24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BM: Avrupa Birliği dış çıpa olmalı BM Ekonomik Komisyonu, birçok ekonomik kriz yaşayan Türkiye'nin, ilk kez AB yolunda "yüksek büyüme, düşük enflasyon ve makroekonomik istikrar ile u..
Borç stokunda büyüme durdu Hazine'nin brüt iç ve dış borç stokunda mayıs ayında başlayan azalme eğilimi hazirandan sonra temmuzda da devam etti. Hazine Müsteşarlığı'nın verilerine göre borç s..
Türkiye'ye zıt bir Irak Üç günde son halini alması beklenen Irak anayasa taslağı Ankara'nın tezleriyle taban tabana zıt. Çok parçalı federal yapı üzerine kurulan anayasaya göre iller referand..
Ankara'dan yorum yok Irak anayasasında federalizm, İslam'ın yasamanın ana kaynağı olması ve azınlıkların durumuyla ilgili maddeler Ankara'da kaygı yaratsa da hükümet taslak resmileşmeden tepk..
Evanjelist okulu Kongre ABD başkentinde Amerikan demokrasisinin simgesi olan Capitol Hill binasında, Kongre üyelerinin ileride ünlü birer siyasetçi olma hevesindeki yardımcıları, Evanjelist v..
'Artık Chavez'e suikast vaktidir' ABD'nin ünlü Evanjelist televizyon vaizi Pat Robertson, Venezüella lideri Hugo Chavez'in öldürülmesi çağrısı yaptı. Latin Amerika'da sol rüzgârlar estiren Ch..
Merkel, Rolling Stones'u kızdırdı Almanya'da 18 Eylül'deki erken seçimin en güçlü adayı konumundaki Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Angela Merkel'in mitinglerde adının kısaltm..
Bundan böyle 'playback' yasak Türkmenistan lideri Türkmenbaşı, insanlık tarihine kendi tarzında katkılarını sürdürüyor: Ülkede playback yapılması yasaklandı. Gerekçe: Müzik sanatına zarar ver..
Komisyondan olumlu mesaj AB'yle müzakerelere başlamak için geri sayıma geçen Türkiye, 31 Ağustos'taki AB Daimi Temsilciler (COREPER) ve 1-2 Eylül'deki AB Dışişleri Bakanları gayriresmi toplan..
'Libya'ya da ABD bayrağı' Kitle imha silah programını çöpe atıp, Lockerbie faciasında ölenlerin ailelerine tazminat ödeyen Libya, ABD'nin elçilik açmasını bekliyor.
Çekilmeye nokta konuldu Gazze Şeridi'ndeki 38 yıllık işgalini sona erdiren İsrail, çekilme planı çerçevesinde Batı Şeria'daki çok sayıda yerleşiminden sadece dördünü tamamen boşalttı.
Lefke'ye İsrail tatil köyü İsrailli işadamlarının, KKTC'nin Lefke bölgesine tatil köyü yapmak için harekete geçtiği öne sürüldü. Fileleftheros gazetesi, inşa edilecek 400 konutluk site için s..
İslam'a hakaret işten etti ABD'de İslam için 'terör örgütü' diyen radyo programcısı Michel Graham, tepkiler üzerine işten atıldı. Graham, Walt Disney bünyesindeki WMAL-AM radyosunda, 25 Temmu..
Hodorkovski açlık grevinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı liberal bir muhalefet yaratmaya çalışırken, yolsuzluk ve vergi kaçakçılığından dokuz yıl hapse mahkûm edilen enerji devi..
Schröder Nobel'e aday ABD'nin Irak savaşının ardından İran'a karşı askeri seçeneğe de karşı çıkan Alman Başbakanı Gerhard Schröder, Nobel Barış Ödülü için aday gösterildi.
MGK'da zorlu tartışma Terör raporları Erdoğan'ın 'Kürt sorunu' ve 'demokratik bir cumhuriyet' gibi kavramlarla başlattığı yeni açılım sonrası ilk MGK toplantısında terör raporları görüşüld..
Bildiri Sezer damgalı MGK'nın dünkü kritik toplantısına 'terörle mücadele' ve 'Kürt sorunu' tartışmalarının damgasını vurduğu açıklanan bildiriden anlaşılıyor.
Doğan'ın DTH ile ittifak koşulu: PKK'dan kopun CHP'den istifa ettikten sonra yeni parti arayışlarını sürdüren eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, eski DEP milletvekili Ley..
Konferans için akademik uyarı Boğaziçi ve Sabancı üniversiteleri, 23 Eylül'de düzenleyecekleri 'Ermeni' konferansının bilimsel olduğunu ve spekülasyonlardan kaçınılmasını istedi.
Meclis'te Mülkiye sıkıntısı Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu'nun hükümete yönelik yaptığı sert açıklaması nedeniyle, Meclis'te çalışan Birlik Başkanı Ali Çolak hakkında TBMM Genel Sekreter..
Başkent koleralı mı? Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Metin Bakkalcı, Sağlık Bakanlığı'nın yalanladığı, 'Ankara'da kolera tespit edildi' iddiasını dün tekrarladı: "Numune Hastanesi'..
Aile: PKK ile bağımız yok Seferihisar'da jandarmaya direnip küfrettikleri iddiasıyla tutuklanan ve PKK'lı oldukları söylentisi üzerine linç edilmek istenen beş kişinin yakınları jandarmayı su..
Bodrum'a, nurtopu gibi iskele Bodrum'un 30 yıllık rüyası, gemi yanaşma iskelesinin temeli, Mantar Burnu'nda dün, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı bir törenle atıldı.
'Kanlı siyaset' tartışması CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, muhalefeti 'kan üzerinden siyaset yapmakla' suçlayan Başbakan Tayyip Erdoğan'a "Asıl 'Sen şu kadar parayı verirsen, Irak'a ..
Kadına çözüm sosyal devlet Ankara Barosu Kadın Danışma Merkezi, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun, "Kadınların en büyük sorunu sadakatsiz eştir" açıklamasına tepki gösterdi.
Dispanserler şimdilik açık Danıştay 10. Dairesi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın açtığı 37 dispanserin kapatılması yönündeki davada yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Cumhuriyet'e Ciner binası Cumhuriyet gazetesi 1924'ten beri bulunduğu yeri terk ediyor. Yeni adres, Turgay Ciner'e ait, eskiden HAVAŞ'ın kullandığı Mecidiyeköy'deki bina. Yöneticiler, &qu..
Antik isme ülkücü boya Mezitli'de, Ertuğrul Gazi Parkı'nın adının 'Pompeiopolis' olarak değiştirilmesine ülkücüler tepki gösterdi. Ülkücüler, 'Yunan ismi' diyerek parkın isim tabelasını sprey..
'Ev trafosu' gidiyor Seyhan ailesinin kâbus dolu yaşamı, beş yıl önce, Gaziemir ilçesindeki Mavi Ay Konutları'ndaki evlerine taşınmayla başladı. Kooperatif yönetiminin, dışarıda görüntü kirli..
Antik kentte kaza Didim'in Milet örenyerinde restorasyon çalışması yapan 55 yaşındaki Alman Doç. Dr. Berthold Weber, demir iskelenin birdenbire çökmesi sonucu öldü.
Ormanda kötü koku Bodrum ve Fethiye'de iki günde çıkan üç yangında sabotaj kuşkusu var. Özellikle Bodrum'da çıkan yangının beş ayrı yerde aynı anda çıkması kuşkulara tuz biber ekiyor. Yeni ya..
Basın F1'e kilitlendi Ajans Press'in medyanın Formula 1 yarışlarına ilgisini saptadığı incelemeye göre F1 haberleri Londra'daki patlama, batık banka olayları ve Kıbrıs'taki Cumhurbaşkanı seçi..
Öğrenciye mendil yok Tasarruf konusunda 'ince ayrıntıların' üstüne giden hükümet, şimdi de Polis Koleji öğrencilerinin istihkak ve harçlıklarına el attı.
Polise kilitli tabanca kılıfı Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin beylik tabancalarının çalınmasını ve düşmesini önlemek amacıyla 15 bin adet kilitli tabanca kılıfı alacak.
Eğitim de AB'ye uyacak Avrupa Birliği(AB) ile müzakerelerde ilk başlıklardan biri olması beklenen eğitim konusunda uyum amaçlı ciddi adımlar atılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, AB'yle ortaklaşa..
Hep birlikte müzakereye Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerinin başlayacağı 3 Ekim için kritik dönemece giren Ankara, müzakere motivasyonunu ve performansını artırmaya dönük hazırlıkla..
Balıbey: İstanbul'a 160 yeni okul hazır Yeni eğitim yılında İstanbul'da hayırseverlerin de katkılarıyla 160 yeni okul açılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, önümüzdeki eğitim dönemind..
Nurettin Güven'e 12 yıl hapis cezası Fransa'da uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunan Nurettin Güven, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Boulogne Sur Mer kentinde görülen davada, Fransa top..
Beş dakikada hasar tespiti Tüm dünyanın merakla beklediği Boeing 787 uçaklarında bir Türk mühendisin geliştirdiği sistemin kullanılması bekleniyor. Aydın Akdeniz Boeing uçaklarında gövde hasa..
Sesten iki kat hızlı turist taşıyacak! Japon Uzay ve Havacılık Ajansı (JAXA), sesten iki kat hızlı giden uçağını, gelecek ay Avustralya semalarında deneme uçuşuna çıkaracağını açıkladı.
Gürcistan'daki kalıntı Avrupalıların atası mı? Gürcistan'da 1 milyon 800 bin yıllık kafatası heyecan yarattı. Kafatasının bulunduğu kazıya katılan Gürcistan Ulusal Müze Müdürü David Lortkipan..
Üfleyerek Mans turu Boynundan aşağısı felçli İngiliz Hilary Lister, dün özel tasarım ürünü 7.9 metrelik yelkenlisiyle Britanya'nın Dover kentinden 'tek başına' yola çıktı.
Sevişme yasağı törenle bitti Kral 3. Mswati'nin koyduğu seks yasağı bitti. Swaziland'lı genç kızlar yasağın bitişini, bekâretlerini göstermek için boyunlarına taktıkları püskülleri yakarak k..
Avrupa sel altında Avrupa'nın orta ve doğu kesimlerinde hafta başından beri süren şiddetli yağış ve sellerde 21 kişi öldü. İsviçre, Slovakya, Slovenya, Romanya, Hırvatistan, Avusturya ve Alma..
Alevler durmuyor Avrupa'nın bir yanı sellerle boğuşurken diğer yanı aylardır yanıyor. İspanya'nın kuzeybatısında (üstte) bir ayda 19 bin, yılın başından beri 107 bin hektar kül oldu.
Şarapova artık '1 numara' Dünya Kadın Tenisçiler Birliği'nin (WTA) sıralamasında 1 numaraya yükselen Maria Şarapova, moda dünyasında da zirveye oynuyor. Sporu bırakınca modaya atılacağını açı..
Brad Pitt artık bekâr Brad Pitt ve Jennifer Aniston resmen boşandı. İki yıldız, eyalet yasaları gereği 2 Ekim 2005'e kadar tekrar evlenemeyecek. Adı oyuncu Angelina Jolie ile...
'Org'un babası öldü Elektronik müzikte çığır açan 'syn-thesizer'ın mucidi Amerikalı Robert A. Moog, 71 yaşında beyin kanserinden öldü. Fizik doktorası sahibi Moog'un 1963 yılında geliştirdiği..
Yeni bir virüs daha İsveçli araştırmacılar, çocuklarda ciddi solunum enfeksiyonlarına yol açan yeni bir virüs belirledi. Örneklem grubunda 540 çocuktan 17'sinde 'bocavirus'un varlığı tespit e..
Al sana değişim... 1990 Dünya Kupası'nın unutulmaz Kolombiyalı kalecisi Rene Higuita, 'Aşırı Değişim' adlı TV programı için bıçak altına yattı. Yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan k..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8