16 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

16 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beş yıllık hasret Batman’da sona erdi Sevdiği kız mahalleden ayrılınca 5 yıl önce İstanbul’u terk ederek kayıplara karışan Ahmet Danışman (37), Batman’da bulundu.
‘Mimarlık ve su’ fotoğraf yarışması TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nce "Mimarlık ve Su’’ konulu fotoğraf yarışması düzenlendi. Yapılan yazılı açıklamada, 3 tarafı denizlerle k..
Sarıyer ve Silivri’de elektrik kesintisi Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, uygulanacak elektrik kesintisinin programı şöyle:
Günübirlikçilere getirilen yasak, Edirne ekonomisini olumsuz etkiledi Gümrük kapılarında ‘20 yaş üstü araçlar’ın geçişine izin verilmemesi, Edirne ekonomisini olumsuz yönde etkiliyor. Ulaştır..
Karasu’da 2 kişi boğuldu Sakarya’nın Karasu ilçesinde serinlemek için denize giren 2 kişinin boğulduğu bildirildi.
Tarihî Uzun Çarşı’yı sıcak ve soğuktan cam örtü koruyacak Bursa’nın kent merkezindeki en önemli tarihi ticaret alanlarından biri olan Uzun Çarşı’nın zamanın tahribatına ve plazalara karşı kor..
Market müşterisi otomobilini teslim aldı Şaypa Alışveriş Merkezleri’nin Benckiser ile ortaklaşa düzenlediği araba kampanyasının talihlisi olan Nazime Kayacanlı, aracını Şaypa İhsaniye Şubesi’..
Dışarıdan gelen 17 dilenci Orhangazi’den çıkarıldı Bursa’nın Orhangazi ilçesinde zabıta tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan dilenciler, bir minibüse bindirilerek şehir dışına çıkarıld..
Üniversite ve dağcılık camiası Kalkanlı’nın ani ölümüne ağlıyor Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ömer Kalkanlı, önceki gün Kestel'in Narlıdere köyünde k..
Su birikintisi yüzünden parkta oynayamıyorlar Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde çocukların oynadıkları park, yağmur yağdığı zaman tamamen kullanılamaz hale geliyor.
Tsunaminin başlattığı görüşme süreci Açe’de 30 yıllık çatışmayı sona erdirdi Endonezya'nın Sumatra Adası'nda 26 Aralık'taki tsunami felaketi sonrası Açe ayrılıkçılarıyla Cakarta yönetimi ara..
Akayev döneminde hapse konan Kulov başbakan oldu Kırgızistan’da önceki gün yemin ederek resmen göreve başlayan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, devrik lider Askar Akayev döneminde hapiste bu..
Gazze işgali bitiyor, gözler Batı Şeria’da İsrail’in 38 yıldır işgal altında tuttuğu Gazze Şeridi’ni tahliye işlemi dün başladı. Binlerce İsrail askeri, Yahudileri tahliye için bölgeye girdi...
Türkiye, Gazze’de etkin rol almak için hazırlık yapıyor İsrail’in işgal altında tuttuğu Gazze’den çekilme sürecini yakından takip eden Türkiye, bölgede etkin bir şekilde rol alacak.
Bulgaristan’daki ‘hükümet krizi’ni HÖH sona erdirdi Bulgaristan’da 25 Haziran’daki genel seçimlerin ardından ortaya çıkan ‘hükümet krizi’ni üyelerin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Ö..
Rum Yönetimi, limanları açmayan Türkiye’yi şikâyete hazırlanıyor Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Haris Thrasu, Rum bandıralı gemileri limanlarına kabul etmediği için Türkiye’yi AB’ye şika..
Irak’ta anlaşma yok; anayasa bir hafta ertelendi Irak'ta taraflar belirlenen zamanda anayasa üzerinde uzlaşma sağlayamazken Ulusal Meclis sürenin bir hafta uzatılmasına karar verdi.
George Bush’tan Başbakan Erdoğan’a ‘teröre karşı ortak mücadele edelim’ mektubu ABD Başkanı George Bush’un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a "ilişkilerin daha da geliştirilmesini" arzulayan bir..
İran’ın yeni Dışişleri Bakanı Muttaki Ankara’dan zorunlu olarak çekilmiş İran’ın yeni Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki’nin 1989 yılında ülkesinin Ankara büyükelçisi olarak görev yaptığı sıra..
Petrol spekülatörleri dünyayı 100 dolarla korkutup 70’e razı edecek Petrol fiyatındaki anormal yükseliş dünya ekonomilerini tehdit edecek seviyeye geldi. Spekülatörlerin hedefi ise daha önce ..
Yakıt tasarrufu için gaz ve frene gereksiz yere basmayın Bujilerin ayarsız ve pis oluşu 10 litrede 1 litre fazla benzin sarfiyatına sebep oluyor. Yine karbüratörün ayarsız ve pis oluşu da be..
[HABER ANALİZ] Avrupa Birliği ülkeleri hazırlıksız yakalandı 18 Ağustos 2004 tarihli yazımın başlığı şöyleydi: ‘Petrolde kriz süreci başladı'. Nitekim, öngördüğümüz şekilde petrol krizinin t..
Üretim, son 26 yılın en yüksek seviyesinde Geçen yıl Avustralya'nın başkenti Sydney'de petrol fiyatları hakkında bir toplantıya katılan Cezayir Enerji Bakanı Şekip Halil, spekülasyonlar dolay..
Memur maaşı görüşmelerinde koltuk krizi Memur maaş zammının karara bağlanacağı toplu görüşmelerin ilk gününde ‘oturma düzeni krizi’ yaşandı.
Türkiye’deki ‘Aloe Vera’ yasağını Bush’a şikâyet etti Sağlık Bakanlığı'nın bir süre önce aloe vera jeli içeren ürünleri, ‘kanserojen etkisi olabileceği' iddiasıyla yasaklaması ABD'li üretici ..
Petrol fiyatları dünyadaki büyümeyi binde 8 azaltacak Uluslararası Enerji Ajansı Başekonomisti Fatih Birol, rekor düzeylerde seyreden petrol fiyatlarının dünya ortalama ekonomik büyümesinde b..
Türkiye, Mısır gazını Avrupa’ya taşıyacak Türkiye’yi Kuzey-Güney hattında da enerji koridoru yapmak için ilk adım atıldı. Kahire’den uzanan boru hattı Kilis’ten Türkiye’ye giriş yapacak, Mısı..
‘Enflasyonu düşüren Türkiye küresel ekonomiyle bütünleşiyor’ Türkiye'nin ekonomik olarak gösterdiği gelişme, uluslararası kuruluşlar tarafından da tescil edildi. Uluslararası yatırım bankası ..
Fiyat, 7 yeni liranın üzerinde fındık üreticisi memnun Fındık alım fiyatları, üreticilerin beklentisi doğrultusunda belirlendi. Fiyatlar geçen seneye göre 2 Yeni Türk Lirası artarken bunda, r..
‘İhracata sadece Eximbank değil özel bankalar da destek vermeli’ Döviz gelirleri açısından Türkiye'nin en önemli ticari kalemlerinden ihracatın finansmanında sıkıntı çekiliyor. İhracatçının e..
Yumurtacıdan AB’ye: Üretimimiz ihracat vizesini fazlasıyla hak ediyor Tavuk üreticileri kullandıkları araç-gereçleri Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden alıyor. Beyaz et ve yumurta üretimi A..
Enerji içeceğindeki kafein tartışmasında başa dönüldü Yüksek miktarda kafein içeren enerji içeceklerine izin veren tebliğ, yine Danıştay’a takıldı. Danıştay, enerji içecekleri tebliğinde deği..
Kot ihracatçısı ‘çok oldu’: 6 ayda 705 milyon dolar Türk denim (jean-kot) sektörü, dünya ihracatında liderliğe oynuyor. Dünya pazarlarında Mavi Jeans, Little Big, Colins’s, Loft, Cross Jeans ..
Tüketiciler karar verirken ambalaja da dikkat ediyor Bir ürünü en etkili şekilde yansıtan ambalajlar, artık tanıtım ya da dikkat çekmenin ötesinde işlev üstleniyor.
Bağda yakılan ateş, ormanı yok etti İzmir’in Bayındır ilçesine bağlı Derbekli köyü yakınlarında çıkan orman yangını tamamen kontrol altına alındı. Yangında 200 hektarlık orman alanıyla bağ ve..
Türk Dil Kurumu ekonomi terimlerini Türkçeleştiriyor Türk Dil Kurumu (TDK), son yıllarda Türkçeye giren yabancı kökenli ekonomi terimlerine Türkçe karşılık buluyor.
Kilise, Alman Milli Takımı’na manevî destek için papaz vermeyi teklif etti A Millilerin, 2002 Dünya Kupası finallerinde cuma namazını kılabilmek için imam çağırması eleştirilirken, Alman Prot..
Kütüphanelere Kürtçe kitap alınabilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı halk kütüphanelerine alınacak kitaplara bundan böyle okuyucu karar verecek.
Saçan’ın yardımcısına işkenceden 10 ay hapis "Efrada kötü muamelede bulunmak" suçundan hakkında verilen 10 aylık hapis cezası kesinleşen eski emniyet amiri Ahmet İhtiyaroğlu, cezaevine konuld..
Er Kırandi’yle ilgili haberlere yayın yasağı Tunceli Sulh Ceza Mahkemesi’nin, terör örgütü tarafından kaçırılan er Coşkun Kırandi’nin tesliminin ardından açılan soruşturma ile ilgili ‘delil v..
Batman’da yola döşenen mayın imha edildi Batman’da, terör örgütü PKK tarafından köy yoluna döşenen mayın, güvenlik güçlerince fark edilerek imha edildi.
Uyuşturucuyu teşvik eden kafelere kapatma Gençleri uyuşturucuya teşvik ettiği gerekçesiyle ocak ayından bu yana Adana’da 5 kafeterya kapatıldı.
Rektöre ‘akademik rüşvet’ suçlaması Bolu’da yayınlanan yerel bir gazetede, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık’ın bir bankadan aldığı 750 bin YTL’yi gelecek..
YÖK, rektörler hakkındaki yolsuzluk iddialarını ‘laiklikle’ savundu Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Van 100. Yıl, Ondokuz Mayıs ve İnönü üniversitelerinde yapılan mali inceleme ve soruşturmalar..
121 kişinin öldüğü uçak kazasının sırrını karakutular da çözemeyebilir Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında önceki gün düşen Boeing 737 tipi Rum uçağındaki 121 cesede ulaşıldı. Rum hüküm..
THK'ya ait 2 planör İnönü'de düştü: 2 pilot öldü Türk Hava Kurumu’nun (THK) Eskişehir’in İnönü ilçesindeki eğitim merkezinden havalanan 2 planör düştü. Olayda 2 pilotun öldüğü bildirildi.
Yeni yollarda oturmamış mıcırlar, görünmez kazalara davetiye çıkarıyor Türkiye genelinde son iki yılda hizmete giren duble yollar, özellikle şehirlerarası ulaşımda büyük rahatlama sağladı. Öl..
Spiker Mehmet Tacettinoğlu gözyaşlarıyla toprağa verildi Aracının mıcıra kapılması sonucu geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden SKY Türk Televizyonu ana haber sunucusu Mehmet Tacettino..
Tezkeresini alıp köyüne döndüğü gün anne-babasının cenazesiyle karşılaştı Vatani görevini tamamlayarak terhis olan Serkan Acar, köyüne büyük bir sevinçle geldiği gün, trafik kazasında ölen an..
Altınları çalınan kuyumcu yeşil karta mahkûm oldu Yeni Türk Ceza Kanunu ile çalıntı altını bilmeden satın alan kuyumculara da ceza getirildi. Ancak, yasa çıkmadan önce çalıntı mal alan kuyumc..
« » 1 2 3 4 5 6 7