14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Oğlunu öldüren gencin babasına kurşun yağdırdı Üsküdar Çengelköy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde geçen nisan ayında, 17 yaşındaki S.K.’nın bıçak darbeleriyle ölen Habip Sancaktutan’ın ba..
Çok sayıda gasptan aranan 2 zanlı yakalandı İstanbul'un çeşitli ilçelerinde çok sayıda kapkaç ve hırsızlık olayına karıştıkları ileri sürülen 2 kişi yakalandı.
Yolun sonu, Furkan Usta’nın dükkânı Bahçelievler Mahmutbey Yolu ilginç kazalara sahne oluyor. Yolun bittiğini gösteren trafik tabelasını göremeyen sürücüler, yolun bittiğini ancak yolun sonun..
Koşuyolu Hastanesi, Kartal’daki yeni binasında hizmete başladı Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ‘’Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’’ olarak deği..
Pehlivanlar gece Boğaz turuna, gündüz de er meydanına çıktı Bahçelievler Belediyesi, düzenlediği yağlı güreşlere katılan pehlivanları Boğaz turuna çıkardı. Gece tekneyle Boğaz turu yapan pehl..
Halk, Tuzla’da kirliliğe aldırmadan denize giriyor Aşırı sıcaklardan bunalan İstanbullular, kirliliğe aldırmadan denize giriyor. Sağlıklarını tehlikeye atan Tuzlalılar da sahildeki kirliliğe ..
Balıkçılar heyecanla yeni sezonu bekliyor Sıcak geçen yaz mevsimi nedeniyle işlerinin durgun olduğundan yakınan balıkçılar, eylül ayında bitecek olan avlanma yasağı ile birlikte, işlerde bir ..
Irak’ta anayasa için süre doluyor federalizmde henüz anlaşma yok Irak’ta anayasanın hazırlanması için belirlenen süre yarın dolarken tartışmalı konuları çözmek üzere toplanan ulusal konferans..
ABD, komisyona taslak metin sunmuş ABD yönetiminin, anayasa çalışmalarını sürdüren Iraklı liderlere yazılı bir uzlaşma metni sunduğu bildirildi.
ABD, Ortadoğu’da kritik Gazze ve Irak sınavından geçiyor ABD, Ortadoğu politikasının iki ana direği; Irak ve İsrail-Filistin sorunu konularında gelecek hafta kritik iki sınav verecek.
Amerikan askerleri cumadan çıkan cemaati taradı: 15 ölü Bağdat’ın batısındaki Ramadi yakınlarında, yola yerleştirilen patlayıcının infilak etmesinin ardından etrafa gelişigüzel ateş açan Amer..
Bulgar Cumhurbaşkanı Pırvanov uyardı: HÖH’ü engelleme girişimleri endişe verici Bulgar Cumhurbaşkanı Pırvanov uyardı: HÖH’ü engelleme girişimleri endişe verici
‘Mülteci sorununun çözümünde Türkiye ile ortak çalışmalıyız’ Almanya Protestan Kilisesi'ne bağlı yardım kurumu Diakonie'nin Baden bölgesi Göç ve Mülteci sorumlusu Jürgen Blechinger uluslarara..
Atina’dan Paris’e tepki: Rumları kullanmayın Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Fransa’yı "kendi iç politikası için Kıbrıs’ı kullanmakla" suçladı. Fransa, Türkiye’nin AB üyesi Kıbrıs’ı t..
Mahmud Ahmedinecad yeni kabineyi açıklıyor İran’da haziran ayındaki seçimleri kazandıktan sonra geçtiğimiz günlerde yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad bugün kabines..
Gazze planı, Filistin yönetimi için zor sınav İsrail’in yarın devreye sokacağı Gazze Şeridi’ndeki 21 Yahudi yerleşim biriminin tamamı ile Batı Şeria’daki 4 yerleşimden çekilme planının Filist..
1,4 milyon Filistinlinin yaşadığı açık hapishane İsrail’in çekilmeye başlayacağı Akdeniz’in güneydoğu kıyısındaki Gazze Şeridi, 45 km. uzunluğunda, 10 km. genişliğinde, kuzey ve doğusunda İsr..
[HABER ANALİZ] Yerleşimciler değil, yerleşmeciler direniyor İsrail’in Gazze’den çekilme planı etrafında yaşanan tartışmalar Yahudi yerleşimleri gerçeğini bir kez daha gündeme getirdi. Plan da..
Gazze Şeridi’nde son şabat günü Gazze Şeridi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin bazıları için dün evlerinde geçirdikleri son kutsal cumartesi (şabat) günüydü. Guş Katif'teki Rafiah Yaam’da yaşayan ..
Alışveriş liginde Anadolu marketleri önde Futboldaki İstanbul takımları ile Anadolu kulüpleri arasındaki tatlı rekabetin bir benzeri perakende sektöründe de yaşanıyor. Ancak İstanbul’un marke..
Teknolojimizi geliştirirken çalışanı da ihmal etmiyoruz Türkiye'nin lider iletişim operatörü Turkcell, çalışanlarının kurum memnuniyetlerini ve iş verimliliğini artırmak için yatırım üstüne ..
Pazarlık sonuç verdi; tekstilci 50 bin bilgisayar bağışlayacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bilgisayarsız okul kalmasın" kampanyasına katılan Tekstil İşverenleri Sendikası yöneticileriyle..
Yumurta üreticisine ‘destek’ sözü kâğıt üzerinde kaldı Yüksek girdi fiyatlarına rağmen, talebin uzun dönem aynı kalması yumurta üreticilerini zora soktu. Son sekiz haftadır yumurta başına yak..
İlaç analizini bakanlık laboratuvarı da yapamadı Türkiye, gönderdiği sebze-meyvede karşı ülkelerin değerleri üzerinde kalıntı çıktığı için ihracatında önemli sıkıntılar yaşıyor.
Uluslararası piyasalarda dolar düştü, altın yükselişte Amerikan Merkez Bankası’nın faizi artırması ve petrol fiyatlarının artışını sürdürmesine rağmen, dolar uluslararası piyasada diğer ülke..
Kadir Has’ın oğlunun nikah şahidi Erdoğan ve Baykal Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve anamuhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Deniz Baykal, işadamı Kadir Has’ın oğlu Nuri Has’ın düğününde n..
[TEKNİK ANALİZ] Düşüş sürebilir Mayıs ayı sonlarına doğru 24.000 seviyelerinde başlayan soluksuz yükselişle 4 Ağustos'ta 30.163 puana kadar yükselen endeks 30.000 puan seviyelerinde satışlarl..
Havaalanındaki kötü muamele kraliyet ailesini de küstürdü Türkiye’ye gelen turist sayısındaki artışa rağmen havaalanlarındaki katı güvenlik uygulamalarının Arap turistleri bezdirdiği belirtil..
İlginç itiraf: 11 Eylül eylemcilerine pasaport ve para temin ettim İstanbul’da 15 ve 20 Kasım ikiz saldırılarını planladığı iddiasıyla tutuklanan El Kaide militanı Luai Sakra’nın, 11 Eylül 2..
[HABER ANALİZ] El Kaide bir gizli servis operasyonu mu? Antalya’daki Liman Mahallesi’nde bir evde meydana gelen yangın El Kaide’nin İsrail yolcu gemilerine saldırı hazırlığında olduğunu gözle..
El Kaide operasyonunda bir canlı bomba yakalandı El Kaide adına eylem yapmak amacıyla ev ve tekne satın alan Suriyeli Louai Sakra ve Hamed Obysi’nin yakalanarak tutuklanmasının ardından Antal..
22 yıldır diyalize giren böbrek hastası organ pazarlıklarının kitabını yazdı Böbrek yetmezliği rahatsızlığı ile henüz ilkokul sıralarında tanışan Maynur Özakdağ, aradan geçen süre içinde hast..
Sigara izmariti yüzünden 35 hektarlık alan yandı Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Gebiz beldesi Töngüşlü mevkiinde dün öğle saatlerinde orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisi ile kısa sürede..
Adalet Bakanlığı’na göre ‘yolsuzluk’ diye bir suç yok! Mahkemelerde çok sayıda yolsuzluk davası görülmesine karşılık Türk hukuk mevzuatında böyle bir suç tipinin bulunmadığı ortaya çıktı.
Hastanede güvenlik hizmetinin yanı sıra kan da veriyor Mardin Devlet Hastanesi’nde görevli polis memuru Vedat Gülnar, güvenlik hizmetinin yanında bir kan bankası gibi çalışıyor.
Piyade er tezkeresine 2,5 ay kala şehit oldu Güvenlik güçlerinin Tunceli Geyiksu bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik sürdürdüğü operasyonlar sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede..
Elazığ valisine mayınlı suikast girişimi ‘Teröre Lanet Mitingi’ne katılmak için Alacakaya ilçesine giden Elazığ Valisi Kadir Koçdemir’e ilçe merkezine 6 kilometre kala asfalt yolun kenarına ..
Kucağında bombayla polisevine giderken otomobiliyle havaya uçtu Mersin’de seyir halindeki otomobil polisevine 50 metre kala havaya uçtu. 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de ağır yaralandığı olay..
Kullanılmayan yazlık konağa polis nöbeti Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde kaymakamlık lojmanı olarak yaptırılan, daha sonra valilerin yazlık konut olarak kullanması için İl Özel İdare Müdürlüğü’n..
İstanbul Emniyeti’nin 29 telefonu borçtan kapandı Türk Telekom, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü telefonlarından 29'unu, borcundan dolayı görüşmelere kapattı. Vatan Caddesi'ndeki müdürlük binası..
Yola mayın döşeyen PKK’lı ölü ele geçirildi Hakkari merkez Kavaklı köyü Çeltik Mahallesi civarında askeri birliklerin kullandığı yola patlayıcı madde döşeyen ve 3 kişi olduğu tahmin edilen PK..
Muş’ta teröristler, köy korucusunu şehit etti Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Koğuktaş köyünde gönüllü köy koruculuğu yapan Muhyettin Şengül, terör örgütü PKK üyelerince öldürüldü.
Tabyalar, turizme kazandırılacak Bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutan Palandöken tabyalarına Erzurum Valiliği sahip çıktı. Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, ecdat yadigârı tabyaları yeni neslin..
‘Mor ışık tepkili’ yeni basın kartları hazır Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, son yıllarda sahte ve benzerlerinin yapılmasıyla ‘itibar’ kaybeden basın kartlarını daha işlevsel hale..
TRT’deki kan kaybı toplu görüşmelere taşınıyor TRT genel müdürünün istifası, maddi kriz ve TRT’deki kan kaybı, toplu görüşme masasına taşınıyor.
60’lık öğrenciler, ilköğretim diploması için dirsek çürütüyor Yarım asrı geçen yaşlarına rağmen ilköğretim ve lise öğrencisi olan ve diplomalarına kavuşmak için eğitim hayatını sürdüren binl..
14 yıl önce kapıcı olarak girdiği apartmandan daire alıp yönetici oldu Köyden kente göçün sembol isimlerinden ünlü sanatçı Kemal Sunal’ın tüm Türkiye’ye mal olan ‘Kapıcılar Kralı’ filmi Kayse..
Türkiye’deki kuşların ‘kırmızı listesi’ yok Türkiye’de 454 kuş türünden 300’ünün düzenli olarak görüldüğü, ‘kırmızı liste’ yapılamadığı için hangilerinin neslinin tehlikede olduğunun yüzeysel..
Alışveriş merkezlerine ‘mazotlu fırın’ yasağı Bakanlar Kurulu, alışveriş merkezlerindeki mazot ve katı yakıtla çalışan fırınları yasakladı. Yayınlanan yönetmelikle ekmek üretimi yapan alışve..
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Arslan’ın annesi vefat etti Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Arslan’ınannesi vefat etti
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9