28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

28 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trafik kazası can aldı İzmir Bornova'da dün sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 35 HYZ 34 plakalı TIR, Yavuz ve Osmangazi caddelerinin kesiştiği kavşakta motosiklete çarptı. Motosikletteki Sül..
Kan bağışı yarışı Balıkesir Ayvalık'taki Devlet Hastanesi'nin başlattığı kan bağışı kampanyasına halk yoğun ilgi gösterdi. Ayvalıklılar, kan bağışlamak için yarışa girdi, örnek oldu.Buca'da s..
Ata'nın karargahı 1 Eylül'de açılacak KURTULUŞ Savaşı'nda Yunan General Trikopis'in kılıcını Atatürk'e teslim ettiği, Başkumandanlık Karargahı 6 yıl süren çalışma sonucu restore edildi. Atatü..
Okul servis araçları daha güvenli oluyor Servis Araçları İşletmecileri Odası, banka ve bir otomotiv firması ile işbirliği yaptı. 300'e yakın aracın yenilenmesi için olanak yaratıldıİstanbul'd..
Miss Buzağı 2005 MUĞLA Yerkesik'te "Buzağı Güzellik Yarışması" yapıldı. Genel görünüşleri, ırk özellikleri, ayak ve vücut yapıları gözününde tutulan 30 aday jüriyi zorladı. Dereceye girenleri..
Kervan yürüdü şenlik başladı Deve kervanı incirleri borsaya getirdi. İncir ve kültür şenliği başlatıldıEfelerin ricası var
Taş ocağına karşı demokrasi işletildi Ortaca'nın Okçular Köyü'nde ormanlık alanda taş ocağı kurulmak istendi. Köylüler karşı çıktı. Oylama için sandık kuruldu. Büyük çoğunluk 'hayır'dediSanat..
Endeks yeni zirve yapabilir Özelleştirme haberleri endeksin yeni zirve olasılığını güçlendirirken, haftanın ikinci yarısında AB kaynaklı haberler kâr satışlarının bahanesi olabilirBakan Coşku..
RTÜK, yabancı kararını askıya aldı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 5 Temmuz'da medya kuruluşlarının ortaklık yapılarıyla, yabancıların medya kuruluşlarındaki ortaklık payları konusunda..
Garanti Bankası'na yeni genel müdür yardımcısı Garanti Emeklilik Genel Müdürü Gökhan Erün, Garanti Bankası İnsan Kaynakları ve Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi. Erün'ün..
Kamu-Sen: Uzlaşmadan masadan kalkmayacağız Kamu-Sen İstanbul İl Başkanlığı'nın Aksaray Metro önünde kurulu "Toplu sözleşme takip çadırı"nı ziyaret eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan A..
Rahmi Koç'tan samba şov Tekneyle çıktığı dünya turuna ara veren ve tatilini Bodrum'da geçiren işadamı Rahmi Koç, Çeşme Alaçatı'da katıldığı gecede samba dansı yaptı. Çeşme Alaçatı'daki Le Tri..
‘Rock’n Coke’ için 47 bin bilet satıldı 3-4 Eylül tarihlerinde Hazefan Havaalanı’nde düzenlenecek müzik festivali için son 3 bin bilet kaldı. 120 müzisyenin katılacağı festivale 20 ülkeden se..
Almanya’da yarım tonluk döner Berlin’de Kaplan döner imalethanesi 581 kiloluk döneriyle Almanya’nın en büyük dönerini yaptı. Berlin’de Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Wedding semtinde gerçek..
Sabaha karşı gelen ilik hayata bağladı İki yıldan bu yana ‘Akut Lösemi’ tedavisi gören ve yaşaması için ilik naklinden başka şansı bulunmayan 23 yaşındaki Büşra Büyükçapar’a, Almanya’dan gece..
'Şakacı' Çeçenler serbest bırakıldı ALMANYA'nın Hamburg kentinde, önceki gün yakalanan terör zanlısı 3 Çeçen, dün serbest bırakıldı. Polis, ifadeleri alınan kişilerin somut bir saldırı hazırl..
'Tatar Putin' herkesi şaşırttı RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tataristan'ın başkenti Kazan'ın kuruluşunun 1000. yılı nedeniyle düzenlenen törenlerde bir süre Tatar Türkçesinde konuştu.K..
Anayasaya Sünni direnişi Irak'ta anayasa taslağının bugün meclise sunulması bekleniyor. Meclis Başkanı Hacim El Hasani, federalizm ve Saddam Hüseyin'in Baas Partisi eski üyelerinin durumuna i..
Tiyatro sanatçıları imza kampanyası başlatıyor Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin'in görevden alınıp yerine Mine Acar'ın getirilmesine tepkiler sürüyor.
Tiyatroda istifa mı var? Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi (AKM) için, "Maalesef burada burjuva sanatları oynanıyor diye, o zamanki ülkücüler, şey affedersin..
İngilizce marka adları köy pazarlarına indi! 'Yıldızların Suya Döküldüğü / Türkçe Günlükleri' adlı son kitabında dilin bozulmasını irdeleyen Hepçilingirler, Türkçenin 'Amerikanlaşmasından' ya..
Tazminat düellosu Dedektif gibi iz süren koca, eşine aldatma gerekçesiyle 500 bin YTL'lik boşanma davası açtı. Genç ve güzel eş, 1 milyon YTL'lik davayla yanıt verdiKraliyet ailesi ekrana düş..
İlişkilerimizin İncirlik’i aşmasını istiyor ABD ile Türkiye’nin her zaman müttefik olduğunu ve bundan sonra da öyle kalmayı sürdüreceğini bildiren ABD Milli Güvenlik Komitesi Üyesi Nicholas P..
Samsun’un 12 dev adamı 500 bin dolara takıldı Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ne bu sezon yükselen Samsunspor, 31 Ağustos’a kadar 500 bin dolarlık sponsor bulamazsa maç yapamadan ikinci lige ..
Kretschmer’den bir uyarı, bir sürpriz Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yayın organı Gündem Dergisine konuşan AB Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, AB’ye katılım sürecinde bazı güçlükleri..
Mortgage’de taslak tamam Uzun vadeli uygun koşullu konut finansman sistemi mortgage için yürütülen yasa taslağı çalışmaları tamamlandı. TBMM’ye gelecek taslağın vergi avantajı getiren maddele..
Paramız ak mı kara mı çıksın ortaya Sivas Demir Çelik İşletmeleri’nin ve Erege Metal’in Genel Müdürü Bilgiç, 10 aydır bütün paraların kendisinden geçtiğini söyledi ve Evcil’in Çakıcı’yla işi ..
Nokia, Telsim ile anlaştı Telsim’in Motorola ve Nokia borçları konusunda ‘şirketi satalım hep beraber kazanalım’ yolunu izleyen TMSF, Nokia ile anlaşmaya vardı. Telsim’in satış gelirinin yüzd..
Emniyet, MİT dinler biz de denetleriz Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na atanan savcı Fethi Şimşek, telefon dinlemelerini Emniyet, MİT ve Jandarma’nın yine sürdüreceğini, kendilerinin is..
‘Vefa’nın duası Kore Savaşı sırasında henüz 10 yaşında bir çocuk olan 64 yaşındaki Koreli Chubou Song, Türk askerlerine vefa borcunu Güney Kore’nin Pusan Kenti’nde Birleşmiş Milletler şehitli..
Huzurevinde huzursuz günler Sağlık Bakanlığı’na devredilerek adı Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan PTT Hastanesi bünyesindeki, 150. Yıl Huzurevi binasında kalan yaşlıl..
Sokakta cinnet Türkiye’de çok sevilen silahın faturası büyüyor. Hergün silahlı çatışma veya kutlamalar nedeniyle insanlar vuruluyor. Sadece iki günde beş kentte yaşanan olaylarda üç kişi can ..
Hem kızı kaçırdı, hem de ‘merak etmeyin’ diye aradı İzmir’de, Telekom’dan emekli devlet memuru Derya ve PTT Başmüdürlüğü’nden emekli Engin B. çifti, lise öğrencisi 16 yaşındaki kızları G.B.’n..
İşte beni uyandıran meleğim Boğulma tehlikesi geçiren Mehmet Demir, ölümle burun buruna geldi. Komaya girmesine ramak kalmıştı ki ambulans gelmeden önce hayal meyal gördüğü melek onu ölümden ..
‘Ormancı’ya rakip çıkmasın Orman teşkilatının, yeni ormancı türküsü hazırlatması, Muğla’daki ünlü Belen Kahvesi’nin sakinlerini üzdü. Muğla’nın Çaybükü Köyü’nde 1946 yılında işlenen cinayetin..
Hain belediyeler Samsun’un Havza İlçesi’nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, ‘Bir arabesk sanatçısına 50 milyar lira vermeye kıyan belediye, kanalizasyon yapmamışsa, ..
Korsan değil kurban 110 ülkeye virüs yaydığı, finans kuruluşlarından da müşteri bilgilerini çalabildiği iddialarıyla tutuklanan Adanalı Atilla Ekici’nin annesi Nafia Ekici, ‘Oğlum telefonda ‘..
1974 hatırası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘1’inci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, önceki gün Eskişehir’de, Ertuğrulgazi Yörük Türkmen Federasyonu’nun yeni binasının açılış törenine katıldı.
Portekiz’e yardıma gidemedik Portekiz, bir süredir devam eden orman yangınlarını söndürmek için Türkiye’den de destek istedi. Ancak Çevre ve Orman Bakanlığı, yangın riskinin yüksek olduğu bug..
Çevreciler soğuttu polis içti Greenpeace Akdeniz Ofisi tarafından Doğu Akdeniz’de ‘Barışçıl Enerji’ turu başlatan SV Anna Gemisi’nin Türkiye’ye gelişi nedeniyle düzenlenen toplantıyı izleyen ..
1 metreye balıklama atladı, felç oldu Köln’de tıp eğitimi alan Hakan Ösün, Balıkova Halk Plajı’ndaki iskeleden sığ suya balıklama atlayınca başını dibe vurdu. Çevreden yetişenlerin kısa süred..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sahte kimliği İskenderun’dan İstanbul’da 2003 Kasım’ında meydana gelen 62 kişinin can verdiği patlamalarda kullanıl..
Üyelik vizyonumuzu asla kurban etmezler Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kırşehir’deki açılışların ardından geldiği Kayseri’de AB-Türkiye ilişkileri konusunda açıklamalar yaptı. Gül, ‘AB ile li..
Reklam komplosu CHP Antalya İl Kongresi’nde Divan Başkanlığı’na seçilen CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, şarkıcı Bülent Ersoy’un Deniz Baykal’a yönelik i..
Uydudan Portekiz Avrupa’nın İkonos uydusunun çektiği bu fotoğraf, Portekiz’deki orman yangınlarının vahametini açıkça ortaya koyuyor. 24 Ağustos’ta çekilen uydu fotoğrafında, orman yangınları..
Fransızlardan Ata belgeseli Fransız yapımı ‘Atatürk, Bir Cumhuriyetin Doğuşu’ belgeseli 14 Eylül’de Fransa-Almanya ortak kanalı Arte’de yayınlanacak. Atatürk’ün hayatının ve Türk devrimlerini..
Rize değil Avusturya’nın Tirol bölgesi Almanya’nın Bavyera Eyaleti ile Avusturya ve İsviçre’yi vuran sel felaketinin etkili olduğu bölgede hayat normale dönmeye başladı. Doğaya aykırı yapılaş..
Türkmenistan, Sovyet ailesini terk etti Tataristan’ın başkenti Kazan’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlığında dün yapılan Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) zirvesinde en büyük sü..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Münasebetsiz soruya bip Tayland Başbakanı Tahsin Şinavatra, ‘münasebesiz’ gazetecilere karşı ilginç bir yöntem uygu..
« » 1 2 3 4 5 6 7