11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Su içe içe bal değerlendirdiler Kastamonu'nun Cide İlçesi Soğuksu Mevkii’nde bu yıl ilki düzenlenen Bal Festivali’nde, jüri üyeleri 30 yetiştiricinin ballarını değerlendirmeye alınca bol bol ..
60 dansçı rekor için horon tepti Antalya Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Anadolu Ateşi dans grubu 60 dansçıyla dünyanın en hızlı halk dansını sergileyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için..
100 milyon dolara turistik Ay turu NASA’nın Discovery mekiğini yoğun uğraşlar sonucu dünyaya indirmesinden bir gün sonra, özel bir şirket Ay’a turistik tur düzenlemeye başlayacağını ilan etti..
Annesi terketti Çin’in Şanski bölgesindeki Vahşi Hayvanları Kurtarma ve Araştırma Merkezi’nde, cumartesi günü doğan ikiz panda yavrularından erkek olanı annesi tarafından terkedildi. 18 yaşın..
Pirincin de DNA’sı çözüldü Uluslararası bir bilimadamları ekibi, pirincin genetik şifresini çözdüklerini açıkladılar. Uluslararası Pirinç Gen Dizilim Projesi’nin konuyla ilgili bilimsel makal..
Türkiye’ye güneş turizmi akını Gelecek yıl 29 Mart’ta meydana gelecek olan tam güneş tutulması, Türkiye turizmine büyük katkı sağlayacak. Sadece sayılı bölgelerde izlenebilen tam güneş tutulm..
Her 100 kişiden 84’ü, okullarda cinsel eğitim verilsin, diyor Sizce okullarda cinsel eğitim verilmeli mi, sorusuna ‘kesinlikle evet’ diyen erkeklerle kadınların oranı hemen hemen aynı (Kadın,..
Tahlilleri sağlık ocakları yapınca hastanelerdeki kuyruklar azaldı Sakarya’daki 32 sağlık ocağında günde 600 tahlil numunesi alınarak 3 araçla merkez laboratuvarına getiriliyor. Sonuçlar da ..
Meriç Nehri’nde sel tedirginliği sürüyor Bulgaristan’da etkili olan sağanak yağışlardan sonra Meriç Nehri’nde su seviyesinin yükselmesiyle Edirne’de başlayan sel korkusu sürüyor.
Yoldaki radarlı denetim, aşırı hız yapmayı önledi Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik ilçesi trafik ekiplerinin, hız tutkunlarına karşı radarlı denetimleri olumlu sonuç vermeye başladı.
İstanbul kaçak yapılaşmayla boğuşuyor İstanbul‘da bilinen kaçak bina sayısı 200 bini aştı. İçinde yaşayan insanların can-mal emniyetini ve şehir hayatını tehdit eden kaçak yapılarla mücadeled..
Kandilli, Boğaz’a heyelana karşı erken uyarı sistemi kuracak Güneydoğu Asya’da yaşanan tsunami felaketinin görüntüleri, İstanbul’da muhtemel bir depremde benzeri manzaralar yaşanabilir mi tar..
Organik ekmek, belediye ile fırıncının arasını açtı Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın organik ekmek, doğal ekmek..
Pehlivanlar 14 Ağustos’ta er meydanına çıkacak Bahçelievler Belediyesi’nin geleneksel Kocasinan Yağlı Güreşleri, 14 Ağustos Pazar günü Bahçelievler Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu bahç..
Son dakika alışkanlığı her gün 200 yolcuya uçak kaçırtıyor Otobüs bileti fiyatına uçak yolculuğu uygulamasıyla otobüsten uçağa terfi eden yolcuların bir bölümü, otobüsle seyahat alışkanlıklar..
Misafir engelliler misket oynayıp kına yaktı İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM) ve Beyaz Ay Derneği işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Kültür Gecesi’nde yabancı görme engelliler misket oynadı, ha..
Üniversiteler icat ettikleri güneş enerjili araçları yarıştıracak Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Formula G kategorisinde yarışacak güneş enerjisi ile çalışan araç üretti.
Raikonnen’in eski arabası Akmerkez’de Türkiye’de 19 Ağustos 2005 tarihinde başlayacak Formula 1 öncesi tanıtımlar tüm hızıyla devam ediyor.
Hava Harp Okulu öğrencileri, eğitimlerini tamamlayıp döndü Hava Harp Okulu Öğrenci Alayı, 2004-2005 eğitim öğretim yılı uçuş eğitimi ve atışlı tatbikatını yaptıkları Yalova’dan İstanbul’a dön..
Nejat Uygur, 78. yaş gününü sahnede kutladı Ünlü tiyatrocu Nejat Uygur, 78’inci doğum gününü Kadıköy Belediyesi’nin hazırladığı sürprizle sahnede kutladı.
İstanbul’u güzelleştirme projesi Pendik’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hayata geçirilen "İstanbul’u Güzelleştireceğiz’’ projesi, Pendik’te de uygulamaya konul..
Elysee Sarayı: Mektup olayı Rum basınının uydurması Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın, Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos’a ‘Türkiye’nin Kıbrıs’ı tanımaması durumunda müzakerel..
‘Müzakerelerden üyelik çıkmayabilir’ Son bir hafta içinde katıldığı iki toplantıda Türkiye’nin AB üyeliğine ilişkin endişelerini dile getiren Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, müzake..
Bush, Senato’yu by-pass etti, üsler Edelman’dan sorulacak Türkiye, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden ayrıldıktan sonra Savunma Bakanlığı Pentagon’un üç numaralı yetkilisi Douglas Feith’in yer..
Iraklı ‘beyinler’ iş için kuzeye göç ediyor Irak’ın orta ve güneyinde bir türlü önlenemeyen şiddet sebebiyle sağlanamayan istikrar bölge halkını iş bulmak için kuzeye göç etmek zorunda bırakı..
Mecliste ‘Euzübesmele’ Yezidileri kızdırdı Irak Meclisi’ndeki Yezidi milletvekilleri, diğer milletvekillerinin euzübesmele çekerken ‘Şeytan’dan Allah’a sığınırım’ kısmında kendilerine bakmala..
Sırp kasabı Radovan Karadziç için tam sayfa ‘teslim ol’ ilanı Bosna Savaşı sırasında soykırım yapmakla suçlanan Sırp lider Radovan Karadziç için Bosnalı Sırpların gazetesinde tam sayfa ‘tesli..
İsraillilerin çoğuna göre Gazze çekilmesi son olmayacak İsrail halkının yüzde 73'ünün gelecek hafta gerçekleşecek Gazze Şeridi'nden çekilmenin ardından Batı Şeria'daki yerleşimlerden de öneml..
Filistin birlikleri hazırlıklarına başladı İsrail'in 17 Ağustos'ta başlayacağı çekilmeden sonra Gazze'de konuşlandırılacak Filistinli askerler hazırlıklara başladı. Filistin lideri Mahmud Abb..
Netanyahu, Gazze üzerinden Şaron’a savaş açtı İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un Gazze Şeridi'nden çekilme planını protesto için pazar günü istifa eden eski Maliye Bakanı Benjamin Netanyahu dün ..
AB, santraldaki mührü söken İran’ı tekrar masaya çağırıyor İran, yaklaşık 10 ay önce çalışmalarını durdurduğu İsfahan'daki nükleer santralı yeniden faaliyete açarken AB ülkeleri Tahran yöneti..
Kalkavan: Ölüme ilk defa bu kadar yakın oldum Çin’e yaptığı iş seyahati sırasında geçirdiği trafik kazasında elinden yaralanan işadamı İhsan Kalkavan, "Yaşamım boyunca pek çok kez ciddi kaza ..
‘Tüpraş’la ilgileniyoruz fakat nihaî kararı henüz vermedik’ Türkiye'nin en büyük şirketi, petrol rafine ve dağıtım devi Tüpraş'ın yüzde 51 hisselerinin satışı ihalesinde ön yeterlilik alan fi..
Jeotermal için yatırımlar hızlandı hedef 1,2 milyar dolarlık tasarruf Zengin jeotermal kaynaklara sahip Türkiye, potansiyelini değerlendirmek için harekete geçti. Yerli enerjiyi destekleyen ..
Tekstilci zengin müşteriye ıslanmayan kumaşla ulaşıyor Teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden tekstil sektöründe akıllı kumaşlar yaygınlaşıyor. Leke ve su tutmama, çabuk kuruma gibi öz..
Gümrüklerde yakalanan kaçak muz, akaryakıtı geride bıraktı Gümrüklerde ele geçirilen kaçak ürünler arasında muz, akaryakıtı solladı. Gümrük Müsteşarlığı’nın sınır kapılarında ele geçirilen ma..
‘Türkiye, iki yılda 20 milyar dolar yabancı sermaye çeker’ Merkezi Washington’da bulunan Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), Türkiye’ye bu yıl ve gelecek yıl 10’ar milyar doların üzerinde do..
Yerli yakıtın geleceği GAP’ın bitmesine bağlı Türkiye, dışa bağımlı olduğu petrol ve ürünlerinin ithalatı için her yıl milyarlarca dolar ödüyor.
‘Tanıtım eksikliğine rağmen alternatif borsa rüştünü ispatladı’ Türkiye'de sermayenin tabana yayılması çalışmaları çerçevesinde İzmir'de açılan Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası (VOB), yılın..
Çelik devi Mittal'in geliri düştü Özelleştirme sürecindeki Erdemir'e talip olan dünya çelik devlerinden Mittal Steel, yılın ilk yarısında 2,2 milyar dolar net gelir elde etti.
Deutsche Telekom Avusturyalı Tele.ring'e talip Avrupa'nın en büyük telekom şirketlerinden Deutsche Telekom, Avusturyalı cep telefonu operatörü Tele.ring'e talip olduğunu açıkladı.
Müşterinin ayağına giden Çaykur Güneydoğu’da satışlarını artırıyor Çaykur, uygulamaya başladığı ‘müşterinin ayağına giderek pazarlama’ yöntemi ile çay satışlarını artırmaya başladı.
Ziraat, 2005’in en kârlı bankası Ziraat Bankası, 2005 sezonunun ilk yarısını Türkiye'nin en kârlı bankası olarak kapattı. Brüt kârlılığını 1,311 milyon Yeni Türk Lirası'na çıkaran bankanın ne..
‘Kliması olmayan araçlar öğle sıcağında trafiğe çıkmasın’ Temmuz ayında kayıtlara geçen kazalarda 255 kişi hayatını kaybetti. Ağustos ayının ilk 9 gününde bu rakam 100’ü geçti.
Çevreciler ‘golf için ağaçlar kesilmesin’ yürüyüşü düzenliyor Çevreciler, golf sahası yapılmak amacıyla kesilmesi beklenen Antalya’daki asırlık Sorgun Ormanı için Ankara’da buluşuyor. 20 Ağus..
‘Kandiller insanın özüne dönmesi için bir fırsat’ Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Regaib Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Bardakoğlu, bu gece idrak edeceğimiz Regaib K..
Bekir Bayar: Tek isteğim giriş katında oturabilmek Türkiye, Bekir Bayar isimli polis memurunu, geçtiğimiz yıl Ankara’da patlayan bir bomba sonrası tanıdı.
Askerlik yapmayı reddedince 4 yıl ceza aldı Askerlik yapmayı reddettiği için tutuklanan Mehmet Tarhan, ‘emre itaatsizlik’ suçundan 4 yıl hapse mahkum oldu.
Başsavcılığın anahtarı geç vermesi pahalıya mâl oldu İzmir’de devletin iki kurumu arasında kira tartışması yaşanıyor. 25 yıldır Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK)’nun binalarında kiracı olan başs..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8