28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Duman avcısı iki yürek Deniz seviyesinden bin metre yükseklikte, insanlardan uzakta yaşayan Yılmaz ailesinin görevi ‘duman avcılığı’. Antalya bölgesindeki onlarca yangın gözetleme kulesinden ..
[İSMAİL GÜNEŞ] The İmam’dan sonra başörtüsü filmi İmam hatip liseleri, hem siyasi, hem toplumsal bir sorun Türkiye için; yıllardır yaşanan temel tartışmalardan birisi bu konu etrafında dönüyo..
Eylül ve İstanbul Eylülde ayrılıyorum İstanbul’dan, şimdi en güzel demleri Asmalımescit’in. Balık menüleri yenilenecek elbet, pişirme tarzları hep aynı kalsa da.
‘Yeşil-Kırmızı’ kelek çıkmadı Abdurahman Dilipak kim ne derse desin bu ülkenin en renkli simalarından. ‘Ötekiler’le olan diyalogunu kırk yıldır devam ettiren Dilipak’ın aykırı çıkışları kada..
[BARBARA MADEL] İstanbulun güzelliğinden cinayet romanı çıkarıyor İngiliz polisiye yazarı Barbara Nadel "Çetin İkmen Polisiyeleri" dizisine Haliç’te Cinayet kitabı ile devam ediyor. Nadel, po..
İki ileri bir geri rock! Alman bestekâr Wagner, bir mehter konserini dinlerken heyecanlanıp, kendini tutamayarak, "İşte musiki buna derler!" demiş.
Türk'e evet, malına hayır Arnavutluk’ta Türk malının kötü bir imajı var ve bunun asıl sebebi Arnavut esnafının Türkiye’den sadece kalitesiz mal ithal etmesi. Bu sebeple ürünlerin etiketlerine..
İçinden kara tren geçen filmler uşak tren Garı'nda duruyor Eski Yeşilçam filmlerinde beyaz mendilli uğurlama sahneleri ile hatırlanan kara tren, yönetmenlerin atmosfer oluşturmak için vazgeçe..
Hedef Osmanlı: Atış serbest! Yazarın biri, kapı önüne ayakkabı bırakmanın çirkinliğini savunmuş; gerekçe olarak diyor ki, "Zındık olduğumdan, kefere gibi yasadığımdan, Frenk eğitimi aldığımda..
Bu kadar manevra kabiliyeti kimde var? Üç beş defa parti değiştirdi diye koskoca milletvekilinin adını ‘Fırıldak’ yaptılar. Arkasından hemşehrisi diye bir bayan milletvekiline demediklerini b..
Kılıçlaşan ruhların tarihi Geçen hafta bu köşede 1893 Şikago Dünya Fuarı hakkındaki yazımı okuyanlar fotoğrafın altına baktıklarında "On dokuzuncu yüzyıl İstanbul’undan sokak manzaraları" yaz..
Şefkatini paylaş onunla En büyük sermayemiz insan ilişkileridir. Türkiye’deki kültür bunun kolay harcanması ve iflas etmesinin kolaycılığına iyi bir örnek teşkil ediyor.
Hayat şeridi daktilodan ibaret Türkiye’nin tek daktilo tamircisi Prof. Remzi Aktaş’ın ömrü daktilo ile geçmiş. 1950’li yıllardan bu yana Ankara Ulus’taki çıtıfıt çarşısını andıran dükkanında ..
Sistemli çalışınca, Kur'an kurslarına katılım arttı Türkiye’de her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yaz Kur’an kursları açılıyor. Bu yıl faaliyet gösteren kurslarda 64 bin 356 kişi gö..
En tatlı tarih kitabı Ben kendimi bildim bileli tarih kitaplarını severim; ama öyle her şeyi anlatan bildik tarih kitaplarını değil, bir şeyin tarihini anlatan kitapları.
Pakistan değil mavi bir çöl... Fotoğraf sanatçısı ve seyyah Özcan Yurdalan, Doğu’ya yaptığı yolculuklarının hikayelerini ‘Sarı Otobüs’ dizisiyle daha önce yayınlamış ve okurlarıyla paylaşmış..
Mevlana muhabbetinin gölgesi "Edebiyatımızda Mevlana" seçkisi, toplumun, Türk edebiyatının Hz. Mevlana hakkındaki ortak algısını yansıtır nitelikte.
Her Şeyi Bilen Adam’ın romanı Pico della Mirandola’nın yaşam öyküsünün anlatıldığı roman, cinayetin çok daha farklı, ama akla yatkın bir açıklamasını sunuyor.
Güzel konuşmak için bir okuma denemesi Günlük hayatımızda en önemli iletişim aracımız olan doğru ve etkin bir biçimde kullanmak hepimiz için gerekli olan birşey.
Havlamayan köpekler Yeryüzündeki milyonlarca canlıyı ayrı ayrı ve diğerlerini susturarak dinlemeye ne dersiniz? İsterseniz hayvanlardan başlayalım. Ama önce sessizlik…
Formula 1 durdurulsun Biliyorum beynelmilel her türlü organizasyon, memleketimizin itibarını yedi düvelde yükseltiyor. Nedeni de gayet basit.
Bir Nefes’te bir büyük aşk... Otuz beş yılı aşkın bir sürede 400’den fazla eseri besteleyip yorumlayarak geniş kitlelere ulaştıran, halen TRT arşivlerinde 54 kaseti bulunan, Türk halk müziğin..
Vedat Kosal, kayıtlarıyla yaşıyor 2001 yılında kaybettiğimiz değerli müzikolog, besteci ve piyanist merhum Vedat Kosal’ın icraları ‘Vedat Kosal Arşiv Serisi’ adıyla yayınlanmaya başladı Trio ..
Halk müziğinin ‘Özgür’ce yorumu ‘Aman Gidelim’ çocukluğundan bu yana Türk halk müziğinin içinde bulunan genç bir yorumcunun ilk albümü...
Aşkı çocuklara sordunuz mu hiç? Çocuk olsaydık, dünyanın en büyük mutluluğunun kumlarla oynamak olduğunu hatırlardık. Çocuklar sonsuza kadar kumsalda oynayabilir; kaleler yapar, yıkar ve yeni..
Köftenin teknik direktörü: Tınaz Tırpan Milli Takım’da ve birçok spor kulübünde teknik direktörlük yapan Tınaz Tırpan, sahalardan koparak şimdi de köftenin teknik direktörlüğüne soyundu.
Kraliçe masası - 2 Geçen hafta kaldığımız yerden kraliçeye verilen davette sunulan yemeklerin tariflerini vermeye devam ediyoruz. Tarifleri okuduğunuzda ne yapmasının zor olmadığını ne de tar..
Tüketicinin nabzına göre şerbet: Demirhindi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı kültürüne olan ilgisini iyi bilen Baykal, Erdoğan’a jest yapmak istemiş. Baykal, Başbakan Erdoğan’la 17 Aralık ö..
Her yaşa güzellik reçetesi ‘Her yaşın belli bir güzelliği vardır’ der büyüklerimiz. Peki her yaşta "sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir cilde" kavuşmak için ne yapmak gerektiğini biliyor muyuz? Bu..
[KAMPANYA] Okul yolunda indirim 30 Eylül’e kadar Desa mağazalarına uğrayanlar, Samsonite’den yüzde 30 indirim ve 9 taksit avantajı elde ediyor.
[AKSESUAR] Beş farklı koleksiyon Atasay Retro Future, Magic in Love, Rom-Antique, Orientation ve Mix & Match serisinde stilize çiçek formları, antik parça dokuları, oryantal formlu küpeler ve..
[GİYİM] Kreşe ilk adım Twigy okula ilk adımlarını atacak miniklerin heyecanına renkli ve sevimli kreş ayakkabılarıyla ortak oluyor.
[TEKNOLOJİ] Kalorileri uçurun LG’nin Mp3 çaları Twister, şık tasarımı, kaliteli sesi ile kaç kalori kaybettiğinizi de gösteriyor,
[MUTFAK] Dört mevsim sofralarda Çok katlı ve desenli peçeteyi sunan Selpak, dört mevsim konseptinde kalp, meyve, çiçek, yaprak ve kelebek desenleri sunuyor.
[İÇECEK] Annelere özel süt Danone, hamile ve emziren, enerjik ve formda kalmak ve güçlü kemiklere sahip olmak isteyen anneler için üç farklı sütü piyasaya çıkardı. Süt anneler için vitamin ve..
Teleferiğin tellerinde 10 milyon yolcu Bursa’nın simgesi haline gelen teleferik ile Uludağ’a 42 yılda 9 milyon 500 bin kişi taşındı. 1963 yılında belediye tarafından Uludağ çıkışlarını kolayl..
[AVUSTRALYA] Avustralya’nın Leş çiçeği nihayet açtı Avustralya’nın Melbourne kentinde Kraliyet Botanik Bahçeleri’nde çok nadide tür olan "leş kokulu orkide" açtı.
[AMERİKA] Dünyanın içi, dışından daha hızlı dönüyor Bilimadamları yaptıkları bir araştırma, Yerküre iç çekirdeğinin Dünya’nın yüzeyinden daha hızlı döndüğü tezini ispatladı.
Evlatlık aldığı kızın annesi ortaya çıktı Ünlü aktris Angelina Jolie’nin, haziranda Etiyopya’daki kimsesizler yuvasından evlat edindiği, annesi-babası AIDS’ten öldüğü söylenen küçük kızı Zaha..
Mahkeme kararıyla TRT’ye dönüş yaptı Türk Sanat Müziği’nin genç sesi Umut Akyürek, özel kanallara çıktığı ve albümünün tanıtımını yaptığı gerekçesiyle atıldığı TRT’ye, mahkeme kararıyla döndü..
O ben değilim Gamze Özçelik olduğu ileri sürülen, yarı baygın bir kadınla çekilen porno görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. Görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını söyleyen Özçelik, ‘Bu, ..
« 1 2 3 4 5 6 7