27 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

27 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocukluk çağındaki şişmanlık bazı hastalıklara davetiye çıkarıyor Çocukluk çağında başlayan ve ergenlik döneminde devam eden şişmanlık, ileriki yaşlarda birçok hastalığa sebep oluyor. Şişmanl..
Hezarfen, Rock’n Coke’u bekliyor Rock’n Coke, son hazırlıklarını tamamladı ve rockseverler için geri sayım başladı. Coca Cola’nın sponsorluğunda İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ile Pozi..
Parkorman’da 70’li yıllar canlandı Günümüzün ‘duygusuz’ ve romantizm yoksulu müzik ortamına eleştirel göndermelerde bulunan ‘Herıld Yani’ gecesinde, 1970’li yıllardan 90’lara uzanan bir müzik..
Kalamış’ta, ay ışığında sinema Ayışığı Sinema Akşamları bu yıl 4’üncü kez düzenleniyor. Sinemaseverlerin denize nazır perdeden, dalga sesleri ve ayışığı eşliğinde film izlediği etkinlikler, K..
Altın Portakal’ın afişi Emrah Yücel’den 24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1. Avrasya Uluslararası Film Festivali ve Avrasya Film..
İstiklal, baştan başa sergi alanı İstiklal Caddesi boyunca mağaza vitrinlerine yerleşecek fotoğraflar, 1 Eylül’den itibaren caddeyi bir sergi alanına çevirecek.
‘Her yüzde bir öykü ararım’ Genç kuşak öykücülerden Recep Şükrü Güngör, üçüncü kitabı ‘Yas Ayini’ni yayınladı. (Yediharf Yayınları) Edebiyat okurunun öykülerine Kaşgar, Yedi İklim, Martı ve Y..
Saddamcılar gösteri yaptı Devrik lider Saddam Hüseyin'in yandaşları, dün Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyindaki Bakuba kentinde sokağa dökülerek federalizmi protesto etti. Saddam Hüseyin'in b..
İHD: DEHAP'a yasak yanlış İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Yusuf Alataş, DEHAP'ın DTH'ye katılma kararını açıkladığı bildiride, Abdullah Öcalan için 'sayın' hitabının kullanılması üzerine ..
AKP: MGK'da uyarı çıkmadı AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, son MGK'dan sonra yayımlanan bildiriyi "postmodern uyarı" olarak nitelendiren CHP'ye tepki gösterdi. Fırat, "MGK..
3 Ekim tedirginliği AB müzakerelerinin temelini oluşturacak Çerçeve Belgesi'nin 1 Eylül'deki AB dışişleri bakanları toplantısında onaylanmayacağının ortaya çıkması, Ankara'da tedirginlik yara..
'Galata' sergisi uzatıldı İstanbul Karaköy'deki Osmanlı Bankası Müzesi'nin projelendirdiği ve ev sahipliği yaptığı "Dünden Bugüne Galata" sergisi, bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Yaya Ser..
Bodrum'da Arjantin balesi Arjantinli dansçı Julio Bocca ve grubu Ballet Argentino, 3. Bodrum Uluslararası Bale Festivali kapsamında 28 Ağustos akşamı 21.30'da Bodrum Kalesi'nde sahne alacak. ..
Bakan Atilla Koç yıllarca rol yapmış Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine dramaturg Mine Acar'ı atayarak tiyatrocuların büyük tepkisini çeken Bakan Koç, lise yıllarında tüm piyeslerde ..
Çıldıran polisin MP-5'li dehşeti Cinnet getiren polis memuru, MP-5 otomatik tabancayla kızını öldürdü, eşini ağır yaraladı. Oğlu son anda kurtulduYurttan kaçan kız, müdürün evinden çıktı
SPK’dan Sabah için suç duyurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sabah Yayıncılık A.Ş Yönetim Kurulu’nda bulunan Dinç Bilgin, Önay Şevket Bilgin, Mustafa Dinçer, Selim Gülmen ve Selim Erbay hak..
Belediyede ‘parmak izi kavgası’ çıktı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin personelin işe devamını kontrol için uygulamayı planladığı, ‘Personel Devam Kontrol Sistemi’ (parmak izi okuyan sistem) ..
Akbank Microsoft’un dünya örneği oldu Akbank, nakit yönetiminde Microsoft’un ‘BizTalk Server 2004’ sistemini kullanmaya başlaması ile gerçekleştirdiği işlem sayısını yüzde 40 artırdı. Bankaya..
Çorapçılar AB’yi Çin’e kota koymaya çağırıyor Türk çorap sektörü temsilcileri Avrupa’nın Çin’den yaptığı çorap ithalatının yüzde 510 artması sebebiyle AB’yi koruma önlemleri almaya çağırıyor...
Borsa yeniden 30.000’e çıktı Haftanın ilk gününden itibaren toparlanma hareketi içinde olan İMKB Ulusal 100 Endeks’i dün 30.020 puandan kapanış gerçekleştirdi. Birkaç hafta önce 30.000’li sev..
Kaydi sistem ile saklama yüzde 50 daha ucuzluyor Merkezi Kayıt Kuruluşu, kaydi sistem saklama tarifesini belirledi. Kaydi sistemle saklama maliyetleri yüzde 50 ucuzlayacak. Kaydi menkul kıyme..
17 Aralık taşa toprağa değer kattı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 17 Aralık sonrasında Türkiye’ye olan yatırımcı ilgisi ve yatırımların arttığını belirterek, ‘17 Aralık’tan sonra..
Greenspan: İyi gidiş bozulabilir ABD Merkez Bankası Başkanı Greenspan ABD ekonomisinde geçen yıl sonlarından itibarden görülmeye başlanan iyileşmenin bozulabileceği uyarısında bulundu.
Telsim ile Nokia’dan ödeme anlaşması Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç imzasıyla dün akşam saatlerinde yapılan bir açıklamaya göre Telsim ile Nokia, Telsim’in Nakia’ya olan geçmiş dön..
Hükümete ‘çek hilesi’ uyarısı AKP Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, Hükümetin dört önemli bakanına birer mektup yazarak piyasadaki ‘çek hilesi’ne karşı uyardı. Çek sahibinin bankasına ‘çeki ..
Ekonomik suçlar yüzde 43 büyüdü ATO, emniyetin verilerinden yararlanarak ‘Suç raporu’ hazırladı. Raporu yorumlayan ATO Başkanı Aygün, ‘İş bulamayan insanlarımız devlete küstü. Bu küskün Türkl..
Zam pazarlığında gerilim artıyor Hükümet ile memur sendikaları arasında yaklaşık 2 milyon memur için başlatılan ve önceki gün üçüncü turu gerçekleştirilen zam pazarlığında ‘uzlaşma’ zor görün..
Biz kazanmasaydık F1 olur muydu İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, ‘Asla polemik olsun diye söylemiyorum ama biz göreve geldiğimizde Formalu 1 için 50 trilyon harcanmıştı. Biz 80 trilyon harcadık, ..
Mısırda yine TMO krizi çıktı Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 260 dolara aldığı mısırı 100 dolardan ihraç etmesi, yem sanayicilerini ayağa kaldırdı. Türkiye Yem Sanayicileri Birliği, TMO’nun 30 mi..
‘Kadrolaşma’ iddiası iftira Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, kurumda hükümetin kadrolaşma çabalarının bir parçası olarak siyasi atamalar yapıldığı iddiasının iftira olduğunu s..
MİT’te ‘sıkıntılı’ muayene Eski MİT’çi Yılmaz Tekin, son kitabında teşkilata girerken maruz kaldığı muayeneyi yazdı. Doktorun ‘Donlar aşağı’ emriyle soyunduklarını belirten Tekin, ‘Çift cinsi..
‘Yeditepe’ye süper hastane Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, üniversitenin İnan Kıraç konferans salonunda düzenlenen törenle açıldı. 75 milyon dolar (Yaklaşık 102 milyon YTL) harcanarak 2.5 yı..
Yayınevinin tutumu skandala sebep oldu Bir hafta önce eski İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel’in yazdığı ‘Başarısız Başarı/Bir İstanbul Macerası’ kitabı, Truva Yayınları’ndan çıktı. İSKİ skandalı..
Kayıp ehliyet yüzünden hayatı karardı Mersin’de yaşayan 39 yaşındaki bir çocuk babası Ahmet Edip Ünalcı’nın 1994’te ehliyetini kaybetmesi, kendisine pahalıya patladı.
Ödüllü aşiret reisi: PKK için arabulucu olurum 2003’te kendi aşiretiyle ile başka bir aşiret arasındaki 150 yıldır devam eden husumeti barış ile sonuçlandırdığı için BM tarafından ‘Barış Elçi..
MGK bildirisinde uyarı görmedik AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, ‘MGK bildirisinde hiçbir şekilde uyarı niteliğinde bir söylemi görmedik, görmüyoruz. Zaten olması da mümkü..
Çukurcalı kızların zaferi Hakkari’nin Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi’nde ÖSS’de bu yıl dokuzu kız 13 öğrenci kazandı. Başarılarını Çukurca’da kurulan Mehmetçik Dershanesi’ne bağlayan ö..
Bomba imha ekipleri kadın meslektaşa hálá alışamadı İstanbul’da son günlerde iş yükleri artan bomba uzmanı polisler her gün ortalama 15 şüpheli pakete müdahale ediyor. 13 bin dolara ithal edi..
Çiftliklere askerden suç duyurusu Türkiye’nin toplam balık çiftliklerinin yüzde 70’inin bulunduğu Milas’ın Güllük Körfezi’ndeki çevre yarası, çok sayıda tatil beldesini vurdu.
Virüsçü Türk’e, FBI ile ortak operasyon Microsoft’un ABD’deki merkezine 12 gün önce virüs şikayetleri gelmeye başladı. CNN İnternational, The New York Times ve ABC gibi Amerikan basın kuruluş..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Suriyeli PKK’lıyı vatandaş yakaladı Trabzon'un Maçka İlçesi’nde 6 gün önce polislerle çatışıp ormanlık alana kaçan ..
500 bin dolar fidyeyi çocuk kurye taşımış Mutlu Akü’nün sahibi Atilla Türker’in, kendisini kaçıran çeteyle, fabrikasının hisselerini satışı sırasında tanıştığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye ..
Denizci Paşa’dan Vangelis’le veda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olan Oramiral Özden Örnek, Kolomb’un Amerika’yı keşfini anlatan 1492 filmindeki Vangelis’in müziği eşliğinde görevin..
Çözüm Anayasa’ya sımsıkı bağlılık Genelkurmay Başkanı Org. Özkök, toplumsal güven ve istikrarın yolunun Anayasa’ya bağlılıktan geçtiğini vurguladı. Özkök, ‘Anayasa’nın değiştirilemez nitelikl..
Rusya’dan yangın söndürme bombası Rusya’da silah geliştiren ‘Bazalt’ adındaki kuruluş, yangın söndüren uçak bombası ürettiğini açıkladı. Önceki gün Moskova yakınlarında itfaiye poligonunda il..
Prangalı kraliçe Martha Borsa yolsuzluğu nedeniyle beş ay hapis yatan ABD’nin iyi yaşam kraliçesi Martha Stewart, önümüzdeki 21 Eylül’de NBC televizyonunda gösterime girecek ‘Çırak’ programın..
Kürt tipi özerklikten vazgeçin Irak’ın yeni anayasası planladığı takvime uymayınca, önce metne karşı çıkan Sünniler üzerinde baskı kuran Bush, hedef değiştirip Şiilere yüklenmeye başladı. Bus..
Gürsel’in yattığı hastane kapanıyor Amerikan Savunma Bakanlığı’nda tasarrufa gitmek amacıyla kurulan askeri bir komisyon, Washington’daki ünlü Walter Reed Hastanesi’nin de kapatılmasına karar..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Seri katil, Meg Ryan ve Halle Berry’nin benzerlerini öldürmüşABD’de, on ayrı ömürboyu hapis cezasına çarptırılan ve ..
Türkiye’ye Rum baskısı yapmayın KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Rum cumhurbaşkanı hariç tüm AB liderlerine mektup yazarak, ‘Rum Yönetimi’ni tanıması yönünde Türkiye’ye baskı yapılmamasını istedi. T..
« » 1 2 3 4 5 6 7