22 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

22 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İmar taslağında eksik çok' Bayındırlık Bakanlığı tarafından hazırlanarak tartışmaya açılan plan ve imar kanunu taslağı konuyla ilgili meslek odalarınca olumlu, ancak yetersiz bulundu.
Dış ticaret açığı doludizgin Türkiye'nin dış ticaretinin haziran ve temmuz ayında olduğu gibi ağustosta da 4 milyar dolarlık açık vereceği tahmin ediliyor. Gümrük Müsteşarlığı verilerine göre..
10.4 milyar YTL'lik rekor itfaya üç ihale Hazine, dövizle ilgili tedirginliğin devam etmesi beklenen bu hafta çarşamba günü 10.4 milyar YTL ile tarihinde bir gün içerisinde yapacağı en yükse..
Gitti Saddam, geldi milis Irak'ta kalıcı anayasa üzerinde çalışıladursun, seçimi kazanan Şii ve Kürt partilere bağlı milis güçler güney ve kuzeyde terör estirerek kendi kanunsuz yönetimlerini..
'Anayasa yetişmiyor' Irak'ta Şii, Sünni ve Kürtlerin kalıcı anayasa taslağı görüşmeleri batağa saplanıyor. Özellikle federalizm, İslam'ın rolü ve petrol gelirlerinin dağıtımına kilitlenen ana..
Papa: Din icat etme Katolik âleminin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, memleketi Almanya'ya yaptığı ilk yurtdışı ziyaretini dün 1 milyonun üzerinde insana, 'laikliğe sırt çevirip...
İsviçre taşı çalındı İsviçre, Napolyon ordularının saldırıları karşısında, milli birliğin sembolü tarihi taşın İnterlaken'de sergilendiği otelden çalınmasının şokunda.
Süpergüce karşılık 'Hipokrat gücü' Petrol zengini Venezüella ile Küba'nın devlet başkanları Hugo Chavez ile Fidel Castro, Bush yönetimini giderek kaygılandıran devrimci ortaklıklarıyla Latin ..
Kaddafi'den Bush ve Rice'a davet Kitle imha silahı programına son vererek Batı'yla ilişkilerini geliştiren Libya lideri Muammer Kaddafi, bu kez de ABD Başkanı George W. Bush ve Dışişleri Baka..
Tahliye sırası Batı Şeria'da İsrail, dini tatil Şabat dolayısıyla bir günlük aranın ardından dün Yahudi yerleşimcilerin Gazze'den tahliyesine devam etti. 21 yerleşimin 20'sinde tahliyenin tam..
Suikastçı askere idam Pakistan'da, Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e suikast giriminde bulunmaktan mahkûm olan asker idam edildi. 14 Aralık 2003'te Ravalpindi'de, Müşerref'in geçeceği köprü...
Bush'çular da kamp kuruyor Irak'ta oğlunu kaybetmesinin ardından ABD Başkanı George Bush'un çiftliği önünde kamp kurarak yeni bir savaş karşıtı hareket başlatan Cindy Sheehan'a karşı cepheden..
Yine maganda, yine acı Magandalar, yurdun dört bir yanında işbaşında. Denizli'deki bir kına gecesinde ateşlenen silahlardan çıkan kurşun, annesinin kucağında oturan sekiz yaşındaki İbrahim Da..
Yozgat'ta sel: Üç ölü Yozgat'ta önceki akşam başlayan ve 12 dakika süren sağanak yağış nedeniyle iki çocuk ve bir kadın boğuldu. Şanlıurfa'dan nohut hasadı için Yozgat'a gelen 100 tarım işç..
'PKK'ya göre plan yapmadık' Başbakan Tayyip Erdoğan, 'Kürt sorunu' ile 'PKK terörünün ayrı şeyler olduğunu belirterek, "Bunları birbirinden ayıralım" dedi. Formula 1 yarışı..
Baykal: Bu yol İmralı'ya çıkar CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Kürt sorunu vardır" sözleri için, "Bu Başbakan'ı İmralı ile pazarlığa götürecek ..
DHA'nın acı günü Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) Bursa muhabirlerinden Orhan Bozdemir'in kullandığı otomobil, Akhisar-Balıkesir yolunda Hakan Çıtlak yönetimindeki otomobille, hatalı sollama nede..
MİT'in beşte biri kadın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı'nın, izlediği personel alımı sonucu, kadın çalışanların oranı yüzde 18'e yükseldi. Erkeklerin oranı ise...
DUVARLARIN DİLİ OLSA Memur sendikalarıyla hükümet arasında başlayan toplu görüşme-lerde yaşanan gerginlik herkesin malumu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Başbakanlık Müsteşar..
Kanserde vahim tablo Yılda 100-150 vaka Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Murat Tuncer, Türkiye'de yılda 100-150 bin kanser vakası görüldüğünü söyledi. Tuncer, "Bizde vakalar yıl..
İşin erbabı, turizmi övdü Dünyanın üçüncü, Avrupa'nın ikinci büyük tur operatörü olan ve Türkiye'ye, Avrupa'dan en fazla turist getiren Thomas Cook'un Ceo'su Manny Fontenla, Türkiye'nin, hem ..
Bebeklere yakın takip Sağlık Bakanlığı, valiliklere bir genelge göndererek, doğum öncesi bakımın düzeltilmesi, her doğum için sağlıklı ve güvenli koşulların sağlanması ve...
Su sıkıntısına 25 yıl kaldı Türkiye'nin, kişi başına kullanılabilir su miktarında 25 yıl sonra 'sıkıntı çeken ülke' konumuna geleceği belirtildi. Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı Türkiye Genel..
Eczanelere ortak logo Türkiye genelinde tüm eczaneler, artık, kırmızı çerçeve içinde, beyaz zemin üzerinde kırmızı 'E' harfi logosunu taşıyacak. Türk Eczacıları Birliği'nin (TEB)...
İshal salgını kontrol altında Doğubeyazıt'ta iki can alan ishal salgını nedeniyle ağustos ayı boyunca hastaneye başvuranların sayısının 4 bin 700 değil, 1722 olduğu ortaya çıktı.
Derin devletle Apo'nun çıkarı aynı Demokrasinin önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Türkiye ağır baskılar altındayken, Kürtler, kendi aralarında fikir ayrılığı olmayan tek bir blok gibi..
F1 manzaraları Erdoğan çok mutlu Başbakan Erdoğan, yarışın galibi kadar keyifliydi: "Hedefi gerçekleştirdik. Gelecek yıllarda çok daha başarılı olacağız." Grand Piknik! Piste yakın tepeleri..
En hızlısı Montoya Formula 1 Türkiye Grand Prix'sini McLaren Mercedes pilotu Kimi Raikkonen kazanırken, en hızlı tur zamanına imza atan pilot Juan Pablo Montoya oldu.
Türk hamamında Fin işi bir zafer Formula 1 macerasının son gününde İstanbul Park'ta hareketlilik 'Trafiğe takılırım' korkusuyla erkenden yola çıkanlar nedeniyle erken başladı.
Rüzgâr gibi geçtiler... Üç günün sonu İstanbul'daki üç günlük Formula 1 heyecanı, final turuyla bitti. İstanbul Park'taki Grand Prix'si McLaren Mercedes'in pilotu Kimi Raikkonen'in zaferiyle..
Motor sesiyle piknik Heyecanla beklenen Formula 1 Türkiye Grand Prix'i yapıldı. 100 bin kişinin pistte, 2 milyarı aşkın kişinin de ekrandan izlendiği tahmin edilen yarış için izleyiciler, sab..
Bu da bisiklet Grand Prix'si Yeşiller Türkiye Koordinasyonu, 'hızı, otomobilli yaşamı ve petrol uygarlığını yücelttiği' gerekçesiyle Formula 1'i protesto amacıyla Bostancı'da alternatif olara..
Einstein'ın notları Albert Einstein'ın 1925 yılında basılan bir çalışmasının orijinal elyazması, Hollanda'daki Leiden Üniversitesi'nde bulundu. 16 sayfalık Almanca çalışmanın Einstein'ın...
Bir havuzda 25 bin Japon Buralarda bir yerde havuz var ama!.. Japonya'nın başkenti Tokyo'da hava sıcaklığı 34 dereceye yükseldi, bunalan halk, hafta sonu Toşihamen Su Parkı'na akın etti.
Cenazesinde şenlik yapıldı ABD'li gazeteci-yazar Hunter Thompson'un külleri, vasiyetine uygun olarak çiftliğinde altı ay önce kendini vurduğu yerde düzenlenen bir partiyle ve havai fişekler e..
Sultana yeni gelin 58 yaşındaki petrol zengini Bruney Sultanı Hasanal Bolkiah, 26 yaşındaki TV muhabiri Azrinaz Mazhar Hakim ile evlendi. Tören, 50. yaşgününde Michael Jackson'a...
'Kaz tüyü' ithali yasaklandı Türkiye, kuş gribi (avian influenza) hastalığı nedeniyle Rusya Federasyonu'ndan kanatlı hayvan ve kaz tüyü gibi hayvansal ürün ithalatına yasak getirdi. Tarım ve ..
Küçük otomobiller pazarın gözdesi oldu Akaryakıt tasarrufu sağlayan ve yoğun trafikte kullanım kolaylığı sunan küçük otomobiller, otomotiv pazarının gözdesi oldu.19 günde 2.6 milyar dolar dış..
Hazine zorlu haftasını üç ayrı ihale ile atlatacak Hazine, döviz kurlarıyla ilgili tedirginliğin devam etmesi beklenen bu hafta çarşamba günü 10.4 milyar YTL ile tarihinde bir gün içerisinde ..
İmar Bankası faturasının yüzde 3'ü tahsil edilebildi TMSF, 5.7 milyar dolarlık zararla Temmuz 2003'te el konulan İmar Bankası'nın eski sahibi Uzan Grubu'nun el konulan şirket ve varlıklarının..
Haberin Devamı>>> Dünyanın üçüncü büyük tur operatörü Thomas Cook'un CEO'su Fontenla, İngiltere pazarına bakıldığında en fazla gelişen ülkenin yüzde 46'yla Türkiye...İhracatçılar 160 milyon b..
Irak'ta 4 Türk terör zanlısı Irak'ta, terör eylemlerine karıştıkları gerekçesiyle 281 yabancının gözaltında bulunduğu bildirildi. Gözaltında tutulan terör zanlıları arasında 4 de Türk bulunuy..
Onlar erdi muradına... Bahçelievler Belediyesi, maddi olanaksızlıklardan dolayı evlenemeyen 41 çiftin nikahını gerçekleştirdi. Bahçelievler Şehir Stadyumu'ndaki şölene katılan Kadın ve Ailede..
Kulüp yöneticileri kapıda kaldı Yakacık'taki Özel Ortadoğu İlköğretim Okulu, Özel Koleji ve Ortadoğu Lisesi bünyesinde bulunan spor tesislerinde yönetim gerginliği yaşandı. Ortadoğu Koleji Sp..
Büyük sanayi tesisleri deprem için fişleniyor Depremde tehlike oluşturabilecek patlayıcı ve yanıcı madde üreten tesisler tesbit edilip işlem yapılacak. Olası bir depremde, bazı büyük sanayi t..
Muğla'yı orman yangınları vurdu Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Mumcular Köyü'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mümtaz Kanat, bölgenin yoğun ormanlık alan olma..
12 dakikalık yağış üç cana mal oldu Yozgat'ın Çadırardıç beldesinde, şiddetli sağanak yağmur nedeniyle oluşan sel suları Hacıağa deresinin taşmasına neden oldu. Dere yatağının bulunduğu bölge..
Alkol ve hız yine can aldı İzmir Çeşme'de dün sabah yine aşırı hız ve alkolun neden olduğu bir kaza yaşandı. Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi 27 yaşındaki Saim Onur Katırcı, ark..
Kınaya kan bulaştı Kına gecesinde uyarılara rağmen havaya ateş açanlar 8 yaşındaki İbrahim'i öldürdü. Denizli'nin Sarayköy ilçesine bağlı Altıntepe köyünde önceki gece düzenlenen kına gecesin..
Seri katil pet şişeler sayesinde yakalandı İzmir ve İstanbul'da dört ayrı cinayetin zanlısı olarak gözaltına alınan Deniz Y. cinayet mahallinde bıraktığı pet şişelerin izi sürülerek ele geçir..
« » 1 2 3 4 5