23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TL'den YTL'ye geçiş için son 4 ay Yerini yüzde 90 oranında YTL'ye bırakan TL, 4 ay sonra sadece Merkez ve Ziraat Bankalarında kabul edilecek. Yetkililer, bu tarihe kadar eski paraların elden ..
BM: Türkiye istikrarı yakaladı BM Ekonomik Komisyonu, daha önce bir çok ekonomik kriz yaşayan Türkiye'nin, ilk kez AB yolunda "yüksek büyüme, düşük enflasyon ve makro ekonomik istikrar ile uz..
Alanya'da kuraklık tehdidi Antalya'nın Alanya İlçesi'nin en önemli yeraltı su kaynaklarından olan Dim Çayı ve Oba Çayı'nda su seviyesinin, geçen yıllara göre yüzde 50'ye varan oranda azaldığı..
Çakıcı davası sürüyor Avusturya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına kaçışına ilişkin MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu, işadamı Erol Evcil ve Beşiktaş fut..
Otobüs durağında silah ticareti Gaziantep'te, Irak'ın kuzeyindeki yerleşim birimlerinden temin ettikleri 15 tabanca ve çok sayıda mermiyi, anlaştıkları kişiye satmak üzere otobüs durağında be..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); OKS kayıtları bugün bitiyor Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 1. tercih döneminde yer..
İslam'a 'terör örgütü' dedi kovuldu ABD'de WMAL-AM radyosunda yayınlanan "Talk Radio" programında "sorunun aşırı uçlar değil, bizzat İslam olduğunu" söyleyen ve İslam'a "terör örgütü" diyen M..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Schröder Nobel'e aday gösterildi Alman Haber Ajansı (DPA) 163 kişi ve 33 organizasyonun yanı sıra Almanya Başbakanı..
Sanatçılardan Koç'a istifa çağrısı Devlet Tiyatrosu’ndaki tepki istifalarının ardından diayen tiyatrocular Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u istifaya çağırdılar.Devlet Tiyatrosu Edebi Kuru..
CHP'den TRT sorusu CHP Ankara Milletvekili Mehmet Tomambay, 2005 yılında başlayan yeni yayın döneminde TRT logoları ve jeneriklerinde yapılan değişikler ve bunlara ödenen ücretler ile kurumda..
Batı Şeria'da tahliye başladı İsrail askerlerinin, Batı Şeria'daki İsrailli yerleşimcilerin tahliyesini tamamlamak üzere Homeş ile Sanur yerleşkelerine girdi. Sanur'da, ilk grup yerleşimci ot..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İslam'a 'terör örgütü' dedi kovuldu ABD'de WMAL-AM radyosunda yayınlanan "Talk Radio" programında "sorunun aşırı uç..
Haraççıların evini yaktılar Alanya’da polisin önceki gün baskın yaparak hepsi sabıkalı 11 kişiyi gözaltına aldığı tarihi eski ev, tamamen yandı. Polis, kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.
Öğretmenliğe başvurular yarın bitiyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 10 bin 509 öğretmen kadrosu için 10 Ağustos'ta başlayan başvuru süresi, yarın sona eriyor.
Kask kafalı avı sürüyor Kask kafalı avı’nın ikinci haftasında somurtmama sebep olan, yığınla fotoğraf yanında yüzümü güldüren mailler ve haberler de alıyoruz.   Kask kafalılar
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Alanya'da kuraklık tehdidi Antalya'nın Alanya İlçesi'nin en önemli yeraltı su kaynaklarından olan Dim Çayı ve Oba Ç..
Bülent Ersoy: Bana illa kör dedirtmeyin Bülent Ersoy, ‘Sizden para isteyen lider Baykal mı’ sorusuna şu yanıtı verdi: ‘Terbiyemiz gereği, kör yerine görme özürlü diye hitap ediyorsak, hálá da..
Öğretmenlik başvurularında yarın son gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 10 bin 509 öğretmen kadrosu için 10 Ağustos'ta başlayan başvuru süresi, yarın sona eriyor. MEB, 49 branşta, ilk atama..
Baykam'ın 4 metrelik resmi Japonya'da Ünlü ressam Bedri Baykam, Japonya'nın Kochi şehrinde düzenlenen sergiye 4 metrelik resmiyle katılıyor. Kochi Sanat Müzesi'nin Kenmin Galerisi'nde bu yıl ..
Ulaşımda zam sinyali Benzin ve motorine gelen zamlar nedeniyle girdi maliyetleri artan otobüs firmaları ile minibüs, taksici ve kamyoncular, zam konusunu değerlendirmeye başladı. Bu yıl içind..
BM:"Türkiye ekonomik istikrar yakaladı" BM Ekonomik Komisyonu, daha önce bir çok ekonomik kriz yaşayan Türkiye'nin, ilk kez AB yolunda ''yüksek büyüme, düşük enflasyon ve makro ekonomik istik..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İkinci büyükte lider Normandy Madencilik İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşunu iz..
Memura 5,3 zam önerildi Hükümet memurlara 2006 yılı maaş zammı olarak birinci ve ikinci altı aylar için yüzde 2’şer buçuk oranında, yıllık kümülatif olarak 5.3’e isabet eden zam önerdi. Sendi..
Motorine zam TÜPRAŞ, 50 PM motorinin vergisiz rafineri fiyatını yüzde 6.6 oranında artırırken, zam akaryakıt dağıtım firmaları tarafından pompa fiyatlarına da yüzde 2.3- 2.8 oranları arasında..
Danışma Kurulları'nın önü açıldı Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan ''Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulları ve Komisyonlarının Kuruluş, Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik'', Resmi G..
Kök hücrede yeni teknik Amerika Birleşik Devletleri'nde bilim adamları, deri hücrelerinden, normalde insan embriyonlarında bulunan kök hücreleri elde etme konusunda yeni bir teknik geliştirdi..
Tahliyede son aşama İsrail askerlerinin, Batı Şeria'daki İsrailli yerleşimcilerin tahliyesini tamamlamak üzere Homeş ile Sanur yerleşkelerine girdikleri bildirildi. Gazze Şeridi'ndeki 21 yerl..
Bush'un "Anayasa memnuniyeti" ABD Başkanı George W. Bush'un, Irak anayasa taslağının nihai halini almasında meydana gelen üç günlükyeni gecikmeye karşın, taslağın Irak parlamentosuna sunulmas..
Hindistan'da bina çöktü: 10 ölü Hindistan'ın Bombay kentinde bir binanın çökmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 18 kişi yaralandı.Yerel televizyon kanalları, itfaiye ekiplerinin..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Elektronik müziğin babası öldü Elektronik müzikte çığır açan ve "synthesizer" adlı elektronik çalgıların öncüsü Ame..
Ayışığında sinema keyfi Kadıköylü sinemaseverleri denize karşı kurulan perdeden, dalga sesleri eşliğinde kurmaca ve belgesel filmlerle buluşturan Ayışığı Sinema Akşamları'nın dördüncüsü yenil..
Kaş'ta kitap şenliği Türkiye'nin sakin tatil cennetlerinden biri olan Kaş'ı aynı zamanda bir kültür- sanat merkezi haline de getirmeyi hedefleyen etkinlikler sürüyor. Bunlardan biri olan Kaş ..
Arap-İsrail orkestrası Ramallah’ta Arap ve İsrailli müzisyenlerden kurulu ‘Doğu-Batı Divanı Orkestrası’ Batı Şeria’nın Ramallah kentinde bir dayanışma konseri verdi.
Hindistan'da bina çöktü: 10 ölü Hindistan'ın Bombay kentinde bir binanın çökmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 18 kişi yaralandı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Batı Şeria'da tahliye başladı İsrail askerlerinin, Batı Şeria'daki İsrailli yerleşimcilerin tahliyesini tamamlamak ..
Müdür alındı herkes ayrıldı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin'in görevden alınması ortalığı karıştırdı. Genel müdür yardımcıları, başdramaturg, yönetim ve disiplin kurulu, sanatçı t..
Huysuz ve tatlı Nicole Nicole Kidman bu kez 'cadılık' yapıyor. 1960'ların televizyon dizisi 'Tatlı Cadı'dan (Bewitched) aynı adla sinemaya uyarlanan komedi filminde Kidman başrolde.
Penguenler coştu... Antarktika'daki imparator penguenlerinin yaşamını anlatan Luc Jacquet imzalı 'İmparator'un Yolculuğu' adlı belgeselin, ABD box-office listesindeki yolculuğu sürüyor.
'Oyun' İspanya'da Pelin Esmer'in yönettiği 'Oyun', 15-24 Eylül arası yapılacak 53. San Sebastian Film Festivali'nin Yeni Yönetmenler bölümünde yarışacak.
Neo-Con'lara parça Efsanevi Rock grubu Rolling Stones, 31. dünya turnesine önceki gece Boston'da 36 bin kişiye verdiği konserle başladı. Grup George W. Bush'un da içinde yer...
Müzik birleştirdi Danial Barenboim'in şefliğindeki Batı-Doğu Divanı Orkestrası önceki gece Ramallah'ta muhteşem bir konser verdi. Mısır, Suriye, Lübnan, Ürdün, Tunus ve...
Erdem '5 vakte' kadar başlıyor! Reha Erdem, son filmi 'Korkuyorum Anne' vizyona girmeden yeni projesi '5 Vakit' için kamera arkasına geçiyor. Deneyimli tiyatrocular Taner Birsel, Bülent Emin ..
TNT, 317 bin kitap topladı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile TNT Ekspres işbirliğiyle Kütüphaneler Haftası'nda başlatılan Kitap Toplama Kampanyası için dört ayda 317 bin kitap toplandı.
Film festivallerine 2.7 milyon YTL Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye genelinde yılın ilk sekiz ayında düzenlenen sinema etkinliklerine toplam 2 milyon 673 bin YTL yardım etti.
Kaş'ta beşinci buluşma Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen kitap şenliğinin beşincisi 26 Eylül'de başlıyor. Panel, söyleşi, imza günü, şiir dinletisi gibi etkinliklerin yapılacağı şenlikte g..
Çer-çöp Cogito'da Çer-çöp, Cogito'nun yeni sayısının odak noktası. Cogito, Gündüz Vassaf'ın çöp üzerine kaleme aldığı 'Benim Çöp Bayramım' başlıklı yazısı, Murat Yalçın'ın çöpe atılan yazılar..
Özdemir: İstikbal aydınlık Çaykur Rizespor'u deplasmanda 2-1 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini alan Fenerbahçe'de yüzler gülüyor. İkinci Başkan Nihat Özdemir şampiyon oldukları son iki s..
Nicolas Anelka Samsun'da zor Hafta sonu seyircisinin karşısına Samsunspor karşılaşmasıyla çıkmaya hazırlanan Fenerbahçe, dünü tek idmanla tamamladı. Antrenör Roland Koch yönetiminde gerçekleş..
Haydi Sami Yen'de olsun Galatasaray'ın UEFA Kupası'ndaki karşılaşmalarını, Ali Sami Yen Stadı'nda yapabilme şansının doğabileceği açıklandı. Stattan sorumlu yönetici Fatih Gökşen, yeniden yap..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8