23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

23 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Devlet Tiyatroları istifalarla sarsıldı Kültür Bakanı Atilla Koç’un, Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin’i görevden almasının ardından, tiyatrolarda adeta istifa fırtınası yaşand..
Diri diri toprağa Çamlıhemşin’de yağmurun bastırmasıyla yamaçtaki evlerinin kaydığını fark eden aile kaçmak için kapıya koştu. Ancak 4 kişi kapıdan çıkar çıkmaz toprağın altına gömüldü.
8 adamı yakalandı İstanbul’da cep telefonuyla uzaktan kumandalı otomatik tüfek düzeneği ile saldırı girişimi ve bir işyerinin bombalanmasından sorumlu tutulan, Karases Metin Kaplan’ın 8 adamı..
Izmir’de bilimsel sahtekárlık iddiası İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bir profesör ve iki doçentten oluşan grubun, dünyanın en örgütlü, en uzun soluklu ve 26 yayınla en büyük..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Haraççıların evini yaktılar Alanya’da polisin önceki gün baskın yaparak hepsi sabıkalı 11 kişiyi gözaltına aldığı t..
OHAL gereksiz MGK Genel Sekreterliği’nin raporunda, terörle mücadelede en iyi yöntemin, AB perspektifini yitirmeden sosyo-ekonomik boyutlara ağırlık verilmesi olduğu belirtildi. Rapora göre ‘..
Vatandaştan polis kurtardı Trabzon’un Maçka İlçesi’nde alışveriş yapmak için bir markete giden 3 PKK’lı teröristten 1’i öldürüldü, 1’i de sağ yakalandı. Önceki akşam saat 21.00 sıralarında il..
Bana illa kör dedirtmeyin Bülent Ersoy, ‘Sizden para isteyen lider Baykal mı’ sorusuna şu yanıtı verdi: ‘Terbiyemiz gereği, kör yerine görme özürlü diye hitap ediyorsak, hálá daha benim üzeri..
Asker'den 'Güneydoğu sorunu' raporu Askerin, Milli Güvenlik Kurulu'nun 'serbest müzakere' bölümünde PKK'nın son dönemdeki terör saldırılarını dile getirmesi bekleniyorKarayılan: Şartsız silah..
Erdoğan'a 50 yazar ve sanatçıdan destek İçlerinde Murathan Mungan, Mahsun Kırmızıgül, Ferhat Tunç'un bulunduğu 50 yazar ve sanatçının imza attığı bildiride, "Sorunun tanımlanması, geçmişteki ..
Nurettin Güven'e 12 yıl hapis cezası Fransa'da, uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunan Nurettin Güven, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Boulogne Sur Mer kentinde görülen davada, Güven'in ..
Plajda evlendiler Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesi’ne 15’nci gelişlerinde evlenmeye karar veren İngiliz sevgililer Kevin Crick ve Christina Ayre, sadece deniz yoluyla ulaşılabilen Deve Plajı’nda ..
Milletvekili gelinine 18 kilo altın AKP Hakkári Milletvekili ve Yüksekova İlçesi’ndeki ‘Pinyanişi Aşireti’nin lideri Mustafa Zeydan’ın oğlu 30 yaşındaki Caner Zeydan ile Hakkarili işadamı, ay..
Almanya’da dönerci yarışması Almanya’nın ilk döner yarışması www.krasser-doener.de isimli portal üzerinden eylül sonuna kadar sürecek. Döner işletmecilerinin kayıt yaptırması gereken yarışmad..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kuzey Kutbu’nda tehlike çanları Amerikalı uzman Robert Corell’e göre, 1960’lardan beri boyutlarında önemli bir deği..
Kopya kediler yavruladı ABD’de genetik olarak kopyalanan vahşi Afrika kedileri 8 yavru dünyaya getirdiler. New Orleans’taki Audubon araştırma merkezi uzmanları, Madge ve Caty isimli dişi kopy..
Külleri topla göğe savruldu Geçen 20 Şubat’ta başına sıktığı tek kurşunla intihar eden Amerikalı aykırı gazeteci-yazar Hunter S.Thompson’ın vasiyeti yerine getirildi ve külleri bir topa konul..
Buzul adam Lewis İngiliz uzun mesafe yüzücüsü Lewis Gordon Pugh, Kuzey Kutbu’nda buzlar arasında dondurucu denizde yüzmeyi başaran ilk kişi oldu. Lewis Gordon Pugh, 19 Ağustos 2005 sabahı, 79..
Borç aksarsa, Sivas Demir Çelik, Evcil’e geçebilir TMSF’nin satış sürecindeyken ‘karapara’ kuşkusuyla, Erege Metal’in 6.4 milyon dolarlık ödemesini emanet hesabına aldığı SDÇİ’yle ilgili olar..
Hükümet Enka Santralı’nda üretimi durdurmayacak Hükümet, İzmir Doğalgaz Santralı hakkında Danıştay’ın aldığı yürütmeyi durdurma kararını uygulamayacak. Bu konuda hazırlanan Bakanlar kurulu ka..
Hazine borç ödemesi öncesinde rahat Hazine, döviz ile faizdeki hareketlenmeye ve piyasalardaki ‘sinirliliğe’ rağmen, bir günde gerçekleşecek en yüklü iç borç ödemesi olan 10.4 milyar YTL’lik ..
‘Varoş Akmerkezleri’ kuracağız Cemil ve Yaşar Dalkıran kardeşlerin Dalkıran Grup’u, tekstil makinesi ticaretinden kazandığıyla bundan sonra ‘varoşlara’ modern alışveriş merkezleri kuracak. Ba..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ‘Borç yarıya insin, peşin ödeyeyim’ İstanbul Yaklaşımı çerçevesinde 130 milyon dolarlık borcunun 10 milyon dolarını..
Hükümetten 5,3 zam memur ‘asla olmaz’ dedi Hükümet memurlara 2006 yılı maaş zammı olarak birinci ve ikinci altı aylar için yüzde 2’şer buçuk oranında, yıllık kümülatif olarak 5.3’e isabet ede..
Biletten 20 trilyon geldi Formula 1’den 20 trilyon lira elde edildiğini açıklayan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, bundan sonra da İstanbul Park’ın boş bırakılmayacağını belirtti. Yalçıntaş, bu y..
Süper Lig’in 1 yıllık gelirine bedel 3 günlük Formula 1 İstanbul organizasyonunda elde edilen 20 trilyon liralık tribün geliri, geçen yıl Süper Lig’de oynanan 612 futbol karşılaşmasında elde ..
Portekiz’de yangınların önüne geçilemiyor Portekiz’in çeşitli kesimlerindeki orman yangınları kontrolden çıkarken, bir kentte evler yandı ve kent sakinlerinden tahliye edilenler oldu.
‘Piyano adam’ın gizemi çözüldü İngiltere’de bir plajda bulunan ve tek kelime etmeden yalnızca piyano çalan gizemli şahsın Alman olduğu ve ülkesine döndüğü açıklandı.
Faruk Nafiz’in Han Duvarları restore ediliyor Niğde’nin Ulukışla ilçesinde 16. yüzyılda Sadrazam Mehmet Paşa tarafından yaptırılan ve şair Faruk Nafiz Çamlıbel’in "Han Duvarları" şiirine konu..
Mucit öğretmenlere Japon ilgisi Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi’nde görevli 3 öğretmenin yaptığı bomba imha robotu Japonların takdirini topladı. Japon Endüstriyel Otomasyon..
296 bin öğrenciye kredi Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında öğrenim ve harç kredisine hak kazanan öğrencilerin sosyal ve ekonomik profilini belirledi.
Alistair’in dedesi: Başka canların yanmaması için yasa değişmeli İzmir’in Foça ilçesinde 7 Temmuz 2003’te bir kafede çıkan silahlı kavgada seken kurşunlarla hayatını kaybeden 2,5 yaşındaki Al..
Bir çocuğun öldüğü düğünde silah atan damat ile 3 kişi tutuklandı Denizli’nin Sarayköy ilçesine bağlı Altıntepe köyünde 8 yaşındaki İbrahim Dalkılıç’ın kına gecesinde maganda kurşunuyla ölmes..
[HABER İZLENİM] Filistinliler Batı Şeria ve Kudüs için endişeli İsrail, 38 yıldır işgal ettiği Gazze Şeridi’ndeki Yahudi yerleşim birimlerinin boşaltma işlemini dün Netzarim adlı yerleşimi ta..
Uyanık yerleşimci reklam peşinde İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un çekilme planı dahilinde olan Batı Şeria’nın Sanur Yahudi yerleşim biriminde yaşayan genç bir çift, İsrail askerlerine direnirk..
Gazze tek kent olacak Yahudi yerleşim birimleri ve kontrol noktalarından dolayı fiili olarak beş ayrı bölgeye ayrılan Gazze Şeridi’nin İsrail’in çekilmesi sonrası tek bir kent çatısı altında ..
[HABER İZLENİM] Ortadoğu’nun Berlin’i olan Refah kenti acıların dinmesini bekliyor İsrail’in 1967’de işgal ettiği Gazze Şeridi’nden çekilmesi, Filistin ile Mısır arasında bölümüş durumdaki Re..
Rus-Çin tatbikatına karşı ABD-Güney Kore tatbikatı ABD ve Güney Kore birliklerinin yıllık ortak askerî tatbikatı dün başladı. 12 gün sürecek "Ulchi Focus Lens 2005" isimli dev tatbikata, ABD ..
‘England ve Edelman Pentagon’a denge getirdi’ Aralarında ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman’ın da yer aldığı yeni üst düzey yöneticilerin ABD Savunma Bakanlığı’nda göreve başlamasın..
AB süreci Türkiye’ye ‘Hasanov’u onaylattı; soydaşlar rahatladı Eski Bulgar diktatörü Todor Jivkov’un, Bulgaristan’da yaşayan Türklerin isimlerini değiştirerek uyguladığı asimilasyon politikas..
‘Irak Savaşı giderek Vietnam’a benziyor’ ABD’de iktidardaki Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen senatörlerinden Vietnam gazisi Chuck Hagel, Irak’ta savaşın giderek Vietnam’a benzediğini ve ABD’..
Federasyon düğümü çözülemedi; anayasaya üç gün erteleme daha Irak anayasasının meclise sunulması için hazırlık komisyonuna verilen bir haftalık ek mühletin dolduğu dün gece yarısına kadar bir..
Tüzmen’in uyarısı üzerine, Irak 450 milyon dolar ödeme yaptı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in iki hafta önce Irak'a iş yapan Türk işadamlarına yaptığı alacak ikazının ardından, Irak geçen hafta..
Hindistan, Türkiye-Avusturya doğalgaz hattı projesine talip Hindistan devlet doğalgaz taşıma şirketi Gail, Türkiye’den Avusturya’ya doğalgaz taşıyacak olan boru hattı projesi Nabucco’dan pay ..
Gürcistan’dan Tiflis Hava Limanı için TAV’a davet Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, ‘yap-işlet-devret’ ihalesini kazanan Çelebi Holding’in Tiflis Hava Limanı’yla ilgili yaşadığı sor..
Memur toplu görüşmelerinde ilerleme sağlanamadı Memur konfederasyonları ile hükümet arasında dün yeniden başlayan toplu görüşmelerde, ‘grevli toplu sözleşme hakkı’ ve ‘maaş zamları’ ile memur..
Mersin Limanı’ndan sonra sıra Salı Pazarı’nda Mersin Limanı’nın özelleştirilmesinin ardından sıra İstanbul’daki Salı Pazarı Limanı’nın özelleştirilmesine geldi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri..
‘Petrol 55 doların altına düşmez’ Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, geçen hafta 67 dolara kadar yükselen petrol fiyatlarının tavana ulaştığını söyledi.
‘Erdemir, dünya devleriyle birleşmeden ayakta kalamaz’ Özelleştirmede 12 milyar doların üzerinde gelir elde ederek altın yılını yaşayan Türkiye, eylül ayında en önemli satışlarından biri için..
Toplu Konut İdaresi, 25 binden az nüfuslu yerde konut yapmayacak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut satışlarını hızlandırmak için, nüfusu 25 binin altında olan yerleşim yerlerinde,..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8