24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD’de 11 Eylül ihmaline ilişkin ikinci şok açıklama ABD'de 11 Eylül saldırılarına ilişkin aykırı açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Amerikan Donanma Albayı Scott Philpott, 11 Eylül saldır..
Gül, Filistin ve İsrailli meslektaşlarını tebrik etti Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ve Filistin Dışişleri Bakanı Nasser El Kidva’ya birer mektup gönderer..
Çekilmenin sivil kısmı tamam İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un hazırlayarak uygulamaya koyduğu Gazze’deki 21 ve Batı Şeria’daki 4 Yahudi yerleşim biriminden çekilme planının sivil ayağı dün tam..
‘Müzakere, 3 Ekim’de başlar; Rumlar yalnız kalmaktan korkuyor’ Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin 3 Ekim'de başlayacağını tahmin ederken, Ankara'ya kendilerini "..
‘Sünnileri dışlayan anayasa, Irak’a kaos ve bölünme getirir’ Irak’ta Şii ve Kürtlerin üzerinde anlaştığı anayasa taslağının Sünni muhalefetine rağmen mecliste onaylanarak referanduma götürülm..
Yanlış anlamalar yüzünden yuvanızın tadı kaçmasın Sağlıklı ailelerin önemli özelliklerinden biri sağlıklı bir iletişim ve dolayısıyla ifade edilen sözlerle algılananların aynı olmasıdır.
Macar polise hemşehrilik beratı verildi Tekirdağ’ı resmen ziyaret eden Macaristan’ın Kecskemet şehri Emniyeti Şube Müdür Yardımcısı Atilla Kovacs’a, Tekirdağ Belediye Başkan Vekili İlhan Salt..
Bodrum ve çatılarda çıkan 27 yangın ‘şüpheli’ bulundu Bursa’da, son bir ayda bazı işhanı ve apartmanlarda çıkan 27 yangın, "şüpheli" bulundu.
Konuralp mezunu 47 öğrenci Anadolu ve fen lisesine girdi Kütahya Özel Konuralp İlköğretim Okulu’nun 49 öğrencisinden 47’si Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda (OKS) başarı göstererek çeşitli lis..
‘Saguar’ güneş enerjisi ile çalışıyor Sakarya Üniversitesi öğrencileri güneş enerjisiyle çalışan otomobil yaptı. Araştırma görevlisi Hüseyin Eski ve bir grup Mühendislik Fakültesi öğrencisini..
KESK, İskele Meydanı’na konuşlandı KESK İstanbul Şubeler Platformu, toplu görüşme sürecinden kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda stant açtı.
Ümraniye Belediyesi bilgisayar öğretiyor Ümraniye Belediyesi, bilgisayar ve internetle tanışamayan öğrenciler için "bilgi evleri" kurdu.
Sultanbeyli'de 52 kaçak bina yıkılıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kaçak ve tehlikeli olduğu belirlenen Sultanbeyli'deki 52 binanın yıkımına dün sabahtan itibaren başladı...
Çöp kamyonunun çarptığı genç kız öldü Esenler Belediyesi'nin çöp toplama işini yürüten taşeron firmaya ait olan ve Erkan B.'nin (30) kullandığı 34 CUT 85 plakalı kamyon, Turgut Reis Mahallesi..
Koreli uzmanlar gazi çocuklarına bilgisayar öğretti Güney Kore'den gelen profesör ve bilgisayar uzmanları, Pendik'te gazi ve şehitlerin çocuklarına gönüllü bilgisayar kursu verdi.
Hacze direnen işçiler polisle kavga etti Bağcılar'da borcundan dolayı haciz gelen fabrikanın mallarını korumak isteyen fabrika işçileri polisle çatıştı.
Postacılardan ‘işi bırakır, santralları kapatırız’ uyarısı Postacılar, hükümetle memur sendikaları arasında devam eden toplu görüşmelerde olumlu netice çıkmaması halinde iş bırakma ve santral..
Beşiktaş’ın ilk mahalle hizmet merkezi açıldı Beşiktaş Belediyesi, hem muhtarların hem de halkın işlerini kolaylaştırmak amacıyla mahalle hizmet birimleri kurmaya başladı.
Satranç meraklıları Feshane’de buluştu Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Spor AŞ, satranç meraklılarını bu yıl 4.sünü düzenlediği Uluslararası Satranç Festivali'nde buluşturdu.
Newsweek: İstanbul’un havası yeter Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) dünyaca ünlü dergilerinden Newsweek, Avrupa'da yayınlanan son sayısında İstanbul'u kapak yaptı.
İstanbul’da eğitime 160 yeni okul katılıyor Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, yeni öğretim yılında 60 yeni okulun eğitim öğretime açılacağını söyledi. Balıbey, deprem hazırlık çalışmaları çer..
‘Yarına Bir Değer Bırak’ proje yarışması Dedeman Topluluğu kurucusu Mehmet Kemal Dedeman’ın anısına düzenlenen "Yarına Bir Değer Bırak’’ proje yarışması için başvurular, 1 Eylül Perşembe günü..
ÖSS şampiyonunu Mavi Show giydirecek Bu yıl yapılan ÖSS'de Türkiye birincisi olan İbrahim Gökhan Hacımehmetoğlu'na en anlamlı destek ünlü spor giyim markası Mavi Show Jeans'dan (MSJ) geldi.
Dolmabahçe’nin Sufera Salonu ziyarete açıldı TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı Dolmabahçe Sarayı'nda yer alan Sufera (Sefirler) Salonu'nun, restorasyon çalışmaları tamamlanarak zi..
Hız tutkunları, simülatörle Formula heyecanını yaşayacak Hız tutkunları, Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin ardından İstanbul'da kurulacak "Speed City"de Formula 1 ve ralli otomobillerinin bi..
Hülya Koçyiğit de Altın Portakal jürisinde 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Jürisi’ne Ferzan Özpetek ve Nuri Bilge Ceylan’dan sonra Hülya Koçyiğit de dahil oldu.
Tanpınar ödülü bu yıl ‘hikâye’ye Bursa Osmangazi Belediyesi, 2001 yılından beri farklı dallarda verdiği "Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü"nü bu yıl, hikâye alanında verecek.
14 yıl önce temelini attığı kültür merkezini açacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’de kültür turizmini yaymak ve kültürel varlıkları korumak için yaptığı "Bölge İller Toplantısı"nın dörd..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Otostopçunun Galaksi Rehberi: Felsefe soslu şamata Douglas Adams’ın İngiltere’de tüm zamanların en iyi beş roman serisi arasında yer alan kitabı, bundan altı yüz yıl önce ..
Rejisörler de oyunları bıraktı Devlet Tiyatroları’nda kaosun eşiğine gelindi. Genel Müdür Lemi Bilgin’in görevden alınmasının ardından, önceki gün bölge müdürleri ve genel müdür yardımcıları ..
Yabancı Damat komşuda kitapçık oldu Yunanistan’da ‘Yabancı Damat’ sevgisi durulmuyor. Son reyting ölçümlerine göre her gece neredeyse Yunanlıların yarısının izlediği ve ‘Sevginin Sınırları’ a..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Keloğlan’ın Bollywood dansı‘Keloğlan Kara Prens’e Karşı’ adlı filmde Keloğlan’ı canlandıran Mehmet Ali Erbil, Hint f..
Sevgilisi 2 aydır kayıp Ünlü İngiliz şarkıcı ve film oyuncusu Olivia Newton-John’un (57) kameraman sevgilisi Patrick McDermott (48), yaklaşık iki aydır kayıp. Sanatçı, Kaliforniya’da balık tu..
Brad Pitt ve Aniston resmen boşandı 41 yaşındaki yakışıklı aktör Brad Pitt ve Jennifer Aniston, Los Angeles Temyiz Mahkemesi’nin kararıyla önceki gün resmen boşandı. Pitt, ‘Friends’ dizisinde..
Kocamla arama kimse girmesin Eşi Kaya Çilingiroğlu ile birlikte Antalya’da tatil yapan Hülya Avşar çapkınlık haberleriyle ilgili Hürriyet’e konuştu: ‘Büyütülecek bir şey yok. Problem bizim pr..
Azim engel tanımıyor Van’ın Gevaş İlçesi’nde gerçekleştirilen ‘Uluslararası Engelli Buluşması’nda bir araya gelen engelliler hünerlerini sergiledi. 4 metrelik kaya tırmanışını başarıyla tamam..
PETA’dan ödül Hayvan hakları savunucusu PETA örgütü, ünlü aktör Alec Baldwin’e ‘Linda McCartney’ ödülü verecek. PETA’nın 25. yıldönümünün galası ve ödül töreni, 10 Eylül’de Hollywood’da yapıl..
Horlayan erkekler için aletli tedavi İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgür Yiğit, toplumun yüzde 25’inin uyurken horladığını söyledi...
Güzel anılarla döndüler UNIVERSIADE için 131 ülkeden İzmir’e gelen 7 bin 805 sporcudan 7 bin 788’i ülkelerine döndü. Sporcuların bavullarının çokluğu ve büyüklüğü dikkat çekti. 110 kişilik Uk..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 3 bin 500 yıllık küvet bulundu Siirt Türbehöyük’te sürdürülen kazı çalışmalarında, kilden yapılmış 3 bin 500 yıllık..
Köpek dili sözlüğü çıktı Almanya'da hayvan psikoloğu Petra Lachman köpekleri anlamaya yarayacak ‘Resimli Hayvan Sözlüğü’ yayınladı. Alman Bild Gazetesi, dünkü sayısında Lachman’ın çalışmasına..
Üfleye üfleye Manş’ı geçti Boyundan aşağısı felçli İngiliz kadın, iki kamış aracılığıyla nefesini çekerek ve üfleyerek idare ettiği yelkenlisiyle Manş Denizi’ni tek başına geçti.
Nargilede de ‘sağlığa zararlıdır’ yazacak Sağlık Bakanlığı, ülkemizde sigara kullanımı sonucu sigaraya bağlı ölüm oranının yıllık yüzde altı artış gösterdiğini açıklarken, İzmir İl Hıfzıssıhh..
Türk mühendisten Boeing’e özel sistem Boeing’de çalışan Türk mühendis Aydın Akdeniz tarafından geliştirilen bir hasar bulma sistemi, 72 saatlik işi beş dakikada yapıyor. Daha önce THY’de de d..
Gıda sicilinde yetki kargaşası var İstanbul Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Ünal, gıda sicilinde yetki karmaşası olduğunu belirterek, uygulamanın tek elde t..
Sahte para miktarı Merkez Bankası’nı şaşırttı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın 2005 yılında düzenlediği operasyonlarda yaklaşık 5,3 milyon YTL sahte para ele geçi..
Akbank, ‘tek kalemde kredi’ rekorunu kırdı Akbank 1.25 milyar dolarla bugüne kadar bir Türk bankasına verilen en yüksek tutarlı sendikasyon kredisini aldı. Akbank Murahhas Azası Suzan Sabancı..
‘Dünya devleti olmak için’ kasaplık yapmışız Tarım Bakanlığı, Türkiye’de at kesimi için hiçbir mezbahaya izin verilmediğini, at kesimi ve satışının da yapılmadığını açıkladı. Bakanlık, Ulusal..
Ertürk: Borç sorunu çözülecek TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Telsim’in satış ihalesi için bu hafta sonu Resmi Gazete’de ilan verileceğini açıkladı. Telsim’in Motorola ve Nokia’ya olan borcuna ili..
KESK: Memur maaşları yüzde 10 eridi KESK, kamu çalışanlarının reel ücretlerinde son 12 yılda yüzde 10 oranında reel kayıp yaşandığını belirledi. KESK’in araştırmasına göre 1993 yılında 100 ol..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8