29 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

29 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
OPEC, yüksek fiyatlardan rahatsız Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) geçen hafta 70 dolara kadar tırmanan petrol fiyatlarının yüksekliğinden rahatsız olduğu bildirildi.
‘Ömür boyu garanti’ saat satışlarını patlattı Adını İtalya’daki bir kasabadan alan Revello markasının üreticisi Bahar Saatçilik Yönetim Kurulu Üyesi Turan Turan, ‘ömür boyu garanti’ uygulamas..
Darphane yedi ayda 2 milyon Cumhuriyet altını üretti Fiyatı son dönemlerde fazla artmamakla birlikte, önemli tasarruf araçlarından biri olan altına talebin güçlü olduğu görülüyor.
Vakıflardan 2,3 milyon kişiye yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’nda, kurulduğu 1986’dan bu yana 6,3 katrilyon lira toplanırken, bunun 5,6 katrilyonu 931 sosyal yardımlaşma ..
Arıcılar, sahte bala karşı birlikte mücadele edecek Türkiye’deki ‘sahte bal’ üretimine karşı harekete geçen gerçek bal üreticileri, kendi ürünlerini paketleyip pazarlamak için kolları sıvadı.
İş Kurumu, 1020 işsiz genci ‘bilişimci’ yapacak Türkiye İş Kurumu (İş Kur), ‘Bilişim Çırakları Projesi’ ile bin 20 genci iş sahibi yapacak. Genel Müdür Namık Ata, söz konusu proje ile işsizli..
Kebaptan bıkan Arap turistler: Pilav da yemek istiyoruz Türkiye’de her gün et yiyen Arap turistler en çok pilavı özlemiş. Türkiye’nin çok güzel olduğunu söyleyen Araplar, "Kebap da çok güzel;..
Misafir gazetecilerden bedava Türkiye reklamı Turizmden büyük beklentileri olan Türkiye, 2005’in ilk altı ayında 35 ülkeden bin 475 gazeteci, gezi yazarı, tur operatörü ve kültür adamını ağır..
Kelaynakların nesli kurtuldu Nesli tükenmek üzere olan kelaynaklar, koruma çalışmaları sayesinde kurtarıldı. 2005 üreme döneminde 19 yavru sağlıklı bir şekilde yuvadan uçarak, koloniye katıld..
TDK, yeni işaret dili hazırlıyor Türkiye’de işaret dili konusunda karmaşa yaşandığını savunan Türk Dil Kurumu (TDK) yeni bir işaret dili oluşturulması için çalışma başlattı.
Üniversiteler ‘doktora yapıyor’ diye asistanları işten atıyor YÖK’ün üniversitelere uyguladığı baskının bir benzerini üniversiteler de geleceğin akademik kadrolarını oluşturmak için her aland..
Gösteri yapan PKK yanlıları polisle çatıştı; 1 ölü Batman’da çatışmada öldürülen teröristlerin cenazesini almak için hastaneye yürümek isteyen 500 kişilik gruba polis müdahale etti. Biber gaz..
‘Teröre prim verecek her hareket geleceğimize vurulan darbedir’ İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "Teröre prim ve cesaret verecek her türlü davranış mili birlik ve beraberliğimize, ülkemizin k..
Öldürülen Suriyeli teröristin cenazesine DEHAP'lılar sahip çıktı Trabzon'un Maçka ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölü ele geçirilen ‘Ferhat' k..
Serinlemek için göle giren dört kız kardeş boğuldu Elazığ’ın Sivrice ilçesi yakınlarındaki Hazar Gölü’ne serinlemek için giren 4 kız kardeş boğuldu. Elazığlı Sametoğlu ailesi, hafta sonu tati..
Devlet sahte kimliğe savaş açtı Terör örgütleri, mafya ve dolandırıcılar eylem ve faaliyetlerini sahte kimlikle yapmayı tercih ediyor. Yakalanan teröristin, soyguncunun üzerinden daha çok sah..
Sahte kimlik kullanımı engellenirse terör suçları da azalır Günümüz toplumunda bireyin devleti ile arasındaki ilişkiyi sağlayan, bağlarını kuran, devletine karşı kendisini ifade etmekte kul..
Kapkaççıların verdiği yanlış adres yüzünden muhtarların başı dertte Son dönemlerde kapkaç olaylarının artması polisi sıkı güvenlik tedbirleri almaya yöneltse de kapkaççılar, başvurdukları il..
‘Ürün bozuk çıktı’ diyen müşterisini bıçakladı Erzurum’da aldığı ürünü değiştirmek isteyen Yavuz Sağsöz, işyeri sahibi N.A. tarafından bıçaklandı.
Uydu takibiyle rekor miktarda hintkeneviri yakalandı Terör örgütü PKK’nın önemli finans kaynaklarından uyuşturucunun takibinde uydu görüntülerinden yararlanılmaya başlandı.
Karakoldaki zanlıyı linç etmek istediler Denizli’nin Sarayköy ilçesinde bıçakla yaralama olayına karıştığı için gözaltına alınan bir kişi, karşı grup tarafından polis merkezinden alınarak lin..
THY uçağı inerken tekerleği patladı İstanbul’dan Kayseri’ye gelen ve içinde 160 yolcu bulunan THY’ye ait Boing 737 tipi uçak, piste indikten sonra tekerleği patladı.
Bu dava dedemden kaldı hakim bey ‘Gene tehir etme üç ay öteye/ Bu dava dedemden kaldı hâkim beğ’. Abdurrahim Karakoç, üç nesil devam eden bir davayı anlattığı şiirinde böyle sesleniyor ‘Hakim..
800 bin nüfuslu Van’da 432 bin yeşil kartlı var Son nüfus sayımına göre nüfusu 800 bini aşan Van’da yaşayanların yarısının yeşil kartlı olduğu ortaya çıktı. 1990’lı yılların başında tırmanan ..
Düğünlerde kamera yerine cep telefonu kiralama dönemi Masrafların altında ezilen düğün sahipleri, iki günde 100 YTL kamera kirası vermek yerine, günlüğü 5 YTL’den cep telefonu kiralmaya başla..
‘Çocuğumuzu doktor değil hastabakıcılar sünnet etti’ Gaziantep’te çocuklarını sünnet ettirmek için özel bir hastaneye götüren aileler, çocuklarını doktor yerine hastabakıcının sünnet ettiğini..
IKEA, Müslüman personeli için başörtüsü tasarladı İsveç'in dünya çapındaki mobilya firması IKEA, Müslüman çalışanları için özel başörtüsü dizayn etti. Bu kararı, çalışanları arasında bulunan..
ABD’de kasırga alarmı; New Orleans boşaltılıyor ABD, son yılların en büyük kasırga felaketine hazırlanıyor. Bugüne kadar en az 9 kişinin ölümüne yol açan Katrina Kasırgası'nın hızı saatte 260..
Doğa harikası Meke Gölü bataklığa döndü Konya’nın Karapınar ilçesinde bulunan ve dünyanın ‘nazar boncuğu’ olarak nitelendirilen Meke Gölü, kuraklık yüzünden adeta bataklık haline geldi.
Doktorlar, kanser tedavisinde alternatif tıptan da yararlanacak Her yıl Türkiye’de yaklaşık 100-150 bin kişi kanser hastalığına yakalanıyor. Tedavisi devam edenlerle birlikte bu sayı çok daha..
Buruna kaçan cisimlere uzmanlar müdahale etmeli Özellikle çocukların oyun oynarken bilinçsiz şekilde burun ve kulağa kaçırdıkları yabancı cisimler insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.
Unutulmuş mekânların bienali 9. Uluslararası İstanbul Bienali'nin hazırlıkları son aşamaya geldi. 16 Eylül - 30 Ekim arasında şehri çağdaş bir sanat platformuna dönüştürecek etkinlik; sergi m..
New York Times’tan "İstanbul Bienali"ne övgü ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times, 16 Eylül-30 Ekim arasında düzenlenecek Uluslararası İstanbul Bienali’ne geniş yer ayırdı.
Siyahların tiyatro yazarı öldü Amerikalı ünlü oyun yazarı August Wilson, önceki gün hayata veda etti. Sanatçıya haziran ayında karaciğer kanseri teşhisi koyan doktorlar, Wilson’ın bu sağlık k..
Yücel Çakmaklı, setlere dönüyor Milli sinema akımının öncüsü Yücel Çakmaklı, uzun bir aradan sonra yeniden setlere dönüyor. Çakmaklı’nın son projesi "Kendini Arayan Adam"ın çekimleri, yarın B..
Tiyatro dünyasından toplu protesto eylemi Devlet Tiyatrosu çalışanları, tiyatro meslek örgütleri, özel tiyatro ve Şehir Tiyatroları çalışanları; bugün İstanbul, Ankara ve İzmir’de çeşitli pr..
Devlet Tiyatroları’nda istifalarla boşalan müdürlüklere atama yapıldı Devlet Tiyatroları’nda yaşanan istifalarla ilgili olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada boşalan gene..
Kamu Etik Kurulu etkisini gösterdi memurlar ‘özel’ tekliflere mesafeli Kamu kurumlarında artış gösteren rüşvet ve iltimasın önünü almak için kurulan Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu’n..
Teşkilatı, Şener’e şikâyet etti: İçime ata ata hasta oldum AK Parti Sinop Milletvekili Cahit Can, çalışmalarından memnun olmadığı il teşkilatını Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’e şikâyet..
Özak’a göre, yabancılara mülk satılmasında korkulacak bir şey yok Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, yabancılara mülk satışının abartıldığını söyledi. Korkulacak bir şey olmadığını..
‘Garih, 2 partili Meclis’i ölmeden söylemişti’ BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ağustos 2001’de hayatını kaybeden işadamı Üzeyir Garih’in kendisine iki partili Meclis’i haber verdiğini sö..
Halkın arasına nifak sokmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz Meclis Başkanı Bülent Arınç, memleketi Manisa’da katıldığı Yunus Emre’yi anma şenliklerinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Bahçeli’den Amerika ve Avrupa’ya terör eleştirisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD ve Avrupa Birliği’nin, terör örgütü PKK ve yandaşlarına karşı takındığı tavrı eleştirdi.
Bölücülere destek verenlerin teşhir edilmesini istedi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, teröre doğrudan ya da dolaylı sahip çıkan, destek veren bütün kesimleri kamuoyuna teşhir etmek, gösterme..
Herkesin farklı kökenlerden olması bir şey değiştirmez DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, herkesin farklı kökenlerden olmasının hiçbir şey ifade etmediğini belirterek, "Bu topraklarda yaşayan, k..
Kartal'ın artıları bir puan etti Beşiktaş, hafta içinde UEFA Kupası’nda Vaduz’u 5-1’lik tarihi bir skorla elerken, Siyah-Beyazlı takımın ortaya koyduğu futbol olumlu tepki almıştı.
G.Saray, Heinz’le prensipte anlaştı Galatasaray, uzun süredir görüştüğü B.Mönchengladbach'ın Çek yıldızı Marek Heinz ile prensip anlaşmasına vardı. Sarı-Kırmızılı takımın eski futbol şube sor..
Kayserispor, Gençlerbirliği’ni ikinci yarıda dize getirdi Kayserispor, evinde karşılaştığı Gençlerbirliği'ni ikinci yarıda ortaya koyduğu etkili futbolla mağlup etmeyi başardı: 2-0. 10. dakik..
Defans kırmızı alarm veriyor Fenerbahçe'nin önceki gün 5-2 gibi farklı bir skorla Samsunspor'u devirmesi otoritelerce yanıltıcı bulundu. Görüşlerine başvurduğumuz usta kalemler Can Bartu, Ziy..
Daum, rakipleri yakın takibe aldı Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi AC Milan'ın Ascoli ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmayı asistanı Murat Kuş ile bir..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8