11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

11 Ağustos 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşyeri ruhsatında işlem azalacak Başta Belediyeler Yasası olmak üzere yeni çıkan yasalarla uyumlu çıkarılan, 'İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik' ile işyeri açma ve çalış..
Memur hakkını arıyor Memur sendikaları konfederasyonları 15 Ağustos 2005 tarihinde başlayacak toplugörüşmeler öncesi grevli toplusözleşme hakkı için ısrarını sürdürürken, Türkiye Kamu-Sen, ve..
Milletvekiline işadamlarıyla yargılama Enerji ihaleleriyle ilgili suçlamalar nedeniyle hakkında dava açılması üzerine partisinden isitfa eden eski AKP milletvekili Cemal Kaya'nın davası, aynı..
PTT'ye 4 bin 500 yeni personel Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürlüğü'ne, 4 bin 511 yeni personelin açıktan atanması için yetki istediklerini açıkladı. CHP Antalya Milletveki..
Bu tahmin iyi işaret Göstergeler olumlu Merkezi Washington'da bulunan Uluslararası Finans Enstitüsü'nün (IIF) Türkiye raporu, ekonomi açısından umut verici: "AB süreci, enflasyonun ..
Bilgin'e suç duyurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bilgin ailesinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) olan borçlarının ödenmesi için Medya Holding'i zarara uğrattıkları gerekçesiyle ..
Fortis ismine SPK'dan onay çıktı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Aydın Doğan'ın yüzde 89.34'lük payını Hollanda-Belçika sermayeli ve Avrupa'nın en büyük bankalarından olan Fortis Bank A.Ş'ye s..
Erdemir'de çıplak direniş Özelleştirme kapsamındaki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan işçiler, eylemlerine dün de devam etti. Bu kez üstlerindeki kıyafetleri çıkartarak ..
OMV: Tüpraş'a bakacağız Merkezi ve Doğu Avrupa'nın petrol ve gaz şirketi OMV'nin üst yöneticisi (CEO) ve yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Ruttenstorfer, şartnamesini aldıkları Tüpraş'ın özelle..
Ukrayna'dan ikinci deneme Ukrayna, geçen yıl 800 milyon dolara satılan fakat 'değeri düşük' diye iptal edilen ülkenin en büyük demir çelik tesisi Kryvorizhstal'in özelleştirilmesi için 24 Eki..
Yapı Kredi alacağına ret Yapı Kredi Bankası'nın, Fiskobirlik alacakları nedeniyle Hazine aleyhine açtığı davanın reddedildiği açıklandı. Yapı Kredi'den yapılan açıklamada, Fındık Tarım Satış ..
Finansbank'ta satış tamam Finansbank'ın yüzde 2.96 hissesi, yaklaşık 110 milyon YTL'ye yabancı kurumsal yatırımcılara satıldı. Fina Holding'in sahip olduğu banka sermayesinin yüzde 2,96'sına ..
Ziraat'ın kârı patladı Ziraat Bankası, yılın ilk yarısındaki net kârını, yüzde 47 artırarak 898 milyon YTL'ye (898 trilyon lira) çıkardı. Banka, ilk altı ayda brüt kârın ise, 1.311 milyon YTL..
International ortak alıyor Önemli iki sağlık kuruluşu güç birleştiriyor. İstanbul'da üç hastanesi bulunan Acıbadem Sağlık Hizmetleri, ünlü International Hospital'ın yüzde 50'sini almaya haz..
Formula bileti eve teslim Formula 1'in bilet satışını gerçekleştiren Biletix, sahte biletin önüne geçmek için biletleri evlere dağıtmaya başladı. Formula 1 bilet satışlarının şimdiye kadar ço..
DT, Tele.ring'i alacak Sektöründe Avrupa'nın en büyüğü olarak gösterilen Alman Deutsche Telekom(DT) Avusturyalı cep telefonu operatörü Tele.ring'i 1.3 milyar avroya satın alacağını açıkladı.
Şişecam Rusya'da beşinci fırını açtı Şişecam Grubu şirketlerinden Anadolu Cam, bu yıl içinde European Bank for Reconstruction and Development'dan (EBRD) satın aldığı Pokrovsky Cam Ambalaj Fab..
Patates az ama Frito Lay büyüyor Türkiye'nin önde gelen patates ve mısır cipsi üreticisi Frito Lay'in, sanayilik patates temininde karşılaştığı zorluğa karşın, bu yılın 6 ayında, geçen döneme..
Tahran'ın inadı inat İran, bir yandan nükleer programına yakıt sağlayacak uranyum dönüştürme faaliyetleri için kararlı adımlar atarken, diğer yandan Batı'yla arasındaki krizin dozunu düşürmey..
ABD-İran düellosu ABD yönetimi, Irak'ta yollara döşenen tahrip gücü yüksek bombaların İran'dan geldiği iddiasında ısrarlı. ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, "Irak'ta İran'dan geldi..
Genci hâlâ açlık grevinde İran'da 2001'deki aydın cinayetlerinden rejim yetkililerini sorumlu tutan haberi nedeniyle altı yıl hapis cezasına çarptırılan muhalif gazeteci Ekber Genci'nin 61 gü..
Köpekler de savaşa kurban ediliyor Amerikan basını, ABD ordusuna 'can kayıplarını önleme', direnişçilere ise 'canlı bomba' hizmeti veren Iraklı 'savaş köpekleri'ne eğildi.
Aşırı sağcıları engelleyen yok Yunanistan'da tepkiler sınırlı kalınca, Avrupa'daki neo-nazi parti ve örgütlerin Türkiye aleyhinde 16-18 Eylül'de düzenleyeceği festivalin hazırlıkları hızlandı..
'Chirac mektup göndermedi' Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın Rum lideri Tasos Papadopulos'a, elyazısıyla 'Türkiye Kıbrıs'ı tanımadan müzakerelerin başlamayacağına dair hükümet kararı il..
Kosova'ya Türk katkısı Kosova'da görevli Türk taburu, Türklerin çoğunlukta yaşadığı Mamuşa köyünde düzenlediği bilgisayar kursuna katılan öğrencilere sertifika verdi.
Nijer lideri: Açlık mı var! BM, Orta Afrika ülkelerinden Nijer'de 32 bin çocuğun açlıkla boğuştuğu ve ölümle karşı karşıya kaldığı uyarısı yaparken, Devlet Başkanı Mamadou Tandja, BBC'de katı..
Pinochet'nin eşine gözaltı Şili'nin eski diktatörü Augusto Pinochet'nin eşi Lucia Hiriart ve en küçük oğlu Marco Antonio Pinochet vergi kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.
'Irak'ta en iyi 10 saldırı' Kaide'nin Irak kolu olarak bilinen Ebu Musa el -Zarkavi'nin grubu, 'ABD askerlerine karşı düzenlenen en iyi 10 saldırı' adında bir bant yayımladı.
Rock ilahları neo-con karşıtı Rolling Stones grubu, eylülde çıkaracağı 'A Bigger Bang' albümündeki bir şarkıda Bush yönetiminin çekirdeği neo-con'ları (yeni muhafazakârlar) eleştirdi.
Irak meclisinde şeytan krizi Son dönemde anayasa çalışmalarına odaklanan Irak meclisinin dünkü oturumu 'şeytan tartışması'na sahne oldu. 275 üyeli meclisin üç Yezidi vekilinden olan Kamran Ha..
Erdoğan: Kürt sorunu demokrasiyle çözülür 'Örgüt temsilci değil' Başbakan Erdoğan, PKK'ya 'Silah bırak' çağrısı yapan imzacıları kabul ederken şu mesajları verdi: "Kürt sorunu dahil..
Diyarbakırlılar beklemede Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'a gitmeden önce terörle mücadelenin 'askeri olmayan yöntemleri' konusunda hazırlık yaptı.
Engelliye engel çok Türkiye Sakatları Koruma Vakfı'nın binasında 22 yıldır hizmet veren Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi, hâlâ bir asansöre kavuşamadı. Dernek üyeleri, refakatçileri yoks..
'Milli çıkar'a hareket alanı AKP, Anayasa değişikliği için harekete geçti. Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun hazırladığı 52 maddelik değişiklik paketi üzerinde çalışma başlatan AKP...
Vicdani redde 4 yıl 8 Nisan'da Sivas Askeri Cezaevi'ne konulan vicdani retçi Mehmet Tarhan, dört yıl hapse çarptırıldı.
El Kaide bilmecesinde iki yeni gelişme İsrail'in, Türkiye'ye turist taşıyan gemilerini geçen cuma yoldan geri çevirmesi ve vatandaşlarına 'Antalya-Kemer arasına gitmeyin' uyarısı yapmasıyla..
Muhtar gözaltında Zeytinburnu'nda bir dairede, bomba imal ederken ölen iki kişinin Erhan Türk ve Ziyaettin Yalvaç olduğu belirlendi.
Bina çökmeden tahliye edildi Şırnak'ta altı katlı bina, çökmeden beş saat önce boşaltılarak facia atlatıldı. Emniyet Müdürü Ali Osman Kaya, "Bayındırlık ekipleri gerek görmediği hald..
'Bizi direksiyon bitiriyor' Çin'de geçirdiği trafik kazasından sonra getirildiği Memorial Hastanesi'nde tedavisi süren işadamı İhsan Kalkavan'ın sağlık durumu iyi.
Hacca gitmek el yakıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl hacca gidecek olanlar için normal, normal yemekli, müstakil odalı ve otel tipleri gibi farklı konaklama tiplerinde 10 çeşit ücret seç..
Dünyanın en 'çekici' çocukları Adana'nın Hurmalı Mahallesi'nde yaşayan satış elemanı Levent Sözügüzel ile ev kadını eşi Leyla Sözügüzel'in 10 yıllık evliliklerinden biri kız üç çocukları ol..
Sorgun için 'Köşk'e Manavgat-Side'deki Sorgun Ormanı'nın golf sahaları ve otel yapılmak üzere tahsise açılması kararını protesto amacıyla toplanan 160 bin imza Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Seze..
Bu yollara dikkat 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın provaları nedeniyle bazı caddeler trafiğe kapatılacak. Vatan Caddesi ve caddeye çıkan yollar 14 Ağustos'ta 07.00 ile 16.00 saatleri arasında tra..
Şans Topu devretti Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde kazanan numaralar 4, 15, 22, 26, 34 +7 olarak belirlendi. 5+1 bilen çıkmadı. 427 bin 753 YTL 62 YKr haftaya devredildi.
Kazılar için 10 milyon YTL Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl içinde yapılması planlanan kazılar için toplam 10 milyon 290 bin 250 YTL ödenek ayırdı.
Marmaris'te jet-ski yasağı Marmaris'te, jet-ski'lere yasak getirildi. Kıyı bölgelerinde jet-ski ve sürat teknelerinin neden olduğu kazalar nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın...
Mahrumiyet Batı'ya kaydı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde uyguladığı 'mahrumiyet bölgesi' sınıflaması, Manisa'nın Demirci...
Anfartalar'ın 90. yıldönümü Anafartalar Zaferi'nin 90. yıldönümü Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Conk Bayırı'nda düzenlenen törenle kutlandı.
Denizi sevene yelkenli okulu Türkiye'nin ilk yelkenli okul gemisi 'STS Bodrum', yeniden hizmette. Ekip, öğrenci kabulüne eylülde başlayacak.
Erzurum'da sel: İki çocuk öldü Sel, Erzurum'da iki çocuğun ölümüne yol açtı. Erzurum-Pasinler karayolundaki Mimar Sinan Kışlası önünde, sağanak sonucu meydana gelen selde akıntıya kapılan...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8