3 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

3 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Glasgow öncesi son çıkış Bu sezon büyük umutlar beslediği Avrupa serüveninin ilk adımında beklenmedik bir darbe alan ve Kıbrıs Rum Kesimi'nden Anorthosis Famagusta'ya Lefkoşa'daki maçta 3-1 m..
'En pahalılar'dan biri Ailton Almanya Birinci Ligi'nde (Bundesliga) yeni sezonun en pahalı transferleri açıklandı. Yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği Bundesliga'da takımlara gelen ve ay..
Gece Siyah-Beyaz'dı Beşiktaş kulübü, dün gece İnönü Stadı'nda düzenlediği 'Siyah-Beyaz' adlı bir gösteriyle yeni sezonda giyeceği forma ve ürünlerini taraftarlarına tanıttı.
'En kolay yol'u seçtiler Zamanın Eğitim Bakanı "Şu öğrenciler olmasa Maarif'i ne güzel yönetirdim" demişti. Futbolumuza yönelik alınan son karar da, neredeyse bakanın görüş..
Güler: Sorumluları bulacağız İstanbul Valisi Muammer Güler, Fenerbahçe'nin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Everton ile yaptığı özel maçta bir kişinin silahla yaralanması olayıyla ilgili olarak so..
Hackett'ti ve üç altın kazandı Bu yıl 11'incisi düzenlenen Dünya Yüzme Şampiyonası, sekiz gün süren cekişmeli mücadelelerin ardından tamamlandı. Şampiyona damgasını vuran iki yüzücü hiç şüphe..
'İspanyol Carlos' Dünyanın en iyi sol kanat oyuncularından Real Madridli Roberto Carlos, artık İspanyol vatandaşı.
Telekom resmen Oger'in Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin 6.550 milyon dolar bedelle Oger Telecom'a satışına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onayl..
Memur, 300 YTL zam istemeye hazırlanıyor Hükümetle 15 Ağustos'ta toplu görüşme masasına oturacak olan memurlar, zam konusundaki taleplerini netleştirmeye başladı. Memur-Sen, halen 755 YTL ola..
IMF'ye asgari ücret raporu Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp'ın, "Türkiye'deki makroekonomik gidişattan son derece memnun olduk..
CHP'den 64'üncü iptal davası CHP, Meclis tatile girmeden hemen önce çıkarılan özelleştirme uygulamalarına ilişkin yasanın iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurd..
Erdemir'in müdürü ayrıldı Erdemir'in blok satışla özelleştirilmesine karşı çıkan Genel Müdür Dervişoğlu ile İsdemir Genel Müdürü Giyici istifa etti.
Çalışanlardan 'hayır' yürüyüşü Erdemir çalışanları, dün işyerlerinden ilçe merkezine kadar yürüyerek, fabrikanın özelleştirilmek istenmesini ve Kerim Dervişoğlu'nun istifasını protesto etti.
'Başbakan yanıltılıyor' Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Likoğlu, Dervişoğlu ve Giyici'nin istifasından üzgün olduğunu belirtterek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın...
Klima satışı bir aya sıkıştı Mayıs ve haziran aylarının serin geçmesi nedeniyle satışları hareketlenmeyen klimacılara birden bastıran sıcak havalar 'ilaç' gibi geldi. Temmuz ayı itibarıyla tü..
Temmuzda elektrik tüketimi patlaması Elektrik tüketiminde, temmuz ayında yüzde 12 ile bir önceki aya göre bu yılın en yüksek aylık tüketim artışı gerçekleşti. Miktar olarak da elektrik tüketi..
Esnaf mesleğini bırakıyor Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Derviş Günday, yılın ilk yarısında 33 ilde 34 bin 254 esnaf ve sanatkârın mesleğini bıraktığını açıkladı.
İstanbul Hilton'a sekiz teklif var İstanbul Hilton Oteli için 8 teklif alındı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki İ..
'Hepsiburada' güvenlikte öncü Visa ve Mastercard'ın yeni güvenlik standartlarını uygulayan ilk e-ticaret sitesi Hepsiburada.com oldu. E-ticaret sektöründe kredi kartının yaygın olarak kullan..
AB'den çatlak sesler Ek koşul sinyali Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerinin 3 Ekim'de açılmasına karşı ilk çatlak sesler yükseldi. Fransa Başbakanı Villepin, "Türkiye, Kıbrı..
Köşk'te Talat farkı Cumhurbaşkanı Sezer, KKTC Cumhurbaşkanı Talat'la bir saatlik görüşmenin ardından Türkiye'nin desteğini yineledi. Denktaş'a göre daha düşük protokol uygulanan Talat'ın &..
'İran'la büyük kriz kapıda' ABD Başkanı George W. Bush'un ikinci döneminde beklenen İran krizi kopuyor. Aşırı muhafazakâr Mahmud Ahmedinecad'ın cumhurbaşkanı seçildiği İran...
Fahd'a Vahhabi töreni Yıllardır çektiği hastalıkların pençesinden kurtulamayarak önceki gün ölen Suudi Arabistan Kralı Fahd, dün başkent Riyad'da çok sayıda dünya liderinin katıldığı cenaze t..
Marbellalı onu çok özleyecek Kral Fahd'ın ölümü, ülkesiyle beraber en çok İspanya'nın güneyindeki Marbella kenti sakinlerini üzdü. 20 yıldır tatilini Marbella'da geçiren Fahd...
Fischer, artık eski formunda Kabineye girdikten sonra aldığı fazla kilolar nedeniyle bir hayli sıkıntı çeken Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, sıkı bir rejime girerek, eski formuna k..
İranlı yargıç öldürüldü İran'da bazı cinayetlerde devletin parmağı olduğunu yazdığı için hapse atılan ve başlattığı açlık grevinde sağlık durumu iyice bozulan muhalif gazeteci...
Bağdat'a hava seferi başlıyor Irak Havayolları bugünden itibaren Bağdat-İstanbul arasındaki uçuşları başlatıyor.
Ankara'ya yeni Azeri elçi Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği'ne Zakir Haşimov atandı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in imzaladığı kararnamede, 'Anayasa'nın 109'uncu maddesinin 15'inci bendi esas..
Medeniyetler Mallorca'ya Başbakan Tayyip Erdoğan ile İspanya Başbakanı Jose Luiz Zapatero'nun BM'nin de teşvikiyle öncülük ettiği 'Medeniyetler İttifakı' projesinin ilk toplantısının kasım ay..
Belge Meclis'e gitsin mi? Türkiye'nin AB ile imzaladığı Gümrük Birliği (GB) Ek Protokolü'nün TBMM onayına sunulup sunulmaması tartışması sürüyor. Siyasiler ve uzmanların görüşleri şöyle:
Baykal: İşe TBMM'yi ortak edecekler CHP lideri Deniz Baykal, ek protokolün TBMM'ye mutlaka sunulması gerektiğini söyledi. Kıbrıs politikasının değiştiğini belirten Baykal, konuyu şöyle değerl..
Karacılarda terfi heyecanı Yüksek Askeri Şûra, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda orgenerallik için bekleyen yedi korgeneralin dosyasını inceliyor.
Vekil Küçükali Ankara'yı unuttu Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri Derneği, 1 Ekim 2003-30 Eylül 2004 arasını kapsayan TBMM 22. Dönem 2. Yasama Yılı İzleme Raporu'nu açıkladı..
Hacca talepte yüzde 50 artış var Türkiye'den hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'na başvuranların sayısı son yıllarda hızla artıyor. 1999'da 81 bin, 2000'de 120 bin, 2001'de 116 bin....
DSP'den bir istifa daha DSP'de yaprak dökümü sürüyor. Bülent Ecevit'in Vahdettin'le ilgili açıklamalarına tepki olarak eski bakanlar Zekeriya Temizel, Hikmet Uluğbay...
Sel ve heyelan yedi can aldı Sağanak Trabzon ve Rize'ye felaket getirdi. Sel sularına kapılan dört kişi hayatını kaybetti. Heyelanın yuttuğu bir evde ikisi çocuk üç kişi öldü. En az beş vatan..
Denizin dibi bitpazarı gibi Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi'ni (STH) kurarak gönüllü olarak denizaltını temizleyen bir grup dalgıç, sekiz ayda denizden 145 değişik grupta çöp çıka..
Makbule için önerge Menenjit nedeniyle kolları dirsek, bacakları ise diz hizasından kesilen Makbule Başboğa'nın durumu, TBMM gündemine taşındı.
Uğurböcekleri de azalıyor Uğurböcekleri kimyasal ilaç ve anız mağduru oldu. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Alaoğlu...
ÖSS tercihi için son gün Üniversite adaylarının, ÖSS tercih formlarını teslim süresi bugün mesai saati bitiminde sona erecek. İnternetten yapılacak başvurular için ise son gün 4 Ağustos.
'ÖSS'de geri adım atılsın' Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri İsmail Koncuk, yeni ÖSS sistemiyle eğitimin üç bilinmeyenli denkleme dönüştüğünü savunarak bu sistemde geri adım atılmasını istedi.
Antalya'da kâbus evi Sabıkalı ikili Antalya'da İnsan Ticareti Acil Yardım Hattı 157'ye gelen ihbarla 10 aylık bir vahşet bitti. Jandarma, Çankaya'daki üç katlı eve gittiğinde, fuhuş ve insan..
45 günde altı kadın sevindi Türkiye'de kadın ticaretinin ürkütücü boyutlarını ortaya koyan Birlaşmiş Milletler bünyesinde kurulan Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) projesi olan Alo 157, 23 Ma..
Şehit pilotlar gözyaşlarıyla Antalya'da Kumluca açıklarında cumartesi akşamı düşen helikopterin yeri önceki gün denizaltı arama robotuyla bulunurken, dört personelden ikisi hâlâ kayıp.
Yine yıkım, yine direniş Son günlerde kaçak yapıların yıkımı sırasında çıkan olaylara bir yenisi de Beykoz'da eklendi. Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü'nce Tokatköy'deki iki askeri saha..
'Avukat için ihale olmaz' Ankara Barosu, hükümetin Yüce Divan'da idare adına görev yapmak üzere, ilgili kurum avukatlarını bir kenara bırakarak, ihaleyle piyasadan avukatlık hizmeti satın a..
'Kuran Kursu' Danıştay'da Eğitim-Sen, Milli Eğitim müfettişlerinin denetim görevleri arasından Kuran kurslarının çıkarılmasıyla ilgili yönetmelik değişikliğinin iptali ve yürürlüğünün durduru..
AİHM'den 'kayıp' cezası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2001 yılında HADEP'li Serdar Tanış ile Ebubekir Deniz'in kaybolmasıyla ilgili iki ayrı davada Türkiye'nin 'yaşam hakkını ihlal ..
Şu'nun katil zanlısı elde Evinin önünde yaralanan bir kişiye yardım ederken, kurşunların hedefi olan dört çocuk annesi 30 yaşındaki Emel Şükran Şu'nun katil zanlısı olduğu iddia edilen S. K. ..
PKK dolar milyoneri Türkiye, Irak ve ABD arasındaki üçlü toplantıların ikincisi, bugün ABD'nin başkenti Washington'da başlıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8