18 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

18 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Deprem, yönetememe ve yoksulluk sorunudur’ Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremin bir ülkenin yönetilememesinden ve yoksulluktan kaynaklandığını savundu.
Deprem Konseyi: Artık laf değil eylem zamanı Ulusal Deprem Konseyi (UDK) Başkanı Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, deprem hazırlık çalışmalarındaki uygulamaların yetersiz olduğunu açıkladı.
'Hayata Artı' Gençlik Fonu’na 113 proje başvurusu yapıldı Gençlerin üreteceği projeleri desteklemek üzere Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Coca Cola Türkiye tarafından oluşturulan, yü..
Depreme en hızlı Milli Eğitim hazırlanıyor Marmara Depremi’nde 131 okulu kullanılamayacak derecede hasar gören İstanbul’da, Milli Eğitim’in muhtemel deprem hazırlıkları devam ediyor.
İstanbul’un yol haritası: Deprem Master Planı Deprem Master Planı, şehrin deprem riskine karşı hazırlanmasında bir yol haritası. Deprem riskinin tespit ve teşhisi için yapılan çalışmalarda, J..
Deprem hazırlıkları kâğıt üzerinde iyi, uygulamada zayıf Uzmanların ‘olacak’ dediği İstanbul depremine hazırlık çalışmaları istenildiği kadar hızlı ilerleyemedi. 1999’dan sonra bir sürü topla..
Demir eksikliğini ihmal etmeyin Türkiye’de süt çocukluğu döneminde her iki çocuktan birinde demir eksikliği anemisi görülüyor. Demir eksikliği önlenmemesi halinde beyinde zarara yol açıyor.
Elazığ’da Gençosmanoğlu günü ‘Destan şairi’ olarak tanınan Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu, ölümünün 13. yılında düzenlenecek etkinliklerle Elazığ’da anılacak. Türk Edebiyat Vakfı ve Ağın Haber..
‘Avrupa’daki Türkçe’ tartışılacak Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl ilk kez Avrupa Türk Dili Kongresi düzenleniyor. 8 Eylül’de Frankfurt belediye binasında gerçekleştirilecek kongreyi Avr..
Stephen King’in roman kahramanı olmak ister misiniz? Amerikalı ünlü yazarlar Stephen King ve John Grisham’ın da aralarında olduğu 16 yazar, yeni kitaplarındaki kahramanların kimliklerini satı..
Bir kez daha ‘Dünya Başkenti İstanbul’ Piyanist Tuluyhan Uğurlu, daha önce çeşitli kentlerde ve yurtdışında müzikseverlerle paylaştığı "Dünya Başkenti İstanbul" adlı son eserini, 23 Ağustos 2..
Yeni başlayanlar için, sadeleştirilmiş muhakemat Ali Ünal, son dönem düşünce hayatımızda, İslam ve toplumsal konular hakkında düşünce üretme kısırlığına istisna teşkil eden isimlerden biri. Y..
« 1 2 3 4 5 6 7 8