24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

24 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toplu görüşmede yine uzlaşma yok Memur sendikaları konfederasyonları ile Kamu İşveren Kurul'u arasındaki toplu görüşmelerin 3. turu sona erdi.. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali..
TÜPRAŞ'ta hedefler açıldı Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Hüsamettin Danış, TÜPRAŞ'ın yılın ilk 6 ayında 293.2 milyon YTL net karla hedeflerini aştığını bildirdi. TÜPRA..
OECD: Türkiye küresel bir güç Japonya'nın Ekonomik İşbirliği ve kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Adayı olan Dr. Sawako Takeuchi, Türkiye'nin, jeostratejik konumu nedeniyle küresel bir g..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sütün büyük bölümü kayıt dışıTürkiye’de yeterince süt tüketilmediğini belirten Setbir Genel Sekreteri Melek Us, üret..
Hamile kadına maganda kurşunu Gaziantep’te evinin balkonunda otururken bir otomobilden tabancayla havaya ateş açılması sonucunda vücuduna bir kurşun isabet eden 3 aylık hamile 24 yaşındaki Nu..
Adli Tıp raporuyla beraat etti, eczane açtı Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e 1996 yılında İzmit'te katıldığı temel atma töreni sırasında suikast girişiminde bulunan İbrahim Gümrükçü..
20 bin sözleşmeli öğretmen için izin çıktı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Maliye Bakanlığı'ndan 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için izin çıktığını belirterek, başvuruların alınması iç..
AKP binasına saldırı AK Parti Sivrihisar İlçe binasının camlarını taşla kırdığı iddia edilen kişi gözaltına alındı.
Şehit Uzman Çavuşun cenazesi toprağa verildi Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde şehit olan Uzman Çavuş Bülent Karataş'ın cenazesi, Samsun'un Terme İlçesi'nde toprağa verildi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); PKK’lı terörist saldırılarını anlattı Trabzon’un Maçka İlçesi’nde alışveriş yaptıkları bir markette kimlik kontrolü..
Botaş işçileri eylemde Petrol-İş’le Botaş arasında sürdürülen ve 2 bin 70 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine Botaş işçileri işe geç gitme eylemi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İnternetten sigara ve içki satışına yasak Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPD..
Borsa toparlandı döviz yükseldi Dış gelişmelerden olumsuz etkilenen Borsa, ikinci seansta toparlanarak günü 180 puanlık yükselişle 29 bin 372 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanış kur..
Telekom özelleştirmesinde imzalar atıldı Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olan Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün satışında 6 milyar 550 bin dolar ile en yüksek teklifi veren Oger Tele..
Ersoy: "Görüştüğüm kişi Baykal'dır" Bülent Ersoy, sahne yasağının kaldırılması için kendisinden para istediğini iddia ettiği kişinin ismini basın toplantısı ile açıkladı. Ersoy "Bu kişi kimdi..
Türk Telekom'da devir sözleşmesi imzalandı Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün satışında 6 milyar 550 bin dolar ile en yüksek teklifi veren Oger Telecom Ortak Girişim Grubu ile hisse satış..
Ülkersporlu İlyasova Milwaukee Bucks'ta Ülkerspor'un genç oyuncusu Ersan İlyasova, NBA takımlarından Milwaukee Bucks ile 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tanpınar anısına edebiyat yarışması Bursa'nın Osmangazi Belediyesi'nin, usta yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın anısına,..
Jon Anderson'dan sohbetli konser Progressive rock’ın öncülerinden ünlü İngiliz grup Yes'in solisti Jon Anderson, çok özel bir konser için İstanbul’a geliyor. Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde mü..
Unakıtan: Gözlerimiz üzerlerinde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bakanlığının, kişilerin bankadaki hesabını takip etmesi diye bir şeyin söz konusu olmadığını vurgularken, ''ama vergisini vermey..
Dikili'de şüpheli paket patladı İzmir'in Dikili İlçesi'nde bugün sabaha karşı meydana gelen patlamada Abdurrahman Tayfur'un parmakları koptu. Tayfur hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken,..
CHP: Koç görevden alınsın CHP, Devlet Tiyatroları’nda yaşanan depremin durdurulması için Bakan Koç’un görevden alınmasını istedi.  Bakan Koç: Teftiş raporu Sezer’de
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); DEHAP Genel Başkanı ifade verdi DEHAP Parti Meclisi (PM) ve il başkanları toplantısı sonuç bildirgesiyle ilgili Ank..
Karayolları'nın mıcır açıklaması Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye'de 2004 yılında meydana gelen kazalarda sürücü kusurunun yüzde 98.1, yol kusurunun da yüzde 0.04 olduğunu bildirdi. Açıkl..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Merkel, Rolling Stones'u kızdırdı Alman Hristiyan Demokrat Parti lideri Angela Merkel’in seçim kampanyalarında kull..
Tarihi kiliseyi satmaya çalıştılar Adana'nın Kozan ilçesine bağlı İdem köyünde, Roma dönemine ait tarihi bir kiliseyi içindeki mozaik ve sütunlarla birlikte 8.5 milyon dolara polise satmak is..
DT'deki "Cadı Kazanı" Meclis gündeminde Devlet Tiyatroları(DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin’in görevden alınması ve ardından yaşanan istifalar CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu ve SHP İzmi..
Geçen sezonun en iyisi "Boş Ev" Uluslararası Eleştirmenler Birliği FIPRESCI’nın geleneksel Yılın En İyi Filmi anketinin sonuçları belli oldu. Dünyanın dört bir yanından 300 sinema yazarının o..
"Hepimiz kaynaşmışız" Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, ''Hepimiz kaynaşmışız, hiç birimiz safkan değiliz. Alt kimlikmiş, üst kimlikmiş, bunlar Başbakan'dan da gelse hep laf'' d..
"Postmodern uyarı" CHP TBMM Grup Başkanvekili Ali Topuz, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayınlanan bildiri ile MGK'nın, hükümeti, Anayasal çizgiye çağırdığını ifade ..
Papadopulos'un "tanınma siniri" Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Türkiye'nin ''Kıbrıs Cumhuriyeti''ni tanımama tutumuna ve Gümrük Birliği Ek Protokolü ile birlikte yayımladığı de..
Toplu görüşmede 3. tur Memur sendikaları konfederasyonları ile Kamu İşveren Kurulu arasındaki toplu görüşmelerin üçüncü turu başladı. Görüşmelerin üçüncü turu öncesinde basına açıklama yapan ..
Fener'e 1.54'lük oyun kurucu Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi ve Avrupa kupalarında bu sezon şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe, ABD'li oyuncu Tan White ile anlaştı.
Emeklileri, işsizlere ve ev hanımlarına müjde Bakanlar Kurulu 2004/8268 sayılı Kararı ile; kendisine bakmakla mükellef kimsesi olup onsekiz yaşını doldurmamış olanlar hariç olmak üzere hiçbir..
TESK: 44 bin 602 esnaf mesleği bıraktı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nca (TESK), Esnaf ve Sanatkarlar Kuruluş Kanunu'nun yürürlüğü girmesinin ardından geçen 64 günlük süreçte 44..
Erdemir Maden 2 Eylül'de greve gidecek Türkiye Maden İş Sendikası, Erdemir Maden İşletmesi’nde, yılbaşından bu yana işverenle sürdürülen görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine 2 Eylül 200..
Halkbank İstanbul'a taşınıyor Halk Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının, gelecek yıl tamamlanması öngörülüyor. Halkbank'ın İstanbul'da hangi binaya taşınacağı konusu ise henüz netleşmedi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Botaş işçileri eylemde Petrol-İş’le Botaş arasında sürdürülen ve 2 bin 70 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüş..
İnternetten sigara ve içki satışına yasak Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), İnternet üzerinden veya telefonla, tütün mamulleri ve alkollü içki satış..
Memurun yüzde 30'u borçla yaşıyor Hükümetin maaşlarına 2005 yılında yüzde 5.1 oranında zam yapmayı planladığı memurların yüzde 30’unun borçla, yüzde 19.4’ünün ise yakınlarından yardım alarak ..
Öğretmenliğe başvurular için son gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 10 bin 509 öğretmen alımı için 10 Ağustos'ta başlayan başvuru süresi, bugün mesai saati bitiminde sona erecek.
OKS tercihinin kayıtlara geçmediği iddiası Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ndeki İstiklal İlköğretim Okulu öğrencisi Hülya Adıgüzel, OKS (Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı) t..
'Esin'in sağlığı için ödeme yaptık' Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Başkan Vekili Sait Ersoy, lösemi hastası Esin Köse'nin yurtdışındaki tedavisi için bugüne kadar 171 bin 938 avro ödeme yapıl..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Dikili'de şüpheli paket patladı İzmir'in Dikili İlçesi'nde bugün sabaha karşı meydana gelen patlamada Abdurrahman T..
Erdoğan, Şaron'u aradı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Ariel Şaron'u, Gazze Şeridi'nin tamamı ve Batı Şeria'nın bir bölümünden çekilme operasyonunun başarıyla tamamlanmasından..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Peru'da uçak kazası: 52 kişi kurtuldu Peru'da, Tans Havayolları şirketine ait bir yolcu uçağının ülkenin kuzeyindek..
Ege Denizi 5.1 ile sallandı Ege Denizi açıklarında saat 06.06'da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Çanakkale ve çevre ilçelerde de hissedildi.
ÖSS'de imam hatiplerin başarısı arttı Meslek liselerine ÖSS’de uygulanacak olan katsayı tartışması sürerken, İmam Hatip Lisesi mezunlarının 2005 Öğrenci Seçme Sınavı(ÖSS) yerleştirme sonuçlar..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Öğretmenliğe başvurular için son gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 10 bin 509 öğretmen alımı için 10 Ağustos'ta ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8