19 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

19 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eber’i de öldürüyorlar Afyonkarahisar’ın Sultandağı Çay ile Bolvadin İlçeleri’ne sınırı bulunan Eber Gölü’ndeki suyun tarım alanlarında kullanılmak üzere alınması binlerce balığın ölümüne ned..
Devletin binasını liseye değil de dershaneye verdiler Çocukların okul ve derslik eksikliği yüzünden yeterli eğitim alamadığı Türkiye’de koskoca bir okul binası, okulu isteyen lise yerine, bir..
‘Tutuklayın’ talebi Türkiye, Belçika’ya uyarıda bulunarak, bugün Brüksel’de basın toplantısı yapacak PKK/KONGRA-GEL’in Başkanı Zübeyir Aydar’ın tutuklanmasını istedi. Toplantıya izin verilirs..
Kürt devleti istemiyoruz İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi, Kuzey Irak’ta Türkiye’yle ortak hareket edeceklerini belirterek, ‘Eğer kuzeyde bir Kürt devleti kurulursa, ortada da bir Şii devleti ..
Yalnız kaldım ‘net’e düştüm ‘İşte cariyen’ isimli web sitesi aracılığı ile tanıştığı erkeklerle fuhuş yaptığı tespit edilince, ahlak polisinin kurduğu tuzağa düşen ve suçüstü yakalanan Ankara..
RTÜK, TRT yönetimine yeni aday belirleyecek Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Yönetim Kurulu'nun eksik iki üyesinin seçilmesi için süreci başlattı. 6 kişiden oluşması gereken TRT Yö..
Bir günde iki Türk uçağından acil iniş Fly Air şirketine ait Airbus A300 tipi yolcu uçağı, 293 yolcu, 11 kişilik mürettebatıyla İstanbul-Brüksel seferi sırasında 2 motorundan birisinin arızal..
İbo nere, senfoni orkestrası nere Sanatçı İbrahim Tatlıses, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki ikinci gecesinde söylediği türkülerle, sevenlerini coşturdu.
CHP’li vekilden Veli Küçük’e eleştiri Emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün terör olaylarını değerlendirirken sarf ettiği "Gerekirse silahları alıp dağa çıkarız." şeklindeki açıklaması CHP’li vekil..
‘Terörle mücadele tedbirleri özgürlükleri kısıtlamasın’ Terörle Mücadele Kanunu'nda alınacak önlemlerle ilgili basında çıkan haberlere gazeteciler de temkinli yaklaşıyor.
[HABER YORUM] Kantarın topuzu kaçmamalı Ankara’da yine elden ele teklif metinleri dolaşıyor. Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılacak değişiklikleri içeren bu teklifler, Türkiye’yi üçüncü dünya ..
Terörle mücadelede yöntem tartışılıyor Terörden 30 yıldır canı yanan Türk halkı, son dönemde artış gösteren eylemlere çare üretilmesini istiyor.
Bakanlık: TMK ile ilgili haberler spekülasyon amaçlı Adalet Bakanlığı, yeniden düzenlenmesi planlanan ‘Terörle Mücadele Kanunu’nda (TMK) sert önlemlere yer verileceği’ne ilişkin haberlerin ge..
Sezer, 13 yıl önce Terörle Mücadele Yasası’na itiraz etmiş "Terör tanımında kullanılan kavramlar açıklıktan yoksun, belirsiz ve sübjektif uygulamaya açıktır. 'Ekonomik düzeni değiştirmek', 'd..
Türk Telekom’da satış sözleşmesi imzalanıyor Türk Telekom’un yüzde 55’lik bölümünün satışında en yüksek teklifi veren Oger Telecom’a, hisse satış sözleşmesinin imzalanması için davet mektubu ..
Carrefour’dan Migros’a mesaj: 2010’a kadar lider biz olacağız Koç Grubu'na ait Migros'un Tansaş'ı almak üzere görüşmelere başlaması perakende sektörünü hareketlendirdi. Geçen ay Gima'yı satın..
İş-Kur’dan gençlere tavsiye: Kaynakçı ol, işsiz kalma Türkiye'nin en büyük sorunlarından işsizlik, eğitim sisteminde yaşanan çarpıklığı gözler önüne seriyor.
Merkez Bankası 5 milyar dolar döviz topladı Merkez Bankası'nın (MB) 15 milyon dolarlık günlük döviz alım programı çerçevesinde çıktığı ihaleye 61 milyon dolarlık teklif geldi.
Avrupa finans devi RBS Çin’de banka ortağı oluyor Finans sektöründe Bank of America ile başlayan Çin pazarına önce girme yarışına Avrupa’nın ikinci büyük bankası Royal Bank of Scotland da kat..
Doğuş, bankacılıkta General Electric’le ortak oluyor Doğuş Holding, grubun Garanti Bankası'nda sahip olduğu hisselerin yarısını satmak üzere "eşit ortaklık prensipleri çerçevesinde" ABD'li sa..
‘İstikrar programı sürerse kredi notu düşmez’ Avrupa Birliği (AB) ile müzakere süreci Türkiye ekonomisini önemli ölçüde etkileyecek. Başta iş dünyası temsilcileri olmak üzere, özellikle yapıs..
Yüksek faiz-düşük kur ihracatın hızını kesiyor Hükümetin uyguladığı enflasyon ile mücadele programı, Türk Lirası'nın değerlenmesi ve faizlerin yüksek seyretmesine yol açıyor.
‘Türkiye’de İtalya’dan daha çok Ferrari satıyoruz’ Türkiye, lüks otomotiv firmaları için cazip bir pazar haline geldi. Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) ve Maserati Yönetim Kurulu Üyesi Alfredo Alta..
Uydu anteni ucuzlayınca satışlar arttı Yakın tarihe kadar ‘lüks' diye nitelenen uydu anten sistemleri artık köylere kadar uzandı. Bunda televizyon yayınlarının köylerden net alınamaması etki..
Maliye, memura yüzde 5,3 zam teklif etti Memur sendikaları ile hükümet arasındaki 2006 yılına ait zam görüşmeleri devam ederken, artış oranları netlik kazanmaya başladı.
İkinci kara liste havacılıkta çıkarılacak Bir hafta içinde iki uçak faciasının yaşanması Avrupa Birliği'ni harekete geçirdi. Birlik, havayolu şirketlerinin ‘kara liste'sini oluşturmaya hazırl..
Çin tekstilde Amerika ile anlaşmak üzere Dünya genelinde 2005 yılı başında kotaların kalkmasıyla birlikte Çin, dünya tekstil piyasasını tehdit eder hale gelmişti.
Domates ve biberden ağzı yanan çiftçi narenciye ihracatına sıkı hazırlanıyor Rusya'nın meyve-sebzeye koyduğu ihracat yasağı, üreticinin otokontrol mekanizmasını geliştirdi. Domates ve şeftal..
‘Türkiye, 2020’de dünyanın en gözde tatil merkezi olacak’ Türkiye, Kıbrıs ve İsrail, 2020 yılında deniz-kum-güneş tercihi, heyecan-eğlence ve eğitime kayacak olan turistlerin gözde tatil yöre..
Ani Harabeleri askerî bölge dışına çıkarılınca turist akınına uğradı Türkiye-Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri’nin çevresindeki askerî yasak bölge, Bakanlar Kurulu kararı ve Genelkurmay B..
Diyanet: Anız yakmak canlı öldürdüğü için haram Çevreye büyük zarar veren anız yakılmasının önüne bir türlü geçilemezken Danıştay aldığı bir kararla, bu suça verilen para cezasını bin 459 YTL..
Zana, PKK’nın ‘32 gün silah bırakma kararı’nı beğenmedi Silah bırakması beklenen terör örgütü PKK’nın, eylemsizlik süresini 32 günle sınırlı tutacağı ileri sürülüyor.
20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak MEB eylül ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Branşlara göre kontenjan dağılımı daha sonra yapılacak. Geçmiş yıllarda iller öğretmenleri kendileri al..
Ders verdiği öğrencilere servis yapıyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın ‘sözleşmeli’ ve ‘vekil öğretmen’ olarak çalıştırdığı öğretmenler, yaz aylarında maaş alamayınca çareyi ‘çaycılık, inşa..
PKK’ya laptop gönderen iki kardeşe gözaltı İzmir’de, terör örgütü PKK’ya dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi ve CD göndermek istedikleri iddia edilen 2 kardeş yakalandı.
Yargıtay Başkanı: 6 Eylül’de mesaj vereceğim Yargıtay Başkanı Osman Arslan, "Yargıya yansıyan konuları milletimizle paylaşmak istiyoruz. Ama 6 Eylül’e kadar sabırlı olun. Bazı mesajlar verece..
İstanbul’da 2 yılda 3 milyonu aşkın korsan CD İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonlarda 2003 yılından bugüne kadar 3 milyonu aşkın korsan CD ele geçirildi.
Bakanlıktan ruhsatlı firma, korsan CD üretirken yakalandı Kültür Bakanlığı’nca film çoğaltması için "üretim belgesi" izni verilen bir firmanın korsan CD, VCD ve DVD ürettiği belirlendi.
Mıcırlı yolda yine kaza: 2 ölü Tekirdağ-Malkara karayolu üzerindeki mıcır döşeli bölümde meydana gelen kazada Hüseyin Ali Gümrükçü ile eşi Remziye Gümrükçü hayatını kaybetti.
Deprem anıtına ‘yıkılabilir’ raporu 3 yıldır onarılamayan Deprem Anıtı ve Müzesi’ne "önlem alınmazsa yıkılabilir" raporu verildi. Bolu’da 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin acılarının unutu..
Karayolları, ölümleri önlemek için mıcır makinesi alıyor Yollara dökülen mıcır sebebiyle son günlerde ölümlü kaza sayısı artınca Karayolları tedbir almak zorunda kaldı.
Deprem Müzesi’ne 17 Ağustos'ta 9 ziyaretçi 17 Ağustos Marmara Depremi’nden sonra kurulan Sakarya Deprem Kültür Müzesi’ni felaketin yıldönümünde sadece 9 kişi ziyaret etti.
Yüz yılda yüz bin kişi hayatını kaybetti Türkiye’de son yüzyılda meydana gelen 192 adet hasar yapıcı deprem nedeniyle yaklaşık 100 bin kişi ölürken, 650 bin konut yıkıldı ya da ağır hasar gör..
Schumacher, İstanbul'da temkini elden bırakmadı Formula 1'de efsaneler arasındaki yerini almış Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher, İstanbul'da basının karşısına çıktı.
Formula 1’e NATO Zirvesi önlemi Hafta sonu İstanbul’da yapılacak Formula 1 yarışları için ünlü takımlar ve pilotlar İstanbul’a ulaştı. 70 bin kişinin gelmesi beklenen İstanbul’da polis, geçen..
Haftanın hakemleri açıklandı MHK'den yapılan açıklamaya göre, haftanın maçlarında görev yapacak hakemler şöyle:
Kupada kura çekimi bugün Futbolda Türkiye Kupası 1. kademe maçlarının kura çekimi bugün Ankara'da yapılacak. Kura çekimi saat 11.00'de başlayacak.
Denilson, V. Manisa’da Süper Lig’in yeni takımı Vestel Manisaspor, büyük takımları kıskandıracak bir transfere imza attı. İzmir ekibi ünlü Brezilyalı yıldız Denilson’u bir yıllığına kiralık o..
Bayanlarımız Tayvan’a elendi Bayan Voleybol Milli Takımı, çeyrek finalde Tayvan'a 3-1 yenilerek madalya şansını yitirdi.
Potada, Rusya’ya 83-79 yenildik Erkek Basketbol Milli Takımı, çeyrek finalde Rusya'ya 83-79 yenilerek madalya şansını yitirdi. Milli takım, 4. periyodun başında bir ara farkı 18 sayıya kadar ..
« » 1 2 3 4 5 6 7