25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk öğrenci seri tecavüzle suçlanıyor Avustralya’nın Melbourne kentinde bir Türk öğrenci yedisi tecavüz toplam 29 ayrı suçtan yargılanmak üzere tutuklandı. Sedat Avcı (19) Melbourne’daki RMI..
Mucize kurtuluş Peru’da içinde 100 kişiyle ormana düşen Tans Havayolları’na ait yolcu uçağından sağ çıkan 52 yolcu ‘Kurtulmamız mucize’ dedi. Dünya genelinde son bir ayda meydana gelen 5’inci..
Halıları kaldırttı Yemin edip göreve başlamasının ardından halktan kendisine tebrik yollanmamasını isteyen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, şimdi de ‘mütevazı’ imajını korumak için cumh..
Erdoğan Şaron’u arayıp kutladı Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki akşam İsrail Başbakanı Şaron’u telefonla arayarak, Gazze’nin tamamından ve Batı Şeria’daki dört yerleşim biriminden çekilmenin b..
Özgürsünüz daha ne istiyorsunuz Irak’ın petrol gelirlerini, federal yapıyla ayrılmış Kürtlerle Şiilere kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya oldukları için anayasa taslağına itiraz eden Sünni A..
Roma dönemine ait kilisenin mozaiğini polise satmaya kalktılar Adana’nın Kozan İlçesi’ne bağlı İdem Köyü’nde, bir mozaiği 8.5 milyon dolara polise satmak isteyen şebekenin yakalanması ile Rom..
2 milyar Euro’ya mıcırlı yol kalmaz Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Göçen, son günlerde trafik kazalarına neden olan ‘mıcırlı yolların’ Türkiye’deki 66 bin..
Savcıya ‘gizliliği ihlal’ incelemesi Adalet Bakanlığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında yürüttüğü ‘gizli soruşturmayı’ 19 Temmuz’da basın açıklamasıyl..
Yunanlı baba, oğlunun diyeti için dava açtı Yunanlı işadamı Panayotis Papodopulos, iş anlaşması yapmayı planladıkları tekstilci Turgut Günder’e geçen yıl yapılan silahlı saldırı sırasında öle..
Álemci emniyetçinin görüntülerini kim çekti Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı 55 yaşındaki M.K’nın iki yabancı uyruklu hayat kadınıyla alem yaptığı görüntüleri kimin çektiği belirlenemedi. C..
Asker uğurlarken silah kullanmayın Birinci Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul Valisi Muammer Güler’e yaptığı iade-i ziyarette, asker uğurlamaları sırasında coşkuyla bazen silahlar..
Gururuyla oynamayın Avrupa Birliği’ne uyum amacıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın hazırladığı yeni Gıda Kodeksi’ne göre, atın ‘kasaplık’ hayvan sınıfına alınması ve kasaplarda at etinin sa..
Belediyeden alkol yasağı Konya’nın Meram Belediyesi tekel bayilerinin ruhsatını iptal girişimi Danıştay’dan dönünce bu kez bayileri sadece içki sattıkları için kapatma kararı aldı. Tekel bayi..
Dulların maaşını kesin bize varsınlar AKP Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, bölge ziyaretinde yaşlı seçmenlerinin ilginç bir talebiyle karşılaştı.
Başbakanı da soruştursunlar DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve sekiz DEHAP yöneticisi hakkında, yurt dışına çıkma yasağı ve CMUK’un 109’uncu maddesine göre haftada bir adli kontrol kararı..
Cumhuriyet bir rönesanstır Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Türkiye’nin farklı koşullarda bir ülke olduğunu belirterek, ‘Saltanat ve hilafete dayalı düzenden, halka dayanan yepyeni ..
Demirel’in suikastçısı İstanbul’da eczane açtı 8’inci Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e 1996’da İzmit’te suikast girişiminde bulunan ve akli dengesinin bozuk olduğu yolundaki resmi raporla cez..
Görüştüm, o şahit Bülent Ersoy - Deniz Baykal polemiği dün iki tarafın yaptığı açıklamalarla tam bir yüzleşmeye dönüştü. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir gün önce Hürriyet’e yaptığı açıkla..
İstismar ediyorlar Başbakan Tayyip Erdoğan, MGK toplantısında ‘Kürt sorunu’ çıkışıyla ne kastettiğini soran Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve askerlere şu yanıtı verdi: ‘‘Terörle mücadele e..
Uğurlu’dan, ‘dinlerin kardeşliği’ resitali Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, Formula ! için İEstanbul’da bulunan yabancı konuklara, ‘Dünya Başkenti İstanbul’ adlı eserini okudu. Uğurlu, ilk kez ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Alman TV’sinde Türkiye tanıtımı İstanbul’da 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen Formula 1 yarışlarının tüm yayın hakları..
Konserine Shakira’yı davet etti Mustafa Sandal, 29-30-31 Ağustos tarihlerinde Rumeli Hisarı’nda vereceği konserlere dünyaca ünlü pop yıldızı Shakira’yı da davet etti.
Asker sevgilisini ayartma iddiası onları kızdırdı Davut Güloğlu için terk ettiği eski nişanlısı Gökhan Mumcu’nun Hürriyet’e yaptığı açıklamalar, Nez’i kızdırdı. Mumcu’nun, Güloğlu’ndan ayrıld..
Affetmemeli de boşanmamalı da Kaya Çilingiroğlu’nun Bebek’te Feraye Tanyolaç ile yemek yerken görüntülenmesinin ardından, gözler Hülya Avşar’a çevrildi. Herkes Avşar’ın ne tepki vereceğini ko..
Kimin yönettiğini bilmiyoruz TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Sivas Demir Çelik İşletmeleri (SDÇİ) için ‘Şirketi birileri yönetiyor ama kim yönetiyor bilmiyoruz’ dedi. Ertürk, Sivas İcra Müdürlüğü ..
Halliburton rüşveti kabul etti Irak’ın yeniden yapılandırılması sürecinde aldığı ihalelerle dikkat çeken ABD şirketi KBR’nin eski bir çalışanı, bir Irak firmasından 110 bin dolar rüşvet aldığ..
Para toplarsak vergileri düşürürüz Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ‘Çok fazla para toplarsak o oranda da vergileri düşürürüz biz. Turşusunu kurmayacağız bu paranın’ diye konuştu. Yüzde 6.5’lik ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Akaryakıt 8 ayda yüzde 15-40 zamlandı Akaryakıt fiyatları sekiz ayda yüzde 40.3’le yüzde 15.3 arasında değişen oran..
323 bin SSK’lı özel hastanelere koştu 30 Mart 2005’ten itibaren SSK’lılara açılan özel hastaneler, bugüne kadar 323 bin SSK’lı hastaya hizmet verdi. SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Dr. Sami Tü..
Türk Telekom’da ilk imza tamam, sıra Danıştay’da Telekom’un yüzde 55 hissesinin özelleştirilmesine yönelik ihalede, 6 milyar 550 milyon dolarla en yüksek teklif veren Oger Telecom’la hisse sa..
AKP, beyaz Türklerin ablukası altında MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat, hükümetin IMF’li program nedeniyle ekonomide daha çok TÜSİAD tezlerine yakın durduğunu, tabanın siyasi alandaki beklentileri k..
Restoran işletirken ahşap tekne koleksiyonu sahibi oldu Restoran işletmecisi Rıfat Edin’in 20 yıldan bu yana, satın alarak restore ettiği ahşap tekneler, "yaşayan bir müze’’ye kavuşmak için s..
Türkiye, sel mağduru Nijer’e yardım gönderdi Türkiye yıllardır kuraklıkla mücadele eden ancak temmuz ayından bu yana devam eden yağmurlar sebebiyle bu kez de sel felaketi yaşayan Nijer’e yard..
Mimarsinan, Ereğli’nin balık ızgara dünya rekorunu kıracak Mimarsinan Belediyesi, Marmara’nın en büyük balık festivalini düzenledi. Festivalde bir de rekor denemesi yapacak olan organizatörle..
‘Samanyolu gerçekten samanlı bir yol mu?’ Zeytinburnu Belediyesi, 2005-2006 eğitim-öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kala farklı bir uygulama başlattı.
Formula 1 başarısı başkanı mutlu etti İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 Türkiye Grand Prix’si konusunda, ‘’Dost, düşman kabul etti, oldukça başarı..
Danıştay’ın Ulus Pazarı’nı kapatma kararı semt pazarlarını etkilemeyecek Beşiktaş’taki Ulus Pazarı’nın kapatılması ‘Semt pazarları ne olacak?’ sorusunu beraberinde getirdi. Konuya ilişkin açı..
Özel halk otobüsçüleri: Akbil satmak İETT’yi dolmuşa çevirmişti İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü, otobüslerde şoförlerin yolculara ücret mukabili akbil ku..
Şüpheli poşet, metro seferlerini 45 dakika aksattı Atatürk Hava Limanı Metro İstasyonu'nda bulunan şüpheli bir poşet, metro seferlerini 45 dakika aksattı.
Mektubun seyahati internetten takip edilecek Cep telefonlarının piyasaya çıkmasıyla birlikte pabucu dama atılan mektup, teknolojiye ayak uydurdu.
1. Ordu Komutanı Org. Başbuğ, ziyaretlere başladı 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul Valisi Muammer Güler’i valilik makamında ziyaret etti.
Özürlü çocuğuyla sokağa atılan anne yardım bekliyor Sağlığını ve işini kaybeden eşinin belediye sayesinde hastaneye yatırıldığını anlatan Nezahat Uslu, eşinin işini kaybetmesiyle sokağa atıla..
Parkta bir günlük bebek bulundu Kimliği belirsiz kişi veya kişiler bir günlük bebeği poşete koyarak Bahçelievler’de parka bıraktılar.
Hırsızlık yaparken yakalanan 2 zanlı serbest Fatih’te müşteri olarak girdikleri kafeteryada bir bayanın çantasını çalmaya çalışan 16 yaşındaki M.T. ile 15 yaşındaki S.Ç. suçüstü yakalandı.
ÖDP, ‘İETT zammına hayır’ imzalarını teslim etti ÖDP İstanbul İl Başkanlığı tarafından İETT zammının geri alınması için toplanan imzalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine verildi...
Kocaeli’nde doğalgaz yatırımları yapılırken millî servet heba edilmiş Hiç doğalgaz kullanılmayan binalara servis götürülüp sayaç takıldığı belirlendi. İzgaz AŞ Genel Müdürü İmad Erdoğan, iht..
Halk gününe 1 vatandaş, 9 yetkili katıldı Bilecik’te valilik tarafından düzenlenen halk gününe vali, vali yardımcısı ve 7 daire müdürüne karşılık sadece bir vatandaş katıldı.
Sivil polisler, fermuarı açık çantalarıyla yankesici avlıyor Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı ekipler, hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karışanları yakalamak için pazar ..
Gazze’den çekilen İsrail, Batı Şeria’ya yerleşme adımlarına yenisini ekliyor Gazze Şeridi’ndeki 21 Yahudi yerleşim birimini tahliye eden İsrail yönetimi, Batı Şeria’daki Filistin topraklarına..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8