10 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

10 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hagi için gelmiştim G.Saray'ın Kamerunlu yıldızı Song, SABAH'a konuştu: "Bu takımı seçmemde Hagi büyük etkendi. Gerets de saygıdeğer bir hoca" . En mutlu biz olacağız Sezon öncesinde parasını..
Kısa Kısa Guantanomo'da tutuklu bulunan Benyam Muhammed (27), ABD ajanları tarafından kaçırılarak ülke ülke dolaştırıldığı işkence günlerini yazdığı günlüğü avukatlarına verdi. İşte günlüktek..
Dünya üçüncüsü İngiliz Times gazetesi, dünyanın en büyük ilk beş yatını belirledi. Kahraman Sadıkoğlu'na ait olan 125 metre uzunluğundaki Savarona, bu listede üçüncü seçildi. Birinci Oracle ş..
Askerler eşlik etti Çin'in ele avuca sığmaz pandası "Shenling," doğaya salındı. Geçen ay yaşadığı toprakları terk edip Dujiangyan kentine indiği, evlerin damlarında gezip bir havuzda serinled..
İngiltere, DGM gibi anti terör mahkemesi kuruyor Londra'daki kanlı terör saldırıları sonrası İngiltere Başbakanı Tony Blair, gerektiği takdirde insan hakları yasasında değişiklikler yapılabil..
Papa'yı dinleyenler 'cennetlik' olacak... Papa 16. Benedict, Almanya ziyareti sırasında kendisini dinlemeye gelenler için günahlardan arınma müjdesi verdi. Papa 16. Benedict, Almanya'da yapac..
Teröre karşı kaftan yasağı İtalya'nın Treviso kentinde kaftan giyilmesi yasaklandı. Gerekçe her kaftanın altında bomba bulunma olasılığı.... İtalya'nın Treviso kentinin yabancı düşmanlığıyla ..
Dünyanın en 'kârlı' tüneli Brezilya'nın kuzeyindeki Fortaleza kentinde soyguncular önce bir ev kiraladılar. Ardından da üç ay süreyle tünel kazıp bankaya girdiler ve tam 65 milyon dolarla kay..
Şükür kavuşturana! Fırlatıldıktan sonra yakıt tankının parçaları koptu. Yine Columbia faciası yaşanacağı korkusu başladı. Dönüşü önce 1 saat, sonra 24 saat, sonra 90 dakika ertelendi. Ve Disc..
Chirac'tan Rum kesimine mektupla 'tanınma' garantisi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın, Kıbrıs Rum kesimi lideri Tassos Papadopulos'a "Türkiye'nin Rum kesimini tanımaması durumunda müzak..
Irak Savaşı'nı bir inek başlatmış! 1937 yılında İngiltere'nin Oxfordshire kentinde bir tarlada, inek öldü. İneğin kulağından alınan bir doku örneği, test için laboratuvara gönderildi. Bilimad..
Almanya'da yine bir Solingen mi ? Berlin'de yabancıların oturduğu apartman yandı. AP haber ajansı "Kurbanlar Polonyalı ve Türk aile" dedi. Yetkililer kundaklamadan şüpheli.... Almanya'nın baş..
Kerem imzayı attı Basketbol Ligi'nde yeni sezon için iddialı bir kadro oluşturma çabasındaki Beşiktaş, milli oyun kurucu Kerem Tunçeri ile dün bir yıllık sözleşme imzaladı. Akaretler'deki kul..
Daum'u eğitmek Fenerbahçe Başkanı'nın otorite sorunu yok. Tam anlamıyla her şey onun kontrolü altında. Finansal anlamda en rahat olan da o ! Öteki başkanların sorun çözmek, kriz yönetmek ve ç..
Almanya sürprizi Futbol Federasyonu, Milli Takımlar Başdanışmanı Fatih Terim'in isteği doğrultusunda Türkiye Kupası finalinin Almanya'da oynanması için girişimlere başladı. Türkiye Kupası'nda..
Şimdi sınav zamanı! Rekor katılımın gerçekleşeceği Universiade bugün futbol ve basketbol maçlarıyla başlıyor. Erkek Milli Takımı Fas, bayanlar ise Yeni Zelanda ile karşı karşıya gelecek. Pota..
Kurtuluş Anelka'da Teknik Direktör Daum, Gençlerbirliği maçında forvette etkisiz kalınması üzerine, Anelka'ya yöneldi.Özgür'e karşılık Emre
Çıplak ayaklı protesto Mersin'de bir grup DYP'li, "geçinmek için her şeyini satan vatandaş"ı canlandırarak, hükümeti protesto etti. DYP Mersin İl Başkanlığı önünde toplanan Merkez İlçe Başkan..
Rehn: Müzakereler 3 Ekim'de başlayacak AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye ile AB'nin tam üyelik müzakerelerine planlandığı gibi 3 Ekim'de başlanacağından emin oldu..
Başhekime dayak Bingöl Milletvekili Berdibek'in iki yakını, hastane ihalesi iptal olunca Başhekim Çoban'ı komalık ettiChirac, Rum lidere güvence mi verdi?
Erdoğan'ın 3 günü Başbakan Erdoğan, bugün aydınlarla görüşecek. Yarın, UNIVERSIADE açılışını yapmak için gideceği İzmir'de şehit aileleriyle bir araya gelecek. Ertesi gün ise Diyarbakır gezis..
Aydınlarla buluşma olumlu hava yaratacak Başbakan, dün evinden çıkmayıp aydınlarla randevusuna hazırlandı, kurmaylarına buluşmanın olumlu hava yaratacağına inandığını söyledi. Başbakan Tayyip..
Diyarbakır'da alarm Başbakan Tayyip Erdoğan Erdoğan'ın cuma günü başlayacak Diyarbakır gezisi nedeniyle emniyet güçleri teyakkuza geçti. Kentte olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, Emniye..
Çiçek: Kantarın topuzu kaçmasın Adalet Bakanı, "Tahterevallinin bir tarafında hükümet, bir tarafında Genelkurmay yok" dedi. Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, terörle mücadelenin A..
S&P, İtalya'nın notunu düşürdü Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), İtalya'nın notunu düşürdü. S&P'nin analisti Moritz Kraemer tarafından kaleme alınan ve önc..
POAŞ, ÖİB'e olan borcunu kapattı Petrol Ofisi (POAŞ), hisse satış sözleşmesi çerçevesinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na(ÖİB) 83.9 milyon YTL'lik ödeme yaptığını ve bir borç ilişkisinin k..
Cari açık 13.7 milyar dolar İlk altı ayda 13.7 milyar dolar olan cari işlemler açığı, bu yıl öngörülen rakamın yüzde 88.9'una ulaştıYKB'nin hisse devri perşembeye kaldı
Miktar artıyor, değer azalıyor Dış ticarette miktar artarken, birim değer azalıyor. Devlet İstatistik Enstitüsü'nden (DİE) yapılan açıklamaya göre, haziranda miktar endeksleri ihracatta yüzde..
Çin'in yabancısı çekik gözlü çıktı Çin'e giren yabancı sermayenin neredeyse yarısının 'yabancı kılığındaki' yerliler olduğu açıklandı. Bunların, 'yolsuzlukla servet yapan bürokratlar' olduğu ..
Faiz geliri olan emekli de emlak vergisi vermeyecek Maliye, 200 metrekareden küçük ve tek ev sahibi emeklinin emlak vergisinden muaf tutulmasında, faiz geliri sınırının yıllık 14 bin YTL oldu..
Petrol 64 doları da aştı Dünya petrol arzında kesinti yaşanabileceğine yönelik endişeler ve ABD'nin dünyanın en büyük petrol ihracatçısı niteliğindeki Suudi Arabistan'daki Büyükelçiliği'ne yö..
Bakan'a Ulusoy ayıbı! Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım'ın Almanya ziyareti olaylı geçti. Ulusoy Grubu'nu ait UN Ro-Ro'nın Pendik adlı gemisinin denize indirilmesi törenine katılmak üzere Hamb..
Özkaynakla ancak bu kadar Ege'de buluşan tekstilciler, iyileştirici tedbirler alınmaması halinde kazananın yine ithalat ve kayıt dışı olacağı uyarısında bulundular. Çin rekabeti nedeniyle zor..
Gündemi SABAH belirledi Fondan, kazanan emekliye vergi yok Maliye Bakanlığı emeklilerin emlak vergisine ilişkin olarak yaptığı düzenleme tebliğini de SABAH gazetesinin yayını üzerine değiştir..
Unakıtan: Erdemir'i kime satarsam satarım sana ne Unakıtan, Erdemir hisselerinin yabancıya satışına karşı çıkarak istifa eden Erdemir ve İsdemir yöneticilerine sert çıktı: 'Sen bürokratsın ma..
TOKİ de 106 milyon YTL kazanacak TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, basın toplantısında, Türkiye'nin içinde bulunduğu olumlu ekonomik ortamdan da faydalanarak yeniden organize olduklarını ve tüm..
Limuzin servisli proje Uphill Court projesinde daire sahibi olanlar istedikleri zaman uygun fiyata limuzin ve helikopter kiralayabilecek. Proje, Paris'teki La Defence'tan esinlenerek yapılmış..
Sanayinin çarkları yavaşladı... Sanayide üretim ve satışlar düşüyor, kârlılık ise azalıyor. İSO üyesi şirketlerin yüzde 24.4'ünün satışları düşerken, üretimi gerileyenlerin oranı yüzde 37.4 o..
...Merkez 'yüksek faize devam' dedi Merkez Bankası enflasyonun geleceği konusunda temmuz ayından daha iyimser bir tablo çizmesine karşılık faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. Merkez Bankası..
Çocuklar için kabuksuz ekmek İNGİLTERE'DE bir gıda şirketi geniş çaplı bir araştırma yaptırarak çocukların yüzde 67'sinin ekmeğin kabuğunu sevmediğini saptadı. Şirket bunun üzerine kabuksuz e..
'Sırada 5 kişi daha var' Giresun'un Güce ilçesinde önceki gün cinnet getirerek dördü aynı aileden 5 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan Mustafa Arslan, yakınlarını arayarak, "Sırada 5 ..
Aslı Tohumcu'dan Türkiye'nin rolü 2000'den beri gerçekleştirilen ve dünyanın birçok ülkesinden genç senfoni orkestralarını ağırlayan "young.euro.classic-Europäischer Musik Sommer", yeni bir p..
Müthiş bir soygun Brezilya'da 80 metrelik tünelden Merkez Bankası'na giren soyguncular, 85 milyon YTL ile kayıplara karıştıLaeiszhalle sezona Say'la başlayacak
Yaşamın başlangıcı meteorla mı oldu? Kanada'nın kutup bölgesinde yer alan Devon Adası'ndaki Haughton kraterinde yapılan jeolojik araştırmalar, Dünya'da hayatın 3,8 milyar yıl önce bir meteor ..
Hakkâri yine doktorsuz Doktor olmadığı için 1 ayda 6 böbrek hastasının can verdiği Hakkâri'de, bu konudaki tek doktor İstanbul'a tayin edildi'Terk etmedim, evleneceğiz'
Dünya varmış! Kalkışta ısı kalkanı hasar gördüğü için atmosfere girişinde patlama riski bulunan Discovery uzay mekiği, kazasız belasız yere indirildiSes dalgalarıyla yağlara veda!
Küba şarkıları semalarda İki yıl önce Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında ülkemize gelerek, sahneden genç kızlara dağıttığı öpücüklerle hafızamıza kazınan İbrahim Ferrer, şimdi gök..
'15 Ağustos'a kadar Gazze'yi boşaltın' emri İsrail ordusu yayımladığı bir emirle, Gazze Şeridi'ndeki Yahudi yerleşimcilerden 15 Ağustos'a kadar evlerini terk etmelerini istedi. Yerleşim birim..
ABD, İran Kürtleri için kaygılı ABD'nin, İran hükümetinin son zamanlarda ülkede yaşayan Kürt azınlığa karşı sert tedbirlere başvurduğuna ilişkin haberlerden kaygı duyduğu bildirildi. ABD Dışi..
İki kızkardeşin üstüne kasa düştü Tatillerini İspanya’da geçiren iki emekli İngiliz kız kardeş, kaldıkları otel odasında bulunan ‘gömme duvar yatağı’nın içinde boğularak öldüler. Duvardaki gö..
« » 1 2 3 4 5