25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Filistin’den çekilirse İsrail tam özgür olur’ İngiliz Times gazetesine bir makale yazan Yahudi yazar Amos Oz, Gazze Şeridi’nden çekilme işleminin İsrail’in din ile devlet mücadelesinde öneml..
Şahinler ‘zafere inanmayan’ Rumsfeld’i istemiyor ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, çok yakın bir gelecekte ‘kol kola’ gezdiği sertlik yanlısı ‘neo-con’lar (yeni muhafazakârlar) tarafından a..
İran’ın nükleer silah izi, Pakistan kaynaklıymış ABD’nin başını çektiği Batılı ülkelerin Tahran’a baskıları sürerken, Amerika’da yayımlanan bağımsız bir raporda, İran’ın gizli bir nükleer pro..
Avustralya’da camiye casus, İngiltere’de sınır dışı furyası Avustralya Başbakanı John Howard’ın, terör eylemlerinin önüne geçmek için camilere ajan yerleştirilmesine destek vermesi Müslümanla..
Gül, iptal edilen Ermeni konferansına katılmaya sıcak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, daha önce ertelenen Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği "İmparatorluğun Çöküş Dön..
‘Başbakan Erdoğan, duruşuyla Avrupalı’ Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Sjoerd İzaak Hendrik Gosses, emekliye ayrılmadan önce veda röportajını Zaman’a verdi. Başbakan Tayyip Erdoğan ve Türkiye..
‘ÖTV oranı yüzde 25’e çıkarılınca mücevher yatırımımı Çin’e taşıdım’ Kuyumculuk sektörü yüksek vergiden şikayetçi. Takı fuarının açılışında konuşan İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhraca..
Sendikalar memur zammını yine kabul etmedi Hükümet ile kamu görevlileri sendikaları arasındaki toplu görüşmelerin üçüncüsünden de anlaşma çıkmadı.
Kurallara uymayanlara uçuş izni vermeyiz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün havayolu şirketlerine yönelik yaptığı denetimlerin ardından hazırladığı rapor Ulaştırma Bakanlığı'nı hareketlendir..
Salıpazarı projesi için üç firma teklif verdi İstanbul Salıpazarı Karaköy Kravuzier Liman Kompleksi için 3 firma talip oldu. Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk'ün yaptı..
Müteahhitler yurtdışında 64 milyar dolarlık iş aldı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yurtdışındaki projelere imza atmayı üstlenen Türk müteahhitlik firmalarının 64 milyar dolarlık iş yaptığını aç..
Unakıtan kulüpleri transfer ücreti için uyardı: Yamuk yapmayın Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, milyon dolarlık futbolcu sözleşmelerini 100 bin dolar gibi düşük bedelle gösteren futbol kulüpleri..
Türk Telekom’da imzalar atıldı Türk Telekomünikasyon AŞ'nin yüzde 55 hissesinin 6,55 milyar dolara Oger Telecom Ortak Girişim Grubu'na satışına ilişkin ‘hisse satış sözleşmesi' imzalandı.
'Alfa, Turkcell hisseleri için küçük yatırımcıya çağrıda bulunsun' Borsa Yatırımcılar Derneği Başkanı Ali Bahçuvan, Rus Alfa Grubu'nun Turkcell için ödediği aynı fiyattan küçük yatırımcılara ..
İnternetten içki ve sigara satışına yasak İnternet üzerinden veya telefonla, tütün mamulleri ve alkollü içki satışı, 1 Ocak 20006’dan itibaren yasaklandı.
1 kuruşlar elde kaldı Türk Lirası’ndan altı sıfır atılmasıyla kullanıma giren 1 yeni kuruşlar (10 bin TL) elde kaldı. Süper ve hipermarketlerde nakitle yapılan alışverişlerde para üstü olarak..
Özelleştirme geliri 15 milyar doları aşar Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, hukuki engel çıkmaması durumunda özelleştirme uygulamalarının bu yıl sonunda 15 milyar doları bulabileceğini söy..
‘Fahiş fiyat isteyen şirketin hac belgesini iptal ederiz’ Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, hacda belirlenen ücretlerin üzerine kimsenin çıkamayacağını ve standardın altında da hizmet su..
Camiye engelli asansörü Eskişehir’de Mahmut Sami Ramazanoğlu Camii’ne, engellilere yönelik asansör yapıldı. Erkam Eğitim Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Erdoğan Erim, engelli ..
Maganda kurşunu 3 aylık hamile kadını felç etti Serinlemek için evinin balkonuna çıktığı sırada başına maganda kurşunu isabet eden, 3 aylık hamile kadın hastenede yaşam mücadelesi veriyor.
8 yaşındaki çocuk da kör kurşun kurbanı Bir hafta önce Denizli’de kına gecesinde rastgele atılan silahtan çıkan kurşun İbrahim Dalkılınç isminde 8 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olmuştu.
Düğünlerde ‘silah atma çiçek at’ kampanyası Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, ‘düğünlere çiçek’ kampanyası başlatı. Mutlu günlerde gelişigüzel atılan silahlardan çıkan kurşunların insanlara zarar ..
Korkudan hastaneye gidemeyen kadına, başhekimden destek Bursa’da, ameliyat etmek için doktorun kendisinden bıçak parası istediğini belirterek, şikayetçi olan Şaziye Peker’e hastane başhekimi ..
Mahkemenin kararı kesinleşirse bu mutluluk fotoğrafı albümde kalacak Babası tarafından bir yıl önce Macaristan’dan Türkiye’ye kaçırılan 8 yaşındaki Mehmet Karoly Tüysüz’e yeniden Macaristan y..
Mıcır tehdidindeki 24 bin kilometrelik yol sıcak asfalt bekliyor Ulaşımın yüzde 90’ının karayoluyla yapıldığı Türkiye’de trafik kazalarında pek çok insan hayatını kaybediyor ya da yaralanıyor..
Karayolları’na göre kazalarda mıcırlı yolun kusuru binde 4 Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye’de 2004 yılında meydana gelen trafik kazalarında sürücü kusurunun yüzde 98,1, yol kusurunun da ..
‘Zorla kayıt parası alana ağır ceza vereceğim’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okullara kayıt yapılırken zorla bağış alan yöneticilerine çok ağır cezalar uygulayacaklarını söyledi.
Diyanet-Sen: Bölücülere destek verenler gaflet içinde Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Bilal Eser, kendilerini ‘Kürt imamlar’ olarak tanıtıp bölücübaşına af isteyenlere tepki gösterdi.
MOSSAD ajanları izinsiz silah taşıdığı için gözaltına alınmış 23. Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları’nda İsrail kafilesini korumak amacıyla gelen üç MOSSAD ajanının izinsiz silah taşıdığı ger..
Emekli astsubaylar, OYAK kararında temyize gitti Emekli astsubaylar, Ordu Yardımlaşma Kurumu’na (OYAK) açtıkları davayla ilgili Yargıtay’da temyize gitti.
İşadamından şantajla para sızdıran çeteye mensup binbaşı gözaltında Mutlu Aküleri’nin sahibi Atilla Türker’i kaçırarak şantaj amaçlı 2 milyon dolar fidye istedikleri iddia edilen, aralarında ..
Kadınlarla görüntülenen polis müdürüne soruşturma Yabancı uyruklu hayat kadınlarıyla eğlenirken görüntülenen Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Mazlum Kırmızı hakkındaki iddiaları İçişleri Ba..
Magazin programına özenen 10 yaşındaki kızlar evden kaçtı Afyonkarahisar’da magazin programlarından etkilenip şöhret olmak isteyen 3 kız arkadaş Antalya’ya gitmek için yola çıktı.
Afetzedelere yardıma koşanlar sel kurbanı Rize’de sağanak yağmur sonrası oluşan sel ve heyelan geride acı bıraktı. 4 kişinin hayatını kaybettiği afette birçok vatandaş maddi zarara uğrarken, ..
Beyşehir Gölü, bürokrasi yüzünden temizlenemiyor Beyşehir Gölü’ndeki kirlilik bürokrasi engeli yüzünden 10 yıldır temizlenemiyor. Milli park ve sit alanı olan gölde temizlik çalışması başlatı..
Böbrek taşı erkekleri kıvrandırıyor 20-40 yaş arasında ve daha çok erkeklerde görülen böbrek taşından korunmanın en önemli yollarından birisi günde ortalama 2,5 litre su içmek; kahve, çay ve ..
Tiyatrodaki depremin arkasında trilyonluk zarar raporu var Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’in, kurumu yaklaşık 1,3 trilyon lira zarara uğrattığı gerekçesiyle görevden alındığı ort..
Katibim ‘sanat’a açılıyor Üsküdar Belediyesi’nin bu yıl 17.sini düzenlediği Uluslararası Katibim Şenliği, hem zenginleşen içeriği hem de genişleyen mekanları ile bir festival olma yoluna gird..
Sinema eleştirmenlerine göre yılın en iyi filmi, ‘Boş Ev’ Uluslararası eleştirmenler birliği FIPRESCI’nin her yıl düzenlediği "Yılın En İyi Filmi" anketinin sonuçları belli oldu.
Dünyanın filmi Montreal’de Bu yıl 29.’su yapılan Montreal Dünya Filmleri Festivali yarın başlıyor. 5 Eylül’e kadar sürecek festivalde 70 ülkeden toplam 342 film gösterime girecek.
Yurtdışı seyahatte rekor kıran Erdoğan, 1 Eylül’de dalya diyecek Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihi boyunca ‘yurtdışına en fazla seyahat yapan başbakan’ unvanını aldı.
‘Yolsuzlukla mücadele birimi’ kuruluyor Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti’den sonra Başbakanlık’ta da ‘yolsuzluk birimi’ kurulması talimatını verdi.
Terörle mücadelede herkes elini taşın altına sokmalı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelede yalnız bırakılmamasını isterken, terörü vasıta o..
Erdoğan MGK’dan memnun: Kriz yok yola devam Hükümet kanadı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Kürt sorunu’ kavramını kullanmasının ardından toplanan Milli Güvenlik Kurulu’ndan (MGK) memnun ayrıldı...
Meclis’in aşçıları ya bıyıklarını kesecek ya da maske takacak Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 Ekim’de yeni yasama dönemine başlayacak. TBMM Başkanlığı, hummalı bir çalışma içerisinde. Meclis’..
Baykal, ‘Benden 100 milyon lira istedi’ diyen Ersoy’a dava açıyor Ses sanatçısı Bülent Ersoy, 1980 ihtilalinden sonra sahne yasağının kaldırılması için görüştüğü kişinin CHP lideri Deniz Bayk..
Öcalan’a ‘sayın’ diyen DEHAP’a yurtdışı yasağı Yasadışı örgüt üyeliği suçundan mahkemeye çıkan DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve 7 parti yöneticisine yurtdışı yasağı konuldu.
Anavatan yönetimi Abant’ta kampa giriyor Anavatan Partisi Başkanlık Divanı, bugün Abant’ta toplanıyor. Erkan Mumcu’nun başkanlık edeceği toplantı 27 Ağustos’ta sona erecek.
Kartal, tura uçmak istiyor Beşiktaş, UEFA Kupası 2. ön eleme turu rövanş maçında, bugün Liechtenstein'ın Vaduz takımını İnönü Stadı'nda ağırlıyor.
Devler Ligi kuraları bugün UEFA kuraları yarın çekilecek Avrupa futbolunun dört büyük organizasyonundan en büyüğü olan Şampiyonlar Ligi'nde 1. tur kuraları bugün çekilecek.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8