3 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

3 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pendik’te ‘indirim günleri’ düzenlenecek Pendik’teki ticaretin geliştirilmesi ve ekonomik yönden ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Pendik Belediyesi tarafından geliştirilmek istenen ..
Temmuz ayının zam şampiyonu ulaşım ucretleri oldu İstanbul’da geçen ay en fazla fiyat artışı tren ve şehiriçi otobüs bileti ücretinde, en fazla fiyat düşüşü ise şeftalide görüldü. İstanbul T..
Türkiye’nin katı atık zararı yılda 400 milyon doları buluyor Avrupa Birliği (AB) sürecinde çevre sorunlarını çözmek için çalışan Türkiye, katı atık yönetimine sahip olmadığı için yılda yakla..
Ukrayna’da Zonguldak iş merkezi kurulması için resmen yer istedik Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, "Ukrayna’ya yaptığımız ziyaretler sırasında, burada büyük bir Zonguldak iş merkezi kurmak amac..
Mevsimlik işçiler fındık toplamaya geliyor Zonguldak’ın Alaplı ilçesine mevsimlik işçiler gelmeye başlarken fındık toplama ücreti de 14 YTL olarak açıklandı. Fındık toplama sezonunun başlamas..
Polis Beykoz’da bina yıkımına direnen 20 kişiyi gözaltına aldı Polis Beykoz’da bina yıkımına direnen 20 kişiyi gözaltına aldı
Bomba süsü verilmiş pankart, halka engelli koşu yaptırdı İkitelli’de otoban üzerindeki üstgeçide asılan bomba süsü verilmiş pankart, vatandaşların üstgeçit yerine otobandan geçmesine neden ol..
Japon Deniz Kuvvetleri’nin üç gemisi Boğaz’a demirledi Japonya Deniz Kuvvetleri’ne ait biri eğitim gemisi olmak üzere toplam üç firkateynden oluşan filo, İstanbul Limanı’na demir attı. Kafi..
Freni patlayan halk otobüsü iki kişiyi ezdi Güngören’de freni patlayan halk otobüsü, oto tamircisi önünde kamyonetinin lastiğini değiştiren İsmet Dönmez ile yanındaki arkadaşına çarptı. Otobü..
Cep telefonunu vermeyince bıçaklandı Zeytinburnu’nda 19 yaşındaki bir genç, arkadaşları ile parkta otururken yanına gelip cep telefonunu isteyen kişiler tarafından bıçaklandı.
İşyerinde yatan fotoğrafçı yangında öldü Bahçelievler’de fotoğrafçılık yapan Hilmi Ekinci (35), kaldığı işyerinde çıkan yangında dumandan boğularak öldü. Yangın, Bahçelievler Soğanlı Rehber C..
Üstgeçiti kullanmayan yayaya araç çarptı Cevizlibağ’da dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Kimliği belirlenemeyen 50-55 yaşlarındaki bir kişiye, yay..
Denizin altı bit pazarını andırıyor Denizi ve sualtını seven bir grup amatör balıkadamın kurduğu ve 8 ay içinde derinliklerin gönüllü çöpçüleri haline gelen Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme ..
Çin ve Rusya ilk ortak tatbikata hazırlanıyor ABD’nin Orta Asya ile Uzakdoğu’da artan etkisine karşı yakınlaşmayı sürdüren Çin ve Rusya, ilk ortak askerî tatbikatlarını yapmaya hazırlanıyor.
Villepin 17 Aralık kararlarını unuttu: Rumlar tanınmalı Fransa Başbakanı Dominique De Villepin, Avrupa Birliği'nin 17 Aralık Zirvesi'nde aldığı kararların aksine bir çıkış yaparak Türkiye'nin..
Brüksel düzeltti: Tanıma, şartlar arasında yok Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı İngiltere ve AB Komisyonu, Kıbrıs Rum İdaresi’nin tanınmasının 3 Ekim’de müzakerelerin başlaması için bir şar..
‘Amerika, PKK sorunu bitene kadar Türkiye ile çalışacak’ ABD Dışişleri Bakanlığı sözcülerinden Tom Casey, terör örgütü PKK konusunda Türkiye ve Irak ile görüşmelerin devam ettiğini ve PKK ter..
Ankara’nın yeni hedefi izolasyonlar Türkiye, Ek Protokol’ün imzalanmasının andından Ankara’ya gelen KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a tam desteğini yineledi. Cumhurbaşkanı Talat ve Başbak..
‘Müslümanları öldürün’ diyen radyo kapatılıyor Danimarka’da Radyo Yayın Merkez Kurulu, ‘Müslümanları öldürün’ çağrısı yapan Radio Holger’in yayın lisansının iptal edilmesi için 16 Ağustos’ta ..
Asi lider Garang’ın ‘ani’ ölümü Sudan’ı gerdi Sudan'ın güneyindeki isyan hareketini 21 yıl yürüttükten sonra 9 Temmuz'da cumhurbaşkanlığı birinci yardımcılığına getirilen Halk Kurtuluş Hareke..
Kral Fahd, son yolculuğuna sade törenle uğurlandı Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Suudi Arabistan Kralı Fahd dün toprağa verildi. Dünyanın bir numaralı petrol üret..
Suudi Kral'ın ölümüne en çok İspanyollar ‘üzüldü’ Suudi Arabistan Kralı Fahd'ın ölümüne, İspanya'da en çok ülkenin güneyindeki Marbella kentinde yaşayanlar üzüldü.
‘Ikea’nın açıldığı bölgede satışlarımız yüzde 20 arttı’ Mobilyada dünya devi İsveçli Ikea'nın mayıs ayında İstanbul Ümraniye mağazasıyla Türkiye pazarına girmesinin ardından Türk mobilya sekt..
Sabancı’dan hükümete Ek Protokol desteği: Elinize sağlık Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Gümrük Birliği Anlaşması Ek Protokolü'nü imzalayan hükümete tam destek verdi. İm..
Herkes imzalı fotoğraf istiyor Akaryakıt sektöründeki rekabet televizyon ekranlarına taşındı. Cem Yılmaz'ın Yerli Kara Şimşek reklamıyla gündeme getirdiği Opet'e, Petrol Ofisi de ilginç bir r..
Müşteri, otele çayı dışarıdan getiriyor Oteller belediyelerin eğlence vergisine yaptığı zamları fiyatlarına yansıttı. Birçok otelde yiyecek ve içecek fiyatları piyasanın 5-10 misline çıkınca ..
Erdemir ve İsdemir müdürleri istifa etti Kamuya ait toplam yüzde 49,29'luk payının blok olarak satışı için ihaleye çıkılan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın satış yöntemine çeşitli kesimlerd..
Çeşme Limanı’nda devir krizi yaşanıyor Danıştay 13. Dairesi ihale sürecinde Rekabet Kurulu'ndan izin alınmadığı gerekçesiyle Çeşme Limanı'nın özelleştirmesiyle ilgili yürütmeyi durdurma karar..
Metro Group’un 6 aylık cirosu 27 milyar Euro Metro Group, yılın ilk altı ayında yüzde 3,9 artışla 27,2 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi. Metro Group’tan yapılan açıklamaya göre, faiz, ver..
Gümrükteki Çin malı vurgununu 48 kontrolör mercek altına aldı Gümrük Müsteşarlığı, Mersin Limanı’na indirilen ancak yurda giriş işlemleri otomasyon sisteminin bulunmadığı Nusaybin’de yapılan..
Değişime ayak uyduramayan tekstilci batar Türkiye’nin ihracat lokomotiflerinden olan tekstil sektörü son dönemde gerilemeye başladı. Bunu son dönemde Çin’den ülkeye kaçak ürün getirilmesine b..
Bölgesel asgarî ücret teklifine IMF sıcak bakıyor Sanayiciler, bir süre önce Başbakan Tayyip Erdoğan’a teklif ettikleri bölgesel asgarî ücretin hayata geçirilmesi için yoğun çaba sarf ediyor...
ABD petrol şirketini Çin’e vermedi Çin’in devlete ait petrol şirketi CNOOC, ABD’li petrol ve gaz üreticisi Unocal’i satın almak için ABD’li petrol devi Chevron ile girdiği yarıştan çekildi.
Karadeniz’i sel vurdu: 8 ölü Trabzon ve Rize’de meydana gelen sel baskınları ve heyelan sonucu 8 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de kayıp. Bölgede ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. ..
Taşınabilir okullar geliyor Milli Eğitim Bakanlığı, göç alan yerlerdeki derslik sıkıntısını gidermek için kısa sürede yapılabilen, taşınabilir okul projesi başlatıyor.
Çeteyi şikâyet eden işadamına esrarengiz infaz Çıkar amaçlı suç örgütü oluşturduğu iddiasıyla haklarında dava açılan Söylemez Kardeşler çetesinin şikayetçilerinden biri olan fabrikatör Ali Aç..
Teftiş Kurulu, Demiröz’ü ‘yakın ekibine dikkat et’ diye uyarmış Şenol Demiröz’ün TRT Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından Ankara’da emeklilik kararının perde arkasındaki gelişmele..
Kızgın yağ ile fuhşa zorlanan Ukraynalı kadınlar kurtarıldı Antalya’da üzerlerine kızgın yağ dökülerek ve dövülerek aylardır zorla fuhuş yaptırılan 4 Ukraynalı kadın, jandarmanın yaptığı oper..
ÖSS tercih formunu teslim süresi bugün sona eriyor Üniversite adaylarının, 25 Temmuz’da başlayan ÖSS tercih formlarını teslim süresi, bugün mesai saati bitiminde sona erecek.
‘112 Acil Servis’i gereksiz meşgul eden vatan hainidir’ Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 112 Acil Servis telefonlarını gereksiz yere meşgul edenleri "vatan haini" olarak nitelendirdi.
Moldova, Türk liselerinin başarısını konuşuyor Başarılı eğitimi ve aldığı ödüllerle sık sık gündeme gelen Moldova-Türk liseleri öğrencileri bu yıl da katıldıkları uluslararası olimpiyatlar..
‘Başka Alistair’ler ölmesin’ diye 500 bin imza topladı İzmir Yeni Foça’da geçen yaz serseri bir kurşuna kurban giden 2,5 yaşındaki Alistair Grimasson’un avukat dedesi, Bireysel Silahlanmaya T..
Termik santral çevre felaketine yol açtı, sahiller külle kaplandı Zonguldak’a bağlı Çatalağzı beldesinde bulunan Çatalağzı Termik Santralı’ndan (ÇATES) çıkan küller Zonguldak sahillerini vurd..
‘PKK, hükümeti hedef aldı’ ‘Kürt aydını’ kimliği ile öne çıkan gazeteci-yazar Ümit Fırat, terör örgütü PKK’nın tek derdinin ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ olduğunu, İmralı’dan alınan talimatlar..
AİHM: Kayıp 2 HADEP’liden Türk yargısı sorumlu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2001 yılında Silopi Jandarma Komutanlığı’na çağrıldıktan sonra kaybolan HADEP Silopi İlçe Başkanı Serdar ..
Antalya’da iki ayrı çöp bidonunda patlama: 7 yaralı Antalya’da turistlerin yoğun olduğu iki ayrı bölgede çöp kutularında patlama meydana geldi. Kent merkezinde bulunan Festival Çarşısı ve Kal..
Yorulmaz’ı öldürmekle suçlanan sanık yine cinayetten yakalandı Susurluk Davası hükümlüsü Oğuz Yorulmaz cinayeti davasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra Eskişehir’de ..
Hac kuraları çekildi sonuçlar internette Hac için ön kayıt yaptıran adayların kura çekimleri ilk kez bilgisayar ortamında yapıldı. Sonuçlar www.diyanet.gov.tr internet adresinden öğrenilebili..
Emniyet kemerinin kullanılmaması, her yıl 10 bin hayata mal oluyor Emniyet kemerinin kullanılmaması sebebiyle Türkiye’de her yıl 10 bin kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiği belirtil..
Emre Albayrak, e-kulak soruşturmasında aklandı Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan’ın e-postalarının izinsiz olarak okunmasıyla ilgili davada AK Parti Amasya Milletvekili Hamza Albayrak..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8