24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Almanya’yı şoke eden beraberlik Almanya’da iki kardeş arasındaki yasadışı ilişkiden dördüncü çocuk dünyaya geldi. Dördüncü çocuğun dünyaya gelmesiyle, annenin de halen hapiste olan ağabeyi gi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Peru'da uçak kazası: En az 40 ölü Peru'da, Tans Havayolları şirketine ait bir yolcu uçağının ülkenin kuzeyindeki or..
Güzelaydın: Katkı olanağım kalmadı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Güzelaydın, tüm kurul görevlerinden istifa etti. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Güzelaydın, tüm kuru..
Fatih Hoca bir arasa... Nuri Şahin, Yeni Aktüel'e konuştu: En büyük hedefim Türkiye A Milli Takımı'nda oynamak. Alman Ligi Bundesliga'da oynayan en genç futbolcu unvanına sahip Nuri Şahin Yen..
Efsaneye gölge Fransa Turu'nu 7 kez kazanıp tarih yazan ABD'li efsane bisikletçi Lance Armstrong'un 1999 yılında verdiği numunede doping çıktığı iddia edildi. Fransa Turu fatihi ABD'li bisikl..
Sevgiliyle buluşma Seyircisiz oynama cezası yüzünden D.Bakır karşısında tribündeki yerini alamayan taraftarlar Samsun maçı biletlerine hücum etti. Fenerbahçe taraftarı Samsun maçıyla yeni sez..
Kartal rekora! Siyah-beyazlı kulüp kombine satışında rekora koşuyor. En fazla 7 bin 600 olan rakam, bu sezon şimdiden 9 bin 200'e ulaştı. Beşiktaş bu sezon kombine kart satışında rekora koşuy..
Hangisi daha iyi Galatasaray'ın Malatya maçında iki devrede çizdiği iki farklı görüntü yeni bir tartışma yarattı: Galatasaray İliç ile mi oynamalı; İliç'siz mi?. Yeni sezona üç maçta dokuz pu..
Hazırlık dönemi bitti Geçen yıldan beri kafasında 4-3-1-2 taktiği olan Daum, Anelka'nın kalmasıyla birlikte rahatladı. Üçüncü haftaya sarkan hazırlık dönemi bitti, lig yeni başladı.... Geçen ..
Dahi olurdum Beşiktaş Teknik Direktörü Çalımbay: "Yabancı olsaydım, yaptığım değişiklikler övülürdü; adım dahiye çıkardı. Suçum adımın Rıza olması mı?". Ligde ve Avrupa'da başarılı sonuçlar a..
Bu işi bitir oğlum! Başkan Canaydın, Ümit Karan'ın düğününde Heinz'in kulübü B.M'gladbach'ın başkanını iyi tanıyan Abdürrahim Albayrak'tan Çek yıldızı getirmesini istedi. G.Saray yönetimi, İn..
Photoshop sağ olsun Ünlü Alman top model Heidi Klum, ikinci çocuğunun doğumundan hemen sonra kameraların karşısına geçmeyi planlıyor. Amerikan "Vitals Secret" dergisinin haberine göre, aralık..
1.8 milyon yıllık kafatası Gürcistan'da bulunan insan kafatası, Afrika'dan göçe ışık tutacak . Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınlarındaki Dmanisi bölgesinde kazı çalışması yapan arkeologlar ..
Cep mesajları RSI hastalığı yapıyor Teknolojideki gelişmelerin güncel hayatın vazgeçilmezlerinden biri haline getirdiği cep telefonları ile mesajlaşmanın tek zararının keseye olmadığı ortaya ..
Peru'da uçak kazası: En az 40 ölü Peru havayolları şirketi Tans'a ait bir yolcu uçağı dün Amazon ormanlarındaki Pucallpa kenti yakınlarında düştü. Peru Ulaştırma Bakanı Jose Ortiz, başkent Li..
'İran'da nükleer kanıt yok' ABD hükümetine bağlı uzmanlar ve bir grup uluslararası bilim adamı, İran'da nükleer silah programı olduğuna dair bir kanıt olmadığını açıkladı. 9 aydan bu yana giz..
'Türkiye'ye yapılan iki yüzlülük' Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Martin Schulz, "Türkiye'nin seçim malzemesi olması siyasi ahlaksızlık örneği" dedi. Eski Başbakanı Helmut Kohl..
KKTC'ye Yahudi tatil köyü "İsrailli iş adamları KKTC'de tatil köyü kurmak istiyor"... İddianın sahibi Rum Fileleftheros gazetesi... Habere göre ülkenin önde gelen iş adamları, Lefke'de stüdyo..
Ölüm görüntüsü için kampanya İngiltere'de 21 Temmuz'da düzenlenen saldırıların ardından başlatılan operasyonda suçsuz yere öldürülen Brezilyalı Charles Menezes olayıyla ilgili dava büyüyor. İ..
'Kayıp' Blair Barbados'tan çıktı İngiltere Başbakanı Tony Blair, Londra'yı kana bulayan saldırılardan sonra tatile çıktı. Gittiği yer güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı. Bunun üzerine medya gü..
Avustralya muslukçu arıyor 20 milyon nüfusunun dörtte biri göçmen olan Avustralya'da hükümet bazı mesleklerde ciddi biçimde ilave işgücüne ihtiyaç duyulması nedeniyle 100 bin göçmen alacak. A..
Türkler ABD'li savcıyı 'hack'ladı "Türk hackerlar"ı yine iş başında... Geçtiğimiz haftalarda Amerika'da aralarında CNN, New York Times ve ABC gibi basın kuruluşlarının bilgisayar sistemlerini..
Gazze'de işgal Batı Şeria'da çekilme bitti Gazze Şeridi'nde Filistin toprakları üzerine kurulu Yahudi yerleşkeler boşaltıldı. Batı Şeria'dakilerin ise dördünden çıkan İsrail, olaylı çekilme p..
Düğümü 48 saat çözecek Iraklı yetkililer "Anlaşma sağlandı" diyor. Ancak güneyde Şiiler'e federalizm yolu açılmasına itiraz eden Sünniler ayaklanma tehdidinde bulundu. Yarın yapılması planlan..
Erdoğan'ın Como Gölü randevusu Başbakan Erdoğan, İtalya'da Como Gölü kıyısındaki Cernobbio kasabasında düzenlenen Studio Ambrosetti Finans Forumu'na ikinci kez katılacak. Dünyanın önde gelen ..
Kimlik tartışmasında kilit, seçim sistemi... Erdoğan'ın Diyarbakır konuşması alevlenen üst kimlik tartışmasında yeni tanım peşinde koşmaktan çok siyasal temsilin geliştirilmesi önerildi. Alt ..
MGK'da hükümete görev hatırlatması MGK'nın dünkü toplantısında terörle etkin mücadele kararı alındı. Toplantı sonrası yayınlanan 1 sayfalık bildiride Cumhurbaşkanı Sezer'in konuşmasının izler..
Star Grubu'nda satışlar rekabeti artırmak için 3 hafta ertelendi Star Medya Grubu'na ait televizyon, gazete ve radyoların satış takviminin 3 hafta uzatıldığı bildirildi. Tasarruf Mevduatı Sig..
Değerli TL ile üretim zorlaştı Ekonomideki olumsuzlukların, büyük ölçekli işletmeler üzerinde küçüklere kıyasla daha ağır bir etki bıraktığına değinen Tanıl Küçük, ekonomide istikrar sağlandı..
Türkiye ihracatının 10'da birini KOBİ'ler gerçekleştirdi İSO Başkanı Tanıl Küçük 1000 büyük sanayi kuruluşunun gelirlerinin üçte birini ihracattan elde ettiğini kaydetti. Küçük bu sonucur san..
En fazla çalışan Taş Kömürü Kurumu'nda İkinci 500'de, yılında en çok kâr eden kuruluşlar 39.4 milyon YTL ile Dow Türkiye Kimya ve 29.9 milyon YTL ile Ayen Enerji oldu. En fazla katma değer ya..
Yabancılar ikinci ligde de kârın yarısını alıyor Birinci 500 büyük şirkette olduğu gibi ikinci 500'de de yabancı payı ağırlıkta. İkinci 500 içinde yabancı sermayeli şirket sayısı 74, ilk 500'..
Sanayinin 2. liginde işler kesat Türkiye rekor oranlarda büyürken, de en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu bu büyümeden yeterli payı alamadı. 2004 yılında en büyük 500 sanayi kuruluşu üretimde..
Akbank, 8 ayda 4.7 milyar $ borçlandı Akbank, dün 1 milyar 250 milyon dolarlık sendikasyon kredisinin altına imza attı. Banka böylece bu yıl toplamında 4.7 milyar dolarlık yurtdışı borçlanma ..
Türkiye, dizele zamda Avrupa lideri Tüketicilerin tercihi olmaya başlayan dizel yakıt zam yağmuruna tutuldu. Türkiye'de Euro dizel fiyat artışı yılbaşından bu yana yüzde 35 oldu Euro dizelin ..
Yeni bir ERDEMİR kurmak mümkün değil Hisarcıklıoğlu, ihalede fiyatı etkileyecek en önemli etkenlerden birini açıkladı: "AB yeni fabrika için teşviki ve desteği yasaklıyor". Türkiye Odalar ve ..
'Para karşılığı asker göndermek kanla siyasettir' Başbakan Erdoğan'ın "kanla siyaset yapmakla" suçladığı muhalefet liderlerinden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Asıl 'Sen şu kadar parayı ver..
'Merkel kör gibi davranıyor' Almanya'da 18 Eylül'de düzenlenecek genel seçimler için kampanyasına hız veren Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, muhafazakar Hıristiyan Demokrat Parti'nin..
'Erdoğan, tarihi bir barışçı olabilir' Dünyanın önde gelen haber dergilerinden Newsweek, internet sitesinde 'Kürt sorunu' başlığıyla yayımladığı bir haberde, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır zi..
'Bunlar PKK'lı diye bağıran kişi esnaftı' İlçede büfecilik yapan bir kişi, esnafın bağırması üzerine halkın galeyana geldiğini öne sürdüÖrgüt grupları Karadeniz'de eylem yapabilir
İtalya'dan seslenecek Eylül başında Napoli'de Akdeniz Vakfı'ndan ödül alacak olan Erdoğan, buradan Avrupalılara seslenecek. Başbakan'ın "Ambrosetti Forumu"nda, İtalya'nın önde gelen siyasetçi..
'Halkın korkuları tetikleniyor' Maçka ve Seferihisar olaylarında linç girişimleri üzerine Prof. Narlı, "Terör olayları halkın korkularını tetikledi"; PKK uzmanı Özcan, "Bir kesim kimliğini pa..
Amerikalı televaiz: 'Chavez'i öldürelim' ABD'de son zamanlarda hızla yayılan Evanjelist Hıristiyanlığın sözcülerinden, televizyonu etkili şekilde kullanması nedeniyle "televaiz" olarak da anı..
Anayasada Kerkük oyunu Irak'ta yeni anayasa taslağında Kerkük'ün özel statüsünü 2007 sonunda ortadan kaldırarak Kürt bölgesine katılımına imkân veren düzenlemelerin yer aldığı öğrenildi.Sadda..
Bomba ihbarcısı hizmetli çıktı Polisi arayıp yolcu vapurunda bomba olduğunu söyleyen İ.E. yakalandı.Hırsızlar okul soydu
Lezzetli yemek sırları İzmir İnciraltı'ndaki Crowne Plaza Oteli, beş yıldızlı hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Crowne Plaza İzmir Mutfağı, yemek yapmayı sanat olarak görenleri eylül ve..
Mutlu ayrıldı ULUSLARARASI Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Killian, İzmir'den çok etkilendiğini söyledi. Killian, "Kentinizi ve insanınızın sıcaklığını çok sevdim. İzmir..
Fikir önderleri buluşuyor EGE Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (ESİAD), düzenlediği "Ege Fikir Önderleri Eğitim Programları" 6 Eylül Salı günü başlayacak. Konuya ilişkin tanıtım toplant..
Markette sigara reyonu kalkıyor Tütünün yol açtığı ölümleri en aza indirmek için yasaklar geldi. İnternet kafede, berberde, kuaförde sigara içilmeyecek. "Nargile kahvesi" adı bile kullanılmay..
Kısa... Kısa... Gürcistan'ın Dmanisi bölgesinde 1.8 milyon yıllık kafatası bulundu. Kafatasının, insanoğlunun atalarının sanıldığından 500 bin yıl önce Afrika'dan Avrupa'ya göç ettiğini kanıt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8