27 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

27 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tuvallerde onkoloji Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti., 2004'te "Bir Kadının Kanser Serüveninin Yansımaları" konulu bir resim yarışması düzenledi. 23 ülkeden 400'ün üzerinde eserin katıldığı yarışm..
Nişantaşı'nda sihirli günler Aralık Gönüllü Eğitim ve Kültürel Araştırmalar Derneği'nin İstanbul Magic Academy ile birlikte düzenlediği sokak etkinlikleri çeşitli illüzyon numaralarını ve "Si..
"Konsolosla düşümde tanıştım" "Bay Konsolos" adlı romanın yazarı Mahmut Şenol, konsolos karakteriyle düşlerinde tanıştığını söylüyor ve ekliyor: "Onu, okuduğum birçok eserdeki karakterlerin i..
Filistin müzesi açılacak Dokuzuncu Uluslararası İstanbul Bienali'nin yabancı konuklarından biri de Filistinli sanatçı Halil Rabah. Rabah, bienalde 'çok eğlenceli' dediği bir projeye imza atac..
DVD Sofrası Televizyon dizisi 'Scrubs'ın yıldızı Zach Braff'ın ilk uzun metrajlı sinema filmi olan 'Eve Dönüş' (Garden State), genç aktörün kafasındaki her şeyi yansıttığı bir 'yaşam dersi' f..
Leigh'in gizemli oyunu için bilet bitti Ünlü İngiliz yönetmen Mike Leigh'in bir sır olan oyununun tüm biletleri bir ay öncesinden tükendi.
Kalamış'ta sinema keyfi Kadıköy Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği'nin (BSB) düzenlediği 'Kalamış'ta Ayışığı Sinema Akşamları'nın dördüncüsü dün başladı.
Behçet Aysan şiir ödülü Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden şair Dr. Behçet Aysan için Türk Tabipleri Birliği'nin verdiği ödüle başvurular başladı.
Allende'nin 'Zorro'su monoton 'Ruhlar Evi' adlı romanıyla dünya çapında üne kavuşan Şilili yazar Isabel Allende, yeni kitabında efsanevi kahraman Zorro'nun çocukluğunu anlatıyor.
DT'de sular durulmuyor Lemi Bilgin'in görevden alınıp yerine vekâleten Mine Acar'ın genel müdürvekili olarak atanmasıyla hayli çalkantılı günler geçiren Devlet Tiyatroları'nda sular durulmuyo..
Alpay ve Fatih Akyel aday kadroda Milli Takım'ın, 3 Eylül Cumartesi günü İstanbul'da Danimarka, 7 Eylül Çarşamba günü de başkent Kiev'de Ukrayna ile oynayacağı Dünya Kupası eleme maçlarının a..
'Acı'yı son anda bal eyledi Gaziantep puan almalı diye düşünüyordum maçın başında. İki nedenle: 1- Ligin en genç takımlarından biri Antep, 25 yaşın altında 6 oyuncuları var ilk 11'de. Bunlar..
Kadıköy'de hasret bitiyor Seyircisiz oynama cezası aldığı için sezonun ikinci haftasında Diyarbakırspor'la boş tribünler önünde oynayan Fenerbahçe, bugün Samsunspor maçıyla taraftarının önüne..
Tur dünyanın ucunda UEFA'da Türk takımlarının grup öncesi elemede rakipleri belli oldu. Galatasaray, Norveç'in Tromso takımı ile karşılaşacak. Vaduz'u İstanbul'da 5-1'le geçen Beşiktaş ise İs..
Çalımbay: Malmö'yü istemezdik Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Kupası'nda en zor rakiplerden biriyle eşleştiklerini belirterek "Malmö'nün çıkmasını istemezdik" ..
'Suçlamalar hep olacak' Hakkında Fransa'nın önde giden spor gazetelerinden L'Equipe'in ortaya attığı doping iddiaları bulunan efsanevi bisikletçi Lance Armstrong iddiaları bir kez de Larry Ki..
'Kimi-Schumi takası' iddiası Almanya'nın Bild gazetesi, Formula 1'de McLaren'le sözleşmesi 2006'nın sonunda bitecek Finli pilot Kimi Raikkonen'in mayıs ayında Ferrari'yle sözleşme imzaladığın..
Japonlar Türk markalarını seviyor Japonlar, tutumlulukları konusundaki yaygın kanaatin aksine para harcamayı, markalı giyinmeyi seven insanlar. Araştırmalara göre ABD'deki iyi bir alışveriş m..
Urla'da Bordeaux şarabı Can Ortabaş ve üç ortağının yaklaşık 300 dönümlük, yani nispeten küçük bir şarap bağı var. Diğer ortakları Krom Yapı Denetim'den Yavuz Karacasulu, Barçın Spor'un sahib..
Cari açık sürpriz yaptı Yaklaşık 4 milyar dolar civarında beklenen temmuz ayı dış ticaret açığının 3 milyar dolar civarında kaldığı belirlendi. Gümrük Müsteşarlığı, temmuz ayına ilişkin geçic..
Koçbank'a 500 milyon dolar Koçbank, 500 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı. Yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen 55 finans kuruluşunun katılımıyla sağlanan ve ihracatın finansma..
Süzer'e yasak kalktı Kentbank'ı zarara uğrattığı iddiasıyla hakkında 15 yıldan az olmamak üzere hapis istemiyle dava açılan bankanın eski sahibi Mustafa Süzer için konulan yurtdışı çıkış yasa..
Kayıt dışının yıllık faturası 22.1 milyar Devletin Türkiye'deki yaygın kayıt dışı çalışma nedeniyle istihdam üzerinden alamadığı vergi ve sigorta primleri nedeniyle oluşan yıllık kaybının 22...
Erkeklere özel yatırım Kozmetik ve kişisel bakım sektöründe yeni hedef kitle erkekler. Erkeklerin son yıllarda kişisel bakım ürünlerine ilgisinin artması sektördeki yatırımları da etkiliyor.
Perakendenin şifre çözücüsü Ürünlerin ve müşteri davranışlarının bilinçaltı şifrelerini çözen otorite ve pazarlama ustası Dr. Clotaire Rapaille, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Perakende G..
Açlık sınırı 520 YTL Dört kişilik bir ailenin aylık zorunlu gıda harcaması tutarı sebze ve meyve fiyatlarındaki mevsimlik düşüşün etkisiyle...
Aselsan'dan insansız araç Aselsan Elektronik Sanayi, Türk İnsansız Hava Aracı Programı kapsamında İsraeli UAV Partnership (IUP) firmasıyla 17.4 milyon dolarlık alt yüklenici sözleşmesi imzala..
Beymen'i prim büyüttü Beymen, bu yılın ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışta yüzde 20, faaliyet kârında yüzde 110 büyümeye ulaştı. Beymen 2003-2004 sonuçlarına göre ise net s..
Dış sermaye akını Fiili giriş AB'nin Aralık 2004'te, Türkiye ile 3 Ekim'de müzakerelere başlama kararı alması, yabancı sermaye akını yarattı. Özelleştirme ve ortaklık yoluyla 2005'te gelen s..
Babacan: Her şeyin değeri arttı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 17 Aralık sonrasındaki yabancı sermaye ilgisinden memnun: "Artık Türkiye'nin taşı toprağı daha fazla para ..
KESK: Uslu çocuk istiyorlar KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul, kendilerine, "Grev ve toplusözleşme hakkı vereceğiz, ama uslu çocuk olun" dediğini savunduğu Başbakan Yardımcıs..
Chirac taş koydu Yeni bir çıkış Müzakerelerin başlayacağı 3 Ekim yaklaştıkça Ankara'ya baskılar artıyor. AB'nin 31 Ağustos'taki daimi temsilciler ve 1 Eylül'deki dışişleri bakanları toplantı..
Merkel de atakta Alman Hıristiyan Demokratlarının lideri Merkel, AB'nin muhafazakâr üyelerine mektup yolladı: "Türkiye'nin tam üyeliği siyasi, ekonomik ve sosyal açıdan zorlar, Avrup..
Yine göçmenlerin ocağı kül oldu Fransa'nın başkenti Paris'te önceki gece yaşanan yangın faciası yine göçmenleri vurdu. Paris'in güneydoğusundaki 13. Mahalle'de, Afrikalı göçmenlerin yaşadığı ..
Anayasa için Bush devrede Irak'ta oylanması 10 gün içinde üçüncü defa ertelenen anayasa nedeniye çıkan krizin aşılması için ABD Başkanı Bush, Şiilere, "Taviz verin" dedi. Şi..
Cindy, Bush'u bırakmayacak Irak'ta oğlunu kaybeden acılı asker annesi Cindy Sheehan'ın, ABD Başkanı George W. Bush'un peşini bırakmaya niyeti yok.
'Karaciç teslim oldu' iddiası Bosna Hersek'te 1992-1995 arasındaki savaşta on binlerce Müslümanın öldürülmesinden sorumlu tutulan ve Lahey Savaş Suçları Mahkemesi'nce aranan Sırp lider Radov..
Venezüella'ya vize yok Türk vatandaşları, bundan böyle 90 günün altındaki seyahatleri için vize gerekmeksizin Venezüella'ya gidebilecek.
Taşkent üs için kararlı Özbekistan, topraklarındaki Amerikan üssünün boşaltılması konusunda ısrarlı. Hanabad üssünün boşaltılmasını isteyen hükümet kararı mecliste oybirliğiyle onaylandı.
Güney Asya'ya saldırı uyarısı Fransa'nın terörle mücadele konusundaki savcısı Jean Louis Bruguiere, Kaide'nin yatırımcıların güvenini kırmak için Tokyo, Sydney ya da Singapur gibi finans merk..
'Britanya orman gibi' İran'da Anayasa Koruyucular Konseyi Başkanı Ayetullah Ahmed Cenneti, Britanya'nın terör önlemlerini çok sert bir dille eleştirdi.
Özkök: AB hedef Genelkurmay Başkanı Özkök'ün Zafer Haftası mesajı: Atatürk, ulus için tek istikametin çağdaş medeniyet olduğunu düşündü. Bu vizyonla bugüne gelindi. AB üyeliği, bu hedefin ile..
Örnek: Ne mutlu Türküm diyene Oramiral Özden Örnek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini oramiral Yener Karahanoğlu'na devretti.
AKP'ye göre uyarı yok AKP, son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde 'hükümete uyarı yapıldığı' yorumlarına katılmadı.
RTÜK: MİT'ten bilgi istedik Farklı dil ve lehçelerde yapılacak yayınlarla ilgili düzenleme yapma ve izin verme yetkisinin sadece kurula ait olduğunu belirten Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (R..
Anavatan grup olma yolunda İstanbul Milletvekili Emin Şirin, TBMM Başkanlığı'na gerekli başvuruyu yaparak resmen Anavatan Partisi'ne katıldı.
Türk 'hacker'ı ABD yakalattı ABD'nin şikâyeti üzerine Atilla E. adlı Türk 'hacker' yakalandı ve Ankara'da tutuklandı. Suçlama: Microsoft dahil, 110 ülkede şirketlere virüs bulaştırmak ve inte..
Cunda'yı geren kavga Ayvalık ilçesine bağlı Alibey (Cunda) Adası'nda, 'omuz atma' nedeniyle başlayan tartışma kısa sürede büyüdü. Polisin havaya ateş açarak yatıştırmaya çalıştığı kavga neden..
Van'da ishal paniği Van'ın 110 haneli, 450 nüfuslu Kevenli Köyü'nde dokuz kişinin yüksek ateş ve ishal şikâyetiyle Devlet Hastanesi'ne başvurması üzerine sağlık ekipleri alarma geçti.
Erdoğan'a 'Kürt sorunu' jesti Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kürt sorununu kabul etmesi üzerine, hükümeti protesto eyleminden vazgeçti.
« » 1 2 3 4 5 6 7