14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sozlak memleketine Samuray yatırımı Kırşehir’in Kaman ilçesinde bulunan Kalehöyük’te, Japon Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1986’dan beri kazı çalışması yapılıyor.
SATIYORUM, SATIYORUM, SAAAATTIMM! Türkiye’de 30 yıldır yapılan tüm at satışlarını 56 yaşındaki Yaşar Esin yönetiyor. Yaşı ilerleyen Esin’in tek endişesi yerini alacak birini bulamamış olmak.
Avrupa, İslam felsefesiyle ‘vücut’ bulacak "Batı medeniyeti yeniden İslam ile barışmalı, İslam medeniyeti, sanatı ve felsefesi ile yoğrulmalıdır. Avrupa’nın ilerlemesi ancak bununla mümkündür..
Dere, sabun ve biz! Siz siz olunuz, umuma açık plaj mahallerinde, yüzme havuzlarında iç çamaşırı ile serinlenip bir kalıp sabunla köpüklenmeye kalkışmayınız. Ayıp olur; görgülü teyzeler, muaş..
İnsan Abdülhamid'in saklı yüzü Sultan Abdülhamid, zamane yöneticileri gibi devlet hazinesinden yiğitlik yapmaz, her yıl çocukluğundan beri biriktirdiği şahsi hazinesinden bir miktar parayı bo..
Duygularını fark et Aşkın mantık dışı bir heyecan olduğunu bize yutturmaya çalışan 20. yüzyıl sevgisiz bekleyişine nokta koydu. Sevgisiz ruhlar birlikte gömülecekleri toprakları zapt ettiler..
Bediüzzaman'ın yaşadıkları insana 'Vay Canına' dedirtiyor Kendisine onca tanım içinden ‘gazeteci’ sıfatını seçen Can Dündar’ı her ne kadar belgesellerindeki ciddi yüz ifadesinden hatırlıyorsa..
Hem Arap'ın yüzü, hem Şam'ın şekeri Geçen 7 yılda, çözülememiş Fırat suyu ve Hatay meseleleri ile ‘Ne Şam’ın şekeri, ne Arap’ın yüzü’ argümanına inat, baş döndürücü bir yakınlaşma yaşandı, Tü..
Mevlevihane’de dondurulmuş bir kavga sahnesi Çizgi roman tarihinin duayenlerinden Asteriks’in bir macerası ‘dondurulmuş bir kavga sahnesi’ ile başlar. Sahnede karakterlerden biri avazı çıktığ..
Şişmanlar işleri büyüttü Obezler işadamları için yeni üretim kapısı oldu. Birçok firma pazar payını genişletmek için obezler için tasarımlar yapmaya başladı. Adana’da erkek giyim üzerine üret..
Kişiye özel ergonomik saz Saz öğrenmeye meraklı bay ve bayanlar dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor. Zira bu haberi okumadan elinize alacağınız saz belki de sizde var olan müzik kabiliyetini..
Kredi kartı kullanımı bapşişi 'Slip' süpürdü Müşteriler artık kredi kartlarıyla ödeme yapıyor. Gelen ‘slip’in imzalanmasıyla işlem tamamlanıyor; artan para üstü olmadığı için garsona bahşiş n..
Davulun sesi uzaktan pahalı geliyor Çaldığı aletin yurtdışından çok pahalıya gelmesi ve Türkiye’de aynı kalitede üretilmemesine sinirlenen Evrim Murat Karagöz, iki yıllık hummalı bir çalışma ..
Bilim-kurguyla Türk soluna eleştirel bakış İlk romanını bilim-kurgu türünde veren Mehmet Açar, Kuledibi’nde geçen, ‘new age’ dinlerinin ve ‘dış dünya’nın konu edildiği ikinci romanını yayınl..
Kavruluyoruz diyenlere: Buz gibi kitaplar Şu ağustos sıcaklarında ne yapsak, nasıl yapsak da serinlesek diye enerji harcamaktan okumaya yazmaya zaman kalıyor mu bilemem. Öyle bir kitap olsa k..
Kur’an’da engelliler Tarihin başlangıcından bu yana engelli olgusu hep var olagelmiş, hiçbir din ve millet ayrımı olmaksızın bütün toplumların ilgilendiği bir konu olmuştur.
Beşinci mevsim Beşinci mevsim hiç kimsenin çalmayı bilmediği bir enstrüman gibi gözlerden ırak duruyor. Bir evin odasıdır belki. Bir odanın penceresi. Bir pencerenin perdesi. Bir perdenin des..
Nublu’nun ilk albümü Türkiye’de! Bugünün caz müziğinde, saksafonu çalış tekniği kadar müziğindeki çeşitlilik ile de dikkat çeken İlhan Erşahin’in, üç yıl önce New York Manhattan’da açtığı kul..
Singıl’lar bile adil olmak zorunda Aslında nafile konularla da uğraşır hukuk. Bir şekilde önünüze gelmişse dosya, ben buna bakmam diyemezsiniz. Zaten adaletin en büyük misyonu (mülkün temeli ..
‘NALUKOLEKEJAGA SONDA WALOLA LWALA!’ Varlığını Rabb’iyle ilişkilendirmeyen kişi, kendisiyle ilişkisizdir, eşya ile ilişkisizdir, diğer insanlarla ilişkisizdir. Çünkü ilişkilerini anlamlı ve d..
İzlanda yemekleri Kirlenmemiş bir sudan ve gübrelenmemiş bir topraktan elde edilen yemek malzemeleri dünyadaki en makbul lezzet olmalı. İzlanda tam da böyle bir ülke.
Mr.Aşçı'ya şakşuka yemeye buyurun Türkü ve şarkılarımız aşkı, acıyı, kederi ya da ayrılıkları dile getirmez her zaman. Bazen de yediğimiz yemek ve yiyeceklerden bahseden türküler ve şarkılar ..
Malatyalı kadınlar yemeğini yapraktan çıkarıyor Malatyalı kadınlar gördükleri her yapraktan yemek çıkarıyorlar. Malatyalı hanımlar başta üzüm yaprağı olmak üzere kiraz, fasulye, lahana, panca..
Radyo dalgasıyla selülit tedavisi Tipik olarak kadınlara özgü bir problem olarak bilinen ve kadınların yaklaşık yüzde 95’inin yakındığı selülit probleminin çözümü için her gün yeni görüşler v..
Doğan görünümlü Şahin devri bitti şimdi 8210 görünümlü 3310 moda! Türkiye’de cep telefonu başına düşen aksesuar harcaması ortalama 12 dolar. Diğer ülkelerle kıyaslandığında bu rakamın düşük ..
[İÇECEK] Doğayı yudumla Avusturya’nın alkolsüz içecek markası Rauch, portakal, vişne, şeftali ve multivitaminli Bravo, Caramel, Hazelnut, Cappuchino’dan oluşan soğuk kahve ve çocuk içeceği Yi..
[GİYİM] Gömlekte serin yaz Dufy gömlekleri 2005 yaz koleksiyonunda dinamizmi yakalamak isteyen erkeklere iddialı seçenekler sunuyor. 44 mağazada her renk ve çeşit gömleği bu ay boyunca % 50 ..
[YİYECEK] Kuru meyveli yoğurt Activia ile probiyotik ürünler sunan Danone, kuru kayısı ve kuru erik çeşitleriyle sütlü ürünlerini genişletti. Ürün iki haftada bağırsak düzenlemesine de yardım..
[İÇECEK] Tek içimlik lezzet Tamek, elma suyu ve vitaminli havuçlu içeceklerini 1/5 litrelik karton kutularda sunuyor. Ürün içerdiği vitaminlerle çocukların, pratik ambalajı ile doğal lezzeti ..
[EV] Güvenliğinizi artırın DAF Kilit, kancalı kilit sistemiyle dış müdahalelere çok daha fazla mukavemet sağlıyor. 12 kilit takım seçeneği sunan ürün güvenli mekanlar oluşturuyor.
[GİYİM] Tarzınızı oluşturun Modayı takip eden ve kendine ait bir tarz oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği Big Small gömlekleri, her zevke uygun renk ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor.
Susuz yaza 30 yıl kaldı Üç tarafı denizlerle çevrili, her yerinden su kaynakları çağıldayan ülkemizin 25-30 yıl sonra su sıkınsı çekeceğini biliyor muydunuz? Birçoğumuza komplo teorisi gibi g..
[HİNDİSTAN] Kutsal ineklere mikroçip freni Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yetkililer, caddelerde başıboş dolaşmalarını önlemek için kutsal sayılan ineklerin sindirim sistemi bölgesine mi..
[İNGİLTERE] Sibirya buzulları küresel ısınmayı artırabilir Batı Sibirya’yı kaplayan buzulların tarihte görülmemiş hızla erimekte olduğu, bunun da iklimin ısınmasını hızlandırabileceği gelen f..
İnternette kütüphane hayal oldu İnternet devi Google, 6 yıl içinde 15 milyon kitabı internette bedava kullanıma sunma projesini askıya aldı. Firmanın proje sorumlusu Adam Smith, internet sayf..
Hip-hop yıldızına şıklık ödülü Ünlü Amerikan Esquire dergisi, 'dünyanın en iyi giyinen erkeği' olarak Grammy ödüllü müzisyen Pharrell Williams'ı seçerken, ünlü aktör Jude Law, George Clooney ..
Sevgilisinin eski eşine bakıyor... Ally McBeal' dizisinin yıldızı Calista Flockhart, aktör sevgilisi Harrison Ford'un hastalanan eski eşinin en büyük yardımcısı... Mary Marquardt, ilerleyen h..
İşle aşkı birbirine karıştırdı Hollywood'un gözde çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt aşkına nazar değdi. Evliliğe doğru ilerlediklerine inanan seksi yıldız, Brad Pitt'e uzun vadedeki talepleri..
Ne kadar çok bira o kadar çok oy! Eylülde Almanya'da yapılacak seçimlerden Gerhard Schröder'in mi yoksa Angela Merkel'in mi başbakan olarak çıkacağını ne kadar çok bira içildiği gösterecek!....
İtalya'nın güneyinde uçak düştü: 2 ölü İtalya'nın güneyinde düşen küçük uçakta 2 kişi öldü. Bir İtfaiye yetkilisi, turistleri taşıyan küçük uçağın San Lorenzo Bellizzi'de düştüğünü belirtti, ..
"Nefes alamıyorum enkazda sıkıştım" 11 Eylül saldırıları, yıldönümü yaklaşırken yeniden tartışılıyor. New York Times gazetesinin mahkeme kararıyla açıklanmasını sağladığı 4 saatlik telsiz kon..
Irak artık 'Federal' Şii ve Kürt liderler devletin adının "Irak Federal Cumhuriyeti", dininin İslam olması konusunda anlaştı. Sürülen Kürtler Kerkük'e dönebilecek, petrol gelirleri eyalet nüf..
"İran'a karşı tüm seçenekler masada" ABD Başkanı George W. Bush, İran'ı nükleer çalışmalarından vazgeçirme konusunda yaptığı konuşmada "güç kullanabileceklerini" söyledi. İran konusunda tüm s..
Ramadi'de ABD ateşi: 8'i çocuk 15 sivil öldü Daha önce teröristlerin evi diye sivillerin katıldığı bir düğünü bombalayan Irak'taki Amerikan askerleri, önceki gün 15 Iraklı sivili öldürdü. Gör..
Tarihi çekilme 24 saat sonra başlıyor İsrail, işgal altındaki Filistin topraklarından ilk kez çekiliyor. Gazze'deki kaçak Yahudi yerleşkeleri yarın boşaltılmaya başlıyor. Karara uymayanlara 4..
Tehlikeli vurgu Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti dış basında da yankı buldu. ABD'de yayımlanan Los Angeles Times gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın Kürtlere kaşı hatalar yapıldığını ..
'Sosyal güvenlik reformu kaçınılmaz bir sorumluluk' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, sosyal güvenlik sisteminin, içinde bulunduğu aksaklıklarla yürütülmesinin mümkün olmad..
40 milyon pound zarar Heathrow Havalimanı'nda başlayan ve British Airways çalışanlarının da desteklediği grevin, şirkete maliyetinin 40 milyon poundu geçebileceği belirtiliyorATO: Sıcak paran..
Çin'de zimmet suçlusu bankacıya ölüm cezası Çin'in en ünlü bankacıları arasında bulunan Liu Jinbao, hakkındaki yolsuzluk iddialarından dolayı ölüm cezasına çarptırıldı.Endekste destek 27.900-..
İşte Türkiye'nin en pahalı 10 gayrimenkulü Türkiye'nin en pahalı gayrimenkulü 1.5 milyar dolarlık değeriyle Ataköy Turizm Kompleksi. Onu 1 milyar dolarla Akmerkez ve 800 milyon dolarla Metroc..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9