14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

14 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AKP'ye sonbahar uyarısı Sendikalar ve hükümet arasında yarın başlayacak toplugörüşmeler öncesinde memurlar, 'Olmazsa olmaz' koşullarını ortaya koydu ve isteklerinin yerine getirilmemesi durum..
İMKB'den eğitime destek İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), eğitim için bu yıl 215 milyon YTL ayırdı. Milli Eğitim Bakanlığı ile İMKB arasında 1998'den beri uygulanan Eğitime Fiziksel K..
Malulen emeklilik için 5 yıl prim şart Bağ-Kur sigortalılarının malul aylığından yararlanmaları için prim ve her türlü borçları ile en az tam 5 yıl prim ödemiş olmaları gerekiyor.
Sınır 1.8 milyar lira Dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 1.8 bin YTL'ye (1 milyar 800 milyon lira) ulaştı.
Sermayesi düğün parası Babasının onu evlendirmek için sattığı 75 koyunun parasını sermaye yaparak iş hayatına atılan Ali Özdinç, 15 yılda Gallipoli ve Recita markalarını yaratarak iç giyim se..
Milleni.com Türkiye'de 24 milyon dakika taşıdı Bireysel ve kurumsal kullanıcılara taşıyıcı (carrier) olarak telekom hizmeti veren Milleni.com Türkiye, 2005 yılının ilk 6 ayında toplam 500 bin..
'Faizler yüzde 5-6'ya inmeli' Banka kredi faizlerindeki cazip koşulların büyük kentlerde konutlara ilgiyi artırdığı, ancak 'kira öder gibi ev sahibi olmak' için uygulanan sistemin başarısı iç..
E-imza'ya büyük ilgi var Türkiye'nin birçok gelişmiş ülkeyle eşzamanlı uygulamaya geçirdiği ıslak imza ile aynı hukuki sonuçları doğuracak elektronik imza (e-imza) uygulaması, hızlı başladı.
BA yeniden uçuyor İngiliz Havayolları (British Airways-BA), Londra Heathrow Havalimanı'ndaki grevin sona ermesi üzerine, uçuşlarına yeniden başladı. Greve katılan 1000 kadar işçinin işbaşı ya..
Merkez'den şok senaryolar Merkez Bankası'nın oluşturduğu kur şok senaryolarında, TL'nin yüzde 10'luk değer kaybı durumunda TMSF dışındaki bankaların Mart 2005 itibarıyla 47 milyon YTL zarar o..
Almanya'da karapara paniği Almanya'nın, en büyük bankalarından Commerzbank, başkanlarına yöneltilen karapara suçlamasının şokunu yaşıyor. Almanya'da bazı bankaların yetkilileri hakkında bir s..
Akbank 'Uğur Böceği'ni yeniledi Günlük hayatta bozuk para kullanımı arttıkça bankalar da küçük tasarrufların toplandığı kumbaraları yeniliyor. Akbank da çocuklara bankacılığı tanıtarak tasar..
HSBC'den kademeli faiz HSBC Bank kredi kartına kademeli faiz uygulayacak. HSBC'nin müşterilerine gönderdiği bildirim formunda, 6 Ekim itibarıyla HSBC Advantage kredi kartı alışveriş faizinde ..
Bush'tan Tahran'a tehdit İran AB'nin teşvik paketini reddederek uranyum dönüştürme faaliyetlerine yeniden başlarken, ABD yönetimi askeri müdahaleden söz ederek gerilimi iyice tırmandırdı.
Sekizi çocuk 15 can kaybı Bağdat'ın batısındaki Ramadi'de saldırıya uğrayan ABD askeri konvoyunun açtığı ateşte, sekizi çocuk 15 Iraklı öldü. Tanıklar: Konvoy geçerken bomba patladı, ardından..
'İşkence delili direnişe yarar' ABD'nin Irak'ta uyguladığı işkencenin Ebu Garib Hapishanesi'nde çekilen görüntüler sayesinde ortaya çıkmasının üzerinden bir yıl geçerken, Amerikan Sivil Özgür..
Hamdi: Kaide iddiası yalan ABD basınının Iraklı diplomat Tarık Hamdi hakkındaki Kaide'nin ABD bağlantısı olduğu ve Usame bin Ladin'e telefon bataryası götürdüğü iddiaları, Ankara'da şüpheyle ..
Sri Lanka'yı sarsan suikast İç savaşa karşı hassas bir ateşkesin yürürlükte olduğu Sri Lanka, siyasi bir suikastla sarsıldı. Kuzey ve doğuda yaşayan Tamil azınlığın bağımsızlığı için savaşan ..
Mississippi hâlâ yanıyor ABD'de Mississippi Burning filmine konu olan yurttaşlık hakları savunucusu biri siyah ikisi beyaz üç gencin katliyle ilgili 41 yıl sonra adalet önüne çıkan eski Ku Kl..
Orduya da pop star lazım Amerikan ordusu pop starını arıyor. ABD'nin dünya çapındaki 30'dan fazla üssünden seçilecek yetenekli askerler, ülkede 'American Idol' adıyla yayımlanan yetenek yarış..
Arnavutluk'ta esrar bereketi Arnavutluk'un güneyinde açlık ve yoksulluk çeken çiftçiler, birkaç yıl önce gelen bir Yunanlının tavsiyesine minnettar. Velce kasabası çiftçileri, kendilerine 'es..
Kadınların en büyük sorunu sadakatsiz eş 'Platformları biz kurduk' Devlet Bakanı Çubukçu, Radikal'e konuştu: "Kadın politikamız olmadığı eleştirisi yanlış. Anayasa ve İş Yasası'nı b..
Baykal'a eleştiri kavga getirdi CHP'nin Konak İlçe Olağan Kongresi de olaylı geçti. Eski CHP İzmir Milletvekili Sabri Ergül'ün, Genel Başkan Deniz Baykal'ı eleştirmesi delegeler arasında yumr..
PKK'yı terk et iltica iznini al Almanya, PKK üyesi Sait C.'ye, örgütten ayrıldığı için ilticacı olarak ülkede kalma izni verdi. Yabancılar Dairesi, terörden gerçekte vazgeçmediği ve...
Halk Ekmek: Hazırlık şart İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Bilgiseven: "Avrupalı büyük firmalar Türkiye unlu mamul sektörüne girmek istiyor. Fırınlar AB standartlarına uymak zorunda...
Uzanmışım çimlere... Ege'nin sıcağına dayanamayan Norveçli kadın turist, bikinisi ve mini şortuyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin karşısında sereserpe güneşlenince çevresinde minik bir 'izd..
Biçerdöver yüzergider! Biçerdöver sahiplerinin çalışmaya yanaşmadığı Beyşehir Gölü'ndeki Gölkaşı Adası'na buğday eken köy muhtarlığı, sorunu gemileri karada yürüten Fatih Sultan Mehmet'ten il..
Başöğretmenlik 13 yıllık yol... Milli Eğitim'in 'öğretmenlikte kariyer' uygulaması yürürlükte. Öğretmen yedi yılda 'uzman' sıfatını alacak, ardından altı yıllık emekle 'başöğretmen' olabilece..
Üç arkadaş çatıştı: 2 ölü Barda kavga eden üç arkadaş, yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede de kavgaya devam etti. Hastane önünde silahlarını çeken ardaşlardan ikisi öldü, biri de yaraland..
Şehit Yanık için gözyaşı Tunceli'nin Geyiksu bölgesindeki operasyonlar sırasında geçen hafta yaralanan ve önceki gün yaşamını yitiren piyade er Hüseyin Yanık'ın cenazesi dün Sinop'un Durağan ..
Serik'te geç kalan yasak Antalya'nın Serik ilçesindeki Belek Turizm Merkezi'nde otel inşaatı için yapılan hafriyattan çıkan tonlarca toprağın caretta caretta kaplumbağalarının yuvalama alanın..
Cemaatten baz boykotu Erzurum'da Merkez Camisi'nin cemaati, caminin bahçesine iki baz istasyonunun kurulmasına boykotla karşılık verdi. Dadaşkent'teki Alparslan Mahallesi'nde bulunan Merkez C..
Bozburun'un derdi çiftlikler Marmaris'in Bozburun beldesi, balık çiftliklerinin tehdidi altında. Belediye Başkanı Salih Taşkın, "Çiftlikler nedeniyle deniz kirleniyor. Yosunlaşma art..
'Kokuyor' diye balık yemiyoruz Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Burhan Özkan başkanlığında, Antalya'da 300 aile arasında yapılan bir araştı..
Bir saatte 122 göktaşı TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisince düzenlenen 8. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, gökyüzü tutkunları ve amatör astronomların katılımıyla, Antalya'ya 37 km. uzaktaki 2 bi..
Polis telefonu borçtan kapalı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün bazı telefonları, Türk Telekom A.Ş.'ye olan borçların ödenmemesi nedeniyle görüşmeye kapandı. Türk Telekom A.Ş., İstanbul Emniyet ..
Siyasette Kürt sıcağı Başbakan Erdoğan'ın aydınları kabulü ve Diyarbakır gezisinde söyledikleri, AB'yi etkiledi. Ankara'daki AB diplomatları: 3 Ekim öncesi bu çıkışlar, Avrupa Komisyonu'nda v..
Atışmalar kesilmedi Başbakan Erdoğan'ın, "Kan ve gözyaşı üstüne oy hesabı olur mu?" sözleri tepki aldı. MHP lideri Bahçeli: "Hedef saptırma seferberliği var. Erdoğa..
Bayram'a karşılama Uyuşturucu satmaktan gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram'ı adamlarıyla karakol basarak kaçırmaktan beş yıl ceza alan ve karar Yargıtay'da onanıncaya kadar tahliye edilen...
Mersin'de hedef polisevi çıktı Mersin Polisevi'ni hedef alan yasadışı örgüt üyesi iki amca oğlunun bindikleri otomobildeki bomba, binaya 100 metre kala infilak etti. Facianın eşiğinden dönülü..
PKK'dan valiye bombalı tuzak PKK'lı teröristler, Elazığ Valisi Kadir Koçdemir'in konvoyuna bombalı saldırıda bulundu. Koçdemir ve yanındakiler, konvoy geçtikten birkaç saniye sonra meydana ge..
Spiegel: Sakra Almanya'daydı Alman Der Spiegel dergisi, Türkiye'de İsrail yolcu gemilerine saldırı hazırlığındayken yakalanan Suriyeli Luai Sakra'nın, bir dönem Almanya'da yaşadığını yazdı.
Nostaljik yarış İzmir Körfezi'nde, 1800'lü yıllardan 1950'lere kadar insan ve hafif yük taşımacılığında kullanılan, ancak 1954'te İzmir Limanı'nın yapılmasıyla yavaş yavaş yok olan 'İzmir Kay..
Arslan, Gümüş Leopar'ı aldı 'Yara' filmiyle Türkiye'de ve yurtdışında başarı kazanan yönetmen Yılmaz Arslan 'Fratricide' (Kardeş Katli) ile favori gösterildiği 58. Locarno Film Festivali'nde..
Öldükten sonra, haydi baştan! Bir ömrü tüketip, öbür dünyayanaklolduktan sonra tekrar yeryüzüne dönüp bir ömür daha geçirmek ister miydiniz? Ben almayayım. Zira biraz sıkıntılıyımdır.
Hey Simpson, bırak çocukların yakasını! Televizyon kahramanları, çocukların yeme alışkanlıkları üzerinde olumsuz etki yapıyor. Ailelerden alınan yanıtlara göre Simpson ailesi adlı çizgi dizin..
Mars'a son model araç gönderildi Güç kaynağı olarak güneş panellerini kullanan Mars Reconnaissance Uzay Aracı, yedi ay sürecek olan Mars yolculuğuna başladı. Discovery Dünya'ya indikten üç ..
Türkiye de kilo alıyor Avrupa ülkeleri ve ABD'de en önemli sağlık sorunlarından birisi olarak görülen obezite Türkiye'de de giderek yayılıyor. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri'nin y..
400 kez arı soktu ama durumu iyi Arılar tarafından tam 400 kez sokulan 83 yaşındaki kadın hızla iyileşiyor. ABD'nin Arizona eyaletindeki Tucson kenti itfaiye şefi Paul McDonough, önceki gün i..
Acaba insanlık uzayda tam güvenli bir yolculuğa henüz hazır değil mi? 2.5 yıl aradan sonra 23 Temmuz’da uzaya fırlatılan Discovery uzay mekiğinin, maceralı bir yolculuktan sonra kazasız belas..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9