıraya girdi.
Kızılay Kan Merkezi’nde dolandırıcılık iddiası Türkiye Kızılay Derneği Çapa Kan Merkezi’nde çalıştıkları sırada, satılan kanın bedelini kredi kartlarından ödeyip, nakit para aldıkları iddiası..
Üniversite öğrencisi genç kız maganda kurşunu kurbanı Malatya’da düğün esnasında ateş açılması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Begüm Kartal (22) gözyaşları arasında toprağa veri..
İngiltere’de üniversite sınavında Türk öğrencinin büyük başarısı İngiltere’de, Türk çocuklarının başarısız olduğu sınavda Mustafa Sulo, A-Level sınavlarında, 5 A ve 2 birincilik alarak Cambri..
10 bin öğretmenin ataması yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndaki soruların öğretmen adaylarının branşları gözetilmeden hazırlanmasına yönelik eleştirileri dikkate a..
İHL’ye kayıt yaptıran öğrenciye altın ödülü İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) tarafından İstanbul’daki imam hatip liselerine (İHL) kayıt yaptıran 48 öğrenciye yarım ..
Operasyonlarda 155 kilo eroin ele geçirildi Çorum’da bir besi çiftliğinde yapılan operasyonda 80 kilo 200 gram esrar maddesi ile 160 kök hintkeneviri bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili 4 ki..
Kapıdan satıcılar ‘Sağlık Bakanlığı gönderdi’ diyerek dolandırıyor Satıcı kılığında kapı kapı dolaşan dolandırıcılar, basında çıkan haberlerden yola çıkarak yeni yöntemler geliştirdi. Kimi d..
Cumhuriyet savcısı da kredi kartı mağduru Denizli’de kimliği belirlenemeyen kişiler, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Bahadır’ın kredi kartını kopyalayıp, 6 bin 940 YTL’lik motorin aldı.
Fehriye Erdal, Belçika’da hakim karşısına çıkacak Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal, Belçika’nın Gent Sorgulama Mahkemesi’nde 13 Eylül 2005 tarihinde hakim karşısına çıkaca..
Batman’da provokasyona karşı sükûnet çağrısı Batman’da 25 Ağustos’ta güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada öldürülen teröristlerin cenazelerini almak için hastaneye yürüyen bölücü terör ö..
« » 1 2 3 4 5 6 7