25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

25 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kalamış'ta nostaljik sinema akşamları Kadıköy Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Kalamış'ta Sinema Akşamları'' etkinliği, sinemaseverlere 26 Ağu..
F1 pilotu Selami Alonso! Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Formula1 yarışının başarılı pilotu Fernando Alonso'nun geçen yıl kullandığı aracın simulatörlü imitasyonunu kullandı. Kadıköy ..
Baltalı saldırgan yakalandı Trafikte yol kavgası yaptığı çifte, baltayla saldırdığı öne sürülen Bahadır Olcaytu "Tansiyon hastasıyım, kendimi korudum" dedi. İstanbul Yeşilköy'de, trafikte sey..
Serseri kurşun hamileyi vurdu Gaziantep'te, balkonda otururken omzuna mermi isabet eden Nursel Dokuyucu hastanede yaşam mücadelesi verirken, karnında taşıdığı 2.5 aylık bebeğin de, maruz kald..
Gecekonduda 'temel içgüdü' hikâyesi Ankara'nın gecekondu semti Hüseyingazi'de, Sharon Stone ile Michael Douglas'ın oynadıkları "Temel İçgüdü" filmini andıran yöntemle işlenen cinayetin sanığı..
Kapkaççıları linçten polis ekibi kurtardı İzmir'de sağır ve dilsiz Abdurrahman Yıldırım'ın bankadan çektiği emekli maaşını çalan 4 kapkaççıdan ikisini yakalayan vatandaşlar tekme tokat dövere..
Fidye çetesinde binbaşı Mutlu Aküleri'nin sahibi Atilla Türker'i kaçırarak fidye isteyen çetenin başında İstanbul Birinci Ordu Komutanlığı'nda görevli bir binbaşı olduğu iddia edildi Emniyet ..
Yokluğuyla baş edemedi Şehit olan sevgilisinin ölüm acısıyla başa çıkamayan Nihal Hemşire de ölümü seçti. Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi Kalp Göğüs Cerrahisi Bölümü'nde çalışan ve bir ay..
Kuryenin beyaz meleği İstanbul'da önceki gün meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan kurye genç, olay yerinden geçen bir hemşirenin ilk müdahalesiyle yaşama şansı elde etti. Eminönü sah..
Mısır seyahatinden son poz Mısır'daki patlamada ölen beş Türk turistin son fotoğrafları yürek burkuyor. Fotoğrafı Erhan Divlecen'in kız arkadaşı Sevil Gücük çekmişti. Çağla ve Bilgehan Yalçın..
Dragos'ta 15 dönüm fundalık kül oldu Maltepe Dragos Tepesi'nde belirlenemeyen bir nedenden çıkan yangın koskoca bir fundalığı yok etti. Yangın korkusunu yaşayanlar arasında Fenerbahçe kalecis..
Tyson hiç uslanmıyor Ünlü boksör kaba tavırlarını İstanbul'da da sürdürdü. Bindiği takside, şoförün ensesine hızlı gitmediği için vurdu. Şoför dava açacak. Ünlü aktör Russell Crow, temmuz ayı..
Kısa... Kısa... Kısa... Rus lider Vladimir Putin, üçüncü kez başkanlık için göz kırpmaya başladı. En son yaptığı açıklamada "başkan olmayı istediğini fakat anayasanın buna elvermediğini söyle..
'Kutsal' yazlık Bir Suudi şeyhi, yazlık rezidans olarak kullanmak üzere Papa 16. Benediktus'un Almanya'da doğduğu evi 5 milyon Euro'ya satın almak istedi.
Köpek Ringo yeminini bozdu! 15 aylık Rus terrier'i "Ringo Çar" marifetiyle görenleri hayrete düşürüyor. Sahibinin emriyle harekete geçen Ringo, kara kuşak sahibi bir kick boksçu gibi arka aya..
Kürtaj kanunu değişebilir! Cenin acıyı hisseder diye 20'nci haftadan sonra kürtaj, ABD'de yasak. Ama bilim adamları 29'uncu haftaya kadar ceninin acı hissetmediğini söylüyor. California Ünive..
Avustralya'da 'camilere casus' önerisi El Kaide'nin tüm dünyada düzenlediği terör saldırılarının ardından Avustralya'da yaşayan Müslümanlar üzerinde denetimin sağlanması amacıyla ortaya atıla..
'Sayın Filistinli bombacı, işte kredi kartınızı yolladık' Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JP Morgan, Filistin asıllı bir Amerikalı müşterisine kredi kartını zarfın üzerine bu ifadeyi ..
Tayland kabinesi penisini büyüten bakanı tartışıyor Tayland, bir devlet bakanının 'penis büyütme' operasyonu yaptırdığı haberleriyle çalkalanıyor. Her şey Rawiwan Setharat adlı kadının, yüzün..
'Babamızı kesinlikle affetmiyoruz' Tatilini geçirmek üzere Türkiye'de bulunduğu sırada iki çocuğunu otelde aç ve susuz terk eden babaya oğullarından mesaj var: "Baba, seninle bir daha asla ko..
Irak'ın resmi dilleri Kürtçe ve Arapça Sünniler temel olarak federalizme karşı. Bu maddenin Irak'ı bölmesinden endişe ediyorlar. Petrolden yoksun topraklarda yaşadıkları için petrol gelirleri..
Kan akmaya başladı... Irak'ta Şii gruplar arasındaki çatışmada 8 kişi öldü. Çatışmalarda Şii lider Sadr'ın yazıhanesi yakılınca 21 milletvekili ve bir bakan görevlerini askıya aldı. Irak'ta h..
CEO'luk delilik mi? Newsweek dergisinde yer alan araştırma, işlerinde başarılı, lider vasıflı kişilerde narsistik kişilik bozukluğu eğilimi olduğunu gösteriyor. Dehayla delilik arasında sadec..
İşe girmek için Kaf Dağı'na tırmandılar Masallardaki padişah, Kaf Dağı'ndaki hazineyi isterdi. Günümüzde de aslan midesindeki iş için benzer şartlar isteniyor. Bir Japon şirketi iş için Fuji ..
Artık istenmeyen adam Irak'tan askerleri çekebileceği yolundaki sözleri, Savunma Bakanı Rumsfeld'i neocon'ların kara listesine aldı. Amerika yönetiminin en "şahin" ismi Donald Rumsfeld, şahin..
Kürtçe yayın yönetmeliği eylülde hazırlanacak Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeleri dün gerçekleştirdikleri toplantıda Kürtçe yayın konusunda teknik alt yapıya ilişkin bilgi aldı.
Leydi Di'nin gözde mağazası Harvey Nicholds, 2006'da geliyor Londra'nın lüks mağazası, Prenses Diana'nın gözde alışveriş mekanı Harvey Nichols, Levent'te yapımı süren Kanyon projesi ile Türki..
'Tüpraş'ın kârını % 60 artırıp 293 milyon YTL'ye çıkardık' Kamuya ait yüzde 51 hissesinin blok satışı için ihale süreci devam eden rafineri devi Tüpraş'ın Genel Müdürü Hüsamettin Danış, yılın..
İrancell'de çoğunluk bizde olmazsa finansman zorlaşır Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmet, İrancell projesinde çoğunluk hisseye sahip olmamalarının kredi görüşmelerini zorlaştıracağını..
Telekom'un Oger Telekom'a devir sözleşmesi imzalandı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türk Telekom'un hisse devir sözleşmesinin imzalanması ile Türkiye'nin en büyük özelleştirmesinin bir safhası..
Zam tartışmasında havayı 'Cebrail' esprisi değiştirdi Hükümet ile memur sendikaları arasında yürütülen toplu görüşmelerde ilginç diyaloglar ve pazarlıklar yaşanıyor. İlk tur görüşmelerinde Ba..
Formula 1 turisti 3 günde 100 milyon dolar harcadı İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 yarışları için gelen yabancı turistlerin harcadıkları paranın 100 milyon doları aştığını açıkladı. İs..
Büyükler arayı 6 yıldır açıyor Türkiye ekonomisi yüzde 9.9 büyürken, İSO İkinci 500 Büyük şirketlerinin büyüme rakamı yüzde 6'da kaldı. Türkiye'nin yüzde 25 büyüdüğü 6 yılda İlk 500 firmaları..
'Bu kadar sütle banyo yapılsa bitmez' 2005'in ilk yarısında 500 bin ton daha fazla süt üretildi. Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, "Üretim arttı da, bir de tüketim politikası ..
Çok para toplarsak vergileri düşürürüz Vergi dairesi başkanlarını "Oturmak için seçmedik sizi" şeklinde uyaran Bakan Unakıtan, vergi indirimi isteyenlere cevap verdi: "Ödemeler artsın, vergil..
Erdoğan'ın VIP helikopteri geliyor Sikorksy VIP helikopter, eylülde geliyor. Erdoğan kısa mesafeli gezilere VIP helikopterle gidecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından alın..
'Konferanstan suçlu gibi kaçmayacağız' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenecek Ermeni Konferansı ve benzer toplantıları, "tez ve yaklaşımlarını yurt içind..
DEHAP'lılara 'kontrol' ve yurtdışı yasağı DEHAP yöneticileri "Sayın Öcalan" sözü için çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme, DEHAP'lılara yurtdışı yas..
Topuz: MGK bildirisi postmodern bir uyarı CHP TBMM Grup Başkanvekili Ali Topuz, Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayınlanan bildiri ile MGK'nın, hükümeti, Anayasal çizgiye çağırdı..
Başbakanlık 'taki 'vakanüvis'ler Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarından Yalçın Akdoğan, Erdoğan'ın biyografisini hazırlıyor. Akdoğan, Osmanlı'daki "vakanüvis"ler gibi Başbakan'ı her yerde izley..
Vejetaryen daveti MTV tarafından yılın mankeni seçilen Filipinli model Isabel Roces, insanları vejetaryen olmaya teşvik etmek için düzenlenen reklam kampanyasında rol aldı.
Suya dayanıklı laptop yapıldı Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler şaşırtmaya devam ediyor. Japon elektronik devi Panasonic firmasının ürettiği suya ve sarsıntıya dayanıklı dizüstü bilgisay..
Yeşim iki kişiye hayat verdi Bir hafta önce geçirdiği trafik kazası sonrasında yoğun bakıma alınan Yeşim Doğan’ın beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı. Yeşim Doğan’ın böbrek..
'Sürekli ateşkes PKK'yı bitirir' Bölücü terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Murat Karayılan, aydınların ve çeşitli demokratik kuruluşların ilan ettikleri eylemsizlik kararını, "Yetersiz old..
Postmodern uyarı yapıldı CHP Grup Başkan Vekili Ali Topuz, önceki gün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayımlanan bildiriyle hükümetin Anayasal çizgiye çağrıldığını belirt..
'Görüşler, kurumları bağlamaz' Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşe Soysal ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tosun Terzioğlu, ertelenen, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın..
Bazı AKP milletvekilleri konferansa karşı tepkili "Ermeni soykırımı" konferansına bazı AKP milletvekilleri şöyle tepki gösterdi.Çiçek: Yine özel olacaksa görüşüm aynı
İnişe geçiyoruz, lütfen başınızı örtün Oscar ödüllü Amerikalı aktör Sean Penn, haziran ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde İran’a yaptığı ziyaretle ilgili izlenimlerini beş günlük d..
Tayland’da penis büyütme skandalı Tayland’da kimliği henüz bilinmeyen bir bakanın, penis büyütme ameliyatı geçirdiği haberi basına yansıyınca, Başbakan Tahsin Şinavatra, bu bakanın kim olduğu..
İran estetikte dünya birincisi İran Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre, İran, dünyada en çok estetik ameliyat yapılan ülke konumunda bulunuyor. İran Plastik Cerrahlar Derneği Başkanı Dr. Kelen..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8