18 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

18 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eminem yorgun düştü Eminem, Avrupa'da 1-17 Eylül tarihleri arasında yapmayı planladığı turnesini, sağlık problemleri nedeniyle iptal etti. Eminem'in plak yapım şirketinden yapılan açıklamada...
Tevfik Fikret Aşiyan'da anılıyor Şair Tevfik Fikret ölümünün 90. yılı olan yarın Aşiyan'daki mezarı başında anılacak. Anma törenini Tevfik Fikret'in bir dönem müdürlüğünü yaptığı Galatasaray ..
Hazırlıklar 'Berbatov' oldu Gecenin mana ve önemini belirleyen o kadar çok şey var ki insan nereden başlayacağını, nasıl anlatacağını bilemiyor. En önemlisinden başlamalı herhalde.
Bülent Korkmaz'la son kez Bülent Korkmaz, Bulgaristan karşısında milli formayı son kez giydi. Fatih Terim'in jestiyle kadroya çağrılan Bülent, 10 dakika forma giydikten sonra yerini İbrahim T..
Federasyonun cesur adımı Futbolumuzdaki kirliliği önlemek adına en azından ilk adım atıldı. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçen sezonun 27. haftasında oynanan Akçaabat Sebatspor-Kayseris..
Yarı finalistler geçidi Üniversiade'de Polonya'yı 3-1 mağlup eden Erkek Voleybol Takımı, yarı finale yükseldi. Grubunda oynadığı beş karşılaşmayı da kazanan milliler, ilk iki seti 27-25 ve 25..
'TT'de tedbirimizi aldık' Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, özelleştirmeden bir gün önce Türk Telekom'a (TT) verdikleri lisansın 3. nesil olmadığını, TT'ye 1991'de verilmiş ..
Özelleştirme işçiyi vuruyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, özelleştirmeler sonucu 23 bin 982 kişinin işsiz kaldığını ve bu kişilere 93 milyon 356 bin YTL ödendiğini açık..
Telekom için kavga başladı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Makina Mühendisleri Odası (MMO) ve Haber-Sen Türk Telekom'un (TT) özelleştirilmesine karşı bir kampanya başlatılırken, Danıştay'a..
Almanlar bonkör çıktı MasterCard'ın araştırmasına göre MasterCard ile Türkiye'de en çok Alman turistler harcama yapıyor. Türkiye kazanç sıralamasında Avrupa ülkeleri arasında 5'inci sırada ye..
Sanayide geri adım İhracat ve sanayi üretimi artış hızındaki yavaşlamaya bağlı olarak imalat sanayi sektörünün kapasite kullanımında başlayan gerileme eğilimi devam ediyor.
Fortis'ten 986.8 milyon avro ödeme Belçika şirketi Fortis'in Dışbank için yapılan fiyat düzeltmesiyle birlikte 986.8 milyon avro ödeyeceği açıklandı. Fortis'ten yapılan açıklamada Doğan Grubu..
Seyyanen zam pazarlığı Öğretmen, polis gibi memurlara ek ödeme yapılacak. Döner sermayeden pay alan sağlıkçılar ise kapsam dışı. Ayrıntılar toplusözleşmede netleşecek.
Ücretlendirmede henüz uzlaşma yok 'Kamu personeli kanunu tasarısı taslağı', Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından kamu çalışanları sendikalarının yöneticilerine dağıtılırken, memurl..
KESK: Yalnızca ücret konuşmuyoruz KESK, hükümetle toplu görüşmelerin tekrar başlayacağı tarih olan 22 Ağustos Pazartesi gününe kadar taleplerini dile getirmeyi sürdürecek. 17 Ağustos depremin..
Virüs dünya basınını vurdu İnternet kanalıyla bulaşan yeni bir bilgisayar virüsü aralarında dünya basınının en önemli kuruluşlarından CNN, ABC News, New York Times ve Financial Times'ın da bu..
İzmir Limanı için 80 ortak İzmir Limanı'nın özelleştirilmesi ihalesine katılmak üzere İzmirli 80'e yakın işadamı bir araya gelerek, 250 milyon dolar özsermayeli "Alsancak Liman İşlet..
Unakıtan'ın kızı gıda sektöründe Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlundan sonra kızı da gıda piyasasına girdi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Fatma Unakıtan, gıda ürünleri ticareti için..
TOKİ: Çantacılardan kurtulamıyoruz Hükümetin konut atağı nedeniyle Türkiye'nin en fazla ihale açan kurumlarından biri haline gelen Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) başı, 'çantacı müteahhitler' ..
Duruk vefat etti Aroma Yönetim Kurulu Başkanı 85 yaşındaki işadamı Ömer Duruk, safra kesesi rahatsızlığından tedavi gördüğü Bursa'daki özel bir hastanede hayatını kaybetti.
Benzine pompada yüzde 2 zam geldi Tüpraş'ın rafineri çıkış fiyatlarına yaptığı yüzde 10'a yakın zammı akaryakıt dağıtım şirketleri satış fiyatlarına yüzde 2 düzeyinde yansıttı.
Polis yalan söylemiş Britanya başkentinde 7 Temmuz'daki terör saldırısı ve 21 Temmuz'daki dört patlamanın ardından, 22 Temmuz'da Brezilyalı Jean Charles de Menezes'in polisin yargısız infazın..
Yerleşimciler karga tulumba 40 bin İsrail askeri ve polisi Gazze Şeridi'ndeki evlerini terk etmek istemeyen yerleşimcileri zorla tahliye etti. Çatışmalarda çok sayıda kişi yaralandı. Bir kadı..
Erdoğan'dan Şaron ve Abbas'a mektup Başbakan Tayyip Erdoğan, Gazze'deki Yahudi yerleşimlerinin boşaltılması kararını uygulayan İsrail Başbakanı Ariel Şaron ve Filistin lideri Mahmud Abbas'a b..
KTHY, Azerbaycan başkentine uçacak Azerbaycan'dan özel bir uçağın geçen ay doğrudan KKTC'deki Ercan Havaalanı'na inmesinin ardından bu kez KKTC'den bir heyet, Kıbrıs Türk Havayolları'na (KTHY..
Havada Putin şov Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, halkın karşısına stratejik bombardıman uçağı Tupolev-160'la çıktı.
Bağdat'ta üç saldırı birden Irak'ın başkenti Bağdat dün şehirlerarası Nahda otobüs terminali ile Kindi Hastanesi yakınında peş peşe gerçekleştirilen üç intihar saldırısıyla sarsıldı. Bomba yü..
Sheehan eylemi çiftliğe dayandı Irak'ta oğlunu kaybedince ABD Başkanı George W. Bush'un Teksas'taki çiftliğinin karşısında eylem başlatan asker annesi Cindy Sheehan, bazı işgüzar komşuların t..
Dağ Yahudileri Aliyeva'yı istedi Azerbaycan'da 6 Kasım'daki seçimlerde iktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi'nden milletvekilliği adaylığını koyan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Al..
Bush, usta bisikletçiyle... Genellikle yaz tatillerine çıktığında yaptığı bisiklet sefalarında geçirdiği kazalarla medyanın diline düşen ABD Başkanı George W. Bush, bu sefer bisiklet turuna b..
Bangladeş'te 300 bomba Bangladeş'te dün 50 farklı kent ve kasabada eşzamanlı patlatılan 300'den fazla tahrip gücü düşük bomba panik yarattı. Bir kişinin öldüğü 50 kişinin hafif yaralandığı sa..
Rumsfeld'e 'katil' şoku Bir günlük ziyaret için Paraguay'a giden ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld 'katil' burada sloganlarıyla karşılandı. Ülkedeki kahramanlar anıtını ziyaret ettiği sırada..
Irkçı radyo kapatıldı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da yayın yapan yerel bir radyo, bir programında 'Müslümanları öldürürsek ya da kovarsak artık hiçbir yere bomba yerleştiremezler' ifadele..
Kürtçe yayın atağı Uyum yasalarına rağmen Kürtçe yayın için adım atmayan RTÜK, Başbakan Erdoğan'ın demokratikleşme çağrısından sonra çalışmalara hız verdi. Farklı dilde yayın için yapılan baş..
Şahin'den 'zorlu' inceleme 23. Dünya Üniversite Yaz Oyunları için İzmir'de bulunan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün yüzme yarışlarının yapıldığı Manisa Özel İdare Yü..
Mumcu: Tek adres Meclis Anavatan lideri Erkan Mumcu, terör sorununun çözümü için ulusal bir stratejiye ihtiyaç olduğunu açıkladı. Mumcu, terörle mücadele için şunları söyledi: "Konu ..
İnsan hakları için yeni birlik İnsan hakları konusunda mücadele veren beş kuruluş, Helsinki Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Derneği, İnsan Hakları ve Mazlumlarla Dayanışma Derneği...
12 Eylül'de miting var Bazı siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütlerince, 11 Eylül Pazar günü '12 Eylül Darbecileri Yargılansın Mitingi' düzenlenecek..
DEHAP: Muhatap Öcalan Leyla Zana ve kapatılan DEP'in eski milletvekillerinin öncülüğünde oluşturulan Demokratik Toplum Hareketi'ne (DTH) katılma kararını resmen açıklayan DEHAP, gerekçe olara..
Tolon: Terörle terörist ayrı 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, Türkiye Cumhuriyeti'nin ulus-devlet olarak kurulduğunu belirterek, "Bunu 82 yıl sonra yeni baştan değerlendiriyo..
Oh dünya varmış! Adana'nın meşhur sıcağı yüzünden bunalan bir vatandaş çareyi evi terk etmekte buldu. Bir alışveriş merkezine misafir olan 'teyze' yastığının ve püfür püfür esen klimanın eşli..
Hacıbektaş doldu taştı Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Şenlikleri için Hacıbektaş ilçesine gelen vatandaşlar, kutsal sayılan mekânları ziyaret ediyor.
Kaplumbağa hızıyla adalet Almanya, Sivas katliamı davası hükümlülerinden Muhammed Nuh Kılıç'la ilgili olarak Türkiye'nin tutuklama ve iade talebini, 'belgeler yetersiz' diyerek reddetti.
AKP'li başkana bıçaklı saldırı Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Necati Kale dün uğradığı bıçaklı bir saldırı sonucunda yaralandı. 19 yaşındaki saldırgan İdr..
'Bu uranyum silah olmaz' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, önceki gün İstanbul'da ele geçirilen maddenin yüzde 17 oranında uranyum 235 izotopu içeren, uranyum oksit olduğunu ve silah yapım..
Yırtmaç karşıtı müdür gitti Yırtmaç ile türbanı karşılaştırıp, kadın öğretmenleri tahrikçilikle suçlayan Konya İl Milli Eğitim Müdürvekili Mehmet Özer, Milli Eğtim Bakanlığı'nca görevinden al..
Okuyan: AKP kapatılsın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da verdiği mesajlara Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan 'yargı yoluyla' sert tepki gösterdi.
Vatandaş deprem sigortasına ilgisiz Büyük bölümü deprem bölgesinde yer alan Türkiye'de, yaşanan onca felakete rağmen, halkın en azından maddi kayıplarının bir kısmını gidermek üzere gündeme g..
Adalet istiyoruz Depremin vurduğu Kocaeli, Gölcük ve Düzce'de yakınlarını kaybedenler önceki gece saat 03.02'de bir aradaydı. Yakınları için saygı duruşunda bulunan depremzedeler, kaçak yapı ..
Taşkesen yeni görevinde Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Hulusi Akar, görevini 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de yaverliğini yapan tümgeneral Reha Taşkesen'e devretti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8