16 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

16 Ağustos 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Benzine zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına yüzde 2.9 ile yüzde 3 arasında yansıması bekleniyor. Süper benzinin çıplak ..
Nemada 7. taksit ödemeleri Eylül ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 7. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, dün itibarıyla Ziraat Bankası'na yapılmaya başlandı. Ziraat ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sağlıklı yaşam fuarı 25 Ağustos'ta Genetiği ile oynanmış bitkiler yerine doğal ürünlerin tüketimine ilginin arttığı..
"Ara"dan 77 yıl geçti Türkiye'nin en ünlü "foto muhabiri" Ara Güler'in 77'inci yaşı, mesleki kariyerinden seçmelerden oluşan 77 fotoğrafla kutlanıyor. Fotoğrafevi Koç Allianz Sanat Galerisi'n..
Türkiye son aşamada Morgan Stanley, Türkiye ile ilgili hazırladığı son raporunda, düşen enflasyon ile birlikte, Türkiye’nin küresel ekonomiyle bütünleşme aşamasına geldiğini açıkladı.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Nemada 7. taksit ödemeleri başladı Eylül ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 7. taksit nema ödemeleri..
"265 kg eroin yakalandı" İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah, düzenlenen 3 ayrı operasyonda, 265 kilo 295 gram eroin, 179 bin adet uyuşturucu hap ile 15 kilogram esrar ele geçirildiğini bildirdi....
Toplu görüşmelerin birinci turu sona erdi Memur sendikaları konfederasyonları ile Kamu İşveren Kurulu arasında sürdürülen toplu görüşmelerin birinci turu sona erdi. Görüşmelere, 22 Ağustos Pa..
Üniversite harçları belirlendi Yükseköğretim kurumlarında öğretim gören öğrencilerin 2005-2006 öğretim yılında ödemesi gereken katkı payları 55 YTL ile 458 YTL olarak belirlendi.
CHP, 'telekulağın' iptalini istedi Anamuhalefet partisi CHP, kolluk kuvvetleri ve MİT’in telefon dinleme yetkisini genişleten "Bazı Yasalarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yasa"nın bazı madd..
MHP'nin selamı Hıristiyan Türklerden MHP’de neredeyse üç hilal ve bozkurt gibi sembollerin önüne geçen ünlü "bozkurt selamı"nın sırrı çözüldü.
Polis memuru meslektaşını vurdu İznini geçirmek üzere Mardin'den Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'ne gelen polis memurunun, tartıştığı meslektaşını tabancayla vurarak ağır yaraladığı iddia edildi.
Atılmadı atladı Emniyet Müdürlüğü, Kumkapı Tren İstasyonu'nda kapkaççılar tarafından trenden atıldığı iddia edilen kadının, kapkaççıların peşinden trenden atladığını bildirdi.  Kolyeyi ka..
CHP'den Anayasa Mahkemesine 65. dava Anamuhalefet partisi CHP, MİT, polis ve jandarmaya telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimi tespit, dinleme ve kaydetme konusunda yetki veren yasanın ip..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); "Dur" ikazına uymadı öldü Van'ın Özalp İlçesi'nde, "dur" ikazına uymadığı iddia edilen kişi, açılan ateş sonucu öld..
Afganistan'da helikopter kazası: 17 ölü İspanya'da yayımlanan El Mundo gazetesi, Afganistan'da düşen bir helikopterde 17 İspanyol askerinin öldüğünü bildirdi.
Venezüella'da uçak düştü Venezüella'da 152 yolcusu bulunan bir yolcu uçağının düştüğü bildirildi. Havacılık yetkilileri, uçağın ülkenin batı kesiminde düştüğünü kaydettiler. Reuters haber aja..
Guatemala'da cezaevi çatışması: 30 ölü Orta Amerika ülkesi Guatemala'da, dört cezaevinde rakip çete üyeleri arasında çıkan çatışmalarda 30 kişi öldü.
Afganistan'da 17 İspanyol askeri öldü İspanya'da yayımlanan El Mundo gazetesi, Afganistan'da düşen bir helikopterde 17 İspanyol askerinin öldüğünü bildirdi.
'Suriye’de PKK ile polis çatıştı' iddiası Arap İnsan Hakları Örgütü adlı kuruluş, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK yandaşlarıyla polis arasında çatışma çıktığını ileri sürdü.
Harvard yaşamın başlangıcını araştırıyor Araştırma ekibinin önümüzdeki birkaç yıl içinde Harvard'dan her yıl bir milyon dolar fon alarak üzerinde çalışacağı "Origins of Life in the Universe I..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Irak'taki İngilizlerden yeni işkence Irak'taki İngiliz birliklerinin esirlere kötü muamelede bulunduğuna dair yeni ..
"Pilotun uçuş izni yokmuş" Yunanistan'ın başkenti Atina'nın yakınlarında önceki gün düşen Rum uçağının Alman pilotunun, görevini hatalı yaptığı için Almanya'da uçuş izninin kaldırıldığı bildi..
Fenerbahçe Beach Club Kadıköy’de Caddebostan Halk Plajı’nın ardından tarihi Fenerbahçe Plajı da dün güneşlenme amaçlı olarak hizmete girdi. Mısır’dan ithal 35 palmiye ağacı ve Tekirdağ’dan ku..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Harvard yaşamın başlangıcını araştırıyor Araştırma ekibinin önümüzdeki birkaç yıl içinde Harvard'dan her yıl bir mi..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bu yıl Antalya'da gerçekten festival var Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK Vakfı) ve Antalya Kültü..
Uzayda otostop yapmanın incelikleri Bilim kurgu edebiyatının tutkunu olup da Douglas Adams'ı hele de bu usta yazarın beş ciltlik Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (Hitchhiker's Guide to The Ga..
Bulgaristan’da hükümeti HÖH kurdu Bulgaristan’da hükümet krizini Türkler çözdü. Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov, hükümeti kurma görevini genel seçimlerden üçüncü olarak çıkan, üyelerinin çoğunl..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Guatemala'da cezaevinde çatışma: 30 ölü Orta Amerika ülkesi Guatemala'da, dört cezaevinde rakip çete üyeleri arasın..
Erdoğan: PKK ile konuşmadım konuşmam Başbakan Erdoğan AKP'nin 4. kuruluş yıldönümünde konuştu. Erdoğan: ''Özellikle doğu, güneydoğu kürt sorunu meselesi ve demokrasi meselesini provoke etmek ..
İstanbul Boğazı'ndan vinç geçecek Karadeniz Ereğlisi'ndeki liman inşaatında kullanılmak üzere İtalya'dan yola çıkarılan 54 metre yüksekliğindeki vinç, bugün İstanbul Boğazı'ndan geçecek.
Don Kişot'un 400'üncü yaşına özel oyunlar Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), Cervantes'in ünlü eseri, "gönülleri fetheden şövalye" Don Kişot'un yayımlanmasının 400'üncü yıldönümü kutlamalarına, ti..
77'nci yaşa 77 fotoğraf Türkiye'nin en ünlü "foto muhabiri" Ara Güler'in 77'inci yaşı, mesleki kariyerinden seçmelerden oluşan 77 fotoğrafla kutlanıyor. Fotoğrafevi'nde 16 Ağustos'ta açılacak..
"Nil Beymen" açılıyor Beymen, Mısır'ın başkenti Kahire'de mağaza açıyor. Boyner Holding bünyesindeki Altınyıldız Grubu'nun Kahire'de Nil nehri kıyısındaki Four Seasons Oteli'nin sahiplerinden..
Hisarcıklıoğlu: "Türkiye'nin global oyuncu olabilecek 3 firması var" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell, TÜPRAŞ ve ERDEMİR'in Türkiye'nin global ..
Toplu görüşmeler başladı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından dün ara verilen toplu görüşmelerin 1. turu başladı. Şahin'in başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da..
Koç, Tansaş'ı almak için görüşmelere başladı Koç Grubu, Tansaş'ın yüzde 70.77 oranında hissesinin satın alınması için Doğuş Grubu ile görüşmelere başladı. Koç Holding ve Migros Türk'ten Borsa..
Özel okulların 2'nci ön kayıt taban puanları açıklandı Türkiye Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı, sınavla öğrenci alan özel okulların yarın ile 18 Ağustos tarihleri arasınd..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); İstanbul Boğazı'ndan vinç geçecek Karadeniz Ereğlisi'ndeki liman inşaatında kullanılmak üzere İtalya'dan yola çıkar..
Devlet Tiyatroları yeni sezona hazır Devlet Tiyatroları sezona 41 oyunla hazır. 16 oyunun ilk kez seyirciyle buluşacağı repertuvarda, Adalet Ağaoğlu'ndan (sağda) Nâzım Hikmet'e 23 yerli yazar..
Otostopçu'nun Hollywood rehberi Galaksinin ücra bir köşesinde Dünya adında bir gezegen vardır. Gezegenin üzerinde insan isimli canlılar yaşamaktadır. İnsanlar, kendilerini çok önemli zanneden..
Durma döndür DJ! Elektronik dans müziğinin Türkiye'deki temsilcileri DJ Tarkan, Murat Uncuoğlu ve BeeGee üç farklı şehirde, aynı anda 10 saatlik performans gerçekleştirecek.
Atlas-Dede Boğaz'da Sufi müziğini çağdaş müziğin tınılarıyla birleştiren Mercan Dede ile 'dünya müziği'nin büyülü sesi Natacha Atlas 20 Ağustos'ta Kuruçeşme Arena'da birlikte sahneye çıkacak.
Rufin'in Brezilyası 'Kralın Kervanları' ve 'Isfahan Kuşatması' kitaplarının yazarı Jean-Christophe Rufin'in Goncourt ödüllü 'Kızıl Ağaçlar Ülkesi' romanı Doğan Kitap'tan çıktı.
Körfez'den bildiriyor 'Amerikan Güzeli'nin Oscar'lı yönetmeni Sam Mendes'in yeni filmi 'Jarhead'den ilk görüntüler internette (www.empireonline.co.uk) yayımlandı.
'Radikal tasarım' için süre uzadı Art Decor (AD) dergisinin bu yıl 13-20 Eylül tarihleri arasında Balat'taki eski Haliç Köprüsü'nda düzenleyeceği İstanbul Tasarım Haftası kapsamında yapılacak..
Helsinki'de perde kapandı 10. Dünya Atletizm Şampiyonası'nı ABD lider tamamladı ve şimdiye dek yek yapılan dokuz dünya şampiyonasında lider olamadığı tek organizasyon olan ve yine Helsinki'd..
Motor sesleri yaklaşıyor 2.2 milyar kişinin izleyeceği ve 3.7 milyar dolara eşdeğer tanıtımı sağlayacak Formula 1 İstanbul Grand Prix'sinin yapılacağı İstanbul Park'a ulaşım için tamamlanan y..
Kurşun ata ata... Küfür ede ede... Sevincini domdom kurşunuyla dile getiren başka bir millet var mıdır acep! Belki, her nedense bize çok benzedikleri söylenen Meksikalılar, benzeri magandalık..
» 1 2 3 4 5 6 7