11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Enflasyonla mücadeleye destek olur Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), Merkez Bankası’nın ikinci kez faiz indirmeme kararının, enflasyonla mücadeleye destek olacağını savundu. IIF, Türkiye’y..
Lojman satışından 13.5 trilyon gelmiş Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın, ‘Satamazsak, ben de başarısız olurum’ dediği Meclis Lojmanları satışının bilançosu ortaya çıktı. Toplam 300 trilyon lira..
En çok kaza İstanbul’da oluyor Türkiye’de yılın ilk 6 aylık döneminde en çok trafik kazası İstanbul’da, en az kaza Ardahan ve Bayburt’ta oldu. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Ge..
Sadece 3.5 ay İşadamı Çalık’ı kaçırıp, Çeçenistan için 2 milyon dolar haraç istemekten 13-21 yıl hapis cezasıyla yargılanan Ebubekir Tokcan ile 5 arkadaşı serbest bırakıldı.
Suudi Prensi villadan çıkmadı Bir haftalık tatil için üç kızı, bir oğlu, Arap müzisyenler, danışmanları ve güvenlik ordusuyla, önceki akşam Bodrum’a tatile gelen eski Suudi Arabistan Kralı Fa..
Vicdani retçiye 4 yıl Askerlik yapmayı reddettiği için 8 Nisan 2005 tarihinde tutuklanarak Sivas Askeri Cezaevi’ne konulan ‘vicdani retçi’ Mehmet Tarhan ‘Emre İtaatsizlik’ten’ 4 yıl hapis cez..
Emniyet Müdürü 60 hayat kurtardı Şırnak’ta beş katlı bir bina önceki gece boşaltıldıktan beş saat sonra çöktü. Bayındırlık Müdürlüğü yetkililerin ‘Hemen çökmez’ demelerine karşın beş saat önc..
Marmaris’te jet-ski yasağı Kıyı bölgelerinde jet-ski ve sürat teknelerinin neden olduğu kazalar nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın 21 il valiliğine gönderdiği talimat doğrultusunda sahil güvenl..
Yunan dağcılar zirve yolunda Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi bayrakları ile Patrikhane flamasını Ağrı Dağı’na dikecekleri gerekçesiyle izinleri iptal edilen Yunan dağcılar, Büyükelçi Yennimat..
Otel odasında doğdu otel odasında öldü Antalya’nın Kemer İlçesi’nde annesi ile birlikte tatil yapan 19 yaşındaki Arienne Haase, kaldıkları otel odasında ölü bulundu. Kemer Devlet Hastanesi ve..
Batı’daki Şırnak Ekonomik sorunlar ve iklim yüzünden İzmir’in Kınık, Kiraz ve Beydağ ile Manisa’nın Demirci, Selendi ve Gördes ilçeleri, tıpkı Doğu ve Güneydoğu’daki iller gibi mahrumiyet böl..
Erzurum’u sel aldı Ani bastıran sağanak yağış nedeniyle bir çok ev ve işyerini su bastı. Sel sularına kapılan iki çocuğun cesedi bulundu. İşyerlerinde mahsur kalanları sivil savunma ekipleri ..
Sorgun için 160 bin imza Köşk’te Sorgun Ormanı’nın otel ve golf sahası yapılmasından kurtarılması için harekete geçen Side Doğa Gönüllüleri’nin, topladıkları 160 bin imza dün Cumhurbaşkanı Ah..
Atım için AİHM’ye bile giderim Bolu’nun Mengen İlçesi’ne bağlı Düzağaç Köyü’nde devriye görevli orman muhafaza ekipleri, bir süre önce Hakkı Ağar’ın evinin önünde ormandan yeni kesilmiş kayın..
Anayasa paketinde ‘sürpriz’ maddeler AKP kurmayları, TBMM’ye yeni yasama döneminde sunmayı planladıkları Anayasa paketi için ilk toplantılarını yaptılar. Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin başkan..
Şimdi de 19 Mayıs’ı bastılar İhale yolsuzluğu gerekçesiyle, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden sonra Samsun 19 Mayıs Üniversitesi de polisçe basıldı. 10 kişilik ekip, ‘İhaleyi alan şirketin ta..
10 bin yeni öğretmen heyecanı Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen için başvurular dün başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk atama yoluyla atanacaklar için 10 bin 299, ..
Zaferi canlandırdılar Çanakkale'de Anafartalar Zaferi’nin 90’ıncı yıldönümü, o sırada Kurmay Albay olan Mustafa Kemal’in muharebeyi bizzat sevk ve idare ettiği Conkbayırı’nda 2’nci Kolordu Ko..
Suriyeli binbirsurat El Kaide’nin İstanbul bombacılarına para transferini sağladığı iddia edilen Luai Sakra Diyarbakır’da, suç ortağı Hamed Obysi ise Antalya’da yakalandı. Sakra’nın bir dizi ..
Süpermen’in eşi akciğer kanseri Süpermen filmlerinin unutulmaz oyuncusu Christopher Reeve’e, attan düşerek felç olduğu sürede aylarca bakan eşi Dana Reeve, hiç sigara içmediği halde 44 yaşınd..
Avrupa kentleri giderek ısınıyor Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupa kentlerinde yapılan araştırma, sıcaklığın 1970’li yıllardan beri giderek arttığını gösterdi.
İran mühürleri kaldırdı nükleer faaliyete devam Avrupa Birliği’nin nükleer silah programından vazgeçmesi için kendisine sunduğu paketi yeterli bulmayan İran, dün İsfahan’daki tartışmalı urany..
Bağdat’ta laik belediyeye silahlı darbe Bağdat’ın laik belediye başkanı Alaa el-Tamimi, geçen pazartesi günü Şii Bedr grubuna mensup silahlı adamların kendisine karşı darbe yaparak, Bağdat ey..
Adliyeyi bastı ve kocasını kaçırdı ABD’nin Tennessee eyaletinde bir kadın, adliye önünde bir gardiyanı öldürerek mahkum kocasını ellerinde kelepçeleriyle kaçırdı.
Neo-Nazi festivaline yasak yok Yunanistan’daki tepkiler sınırlı kalınca, Avrupa’daki Neo-Nazi partilerin ve örgütlerin Türkiye aleyhinde 16-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladıklar..
Irak meclisinde şeytan tartışması Irak meclisindeki Yezidi milletvekilleri, diğer milletvekillerinin euzübesmele çekerken ’Şeytan’dan Allah’a sığınırım’ kısmında kendilerine bakmalarından rah..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Rum Bakan: Türkiye kışkırtıyor Kıbrıs Rum yönetiminin Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Türkiye’nin Rum yönetimini tan..
Edelman’a by-pass’lı atama ABD Başkanı George W.Bush, eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman’ı tatilde olan Senato’yu by-pass ederek Douglas J.Feith’in istifasıyla boşalan politikadan sorumlu S..
Tatlı Neo-Con Mick Jagger ve Rolling Stones grubu da sonunda ABD’nin Irak’a girmesinden sorumlu tutulan ‘şahin kanat’a bayrak açtı. Rolling Stones’un eylül ayında çıkacak yeni albümünün ‘Swee..
Sel var, hükümet yok 25 Haziran’daki seçimden bu yana hükümet kurmayı başaramayan Bulgaristan’da siyasi krizin ardından sel krizi patlak verdi. Mevcut hükümet afetle ilgilenmediği için Cumhur..
Türkiye: 0 Fas: 2 23. Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda, erkekler futbolda (A) Grubu'nda yer alan Türkiye, ilk maçında Fas'a 2-0 yenildi. . Karşılaşmayı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı..
« 1 2 3 4 5 6 7 8