2 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

2 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Telekom Oger olmazsa Etisalat'a satılacak Bakanlar Kurulu’nun Türk Telekom’un yüzde 55 hissesinin satışına onay veren kararına göre, Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu’nun hisse satış sözleşme..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); CE&KA: İşçilere iyi şartlar sunuyoruz Konya'nın Seydişehir İlçesi'nde kurulu Alüminyum Tesisleri'ni özelleştirme ih..
5 sigara çernobil etkisi yaratıyor Sağlık Bakanlığı, günde 5 sigara içen bir kişinin Çernobil’e 100 kilometre yakın bir kişiyle benzer radyasyon almış olacağını belirtti. Sağlık Bakanlığı’nda..
Av yasağı 13 Ağustos'ta bitiyor Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan av yasağının, 13 Ağustos 2005 tarihinde sona ereceği bildirildi. Sakarya Çevre ve Orman Müdürü Nurettin Taş, yapt..
Gül: PKK için girişimler sürüyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kuzey Irak'ta sözde PKK bayrağı asılmasına ilişkin ''PKK'nın Irak'taki her türlü faaliyetini çok yakında..
Munzam Vakfı’ndan 203 milyon dolarlık İş Bankası satışı İş Bankası Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, geçen yıl satmayı planladığını duyurduğu yüzde 4.1’lik banka..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Gümrük’te ‘engelli koşan at’ alarmı Gümrük Müsteşarlığı, engelli parkurda yarışan atların ithalatı konusunda gümrük..
Piyasanın morali bozuldu Fransa Başbakanı'nın "Türkiye müzakerele başlamadan önce Kıbrıs Rum kesimini tanımalı" açıklaması piyasada moralleri bozdu. Borsa 1. seansı 103 puanlık düşüşle 29 bin..
Erdemir ve İsdemir'de müdürler istifa etti Erdemir Genel Müdürü Kerim Dervişoğlu ile İsdemir Genel Müdürü Atamer Giyici, "sağlık problemlerini gerekçe göstererek istifa ettiklerine" yönelik d..
Memur 1 milyar maaş istiyor Hükümetle 15 Ağustos’ta toplu görüşme masasına oturacak olan memurlar, maaş zammı konusundaki taleplerini netleştirmeye başladı. Memur-Sen, 755 milyon lira olan or..
Rusya ve Çin, ortak askeri tatbikat yapacak Çin ve Rusya'nın ilk kez bu ay ortak bir askeri tatbikat düzenleyeceği ve tatbikata 100 binin üzerinde askeri katılacağı açıklandı. Şinhua ajansı, ..
Bomba 10 yıl sonra Washington Post gazetesi, yeni bir ABD istihbarat değerlendirmesinde İran'ın, 10 yıl sonra bir nükleer bomba yapma kapasitesine ulaşabileceğinin tahmin edildiğini yazdı. . ..
De Villepin:"Kıbrıs tanınmazsa müzakere düşünülemez" Fransa Başbakanı Dominique de Villepin, ''Türkiye'nin Kıbrıs'ı tanımaması halinde, AB ile müzakerelerin düşünülemeyeceğini'' söyledi. Başb..
Petrol fiyatlarında gerileme Dünyanın önde gelen petrol borsalarından Singapur'da petrol fiyatlarında gerileme görüldü. Singapur Borsası'nda Batı Teksas türü petrolün Eylül ayı vadeli fiyatı ..
Erdemir ve İsdemir genel müdürleri istifa etti ERDEMİR Genel Müdürü Kerim Dervişoğlu ve İSDEMİR Genel Müdürü Atamer Giyici'nin istifa etmesinin ardından, yeni atamaların bugün ya da yarın ger..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); ÖSS tercih formları için yarın son gün Üniversite adaylarının, 25 Temmuz'da başlayan ÖSS tercih formlarını teslim s..
Akyürek: Çok çektim Bingöl'de terör örgütü PKK üyelerince kaçırılan ve dün akşam serbest bırakılan Bingöl'ün Yayladere İlçesi Belediye Başkanı Haşim Akyürek, ''Sağlığım yerinde, ancak çok yür..
İstediğim gibi yaşıyorum Amerikalı ünlü sinema oyuncusu Harrison Ford, 60 yaşına girmenin hayatını gözden geçirmesine ve ciddi bazı değişiklikler yapmasına sebep olduğunu belirterek, "istediğ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Zukerman "dostluk" için çalıyor Dünyanın yaşayan en ünlü üç kemancısından biri olarak nitelendirilen Pinchas Zukerm..
Türk Etüdleri Enstitüsü'nün yeni başkanı David Cuthell Amerikan yüksek öğreniminde Türkiye üzerine çalışmaları desteklemek amacıyla kurulan Washington'daki Georgetown Üniversitesi'ne bağlı Tü..
Özgüven'in çalışmaları Fransa'da Uluslararası "Signes de Nuit" (Gecenin İşaretleri) Film Festivali Paris’te, Öteki Film Serisi başlığı altında yeni bir etkinlik düzenliyor. Yenilikçi ve eleşt..
Tunick İstanbulluları da ’soyacak’ Adını dünyanın çeşitli kentlerinde çektiği toplu çıplak insan fotoğrafları ile duyuran ünlü sanatçı Spencer Tunick’in yeni hedefi Türk insanını soymak. Binl..
Rota'dan benzersiz beste 'Baba'nın müziğiyle tanınan Nino Rota'nın, 20'nci yüzyılın en dikkate değer piyano konçertolarından birini bestelediğini biliyor muydunuz?
Doğaçlamanın anası Spolin'in izinde oyunculuğu keşfetmek Doğaçlamaya katkıları ve 'Tiyatro için Doğaçlama' gibi oyunculuk eğitimi alanında çığır açan kitaplarıyla 20. yüzyılın en etkili tiyat..
MSM Anadolu'da oyuncu arıyor Müjdan Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü, İstanbul dışında yaşayan yetenekli ama dar gelirli gençlere oyunculuğun kapılarını aralayacak.
Fantastik dörtlü ve bir kötü adam Mucit, astronot bilim adamı Dr. Reed Richards'ın hayali gerçekleşmek üzereydi. Kozmik bir fırtınanın merkezine yapılacak bir uzay yolculuğuna önayak olmuştu.
'İki süper film birden' geliyor Tuna Kiremitçi, ağırlıklı olarak yazar kimliğiyle tanınsa da geçmişinde sinema ve müzikle ilgilendiğini bilenler biliyor. Yıllar sonra müziğe tekrar dönen, Ved..
Nicole Kidman iz peşinde Oscar'lı aktris Nicole Kidman, 1954 yapımı 'Invasion of the Body Snatchers' filminin yeniden çevriminde rol alacak. Kidman, senaristliğini Dave Kajganich'in üstlendiğ..
Usta Robert Wright öldü ABD'li besteci ve söz yazarı Robert Wright 90 yaşında Miami'de yaşamını yitirdi. Wright, yıllarca birlikte çalıştığı iş arkadaşı George Chet Forrest'le birçok müzikal ..
'Başarı için kulis şart değil' Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen hakem seminerine katıldı. MHK Başkanı Ufuk Özerten'in başkanlığında..
Anorthosis'in rotası Şam üzerinden Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalamasının ardından havaalanları ve limanlarının Kıbrıs Rum Yönetimi'ne açılıp açılmayacağı tartışmaları sürer..
Yaralı taraftar dava açacak Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Fenerbahçe-Everton maçında ayağına isabet eden kurşunla yaralanan Yusuf Bahar, İçişleri Bakanlığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne 250 bi..
Kalenderce bazı meraklar Takımların çoğunluğu, meşhur klişeyle, kapalı kutu. Muhtemelen, çok da muazzam şeyler çıkmayacak bu kapalı kutulardan. Onları, aktüaliteye de uygun bir mecazla, bomba..
Forma, numara, krampon Spiker, 'Görüntüde Werder Bremenli taraftarlar' ezberine müracaat etti ama görüntüdeki taraftarlar, salt bu sıfatla görüntüye gelmenin ötesinde, 'Turuncuya hayır!
YAKINDAN KUMANDAN Bu hafta lig başlayacak. Herkes gibi bende de bir heyecan, bir ürperti hali var. Olmaması anormaldir zaten. Ama aynı şeyleri görecek ve yaşayacaksak, lanet olsun bu lige.
Dedi&Kodu Beşiktaş'ın sorunu orta saha. Dahası, ortanın tam göbeği. Burada generaller çoğaldı ama savaşacak Kızılderili yok.
İMKB rekora doymuyor Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik müzakerelerinin 3 Ekim'de başlayacağına olan inanç piyasalarda o kadar güçlü görünüyor ki ne Gümrük Birliği protokolünün imza sürecin..
Turkcell'e Rus ortak yolda Rus Alfa Telekom'un iştiraki olan Alfa Telekom Turkey Limited, Turkcell'in yüzde 13,22 payını 18 aylık süreyi beklemeden satın alacağını açıkladı.
'Türkiye ile ilgileniyoruz' Hollanda'nın önde gelen bankalarında ABN Amro'nun İcra Kurulu Başkanı (CEO) Rijkman Grönink, Türkiye'nin büyümek için ilginç bir pazar...
'İş' yabancıya hisse sattı İş Bankası Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, yabancı kurumsal yatırımcılardan gelen talebi karşılamak amacıyla Takasbank'ta...
Petrolde bahane çok Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı Suudi Arabistan'ın kralı Fahd'ın ölümü, petrol fiyatlarını artırırken, Suudi kaynakları ülkenin petrol politikasında değişiklik olmaya..
'Zararı ilaçcılar üstlensin' Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Mehmet Domaç, 15 Temmuz'da uygulamaya giren ilaçta yüzde 8.83'lük fiyat indiriminin de eczacıları zarar ettirdiğini söyleye..
Şeftalinin sorunu 'Trips' çıktı Avrupa ülkelerinin tersine, 'Trips' zararlısını karantina etmeni sayan Rusya'nın, bu zararlının bulunduğu ürünleri kabul etmediği belirtildi.
Sanayici, bölgesel asgari ücrette ısrar ediyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "İhracat artış oranımız yılın ikinci yarısında azalmış durumda, ihracatı sürdürebilmek için Türkiye'nin ke..
'İranlı turisti biz taşırız' İran Hava Yolları, iç hatlarda yaşadığı uçak sıkışıklığı nedeniyle Antalya ve Marmaris'e düzenlediği uçuşlarını kaldırma kararı aldı. Ancak önceki gün alınan uçuş..
Gümrüğe soruşturma Mersin Limanı'na getirilen Çin mallarının, Nusaybin'e götürülerek, değerinin çok altında beyanname ile yurda sokulduğu iddiaları Gümrük Müsteşarlığı'nı harekete geçirdi.
Yeni kral Abdullah Suudi Arabistan Kralı Fahd bin Abdülaziz El Suud'un dün hayatını kaybettiği açıklandı. Fahd'ın hastalandığı 1995'ten beri ülkeyi fiilen yöneten üvey kardeşi Abdullah tahta ..
32 milyar dolarlık kral Suudi Arabistan'ın beşinci kralı Fahd bin Abdülaziz, 1932'de krallığı kuran Abdülaziz bin Abdülrahman el-Suud'un 45 oğlundan biriydi.
İran ile yine nükleer kriz ABD'nin 'Nükleer silah üretiyor' baskısı altındaki İran, AB'nin üç büyüğü Britanya, Fransa ve Almanya ile dokuz aydır yürüttüğü müzakelerde vaat edilen sürede öne..
Britanyalı 'Müslümanlaşıyor' Son dönemde İslamiyet tartışmaya açılırken, Britanya'dan şaşırtıcı bir istatistik geldi. Daily Telegraph'a göre, son birkaç yılda Britanya'da 15 bin kişi Müslüman..
« » 1 2 3 4 5 6