26 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

26 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sanatçılardan ortak bildiri Bakan Koç'un Mine Acar'ı Devlet Tiyatroları'na atamasına karşı sanatçılar, tepkilerini ortak bir bildiri ile gösterecekPicasso 'rehberi'
Mogan Gölü'nün dip çamuru çıkarılacak Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Özel Çevre Koruma Kurum Başkanı Önder Kıraç, Gölbaşı Kaymakamı Hakkı Uzun ve Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Meral..
IKEA'yı 1 milyon kişi ziyaret etti Türkiye'deki ilk mağazasını İstanbul Ümraniye’de kuran İsveç kökenli mobilya ve ev aksesuarı mağaza zinciri IKEA’nın ikinci mağazası, önümüzdeki yıl bahar a..
Petrol 70 dolardan kasırga ile döndü Uluslararası piyasalarda sürekli yükselen ham petrolün varil fiyatı, sonunda 70 doları görerek yeni bir rekor kırdı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); IF Fuarı’ndan destek çekildi İstanbul'u moda merkezi yapmak amacıyla düzenlenen ve ihracatçı birliklerin bu yıl des..
Formula 1'de sponsorlar da yarıştı İlki 13 Mayıs 1950 yılında yapılan Formula 1’de, uluslararası dev markalar, milyonlara varan F1 tutkunlarına ulaşmak için yüksek bütçeli sponsorluklara imza..
Telsim, 2.8 milyar dolara vitrinde TMSF, Uzanlar’dan doğan alacakları nedeniyle el koyduğu Türkiye’nin ikinci büyük GSM operatörü Telsim’in satış sürecini başlattı. 2 milyar 804 milyon dolar ..
Garanti, GE ile evleniyor Doğuş Grubu, Garanti Bankası’nın yüzde 25.5’lik hissesini ve kurucu hisselerinin yüzde 49.2’sini toplam 2.8 milyar dolara General Electric Consumer Finance’a satıyor..
Protestocu anneye rakip çıkardı ABD Başkanı George W. Bush, oğlu Irak’ta ölen ve Teksas’taki çiftliğinin yakınında kamp kurarak savaş aleyhtarı bir hareket başlatan Cindy Sheehan’a karşı beş ..
Genç yıldız 14 gündür kayıp 2004 yapımı ‘Haylaz Kızlar’ (Sleepover) filmiyle yıldızı parlayan 16 yaşındaki güzel oyuncu Scout Taylor-Compton’dan 12 Ağustos’tan beri haber alınamıyor.
Balayında dehşet Peru’da düşen uçaktan kurtulan 52 kişi arasında bulunan yeni evli çift kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Balayına giderken facia yaşayan çift, ‘Kaza bizi birbirimize daha çok..
Sel: 42 ölü Geçen haftadan beri devam eden aşırı yağışlar orta ve doğu Avrupa’da hayatı felç ediyor. Seller, toprak kayması ve yıldırım düşmesi sonucu Avrupa’da 42 kişi öldü.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ‘21 gram’ favori Oscar ödüllü Amerikalı aktör Sean Penn, bir gazeteci olarak İran izlenimlerini San Francisco Chron..
Talabani’nin konvoyuna saldırı Irak devlet başkanı Celal Talabani’nin korumalarının bulununduğu konvoya silahlı saldırı gerçekleştirildi. 8 korumanın öldürüldüğü, 15 yaralının olduğu saldırı ..
Arka bahçedeki asi: Chavez Amerikalı televaiz din adamı Pat Robertson’un öldürülmesini istediği Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, başta Başkan George Bush olmak üzere, Evanjelistlerin en..
Rehineye karşılık teröriste tedavi Geçen yıl Bağdat’ta kaçırılan, daha sonra serbest bırakılan iki İtalyan misyoner kadın Simona Pari ve Simona Torretta’nın bedelsiz değil, Iraklı ağır yaralı..
Türkler çok yakışıklı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun resmi davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Nijerya İçişleri Bakanı Magaji Muhammed, dün İstanbul’da tarihi yarımadayı gezdi.
Dokundur bre pehlivan Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Boğaziçi Köyü’nde düzenlenen festivalin ağalığını üstlenen şarkıcı Fatih Ürek, elinde tespihi, ayağında terlikleriyle geldiği çayırda vüc..
Dullara vergiye tepki Karaman dağ köylerinde dul kalmış yaşlı seçmenlerin, AKP Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün’ün yolunu keserek ‘Dul kadınların maaşını kesin, bize varmıyorlar’ serzenişi d..
Eylem otobüsünden kız kaçırmak Gençlik Federasyonu’na üye bir grup, duruşmaya çıkacak arkadaşlarına destek vermek için otobüsle Ankara’ya gitmeye hazırlanırken, eylemcilerden birinin ailesi o..
Kimseye çıkar sağlamayacağım Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan (HKK) 30 Ağustos itibariyle emekli olan Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, görevini dün görkemli bir törenle Orgeneral Faruk Cömert..
Sanatçılardan eylem TRT İstanbul Radyosu’nun Elmadağ’daki binasının satılıp otel yapılması planlarına karşı çıkan aralarında ünlü sanatçıların da bulunduğu bir grup eylem yaptı.
Milletimin sağduyusuna güveniyorum CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gazetecilerin Bülent Ersoy ile ilgili soruları üzerine, milletin sağduyusuna güvendiğini söyledi. Antalya’da bir haftadır ta..
Türkiye’nin yüzde 3’ü sanık ya da şüpheli Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, Türkiye’de nüfusun yüzde 3’ünün sanık veya şüpheli olduğu saptanınca, bu kişilerin haklarının neler olduğunu an..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kardeşime eczane için torpil yapmadım 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e 1996’da suikast girişiminde bulunan, ..
Örgüt değil sanal işlem İstanbul bombacılarının avukatlarından Kazım Ayaydın, El Kaide’nin örgüt değil sanal bir işlem olduğunu öne sürdü. Ayaydın, onlarca Türk vatandaşının öldüğü saldırının..
Mutlu Akü’de sürpriz isim Mutlu Aküleri’nin sahibi Atilla Türker’i kaçırıp fidye isteyen çete soruşturmasında işadamı Korkmaz Yiğit İfade verdi. Yiğit, dün akşam saatlerinde gizlice İstanbul ..
İngiltere’de ‘ördek düşmanları’ faaliyette İngiltere’de bir yıl boyunca vücuduna saplanmış tornavidayla yaşayan Well’ard adlı ördekten sonra, şimdi de vücuduna ok saplanmış olmasına rağmen gö..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İdrar boşaltmak için 40 adım atıp, öksür Konya’da bir derneğin öğrencilere dağıttığı tuvalet adabını anlatan rehber..
İnsanat bahçesi: Homo Sapiens Son günlerde Londra Hayvanat Bahçesi, alışılmışın dışında bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kafeslerin içinde vahşi hayvan görmeyi bekleyen ziyaretçiler, tıpkı h..
Yılda 25 milyon ağaç, çubuk oluyor Çin’de yemek yemek için kullanılan çubukların üretimi için yılda 25 milyon ağaç kesildiği, bunun da ciddi bir çevre sorunu yarattığı açıklandı. Çin’de yılda..
Gazete ilanıyla evlenme teklifi Dün Hürriyet Gazetesi’nin ilan sayfalarında dikkat çekici bir ilan yayımlandı. Murat Kadıoğlu tarafından gazetemize verilen ilan aslında bir evlenme teklifiydi..
‘Geçim derdinden gezmek bilmedik’ Nesrin Akıldar, 38 yaşında. Doğma büyüme İstanbullu, 6 çocuk annesi Akıldar'ın eşi ayakkabı boyacılığı yaparak ailesini geçindiriyor.
Sağanak yağmurda ev ve işyerlerini su bastı İstanbul’da öğle saatlerinde yağan kısa süreli şiddetli yağmur, altyapı sorunu olan yerlerde su baskınlarına sebep oldu.
Tuzla’nın tarihî evleri yok olmayacak İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tuzla’daki tarihî evler yok olmaktan kurtarılacak.
İstanbul’da yıkım kararı verilmiş 100 bin bina var Türkiye’nin en büyük şehrinde 218 bin tanesi hazine arazisi üzerinde olmak üzere toplam 761 bin kaçak yapı var. Bunlardan 100 bini hakkında ..
Tarihî sarnıç tinerci işgalinden kurtarılıyor Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerine beşiklik eden İstanbul, o dönemlere ait çok sayıda yapıyı içinde barındırıyor.
Son model av silahları görücüye çıktı 4. Uluslararası Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda törenle açıldı. Fuarın açılışına televizyonların ilgiyle izlene..
Yenibosna’daki kaçak depo 3. defa yıkıldı Bahçelievler’de daha önce kaçak olduğu gerekçesiyle 2 kez yıkılan su deposu, sahipleri tarafından yeniden inşa edildi.
Nijeryalı bakan, İstanbul’a hayran oldu Nijerya İçişleri Bakanı Magaji Muhammed, Türkiye’de en çok dikkatini çeken şeyin, turist yoğunluğu ve barış ortamı olduğunu bildirdi.
"Dünyanın Durumu" kitabı TEMA Yayınları’nda ABD’deki Worldwatch Enstitüsü’nce yayınlanan ve önsözü eski SSCB’nin son devlet başkanı Mihail Gorbaçov tarafından yazılan "Dünyanın Durumu 2005-Kü..
Memurlar hükümetin zam teklifini idamla protesto etti Kurdukları çadırda toplu sözleşme görüşmelerini takip eden Kamu-Sen İstanbul Şubesi, tiyatro gösterisi düzenleyerek temsili darağacında M..
OPET benzinde yazarkasa uygulamasını İstanbul’da başlattı Koç Grubu'na bağlı OPET Petrolcülük AŞ, 1 Temmuz 2005 tarihinde yürürlüğe giren yazar kasa uygulamasını başlattı.
Sanatçılar radyoevi için eylem yaptı Harbiye’deki TRT İstanbul Radyoevi önünde toplanan sanatçı, tiyatrocu ve TRT çalışanlarından oluşan bir grup, binanın yıkılarak yerine otel yapılacağı idd..
Böyle olur Romanlara ait gecekondunun yıkımı! Bursa'da merkeze bağlı Osmangazi ilçe belediyesi, ‘Tarih Parkı' projesi için Roman vatandaşların ikamet ettiği Kızyakup Mahallesi'nde kamulaştırd..
Özel Yavuz Selim, 2005’i ‘hukuk yılı’ ilan etti Tavşanlı Özel Yavuz Selim Lisesi, kuruluşundan bu yana 8 yılda verdiği mezunlar arasında 34 öğrencisini hukuk fakültelerine yerleştirdi.
3 yıl sonra İzmit Körfezi’nde yüzülebilecek İzmit Körfezi'nin temizlenmesi için yapılan çalışmalar hız kazanırken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2008'de vatandaşl..
Bir maganda dehşeti daha Bursa'da önceki gece saat 22.30 sularında Osmangazi ilçesi Kızyakup Mahallesi'ndeki evine gitmekte olan Eyüp Şakar (51), Mahmut Bey Caddesi üzerinde bulunan kahvehane..
Irak anayasasına üçüncü erteleme Irak’ta Kürt-Şii mutabakatıyla hazırlanan tartışmalı anayasa taslağının mecliste onaylanması için ikinci erteleme süresi geceyarısı doldu; ancak taslakta uzla..
« » 1 2 3 4 5 6 7