19 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

19 Ağustos 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İthalat hedefi aşabilir ama cari açık sorun olmaz' Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar, cari açığın özellikle turizm, müteahhitlik ve doğrudan yabancı sermaye girişleriyle bir sorun olmadan..
Abdülhak Hamit'in torunundan 'milli tip işadamı' portresi Güneşli bir İstanbul öğleninde sohbet Makber'in başlangıç mısralarıyla renkleniyor: "Her yer karanlık, pür nur o mevki". Oysa İstanbu..
Tansaş'a 575 milyon dolar değer biçildi Gima ve Endi mağazalarını Sabancı Grubu'na kaptıran Koç'un Tansaş'a biçtiği fiyat 575 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Tansaş'ın yüzde 70.77'lik hi..
Tolon'a, 'Kalpaksız Kuvayı Milliyeci' ödülü verilecek Türk Başarı Ödülleri Kurulu'nca (TBÖK),YAŞ kararıyla emekliye ayrılacak 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon'a, "Kalpaksız Kuvayı Mill..
Atatürk için özel belgesel Alman-Fransız ortak televizyon kuruluşu Arte, 14 Eylül'de Atatürk belgeseli yayınlayacak. Arte televizyonunda "Mustafa Kemal Atatürk-Bir Cumhuriyet'in Doğuşu'' başl..
Üzerinde Erdoğan'ın resmi bulunan pastayı kesmedi AK Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, Marmaris'te düzenlenen törende parti amblemi ve Erdoğan'ın resmi bulunan pastayı kesmeyi red..
Zeynep Hanım ülkeyi gezdi nabız tuttu AK Parti milletvekili Zeynep Tekin, yaz tatilinde 3 bin kilometre yol yaptı, halkın sorunlarını tesbit etti: İşini yaptırmak isteyen vatandaş, devletin m..
Elektrikteki kaçağın faturası 2 milyar $ Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'nin (TEDAŞ) yaptırdığı araştırmaya göre, Türkiye'de kaçak elektrik kullanım oranı yüzde 22.5 oldu. Kaçak elektrik kullanım..
Liradaki değerlenme sürerse ithalat 115 milyar dolara çıkar Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Yakıcı, liranın güçlü seyri sürerse, ithalat programındaki 104 milyar dolarlık ..
'Ferrari talebini karşılayamıyoruz' Tofaş CEO'su ve Maserati Yönetim Kurulu Üyesi Alfredo Altavilla, lüks otomobillere olan ilginin şu anda iyi durumda olduğunu, Ferariye olan yoğun talebi ka..
Diyarbakır'ın CeBIT aşkı 160 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen bu yılki CeBIT Fuarı'na Diyarbakır'dan yoğun ilgi gelince katılımcı il sayısı 21'e yükseltildi. İstanbul'da 6-11 Eylül 2005 ta..
Kaçak cepte lider Gaziantep ve Silopi Telekomünikasyon Kurumu (TK) 2004 yılı Faaliyet Raporu, haberleşme sektöründeki çarpıcı verilere ışık tuttu. 2004'te 1 milyon 142 bin cihaza yasal olmadı..
2008'de, yeni satın alma yapmadan lider oluruz CarrefourSA'nın genel müdürü Noirmont, Migros'un Tansaş'ı alması halinde dahi 2010 yılına kadar lider olmayı hedeflediklerini söyledi. Fransız s..
Arz üç kat artarsa talep doyar 2005 yılında, konut satışları deyim yerindeyse patladı. Ancak veriler, yapılan konutların talebi karşılayamadığını gösteriyor. 2005 yılı için belirlenen ihtiyaç..
Bu karar pazarları yerinden edebilir Ulus Pazarı imar planında pazaryeri olarak gözükmediği için gidiyor. Bu karar 353 pazarı da aynı gerekçeyle yerinden edebilir. Mahkeme kararıyla yerinin d..
ABD'li dev General Electric Garanti'ye ortak olacak Doğuş Holding, Garanti Bankası'ndaki hisselerini eşit ortaklık prensibi çerçevesinde ampulün mucidi Edison'un şirketi General Electric'in f..
Suudi El Kaide lideri öldürüldü Suudi Arabistan'ın Medine kentinde, güvenlik güçlerinin silahlı kişilerle girdiği çatışmada, El Kaide'nin Suudi Arabistan liderlerinden biri olduğu belirtilen ..
İlk Rus-Çin ortak tatbikatı başladı Rus ve Çin silahlı kuvvetlerinin tarihinde ilk kez düzenlenen ortak "Peace Mission 2005" tatbikatı Rusya'nın doğusundaki Vladivostok'ta başladı. Bir hafta ..
Schindler’in fabrikası müze oluyor Steven Spielberg’in ‘Schindler’in Listesi’ filmiyle dünya çapında ün kazanan Alman işadamı Oskar Schindler’in fabrikası müze haline getirilecek. Polonyalı y..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); The Sun’a tazminat davası İngiliz futbol yıldızı Wayne Rooney ile para karşılığı beraber olduğu öne sürülen 50 yaşı..
Taktik görüşmesi Türkiye’nin AB ile 3 Ekim’deki müzakere randevusu öncesinde Rum ve Yunan tarafı ortak taktik belirledi. Dün Atina’da buluşan Karamanlis ile Papadopulos, ‘Türkiye, Kıbrıs’ı ta..
Takkesiz ziyaret AB Anayasası’nda ‘Hıristiyanlığı’ vurgulamadığı için Vatikan’ın eleştirilerine hedef olan Avrupa Birliği, Katolik dünyasının Köln’deki buluşmasına maddi kaynak ayırarak jestt..
Sinagoga baskın İsrail’in Gazze’den çekilme operasyonundaki dramatik sahneler dün doruk noktasına çıktı. 1500 kadar Yahudi yerleşimcinin sığındığı ve direnişin son kalesi haline gelen Neve De..
Örnek'ten Sancar'a: 'Pruvanız net olsun' Emekliye ayrılan Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar görevini, Koramiral Alev Gümüşoğlu'na devretti. Güney Deniz Saha Komutanlığı'ndaki t..
Aydar'ı tutukla Türkiye, silahlı örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle 2004'ten beri aranan KONGRA - GEL Başkanı eski DEP Milletvekili Zübeyir Aydar'ın, PKK'nın 'eylemsizlik' kararını Brüksel'de dü..
Erdoğan'a kıyamadı! AKP Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, getirilen pastanın üzerinde Erdoğan'ın resmini görünce, "Ne Tayyip Bey'i, ne AKP'yi keseriz" diyerek kesmekten vazgeçtiCeyhun'd..
Kadınlara mahsus mescit yanlıştır Başbakanlık binasında kadınlara özel mescit açılmasını yorumlayan ilahiyatçılar, "İbadethanede cinsellik olmaz", "Mescitte kadın erkek ayrımı yapılamaz" dedi..
Avrupa yakasında eğlence Anadolu'da işkence Avrupa yakasındaki eğlence yerlerinin, yakın çevreyi rahatsız etmemek için ses sistemlerinin yönünü denize çevirdiğini iddia eden Anadolu yakası sa..
'Ehliyeti yok' diye kaçınca... Ümraniye Çekmeköy'de 18 yaşında evli ve 2 çocuk babası Suat Kandemir'in başından tek kurşunla jandarma tarafından vurulduğunu iddia eden ailesi Suat'ın ehliyeti..
Beşiktaş sahilde korkutan yangın Beşiktaş motor iskelesi yanında bulunan Makara Bar'ın bitişiğindeki Point Cafe'de dün sabaha karşı bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Yangına ilk müdahaley..
Depo sahipleri hakkında dava Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı, Ümraniye Dudullu'daki bir depoda 9 Haziran 2005 tarihinde meydana gelen ve 6 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan p..
2 bin 295 bina deprem riski taşıyor Olası İstanbul depremine hazırlık çalışmaları çerçevesinde 2 yıl önce bina taraması başlatılan Zeytinburnu Pilot Projesi kapsamında, yüksek riskli yapılar ..
Uzay teknolojisi Hazerfen'de Canrap Havacılık Firması tarafından ABD'den getirilen Cirrus uçağının tanıtımı, Hazerfen Havaalanı'nda düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi. ABD'de yen..
Hastanede panik Bahçelievler'de bulunan Medicana Hastanesi'nin bodrum katındaki elektrik şebekesinde dün gece yangın çıktı. Yangında bodrum katını yoğun duman kaplarken, hastanenin elektrikle..
Burtay'ın son yolculuğu Pendik'te aşırı sürat nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden Burtay Bedestenci (20), kullandığı cipin bariyerlere çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Bilgi Üniversit..
Tek celsede boşandılar Üç yıl önce Viyana'da hayatların birleştiren ve yedi yıldır birlikte olan Çelik ile Buket Saygı çifti, Fatih 1'inci Aile Mahkemesi'nde boşandı. Birlikteliklerinin ilk y..
Bakkal kasap borcu ödemiş Para çuvalının içine kırpık kağıt doldurduğu anlaşılan İZSU güvenlik görevlisinin, çaldığı parayla birikmiş borçlarını ödediği belirlendi. İzmir'deki soygun pazartes..
Çakmak kılıfı yakalattı Diyarbakır'daki olay 5 Nisan Mahallesi'ndeki bir evde meydana geldi. 16 yaşındaki Ahmet B. ile aynı yaştaki arkadaşı Nazım G. gece yarısı hırsızlık için eve girdi. Evd..
Patlayan 'cep' can alıyordu Eskişehir'de 13 yaşındaki Sadiye Tuce cep telefonunu uyumadan önce şarja taktı. Başucundaki telefon 04.30'da patlayınca genç kızın üzerinde uyuduğu kanepe alev ald..
'Cariye fotoğrafındaki kişi ben değilim' Bir internet sitesinden insanlarla tanışıp para karşılığı fuhuş yaptığı iddiasıyla işinden atılan F.Y.Ö. kendini savundu. Kendisine ait "cariyem.com" ..
Dev vinç Boğaz'dan başı önde geçebildi 54 metre yüksekliğindeki İtalyan bayraklı vinç, Boğaz'daki köprülere çarparak tehlike oluşturmaması için eğilerek geçirildi. Platform, inşaat için Karad..
Hem doktor hem eczacı Kayseri'de tıp fakültesi mezunu Dr. Ümit Köroğlu, eczane açınca 'haksız rekabet yarattığını' iddia eden Kayseri Eczacı Odası ile anlaşmazlığa düştü. Kayseri'de bir dokto..
Çalışmalar tam gaz... İstanbul Speed Park'ta yapılacak Formula 1 yarışının finaline iki gün kala pist içinde ve çevresinde son ana kadar çalışmalar sürdü. Yarışı seyretmesi beklenen 250 bin i..
Asfalt yılda 3 milyar dolar para 'yutuyor' Artık saatler kaldı. Türkiye hafta sonu düzenlenecek Formula 1 yarışlarıyla birlikte bu yarışı düzenleme hakkını kazanan 26'ıncı ülke olarak tarihe ..
Çıktık açık alınla Heyecanla beklenen an sonunda geldi. Üç gün sürecek olan Formula 1 İstanbul Grand Prix'si, bugünkü ısınma turuyla start alıyor. 2.2 Milyar insanın seyredeceği yarışlar için..
İhmalkâr anne Japonya'da bir oyun salonunda 1.5 saat oynayan annenin aracında bıraktığı altı aylık bebeği havasızlıktan öldü.
Dünyanın en sert birası ABD'de üretilen "Utopias" adlı bira hem cebi hem bünyeyi çarpıyor. Yüzde 25'lik alkol oranıyla normal biralardan altı kat sert olan Utopias'ın şişesi 100 dolardan satı..
İnsan silmeye kıyamaz! Ananas enzimleri sayesinde hoş kokular yayan nemlendiricili tuvalet kağıtları, çok pahalı olmasına rağmen yok satıyor. Meyve bahçesi gibi... İspanya'da üretilen "Renova..
Hollywood'un en seksileri Amerikan "InStyle" dergisinin geleneksel "Hollywood'un en seksileri" listesinde Brad Pitt yine birinci seçildi. 12 bin okuyucunun oylarıyla oluşan listede Pitt dördü..
« » 1 2 3 4 5 6 7