17 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

17 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüp geçit kazısında 300 bin kamyon hafriyat çıkarılacak Temeli 9 Mayıs 2004 tarihinde atılarak inşaatına başlanan Marmaray projesinin tüp geçit kazı çalışmaları da başladı.
Sağlık çalışanları insanca ücret istedi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şişli Şubesi’ne üye bir grup sağlık çalışanı, memur sendikaları ile hükümet arasındaki toplu sözleşm..
Bayrampaşa enginarı geri dönüyor Bir zamanlar Bayrampaşa’nın en gözde sebzesi olan ve Bayrampaşa enginarı olarak adlandırılan enginar, Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin gayretleriyle yeniden..
Kütahya, Dumlupınar Fuarı ile hareketlendi Kütahya’da bölgenin en büyük fuarı olan 31. Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı, törenle açıldı.
Gözleriniz aldanmasın, bu kaldırımda basamak yok! Tavşanlı İstasyon Caddesi ile Cumhuriyet Meydanı’nı bağlayan yolda parke taş döşeme çalışmaları devam ediyor. Parke taşlar içinde 3 boyutlu g..
Bilecik şehir otogarı yenileniyor Bilecik’te şehir otogarı yeni bir çehre kazanacak. Otogar iyileştirme projesi çerçevesinde 250 milyar liraya mal olan 7 dükkan, 6 yazıhane ile 1 emanetçi dük..
Asfaltta kurutulan kabak çekirdeği birçok hastalığa davetiye çıkarıyor Kuruyemiş sevenler tarafından önemli ölçüde tüketilen kabak çekirdeğinin hijyenik olmayan şartlarda kurutulması birçok h..
‘Binaya 10 santim kaçak ek yapılsa uydudan görülüyor’ Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kaçak yapılaşmayı uzaydan izlediklerini belirterek, "Bırakın kaçak kat atmayı,..
‘Çocuklar atari salonlarından spor sahalarına yöneltilmeli’ Bursa’nın Kestel ilçesi Belediye Başkanı Yener Acar, okullar tatil olunca çocukları bekleyen atari ve internet kafe gibi tehlikele..
Sakaryaspor iki futbolcuyu kadro dışı bıraktı İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde yer alan Sakaryaspor’da, Onur Berk ve Doğan Şahin kadro dışı bırakıldı.
7 gollü maçın 4 golü penaltıdan atıldı Kütahyaspor, 2005-2006 sezonunu Dumlupınar Stadı’nda düzenlenen bir törenle resmen açtı.
Derviş, Türkiye tecrübesini BM’de anlattı Ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı Kemal Derviş, Birleşmiş Milletler’deki koltuğuna resmen oturdu. Başkanı olduğu BM Kalkınma Ajansı (UNDP) çalışa..
İngiltere’deki Müslümanlar, hükümetin yeni terörle mücadele paketine tepkili Londra’yı kana bulayan 7 Temmuz’daki terör saldırıları ve 21 Temmuz’daki bombalama girişimleri sonrası Başbakan T..
Irak’taki anayasal kilitlenme bölünme kaygısını artırıyor Irak’ta anayasa taslağı konusunda yaşanan kilitlenme, ülkedeki bölünme korkusunu da giderek derinleştiriyor.
‘Yunan-Rum zirvesinden AB’ye aykırı karar çıkmaz’ Yarın yapılacak Yunan-Rum zirvesi merakla beklenirken, Rum basınının konuyla ilgili yorum ve haberleri yoğunlaşarak sürüyor.
Irkçı lider, Bulgar meclisini karıştırdı Bulgaristan’da soydaşların da ortak olduğu üçlü koalisyon güvenoyu alırken, ırkçı ATAKA İttifakı’nın lideri Volen Siderov, meclis kürsüsündeki ırkçı ..
Gazze’de tahliye savaşı başlıyor İsrail’in Gazze Şeridi’nden çekilme planı çerçevesinde Yahudi yerleşimcilere verdiği gönüllü çekilme süresi gece yarısı doldu.
Türkiye, Gazze’deki Erez Sanayi Bölgesi’ni kendisi korumak istiyor Türkiye, Filistin’deki Erez Sanayi Bölgesi’nin işletimini devralmak için ‘kendi özel koruma gücünü’ oluşturmak istiyor.
İsrail hükümeti erken seçim sinyalleri vermeye başladı Gazze Şeridi’nden çekilme planının tartışmalara yol açtığı İsrail’de hükümet sözcüsü Avi Pazner, erken seçime gidilmesi ihtimali bulundu..
Formula pisti boş kalmayacak her hafta bir yarış hedefleniyor Dünyada en çok izleyici kitlesine sahip olan Formula 1 yarışlarının 14. ayağı, İstanbul Park'ta bu hafta sonu başlıyor.
Akaryakıta zam sürüyor benzin 2 dolara çıktı Benzinin rafineri çıkış fiyatına zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına yüzde 3 civarında yansıması bekleniyor.
Üretici, fındığı horon teperek toplayacak Fındık alım fiyatları üreticinin beklentisi doğrultusunda 7 yeni liranın üzerinde açıklanınca, Karadenizliler fındığı bayram havasında toplamaya başl..
‘Erdemir üretim artışıyla globalleşir’ Ekonomideki yapısal bozukluklar yüzünden yıllardır kriz geçiren Türkiye'de şirketler de gelişip güçlenemiyor.
Özelleştirmeye talip şirkete yatırım şartı Erdemir'deki yüzde 46,12'lik kamu hissesinin özelleştirilmesi için çıkılacak ihalede altın hisseden sonra yatırım şartı da getirildi.
‘Kredi verdiğimiz KOBİ’nin bilgisayarını da onarıyoruz’ Bankalar, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere (KOBİ) kredi kullandırmak için yoğun bir rekabete girdi.
Bakan Şahin’den sitem: Kız istemeye böyle bağıra çağıra mı gelinir? Memur maaş zammı toplu görüşmelerinin ilk gününde çıkan koltuk krizi, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in toplantıya katıl..
Hindistanlı petrol devi, Tüpraş’a Çalık ile teklif verecek Hindistan'ın en büyük petrol rafinerisi Indian Oil Corp'un (IOC), rafineri devi Tüpraş'ın blok olarak satışa çıkarılan yüzde 51 hiss..
Gima’yı kaptıran Koç Tansaş’a yöneldi Perakende sektöründe rekabet kızıştıkça, firmalar şube açmak yerine satın alma yoluyla büyümeyi tercih ediyor. Koç Grubu’na bağlı Migros Türk AŞ, Doğuş H..
[HABER ANALİZ] Büyük balığın şakası yok Perakendedeki birleşme ve satın almalar sektör için sürpriz değil. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de alışveriş liginde pastanın önemli bir bölümünü 3-4..
Nemada 7. taksit başvuruları başladı Ziraat Bankası, eylül ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 7. taksit nema ödemeleri için toplu başvuruları kabul etmeye başladı.
‘Uçak düşerken yolcular hayattaydı’ Yunanistan’daki uçak kazasında ölenlerin, Rum uçağının düştüğü sırada yaşadıkları ortaya çıktı.
Venezüella’da yolcu uçağı düştü:160 ölü Panama’dan kalkıp, Atlas Okyanusu’ndaki Martinique adasına giden Kolombiya "West Caribbean" Havayolları şirketine ait McDonnell Douglas MD-82 tipi yolc..
Kısmetim-1 sanığı 100 kilo uyuşturucu ile gözaltında İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, polisin düzenlediği üç ayrı operasyonda 265 kilo 295 gram eroin, 179 bin adet uyuşturucu hap, 1..
MİT-Emniyet işbirliğiyle 173 gram uranyum ele geçirildi İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ekipleri düzenledikleri ortak operasyonda 173 gram orta zenginlikte ‘ura..
‘Korsan yayıncı bu yıl payını yüzde 10 artırdı’ Korsan yayınla mücadelede sıkıntılar bitmiyor. Konuyla ilgili bir rapor yayınlayan Edebiyat ve İlim Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (EDİSAM),..
Çevre Bakanı Pepe: Golf tesisinden vazgeçilsin Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Sorgun Ormanı’na golf tesisi yapılmasını uygun görmediğini söyledi. Pepe "Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan o bö..
Hastanelere enfeksiyon hekimi zorunluluğu Hastanelerde artan bebek ölümleri Sağlık Bakanlığı’nı enfeksiyonlar konusunda önlem almaya itti. Bakan Recep Akdağ, enfeksiyonlar konusunda yeni yöne..
Üniversite harçları yüzde 6 zamlandı Üniversite öğrencilerinden 2005-2006 öğretim yılında alınacak harç miktarlarına ortalama yüzde 6 oranında zam yapıldı. Harçlara yapılan zam oranı her yıl ..
‘Akbıyık’ın dağıttığı paralar rektörlük seçimi için yatırım’ Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık’ın bir bankadan aldığı 750 bin YTL’yi rektörlük seçimi önce..
OKS’de yerleştirmeler açıklandı; fen liseleri doldu, meslek liseleri boş kaldı Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. 634 bin öğrencinin tercih yap..
Denetimi kabul eden başkanlar yabancı dil şartında anlaşamıyor İçişleri Bakanlığı’nın belediyelerin yurtdışı gezileriyle ilgili belirlediği kurallar başkanlardan olumlu tepki aldı. Ancak dil ..
Ölen bebeklerin aileleri, hastaneden şikayetçi oldu Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Yeni Doğan Servisi'nde oluşan enfeksiyon nedeniyle ölen 8 bebekten 2'sin..
Yurtdışında göreve yabancı dil şartı getirildi Belediyelerin yurtdışı görevlendirmelerinde suiistimaller artınca İçişleri Bakanlığı olaya el koydu. Toplantı, kongre, seminer ve panel gibi faa..
25 bin kişi hasarlı binalarda oturuyor halk deprem psikolojisini hâlâ atamadı 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan Marmara Depremi’nin üzerinden 6 yıl geçti. Ancak deprem bölgesi sorunlardan ku..
‘250 yıl boyunca en güvenli bölge İzmit ve çevresi’ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Tutkun, İzmit ve çevresinin 250 yıl boyunca ..
Prefabrikeler emeklilere mekân oldu 17 Ağustos 1999 depreminin ardından kurulan geçici prefabrikeler kalıcı hale geldi.
Kızılay: Muhtemel bir afete 2 saatte ekip gönderebiliriz Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kızılay’ın, Türkiye’nin herhangi bir yerinde meydana gelecek bir afete 2 saatte ..
Deprem unutuldukça sigorta yaptıran azalıyor Türkiye bir deprem ülkesi olmasına rağmen, konutları hasarlara karşı güvence altına alan ‘ zorunlu deprem sigortası’ ilgi görmüyor.
Cami-cemevi aynı çatı altında Ordu’nun Fatsa ilçesinde 3 katlı binanın üst katı cami olarak yaptırılırken, ikinci katı cemevi, giriş katı ise aşevi olarak hizmet veriyor.
Uzayda en uzun süre kalma rekoru Rus kozmonot Sergey Krikalev, uzayda en uzun süre kalan uzay adamı rekorunu kırdı. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) ekime kadar kalacak olan 20 yıllık ko..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8