20 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

20 Ağustos 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kültür sanat etkinlikleri SERGİ Dört heykel sanatçısı; Meriç Hızal, Koray Ariş, Rahmi Aksungur ve Seyhun Topuz’un dört farklı heykel anlayışını yansıttığı ‘Yeni Alımlar’ başlıklı sergisi, h..
Mahkeme, İETT ihalesine onay verdi İstanbul’a Avrupai otobüsler geliyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın büyük önem verdiği, alçak tabanlı ve klimalı otobüs ihalesi önünde..
Gurbetçi çift, bebek sevincini İstanbul’da yaşadı Almanya’da yaşayan ve açıklanamayan kısırlık problemi nedeniyle 16 yıldır çocuk özlemi çeken Havva-Metin Akyüz çifti, "Esra" ile "Ebru"larına..
Hurşit Tolon 1. Ordu’yu Org. Başbuğ’a devretti 1. Ordu Komutanlığı devir-teslim töreni yapıldı. 30 Ağustos tarihi itibarıyla emekliye ayrılan Orgeneral Hurşit Tolon, 1. Ordu Komutanlığı görev..
Belediye, sanayi tesislerinin deprem dayanıklılığını ölçecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Deprem ve Çevre Risk Yönetim Sistemi kuruyor.
Atlasjet, Konya'ya 86 YTL'ye uçacak Türkiye'nin ilk IATA (Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği) üyesi özel havayolu şirketi Atlasjet, pazartesi gününden itibaren İstanbul-Konya seferlerine ..
İstiklal Caddesi'nde şüpheli çanta alarmı Beyoğlu’nda Fransız Konsolosluğu karşısındaki bir restoran önüne bırakılan çanta, bomba şüphesiyle polisi alarma geçirdi.
Savcı, sendika değiştirme kavgasında üç işçiyi vuran sendikacılara müebbet istedi Türk-İş’e bağlı Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS) yöneticileri, sendikadan ayrılan Cemil Ball..
Baro kazalara karşı kampanya başlattı İstanbul Barosu, "Trafik kazalarını, ölüm ve yaralanmaları önlemek için bütün kurumlar el ele" adı altında bir kampanya düzenledi.
Kapıkule’de 1 ekmek 2 milyon 1 litre su 5 milyondan satılıyor! Tatillerini Türkiye’de geçirdikten sonra çalıştıkları Avrupa ülkelerine dönmeye başlayan gurbetçi vatandaşlar, Kapıkule Sınır Ka..
Babasının vasiyeti üzerine okul yaptırıyor Filli Boya’nın vârislerinden olan Gözde Akpınar, babasının vasiyeti üzerine Bursa’nın Kestel ilçesine ilköğretim okulu yaptıracak.
Yatırımcı, Hayrabolu OSB’yi keşfetti Hayrabolu Belediye Başkanı Şener Çelikayar, ilçedeki Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) kendileri ve bölge için son derece önem arz ettiğini belirterek, yı..
Özel Erkul Lisesi mezunlarının yüzde 84'ü liseyi kazandı Kocaeli’ndeki Özel Erkul İlköğretim Okulu’ndan mezun olan öğrencilerin yüzde 84’ü fen ve Anadolu liselerine yerleşmeyi başardı.
Huzurevi sakinleri mangal başında şarkılar söyledi Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nin sakinleri Botanik Park’ta düzenlenen geleneksel piknikte hatıralarını tazeledi.
Domaniç'te lise binasının temeli atıldı Kütahya’nın Domaniç ilçesinde Çok Programlı Lise binasının temeli atıldı. Lise binasının 1996 yılında Devlet Planlama Teşkilatı tarafından programa alı..
20 bin kişi meslek öğrenecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl hayata geçirdiği meslek edindirme kurslarının (KO-MEK 2005-2006) kayıtları 1 Eylül’de başlıyor.
Arızalı bariyer tehlikesi Zonguldak’taki hemzemin geçitlerde bariyerlerin arızalı olması yüzünden sürekli karayolu trafiğine açık bulunan demiryolu kavşakları faciaya davetiye çıkarıyor.
‘Gözdağı tatbikatı’ Rusya’yı böldü Çin ve Rusya’nın gerçekleştirdiği ilk çok kapsamlı ortak tatbikat, Pasifik bölgesinde yaşanan askerî rekabette Washington’a yönelik "büyük darbe" olarak nit..
ABD’nin ‘Çin baskısı’ sonuç verdi: İsrail silah satışında Washington’a danışacak İsrail’in, başka devletlere silah satmadan önce ABD’ye danışmasını öngören bir anlaşma, iki ülke tarafından i..
Karamanlis ve Papadopulos ‘vetosuz baskı’ için anlaştı Rum ve Yunan basını, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos’un önceki günkü görüşmelerinde 10 ..
Papa kasım sonunda Türkiye'ye geliyor Dünya Gençlik Günü dolayısıyla Almanya'da bulunan Papa 16. Benedict, Türkiye'nin kendisine 28-30 Kasım günleri için yaptığı daveti kabul etti.
The Guardian: Gazze’den çekilme tiyatro gibi İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Yahudileri tahliyesi sırasında yaşanan görüntülere Batı basınından tepkiler gelmeye başladı.
Mübarek şaşırttı: Şaron yiğit adam Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, İsrail Başbakanı Ariel Şaron için ‘’yiğit adam’’ dedi.
Gazze’de tahliyeye şabat molası İsrail’in 38 yıldır işgal ettiği Gazze Şeridi’nden çekilme operasyonuna Yahudilerin kutsal cumartesi tatili (şabat) nedeniyle bir gün ara verildi.
El Kaide füzesi Kızıldeniz’de ABD gemisini teğet geçti Ürdün ve İsrail’in Kızıldeniz’e kıyı bölgelerine düzenlenen eşzamanlı roket saldırılarında bir Ürdünlü asker hayatını kaybederken, bölge..
Almanya, Milli Görüş üyesi Türk’ü sınır dışı ediyor Almanya’da Federal İçişleri Bakanı Otto Schily ve Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Günther Beckstein tarafından dile getirilen ‘tehlikeli ki..
Cheney, tehdit savurdu: Onları tek tek avlayacağız ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, savaş karşıtı çevrelerin Irak’tan çekilme talebini kesin bir dille reddederek, Amerikan kuvvetlerinin "ac..
‘e-devlet’ ortada kaldı Kamu kurumlarıyla ilgili yazışma ve bürokratik hizmetlerin internet üzerinden yapılmasına imkân veren ‘elektronik devlet’ konusunda ilginç bir tartışma yaşanıyor. Tekn..
TeliaSonera’dan bir dava daha Çukurova Grubu’nun Turkcell’in satışı konusunda son anda görüşmelerden çekildiği ortağı İskandinav kökenli telekomünikasyon şirketi TeliaSonera, yeni bir tahkim ..
Anadolu-Family birleşmesi sektöre heyecan getirdi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Family Finans Kurumu'nun Anadolu Finans'a devredilmesini onayladı.
Tüketici kredisi talebi artışı bankacıları şaşırttı Bankalar nisan-haziran dönemi için bireysel kredilerde yüzde 1'lik artış beklerken, kullanılan kredilerdeki artış yüzde 95'i buldu. Taşıt k..
İlk 7 aydaki turist sayısı 11,7 milyon İlk 7 ayda gelen turist sayısı sektörü umutlandırdı. Ocak-temmuz döneminde gelen turist sayısı yüzde 25,9 artarak 11,7 milyonu aştı.
Fenerbahçe kâr payı dağıtacak Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayii ve Ticaret AŞ brüt 45 milyon 350 bin 288 YTL'yi kâr payı olarak dağıtacak.
Tansaş 387 milyon dolara Koç’un Perakende sektöründeki rekabette birinciliğini korumak isteyen Koç Grubu'nun Tansaş'ı satın alma görüşmeleri sonuçlandı. Gruba bağlı Migros, Tansaş'ın yüzde 70..
‘Özelleştirmedeki hareketlilik yabancı yatırımcıyı çekiyor’ Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özelleştirmedeki hareketliliğin, yabancı yatırımcıları Türkiye'ye çektiğini söyledi.
Benzinin ardından mazota da 8 kuruş zam Benzine 8 kuruşluk zammın ardından motorine de zam geldi. Tüpraş, motorinin rafineri çıkış fiyatına, dünden geçerli olmak üzere yüzde 10,6 zam yaptı.
IMF’den petrol uyarısı: Artış endişe verici Uluslararası Para Fonu (IMF) rekor düzeydeki petrol fiyatlarının ‘dünya ekonomisi için daha büyük bir risk unsuru oluşturduğunu' bildirdi.
Amerika’nın pamuk üreticisine verdiği destek Türkiye’yi vurdu Amerika Birleşik Devletleri'nin, Dünya Ticaret Örgütü'nün (WTO) pamuk desteklemelerinin kaldırılmasına ilişkin kararını uygulamam..
Şener: Büyüme hedefi tutacak Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 2005 büyüme hedefi olan yüzde 5 oranına yıl sonuna kadar ulaşılacağını söyledi.
Sarıkaya Lisesi’nin kabul etmediği bina geçici olarak dershaneye devredilmiş Yozgat’ın Sarıkaya ilçesindeki İmam Hatip Lisesi eski binasının, Sarıkaya Lisesi’nin talebine rağmen dershaneye ve..
Çölaşan’ı dava edeceğiz Zaman Gazetesi Dağıtım Direktörü Yusuf Subaşı, Yozgat’ta yaşanan bir okul devri ile ilgili yazısında Zaman’ın tirajına yönelik iddialarda bulunan Hürriyet yazarı Emin ..
Medyada istifa ve transfer furyası Türk medyası son günlerde birbiri ardına gelen istifa ve transfer haberleriyle çalkalanıyor. Uzun yıllar Doğan Grubu’nda çalışan Fatih Altaylı’nın ardından ..
Deprem vurdu, bürokrasi yıkacak İstanbul Erenköy’de bulunan bir kamu binasında çalışanlar, 1999 depreminden beri her gün korku ile yaşıyor. 17 Ağustos depreminden sonra ‘oturulamaz’ raporu ve..
Sakra, Irak’ta banka soymuş İsrail gemilerine saldırı hazırlığındayken yakalanan ve El Kaide üyesi olduğu iddia edilen Suriye uyruklu Luai Sakra’nın eylemlerin finansı için Irak’ta banka soyd..
İP, Lozan’da makbuzsuz para topladı İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in öncülüğünde gerçekleştirilen Lozan 2005 toplantısıyla ilgili şaibeler bitmek bilmiyor.
Gazi Üniversitesi’ndeki makam odası krizini mahkeme çözecek Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ndeki makam odası krizi yargıya taşındı.
Kardeşinin düğünü için yola çıkmıştı, cenazesi geldi Kardeşinin düğününe yetişmek için önceki gün Kırgızistan’dan yola çıkan İlhami İçer (31), geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
Bıçak parası alan doktor cezaevinde Bursa’da, yeşil kartlı hastasından ameliyat karşılığında 400 YTL alan genel cerrah, hem mesleğini hem özgürlüğünü kaybetti.
Hac kayıtları 24 Ağustos’a kadar uzatıldı Hac hizmeti veren özel seyahat acentelerinin kontenjanlarını düşük ücretteki hacılarla doldurmak istememesi sıkıntılara yol açtı.
ÖSS yerleştirme sonuçları açıklanıyor Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 19 Haziran 2005 tarihinde yapılan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 26 Haziran 2005 tarihinde yap..
« » 1 2 3 4 5 6 7