30 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

30 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Heinz'da mutlu son Galatasaray uzun süredir peşinde olduğu Marek Heinz'in transferini sonçlandırdı ve Sarı-Kırmızılı kulüp Çek oyuncunun menajeri aracılığıyla üç yıllık sözleşme imzaladı.
Sıralama turları biterken Haftanın olayı, şampiyonluk iddialı üç takımın da beraberliği 90+'da, üstelik geç +'larda kaktırdıkları gollerle kurtarması! Beşiktaş tam 'gaza bastım' havasındayken..
Dedi&Kodu Üç kişi bağırıyor diye istifa etmem. Cemal Aydın, Ankaragücü Başkanı Taraftarın yönetime gösterdiği tepkiyi değerlendirirken.
YAKINDAN KUMANDAN Bu haftanın gündemi, harbiden de Alex'in şahane golüydü. Bir daha sanırım Halley Kuyrukluyıldızının Dünya'ya çarpacağı yıl göreceğimiz türden bir vuruş ve gol seyrettik.
İspanya'da sıcak rekabet La Liga'da tepedeki takımların ama özellikle Real Madrid ve Barcelona'nın ne yapacağı ligin başlangıcındaki en önemli sorudur. Her iki takımın tarihleri, aralarındaki..
Hükümetten yüzde 5 zam Hükümet ile memur sendikaları konfederasyonları arasında Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer gerginliği ile başlayan ve yüzde 3 zam önerisiyle umut kıran toplu görüşmeler..
50 bin kişi iş için 'detay' bekliyor Sanayi Bakanı Ali Coşkun'un, '50 bin kişiye iş' sağlamayı hedefleyen istihdam projesinin uygulamaya girmesi 'detay' çalışmalara kaldı. Coşkun, önceki gün ..
'Fiyatlar düşmeden Erdemir özelleştirilmeli' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Erdemir'i, global oyuncu yapmak için özelleştirileceğini belirtirken, dünya çelik fiyatlarındaki yükselişin özelleşt..
'Satışın durdurulması şart' CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Harun Akın, "Yassı mamul üretiminin artırılması ve Erdemir'in satışının durdurulması, ülke stratejisi aç..
Uçak biletlerine insani vergi Fransa, küresel yoksullukla mücadelede kaynak olarak kullanmak üzere gelecek yıldan itibaren hava ulaşımına yeni bir vergi koymayı planlıyor.
Doğan, POAŞ'ı almaya yakın Doğan Holding, İş Bankası ve iştiraklerinin Petrol Ofisi'ndeki yüzde 44.05'lik hissesini almak için görüşmeye başlıyor. Anlaşma sağlanırsa Doğan Holding'in hisseler..
Tüpraş'a ortakla girecek Petrol Ofisi dün Tüpraş'ın yüzde 51 payının özelleştirilmesi ihalesine ön yeterlilik alan Tüpraş Acquisition Consortium ile Ortak Girişim Grubu oluşturma kararı verdi..
Tüpraş ihalesi için devler güç birliği yaptı Tüpraş özelleştirmesi için dört ortak girişim grubu başvuruda bulundu. Tüpraş özelleştirilmesinde katılımcıların, ortak girişim grubu oluşturmak i..
Petrol, Katrina ile zirvede Rekor üstüne rekor kıran petrol fiyatları varil başına 70 dolar sınırını da aştı. Asya'da ABD hafif petrolünün varil fiyatı, gün içinde 70.80 dolara kadar çıktıkta..
Telsim, borcu için Nokia ile anlaştı Finlandiyalı Nokia, Telsim ile borç konusunda yaşanan uyuşmazlığı çözmek üzere anlaştıklarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yapılan anlaşma..
Ucuz konut için kuralar çekildi TOKİ ve İstanbul Belediyesi'nin alt gelir grubu için yapacağı 678 konutun kurası çekildi. Başvuru sayısı 6 bin 973'tü...
Beyaz eşyacılar ihracata sarılıyor Beyaz eşya üretimi bu yılın Ocak-Temmuz döneminde yüzde 0.91 azalırken, ihracatı yüzde 5.3 artış kaydetti. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği'nin veril..
McDonald's'ın Türkiye atağı McDonald's Türkiye Genel Müdürü Sadi Fansa, hisselerin Anadolu Grubu'na geçmesinden sonra 2005 yılı sonuna kadar, yeni restoran açılışı ve mevcut restoranların iyi..
Fransa 'kara liste'yi açıkladı Fransa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Fransa'ya uçuşları yasaklanan beş havayolu şirketini içeren bir kara liste açıkladı. Air Koryo Havayolları (Kuzey Kore)...
Bakü'ye KKTC uçağı 'düştü'! Bir KKTC uçağı, Türkiye harici ilk doğrudan uçuşunu yaptı. Bakü'ye inen (Azerice, düşen) uçakta Rauf Denktaş da vardı.
Chirac inat ediyor Elçilerle buluştu Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Avrupa Birliği'nin çarşamba, perşembe ve cuma günkü kritik toplantıları öncesi Türkiye aleyhtarı çıkışını ara vermed..
Britanya'dan Rumlara set Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalamasını ve Rum Yönetimi'ni tanımadığına dair beyanını görüşecek AB Daimi Temsilciler Toplantısı (COREPER) için hazırla..
Türkmen vekiller umutlu Irak'ta meclisten oylanmadan geçirilen anayasa taslağını, Irak Türkmenleri Cephesi ve Şii ittifakı mensubu Türkmen vekiller "Mükemmel değil, ama gelecekte eld..
Sünni Araplar protesto ediyor Irak'ta Şii-Kürt ittifakıyla mecliste oylanmadan 15 Ekim'deki referanduma havale edilen anayasa taslağına karşı Sünni Araplar 'Hayır' kampanyasına koyulurken, bu..
Putin'in midilli aşkı Yaz aylarında misafirlerini Soçi'deki yazlık konutunda ağırlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in son konuğu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ydi.
'Zarkavi'nin Türkiye planı' Time dergisi, Kaide'nin Irak şefi olduğu öne sürülen Ebu Musab Zarkavi'nin Türkiye ve İran'daki hücreleri aracılığıyla Avrupa'ya saldırmaya hazırlandığını iddia et..
İlkelerin adamı Talabani Irak'ın Kürt kökenli Devlet Başkanı Celal Talabani, koltuğuna mal olsa bile devrik lider Saddam Hüseyin'in idam fermanına imza atmayacağını söyledi.
Irak'a gazeteci dayanmıyor Irak'ta Mart 2003'te başlayan işgale, 20 yıl süren Vietnam savaşındakinden daha fazla gazeteci kurban gitti. Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütü..
'SPD, Türklerin peşinde' Almanya'da 18 Eylül seçimleri yaklaşırken, Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) seçim kampanyasında Türk kökenlilere ağırlık vermesi tepkilere neden oldu.
Chavez: Vaizi bize verin ABD'nin ünlü Evanjelist televizyon vaizi Pat Robertson'ın Bush yönetimine yaptığı Venezüella lideri Hugo Chavez'e suikast çağrısı karşısında, Caracas harekete geçti.
30 Ağustos'ta 'tekil' mesajı Çankaya'nın 30 Ağustos mesajı: Cumhuriyet'in Anayasa'da çizilen tekil yapısının yaşaması için herkes sorumluluk taşıyor.
GATA'da mezuniyet heyecanı Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde dün mezuniyet heyecanı vardı. Mezun olan 110 tabip teğmen için düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi...
'Başbakan'ın korumaları dayak attı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları şerit değiştirmediği gerekçesiyle durdurdukları bir aracın şoförünü dövdü.
Ağar: AKP'nin eğitim için vizyonu yok DYP lideri Mehmet Ağar, iktidarın türban sömürüsü dışında yükseköğretime ilişkin hiçbir vizyonunun olmadığını ileri sürdü. Dün, yazılı bir açıklama yapan..
Lewy: Soykırım belgeleri kuşkulu ABD'li siyaset bilimci Prof. Dr. Guenter Lewy, Ermeni soykırımı iddialarına dayanak oluşturan üç temel olguya ilişkin belge ve yorumların 'şüpheli' nitelik ta..
Tahrikçi görevde sağduyu nerede? Batman'da, PKK'lı cenazeleriyle başlayan gerginlik dün de sürdü. Vurulan Hasan İş'in ailesi polisi suçladı. Polis "Mermi yakından. Bu bir cinayet ya da kaza" ..
Kim vurdu tartışması Önceki günkü olaylar sırasında Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın makam odasına da, bir kurşunun isabet ettiği belirlendi. Camı ve panjuru delen merminin çekirdeği..
İmam-hatibe kayıt ödüllendirildi İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) tarafından İstanbul'daki imam hatip liselerine (İHL) kayıt yaptıran 48 öğrenciye yarım Cumhuriyet ..
Polis otosuna molotof DEHAP Kayapınar belde belediye binasında dün toplanan yaklaşık 100 kişi, Batman'ın Beşiri ilçesindeki PKK'ya yönelik operasyonları protesto etti, PKK ve Abdullah Öcalan ..
Okkan davası tek dosya Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile beş koruma polisinin şehit edildiği suikasta katıldıkları iddiasıyla üç kişinin yargılandığı davayla...
Orhan Doğan'a inceleme Yerel bir kanalda, "Kontrolsüz güç, tehlikeli güçtür. Halen dağlarda eli silahlı binlerce insan var. Kürt sorununda ciddi çözümler üretilmemesi halinde PKK kon..
Sahibinden satılık Bizans Cankurtaran'dan Topkapı Sarayı'na çıkan yolda demir kapılarla çerçevelenmiş bir bina. Gözleriniz demir kapılardan yukarıya doğru çevrilince bir tarihin hapsolduğunu ..
'200 ton altın'la savaş Uşak'ın Eşme ilçesindeki Kışladağ Altın Madeni'nin işletilmesi için son aşamaya gelindi. Kanadalı 'Eldorado Gold' firmasının Türkiye temsilcisi Tüprag Metal Madencilik..
29 Mart'ta güneş tutulması var TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nden Dr. Tuncay Özışık, 29 Mart 2006'ta gerçekleşecek tam güneş tutulmasının dünya yüzünde en iyi izleneceği ülkenin Türkiye, Türkiye'd..
Zafer Bayramı trafiğine dikkat 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapanacak. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre 07.00-16.00 saatleri arasında Topkule-Mah..
On Numara 'yı iki kişi bildi Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde, 10 bilen iki kişi, 54 bin 939 YTL 65'er YKr ikramiye kazandı.
Yerli turist çok değişti Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB), İç Turlar Pazarı-2004' adlı anketi, yerli turistlerin profilini ortaya çıkardı. 28 seyahat acentesinin 2004'te hizmet..
'Yazık' dersen okula gitmez Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim görevlisi Tülay Şener, anaokullarının yeni eğitim yılına 5 Eylül'de başlayacağını belirt..
Eğitime 10 bin yeni öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortamda 49 alana 10 bin 338 öğretmen atandı. Atama sonuçları http://personel.meb. gov.tr internet adresinden ve Avea ..
« » 1 2 3 4 5 6 7