2 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

2 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rehn: 3 Ekim olsun 'Bir engel değil' Avrupa Komisyonu'nun genişleme sorumlusu Olli Rehn, Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzaladığını, müzakerelerin vaktinde başlaması gerektiğini..
Sezer Talat'ı kabul ediyor KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalamasının ardından Ankara'daki ilk temasını bugün yapıyor.
Sudan'da şok yaratan ölüm Afrika'nın 21 yılla en uzun süren iç savaşının yaşandığı Sudan'da, Sudan Halk Kurtuluş Ordusu (SPLM) liderliğini yürüten John Garang, ocakta imzalanan barış anlaşmas..
Anayasa için erteleme yok Irak'ta yılan hikâyesine dönen anayasa taslağının belirlendiği gibi 15 Ağustos'ta hazır olacağı açıklandı.
CIA yönetimi mahkemelik CIA'in geçen yıl işten çıkarılan bir çalışanı, kurumu Irak'ın askeri nükleer programını yıllar önce durdurduğu istihbaratını aktardığı için görevine son vermekle suçl..
Bolton resmen BM'de ABD Başkanı Geogre W. Bush, Senato'nun onay vermemesi ve gelen tepkilere rağmen ülkesinin BM daimi temsilciliğine 'BM düşmanı' olarak bilinen John Bolton'ı atadı.
Avronun mimarı öldü Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ilk başkanı olarak AB'nin avroya geçiş sürecinin mimarlarından olan eski Hollanda Maliye Bakanı Wim Duisenberg
Zanlıya terör suçlaması Londra'da 21 Temmuz'da düzenlenen saldırı girişimlerinin zanlılarından Osman Hüseyin, uluslarası terör faaliyeti ve sahte belge düzenlemekle suçlandı.
CHP dikensiz gül bahçesi Tam 140 kurultay delegesi CHP İstanbul Kongresi'ni Genel Merkez'in adayı Şinasi Öktem'in kazanması, parti lideri Baykal'ı rahatlattı. Liderin belirlendiği kurultaya ..
Hükümete üçlü eleştiri DYP ve DSP hükümetin dış politikasına ağır eleştiriler yöneltirken CHP, AKP iktidarının dini siyasete alet ettiğini ileri sürdü.
ABD'ye mesaj: PKK bürosu kapatılsın Türkiye, ABD'ye Irak'ın Kerkük kentinde açılan PKK bürosu ile ilgili rahatsızlığını iletti.
Dış basın: Protokol Türkiye'yi böldü Türkiye'nin Ankara Antlaşması'nı Rum Kesimi'ni kapsayacak biçimde genişten Ek Protokolü imzalaması ve bir Kıbrıs deklarasyonu yayımlamasının yankıları sü..
PKK kaçırdığı başkanı bıraktı Bingöl'ün Sürbüz Yaylası'nda altı gün önce kaçırılan Yayladere ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Haşim Akyürek, dün serbest bırakıldı.
Öğretmene iyi para ödenecek Liseleri dört yıla çıkarmaktan vazgeçilmeyeceğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Çelik, öğretmene de iyi haber verdi. "Beklentilerin üzerinde ödeme yapmak ..
Servetini eğitime harcıyor 'Devlet-millet el ele' ve 'Kendi okulunu kendin yap' gibi sloganlarla düzenlenen eğitim seferberliğinin neferlerinden biri olan işadamı Musa Coşkun, 20 yıldır hayır..
Denizler altında 25 seramik Bodrum'da bu yıl ilk kez düzenlenen 'Ceracarnassos 2005 Sanatta Seramik Yansımalar' adlı sergi, Çatal Ada yakınlarında, denizin 10 metre derinliğindeki seramik ese..
Artık Kürtçe kurs yok AB uyum sürecinde gündemden düşmeyen Kürtçe öğrenim hakkının tanınmasından sonra, bürokratik engeller nedeniyle de bir süre açılamayan dil kursları beklenen ilgiyi görem..
İstanbul çöple dolacak 11 milyon kişinin yaşadığı İstanbul'da günde 11 bin ton çöp toplanıyor. Çöplerin 4 bin 500 tonunu organik, 1450 tonunu kâğıt, 950 tonunu da plastik atıklar oluşturuyor.
Antalya'da turiste tecavüz Alman turist 38 yaşındaki C.R., 'turizmin başkenti' Antalya'nın göbeğindeki Atatürk Parkı'nda kimliği belirsiz bir kişi tarafından dövülerek tecavüze uğradı ve gasp..
Jetskilere kameralı takip Bodrum'da son haftalarda meydana gelen ve yetkililerin seyirci kaldığı deniz kazaları, sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi.
Topbaş'tan iç çamaşırı uyarısı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Menekşe Plajı açılışının, Küçükçekmece Gölü'nden gelen kirli akıntı nedeniyle ertelendiğini söyledi.
YAŞ toplandı Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplandı. Harp Akademileri Komutanı Cömert'in Hava Kuvvetleri, Donanma Komutanı Karahanoğlu'nun Deniz Kuvvetleri Komutanı olması bekleniyor.
Demiröz'lü TRT dönemine son Başbakan Erdoğan'ın, Çankaya'nın dört vetosuna rağmen TRT Genel Müdürü yaptığı Şenol Demiröz, emekliliğini istedi. Demiröz'ün, soruşturma nedeniyle görevi bırakmay..
Hasankeyf AP'ye gidecek Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir, dün antik kent Hasankeyf'i gezdi. Sıcaktan poşu takarak korunan Özdemir, çöp topladı.
Eyfel'i geç, Galata... 'Türkiye'ye ilk kez gelen bir turist, iletişim araçlarıyla nasıl yönlendirilir?' Kadir Has Üniversitesi'nin düzenlediği '5. Uluslararası İstanbul İnteraktif Tasarım Atö..
Sıcak hava bol kasırga! Global ısınma, fırtınaları şiddetlendiriyormuş. ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün araştırmasında 1970'ten beri Atlantik ve Pasifik'te meydana gelen ana ..
Türkleri de soymak istiyor Dünyanın çeşitli kentlerinde çektiği toplu çıplak insan fotoğraflarıyla ünlü Spencer Tunick'in yeni hedefi Türkleri soymak.
Aşk acısının ilacı: Çikolata Aşk acısı çeken gençler, mutsuzluklarını abur cuburla yenmeye çalışıyor. Britanya'da 15-24 yaş arası 1000 gençle yapılan ankete katılanların yüzde 60'ı çikolatayl..
Asosyallik sigaradan Hamilelik döneminde sigara içen kadınların çocuklarında, asosyal davranışların gelişme riski artıyor.
Japonya'da 'kollu' ATM Japonya'da bir banka, ATM makinelerini kumarhane biçiminde de hizmet verecek hale getiriyor.
Aramızda bir şey yok Güzide Duran ile İlker İnanoğlu, geçtiğimiz haftalarda beş yıllık ilişkilerini sürpriz bir kararla noktalamıştı. Bu ayrılığın ardından arkadaşı Gökhan Yüzbaşıoğlu’nun dav..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Cebine parayı ben koyardım Beşiktaşlı futbolcu Sergen Yalçın ile eski sevgilisi Aslı Sarı arasındaki söz düellosu s..
Tom Cruise kızdırdı Ünlü sinema oyuncusu Lauren Bacall, Tom Cruise'u kaba davranmakla suçladı. 80 yaşındaki aktris, Time dergisinde yer alan röportajda, "Büyük bir aktörden bahsettiğiniz zama..
Eski eşinden Jolie'ye övgü Amerikalı ünlü sinema oyuncusu Angelina Jolie'nin eski eşi oyuncu Billy Bob Thornton, geçen ay Etiyopya'dan öksüz bir kız çocuğu evlat edinen Jolie adına çok mutlu ..
Yeni kral piyasacı Fahd'ın ölümünün ardından 6. kral olarak tahta çıkan Abdullah'ın Suudi Arabistan'da bir süreden beri tökezleyen ekonomik reformları hızlandıracağı belirtildi. Fahd'ın dönem..
'Post', Kürtleri suçladı "Washington Post" gazetesinde dün yer alan Erbil mahreçli bir haberde, Mesud Barzani'nin Kuzey Irak'taki yönetimi ile, geçmişte Saddam Hüseyin'in Irak'ta uyguladığı b..
En lezzetli yarışma İZMİR Yeni Foça'daki "Ege Esintileri Festivali" kapsamında yemek yarışması düzenlendi. Zeytinyağlı, sıcak, hamur işi ve tatlı olmak üzere dört kategoride düzenlenen yarışm..
Mert Optik'in büyük hedefi SEKTÖRDE 47'inci yılını geriden bırakan Mert Optik,15 olan mağaza sayısını 2006 yılı sonunda 25'e çıkarmayı hedefledi. Mert Optik Genel Müdürü Mert Pala, "Öncelikle..
Türkiyeli flamingolar İZMİR Kuşcenneti'ndeki flamingolara "T" harfli beyaz halka takılıyor. İzmir Çevre ve Orman Müdürü Osman Tatar, bu yıl dünyaya gelen 5 bine yakın flamingo yavrusundan 270..
İEÜ öğrencisine bedava bilgisayar İizmir Ekonomi Üniversitesi, bu yıl okula yeni yayıt yaptıracak öğrencilere ücretsiz olarak bin 100 adet bilgisayar dağıtacak. İEÜ Rektörü Prof. Atilla Sezgi..
Zabıta teşkilatı 49 yaşına girdi Zabıta Haftası başladı. Haftanın başlaması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda bir tören düzenlendi. Zabıta Teşkilatı'nın 49'uncu yıldönümü nedeniyle düzenlenen ..
Hırsızlar işi büyüttü kamyon çalıyorlar Bornova ve Karşıyaka'da iki kamyon çalındı. İbrahim Kayan, Karşıyaka Bayraklı'da 1604/2 Sokak'ta parkettiği 16 K 6753 plakalı, üzerine vinç monte edilm..
Ege Balkan Federasyonu İZMİR'DEKİ Balkan ve Rumeli Goçmenleri'nin üye olduğu 7 dernek birleşerek "Izmir Balkan Dernekleri Federasyonu"nu kurdu. Federasyona, Aydın, Alaşehir ve Salihli'deki Ba..
Taksi köprüden uçtu Gurbetçiler, tatil dönüşü İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda köprüden uçtu. Dört kişi yaralandı.Ağustos ayında kazalara dikkat!
İzmir heyeti Japonya'da DÜNYA fuarı EXPO'nun 2015 organizasyona talip olan İzmir, bu konuda ilk uluslararası temasa geçti. İşadamlarıyla aralarında AKP ve CHP il başkanlarının da yer aldığı h..
Ölümden döndüler İçinde iki turistin bulunduğu otomobil aşırı hız yüzünden takla attı, hurdaya döndü. Feci kazada şans eseri can kaybı olmadıYaş incirde dünya lideriyiz
Bunaltıcı sıcaklar halkı denize döktü Hafta sonunda sıcaklar mevsim normallerinin üzerine çıktı. Serinlemek isteyenler denize ve havuzlara akın etti. Bütün sahiller adeta doldu taştıÇeşme'de ..
CHP'nin gözü 9 Eylül'de İZMİR'İN 25 ilçesindeki kongreleri tamamlayan CHP, Menemen'de 11 Ağustos Perşembe, Konak'ta ise 13 Ağustos Cumartesi günü sandığa gidecek. Ardından, İzmir'in kurtuluş,..
Kabil Havaalanı'nı Portekiz'e devrettik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kabil Uluslararası Havaalanı'nın komutasını Portekiz'e devretti. Havaalanı'nda düzenlenen törenle Hava Pilot Kurmay Alba..
Hasankeyf'i Avrupa'da tartışacak Batman'ın sular altında kalacak Hasankeyf ilçesi ile Yezidilerin yaşadığı Yolveren köyünde inceleme yapan Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Partisi Milletveki..
« » 1 2 3 4 5 6