17 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

17 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TEB'den KOBİ'ye ücretsiz hizmet TEB Genel Müdürü Varol Civil, KOBİ'lerin finansal ihtiyaçlarının yanı sıra, firmalara değer katmaya yönelik olarak bilgi ve teknoloji ihtiyaçlarını da karşılay..
Fitch: AB'ye giriş süreci riskli Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, "Türkiye'nin AB'ye katılımı giderek artan zorluklarla karşı karşıya" açıklamasında bulundu. Türkiye'nin AB'y..
Yılın girişimcisi Duruk öldü Milliyet Business ve Ernst & Young'ın ödül verdiği işadamı Ömer Duruk dün vefat ettiTMSF, yurt dışı yasağıyla 175 milyon dolar tahsil etti
Memur-bürokrat tartıştı Memur maaşlarıyla ilgili ikinci tur görüşmelerde bürokratlarla, sendikacılar arasında tartışma yaşandı. DİE Başkanı Demir toplantı salonunu terk ettiÖİB'den İzmir Sant..
Petrol-İş'ten Polonyalı talibe tepki Petrol-İş Başkanı, Tüpraş'ın taliplerinden PKN Orlen'in 2.4 milyar dolarlık borç yükü ve istihdam azaltma politikasına dikkat çekti'Evet Bush'tu, sesi TV'..
'Türkler amele mi olsun?' Türk Dil Kurumu'nun sözlüğüne göre amele şu anlama geliyor: Amilin çokluk biçimi, işçi, emekçi... Önceki gece Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat..
IF bu kez tasarımcı ile vitrine çıkacak Önceki yıllarda Naomi Campbell ve Esther Canadas gibi ünlü top modellerle dünya moda gündeminde yer almaya çalışan IF, bu yıl 5 Türk tasarımcıyla dünya..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Tüsiad’dan Erdoğan’a Diyarbakır desteği Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Başbakan Tayyip Erdoğan’ı..
Canan: CHP yönetimi de cesur olsun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aydınlar görüşmesi ve Diyarbakır gezisinin ardından başlayan "Kürt sorunu" tartışmasıyla ilgili, CHP'den de farklı sesler y..
Kürtçe yerel yayında son aşama Başbakan Erdoğan, "anadilde yayın" izni verilmesi yönünde hazırlıklara başlanmasını istedi'Senfoni, kakafoni' tartışması
Asker, 'terör sorunu' diyecek Askerlerin, son günlerdeki 'Kürt sorunu' tartışmalarından rahatsız olduğu iddia edildi. 23 Ağustos'ta, 'Kürt sorunu' nitelemesine karşı çıkan ve sorunu terör çer..
Usame Bin Ladin bağlantılı şirket Nasdaq'ı karıştırdı ABD müthiş bir borsa skandalıyla çalkalanıyor. Ağustos ayının ilk günlerinde ABD'nin teknoloji borsası Nasdaq'da halka arz edilen ve bir ..
TEB, KOBİ'lere 'butik' bankacılık hizmeti verecek Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Varol Civil, Türkiye'de imalat sanayiindeki toplam işletmelerin yüzde 99.9'unu oluşturan küçük ve orta boy ..
Koltuk krizi çözüldü görüşmeler sonuçsuz Memur zammı görüşmelerinin ilk gününe damgasını vuran koltuk krizi, Başbakan Yardımcısı Şahin'in "Bu gelen damadın ayak sesleri derseniz kız tarafını ..
'Cari açık verilerinin sağlıklılığı tartışılır' Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, son günlerde tartışmaya açılan ödemeler bilançosu verileriyle ilgili olarak ilginç yorumda ..
14'üncü zam gelince bir depo 121 YTL oldu! Tüpraş benzin fiyatına yüzde 9.8 zam yaptı. 8 ayda 14'üncü kez zamlanan benzin pompa fiyatlarını 2.69 YTL'ye çıkaracak. 1 depo benzin ise artık 121 ..
Olimpiyat kadar kazandıracak TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Formula 1 ile Türkiye'nin 2 milyar dolara eşdeğer tanıtımının yapılacağını ve yarışı izleyen ülkelerden 4 milyon turist 4 milyar dola..
F1 doluluğu Bursa'ya ulaştı öğrenci yurdu bile otel oldu Formula 1'i izlemeye gelecek olan 50 bin kişinin yarattığı canlılık İzmit, Yalova, Silivri ve Bursa'daki otelleri bile doldurdu... Mot..
Koç ve Zorlu, Erdemir'in bilgi odasına girmedi Özelleştirme İdaresi yetkililerinin verdiği bilgiye göre Erdemir için önyeterlilik alan 13 firma arasında bulunan Koç ve Zorlu Holding bilgi oda..
Liderlik için rota yine Tansaş Gima'yı son anda Carrefour'a kaptıran Migros rotayı Tansaş'a çevirdi. Migros, Tansaş'ın yüzde 70.7'sini satın almak için Doğuş Grubu ile görüşmeye başladı. Migr..
KKTC'den Bakü'ye seferler başlayabilir KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Derviş Kemal Deniz, Azerbaycan hükümetinin Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın Ercan'dan Bakü'ye doğrudan uçuşuna izin vereceğini..
İranlı öğrencilerden 'nükleer' gövde gösterisi İran'da yüzlerce öğrenci İsfahan'daki uranyum dönüştürme tesisinde el ele tutuşarak insan zinciri oluşturdu. En az 3 farklı kentteki üniversitel..
U2’ya ‘Portekiz Özgürlük Nişanı’ U2, Portekiz Cumhurbaşkanı Jorge Sampaio tarafından, ülkenin en prestijli nişanı kabul edilen ‘Özgürlük Nişanı’ ile onurlandırıldı.
Doğum gününde attan düştü Pop müziğin divası Amerikalı şarkıcı Madonna, İngiltere’de dün doğum gününde eğlenirken attan düştü. Dört kemiği kırılan ünlü şarkıcı hastanede tedavi altına alındı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hande Ataizi yamaç paraşütüyle uçtu Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesi’nde sevgilisi Mert İncekara ile tatil yapan Hande ..
Serdar Ortaç’ın fotoğraf merakı Pop sanatçısı Serdar Ortaç’ın yeni merakı fotoğraf çekmek. Yaz sezonu boyunca Çeşme CeCe Bar’da her hafta sonu program yapan şarkıcı Serdar Ortaç, gündüzleri d..
Türkiye’de moda yazarlığının öncüsüydü Türkiye’de modanın öncülerinden olan stilist Necla Seyhun, 79 yaşında öldü. Cumhuriyet Gazetesi’nde moda yazarlığı ve Vakko’nun baş stilistiğini yapan N..
Aşk evliliği üç yıl sürdü Türk pop müziğinin ünlü ismi Çelik, üç yıl önce evlendiği ve yedi yıldır birlikte olduğu manken eşi Buket Saygı’dan boşanıyor. Boşanmak için avukatları aracılığıyla ..
Irak anayasası Kürtlere takıldı Irak’ta anayasa hazırlıkları bir hafta uzatılırken, özellikle Kürtlerin kendi geleceğini tayin hakkı, Kerkük’ün statüsü, federalizm ve petrolün paylaşımı konus..
Bulgaristan’da hükümet nihayet kuruldu Bulgaristan’da 25 Haziran’da yapılan genel seçimlerinden sonra oluşan yeni mecliste en büyük gruplara sahip üç partinin hazırladığı kabine, mecliste yap..
Bağdat’a dönmüş ABD’de yayınlanan Newsweek dergisi tarafından El Kaide lideri Usame bin Ladin’le işbirliği içinde olduğu ileri sürülen Ankara’daki Irak Büyükelçiliği diplomatı Tarık Hamdi Al ..
Erdoğan: Sizinle ahbabız desteğe hazırız Başbakan Erdoğan Almanya’da 18 Eylülde yapılacak erken genel seçimler için Başbakan Gerhard Schröder’e destek mesajı gönderdi. Başbakan Erdoğan mesajı..
BM’nin zirvesindeki Türk göreve başladı Dünya ülkelerinin siyasi ve ekonomik sorunlarına çözüm getirmek üzere kurulan Birleşmiş Milletler’in (BM) zirvesinde ’Üçüncü Adam’ konumuna seçilen Kem..
Türk usulü oy istediler Alman Yeşiller, Türkler’den Türk usulü oy istediler. Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, milletvekili adayı Özcan Mutlu ve Ströbele ile birlikte Berlin’de Türkler..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Erivan Türk araştırmacıyı serbest bıraktı Ermenistan dışına eski kitap çıkarmakla suçlanan ve iki aydır Ermenistan’..
Japonya’da 7.2’lik deprem: 56 yaralı Japonya’nın kuzeydoğusunda Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Japon Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamada deprem..
Kolombiya uçağı düştü Martinik adasına gitmek üzere Panama’dan havalanan Kolombiya West Caribbean havayolları şirketine ait uçak, dün Venezüela’nın batısındaki kırsal alana düştü. Kazada uçak..
Testereli tahliye Gazze Şeridi’nden çekilmeleri için Yahudi yerleşimcilere tanınan süre geceyarısı dolarken, İsrail polisi ve askerleri, çekilme planı çerçevesinde dün bölgenin en büyük Yahud..
Tuzla Gölü yeniden canlanıyor Yıllar süren ihmal sonucu yok olan Tuzla Gölü ve Kuş Cenneti’nin yeniden canlandırılması için geçen yıl başlatılan çalışmalarda yolun yarısı geçildi.
Büyükşehir, Akfırat Belediyesi’nden izinli çadırı söktürdü Akfırat'ta özel bir şirket tarafından Formula 1 pisti yakınına kurulan dev fuar çadırı Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince sökt..
Bağdat Caddesi ‘Fırtına’sına aynı ceza Bağdat Caddesi'nde alkollüyken aşırı sürat yaparak çarptığı taksi sürücüsü Şükrü Özçelik'in ölümüne, arkadaşı Okan Kızılırmak'ın yaralanmasına neden old..
Kruvaziyer liman ihalesi 24 Ağustos’ta yapılacak Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Kompleksi ihalesi, 24 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.
Otomobilciler Odası 60 çocuğu sünnet ettirdi İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası’nın düzenlediği sünnet şöleninde, 60 çocuk sünnet edildi.
Dev vinç 1 metrelik fark yüzünden Boğaz’ı geçemedi İtalya’dan yola çıkan 54 metre yüksekliğindeki vinç, yüksekliği 53 metre bildirildiği gerekçesiyle İstanbul Boğazı’ndan geçemedi.
Hazır giyim fuarı 25 Ağustos’ta başlıyor IF Konseyi, 25-27 Ağustos 2005 tarihleri arasında TÜYAP’ta yapılacak 6. IF Uluslararası İstanbul Hazır Giyim Fuarı’yla ilgili basın toplantısı düzenle..
Deprem konteynırları soygunlara karşı karakol bahçelerine çekildi İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtemel bir depreme karşı hazırlıklı olmak amacıyla şehrin çeşitli böl..
Kadıköy Belediyesi AKUT’u hazır Kadıköy Belediyesi, olabilecek deprem ve afetler için 30 kişilik profesyonel Arama Kurtarma Takımı kurdu.
Bomba patlayan binaya oturulamaz raporu Zeytinburnu’nda bomba imalatı yapıldığı sırada patlama meydana gelen binada oluşan hasarın tespit çalışmaları yapıldı.
Yıkım karşıtları miting izni istedi Kendilerini "Yıkımlara Karşı Emekçi Halk Koordinasyonu" olarak isimlendiren bir grup, Kadıköy Meydanı’nda yıkım karşıtı miting düzenlemek için İstanbul Val..
Kapkaççı, biber gazıyla yakalandı Beyoğlu’nda bir kişinin cep telefonunu kapkaç yöntemiyle aldıktan sonra bir binaya saklanan zanlı, polisin biber gazı kullanması üzerine ortaya çıkınca yakal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8