15 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

15 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta bir Türk kamyon şoförü öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde düzenlenen bir saldırıda, bir Türk kamyon şoförünün öldürüldüğü bildirildi.. Irak ordusu sözcüsü Muhammed Şadi, b..
Toplu görüşmelerde başkanlık gerginliği Memur sendikaları konfederasyonları ile Kamu İşveren Kurulu arasında yürütülecek toplu görüşmelerin birinci turu, toplantının yapılacağı salondaki otur..
Sevda Cenap And Vakfı "Jeunesses Musicales'de Dünya Gençlik Örgütü "Jeunesses Musicales"in 60’ıncı yıl genel kurulu yarın Endonezya’nın Bali adasında gerçekleştirilecek.Dünya gençliğinin örgü..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); En "etkili" Latinler Time dergisi, son sayısının kapak konusunu, ABD'deki en etkili 25 Latin asıllı isme ayırdı. De..
Bu yıl Antalya'da gerçekten festival var Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK Vakfı) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilecek "42. Antalya Altın Por..
Eğitimde 146 katlık uçurum Devletin özel eğitim kurumlarını vergi ve benzeri desteklerle teşvik ederek yaygınlaştırmaya çalıştığı Türkiye’de zengin ve yoksullar arasındaki uçurum eğitim harca..
Ömerli'de patlama: 4 yaralı Mardin'in Ömerli İlçesi'nde bir bankanın ATM'sinde meydana gelen patlamada, 4 kişi hafif yaralandı.. Alınan bilgiye göre, Ömerli Akbank Şubesi önünde bulunan ATM k..
'Anelka her an dönebilir' İngiliz basını, Anelka'nın F.Bahçe'ye gelir gelmez sakatlandığını, yavaş yavaş Daum ve yönetimle de arasının açılmaya başladığını yazarak, Fransız futbolcuya Ada yol..
Mısır doğalgazı, Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacak Mısır doğalgazı Türkiye kanalıyla Avrupa'ya nakledilecek. Mısır Petrol Bakanı Sami Fehmi'nin davetlisi olarak dün Kahire'ye gelen Enerji..
İş Bankası Ortadoğu'nun en büyük bankası seçildi Dünyanın önde gelen finans ve bankacılık dergilerinden The Banker'ın her yıl yayımladığı ''Dünyanın Zirvedeki 1000 Bankası'' sıralamasında İş ..
Polise işkenceden hapis cezası "Efrada kötü muamelede bulunmak" suçundan hakkında verilen 10 aylık hapis cezası kesinleşen eski emniyet amiri Ahmet İhtiyaroğlu, cezaevine konuldu.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sunucu Tacettinoğlu'na son görev Uşak'ın Sivaslı İlçesi'ne bağlı Pınarbaşı Beldesi yakınlarında geçirdiği trafik ka..
Şeritler UNIVERSIADE nedeniyle çizilememiş Şeritler UNIVERSIADE nedeniyle çizilememiş
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sevda Cenap And Vakfı "Jeunesses Musicales'de Dünya Gençlik Örgütü "Jeunesses Musicales"in 60’ıncı yıl genel kurulu..
Fındık alım fiyatı açıklandı Fiskobirlik, 2005 ürünü fındık alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre alım fiyatları kiloda, Giresun kalite kabuklu tombul fındık için 7.45 YTL, levant kalite kabuk..
'Türkiye'yi şikayet edeceğiz" Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Haris Thrasu, Rum yönetiminin, Rum bandıralı gemileri limanlarına kabul etmediği için Türkiye'yi AB'ye şikayet edeceğini söyl..
Bakan Şahin toplantıyı terketti Memur sendikaları konfederasyonları ile Kamu İşveren Kurulu arasında yürütülecek toplu görüşmelerin birinci turu, toplantının yapılacağı salondaki oturma düzen..
Eğitimde 146 katlık zengin-yoksul uçurumu Devletin özel eğitim kurumlarını vergi ve benzeri desteklerle teşvik ederek yaygınlaştırmaya çalıştığı Türkiye’de zengin ve yoksullar arasındaki uçur..
CHP'de Doğulu vekiller Erdoğan'ı destekliyor CHP’nin güneydoğulu milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aydınlarla yaptığı görüşme ve Diyarbakır’da dile getirdiği "Kürt sorunu"na i..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Allah rızası için yaptıkYargılandığı İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne 7 sayfalık bir mektup gönderen Harun İlhan,..
Hastalıklardan ölenlerin sayısı 179'a çıktı Hindistan'ın batısında, geçen ay şiddetli yağışların yol açtığı sellerin vurduğu Maharaştra eyaletinde,sudan bulaşan hastalıklardan ölenlerin sayıs..
Uçaktakilerin 108'i Rum Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 30 kilometre kuzeyinde düşen Rum uçağında bulunan 6 kişilik mürettebat ile 115 yolcudan, ilk belirlemelere göre, 108'inin Rum, 12'sini..
Bakırköy yeraltı çarşısında patlama Bakırköy'de yeraltı çarşısının girişindeki patlamada 1 kişi hafif yaralandı.
Deprem kurbanları anılıyor Marmara Bölgesi'ni sarsan ve 20 bine yakın can alan 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi'nin 6'ıncı yıldönümünde deprem kurbanları çeşitli etkinliklerle anılacak.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Eğitimde 146 katlık zengin-yoksul uçurumu Devletin özel eğitim kurumlarını vergi ve benzeri desteklerle teşvik eder..
Chavez'den ABD'ye 'petrol tehdidi' Venezüela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Amerikan saldırılarının sürmesi halinde ABD'ye petrol ihracatını durdurma tehdidinde bulundu.
Endonezya'nın Açe bölgesinde anlaşma Endonezya'da, Açe bölgesinde 12 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği yaklaşık 30 yıldır süren çatışmaları sona erdirmeyi hedefleyen ateşkes anlaşmasın..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sert kabine İran’ın ultra muhafazakar yeni Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, yeni bakanlar kurulu listesini dün Meclis’e s..
Havada dondular 4 CEP MESAJI Uçağın içi soğuk. Çok üşüyoruz. Donuyoruz. Pilot mosmor, ikinci pilot baygın. Elveda...4 F-16 PİLOTU (Havada yakından görerek) Kaptan yerinde yok. 2. pilot iki bü..
İsrail Gazze'yi boşaltıyor İsrail, 38 yıl sonra Gazze ve Batı Şeria'da Filistin yönetimine bırakacağı toprakların boşaltılması için düğmeye bastı. Ancak bazı yerleşimciler direniyor. Gazze..
Rumlar Türkiye'ye karşı kartlarını gizliyor Rumlar Türkiye'ye karşı kartlarını gizliyor
Mısır'da patlama: 2 yaralı Mısır'ın Sina yarımadasının kuzeyindebulunan El Gora kampındaki askeri havaalanında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 2 kişi yaralandı. Mısırlı güvenl..
Açe'de barış sağlandı Endonezya'da, Açe bölgesinde 12 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği yaklaşık 30 yıldır süren çatışmaları sona erdirmeyi hedefleyen ateşkes anlaşmasının, hükümet ile..
Temiz'in Sao Paulo'da çalacak Okay Temiz Oriental Wind Topluluğu Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde yapılacak tiyatro-dans ve müzik içerikli Akdeniz Festivali'ne katılacak. Türk, Afrika, Hint ve..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); John Lennon müzikali New York'ta Efsanevi Beatles grubunun üyelerinden John Lennon'ın hayatını anlatan bir müzikal,..
Doğu'nun ve Batı'nın bütün sesleri buluşuyor Farklı tarzdaki müzikleri başarıyla birüraya getirmesiyle gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında büyük ilgi gören Mercan Dede, Kuruçeşme Arena'da Na..
Morgan Stanley:"Türkiye normalleşme sürecinde" Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, ''enflasyonu düşen Türkiye'nin, küresel ekonomiyle bütünleşmede son aşamaya geldiğini'' bildirdi.Mo..
Antalya 4,5 milyonu geçti Antalya'ya bu yıl havayoluyla gelen turist sayısı 4,5 milyonu aştı. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, dün havayoluyla Antalya'ya 46 bin..
"Türkiye normalleşme sürecinde" Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, ''enflasyonu düşen Türkiye'nin, küresel ekonomiyle bütünleşmede son aşamaya geldiğini'' bildirdi.Morgan Stanley ta..
Dünya Türk kotu giyiyor Türk denim (jean) üreticileri, dünya ihracatında liderliğe oynuyor. Dünya pazarlarında Mavi Jeans, Little Big, Colins's, Loft, Cross Jeans gibi kendi markalarıyla ihra..
Japonya savaş nedeniyle özür diledi Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi, Japonya'nın 2. Dünya Savaşı'nda teslim olmasının 60 yıldönümü nedeniyle yayınladığı yazılı açıklamada, Asya ülkelerind..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Chavez'den ABD'ye 'petrol tehdidi' Venezüela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Amerikan saldırılarının sürmesi halinde AB..
İsrail 38 yıllık Gazze işgaline son veriyor İsrail, 38 yıl sonra Gazze ve Batı Şeria'da Filistin yönetimine bırakacağı toprakların boşaltılması için düğmeye bastı. Ancak bazı yerleşimciler di..
Chavez'den petrol tehdidi Venezüela Devlet Başkanı Hugo Chavez,Amerikan saldırılarının sürmesi halinde ABD'ye petrol ihracatını durdurma tehdidinde bulundu. . Başkent Caracas'ta kurulan sembo..
Anelka kaosu Kadrosunu güçlendirerek sezona ‘üst üste üçüncü şampiyonluk’ parolasıyla giren sarı lacivertlilerde kötü futboldan sonra en büyük tepkiyi Fransız yıldız ile teknik direktör Chris..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Temiz'in Sao Paulo'da çalacak Okay Temiz Oriental Wind Topluluğu Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde yapılacak tiyatro-..
John Lennon müzikali New York'ta Efsanevi Beatles grubunun üyelerinden John Lennon'ın hayatını anlatan bir müzikal, önümüzdeki hafta New York'ta sahnelenmeye başlanacak. İlk kez San Fransisco..
En "etkili" Latinler Time dergisi, son sayısının kapak konusunu, ABD'deki en etkili 25 Latin asıllı isme ayırdı. Dergi, "Müzikten politikaya, politikadan iş dünyasına, Latin asıllılar Amerika..
» 1 2 3 4 5 6 7