10 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

10 Ağustos 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk parasına rağbet arttı Ekonomide son yıllarda yaşanan ters dolarizasyon eğilimiyle birlikte Türk parasının piyasada tutulma oranı da giderek yükseliyor. Kriz döneminde yüzde 8.8’lere kada..
Irak'ta saldırılar: 4 ABD askeri öldü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde 4 Amerikan askerinin öldüğü, 6'sının yaralandığı bildirildi. Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, askerlere ait d..
10 bin öğretmen alınıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen için başvurular bugün başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk atama yoluyla atanacaklar için 10 bin 299, aç..
Moda dergileri imaj değiştiriyor ABD'de moda ve gençlik dergilerinin sayfalarını süsleyen göz kamaştırıcı ünlüler ve incecik modellerin fotoğrafları arasında bundan böyle kusursuz olmayan ''g..
Zeytinburnu’na Mardin’den 2 ay önce gelmişler Zeytinburnu'nda önceki gün İstanbul’u kana bulamaya hazırlandıkları bomba ellerinde patlayınca yaşamını yitiren 2 kişinin, Mardinli Bayşu Ailesi’..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Öğretmenlik başvuruları bugün başladı Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) alacağı 10 bin 509 öğretmen için başvurular ..
ABD uyarlama seviyor ABD uyarlamaları seviyor. 1970'lerin aynı adlı televizyon dizisinden sinemaya uyarlanan 'Dukes of Hazzard' bu hafta box-office listelerinin zirvesine yerleşti.
Müziğiyle uğurlandı Cumartesi günü yaşamını yitiren Buena Vista Social Club'un vokalisti İbrahim Ferrer dün Havana'da toprağa verildi.
Hancock'un konukları Caz dünyasının en saygıdeğer müzisyen ve bestecilerinden Herbie Hancock, Santana'nın 'Supernatural'ı ile Ray Charles'ın 'Genius Loves Company'sini aratmayacak bir albümle..
Barışın ruhu bu orkestrada İsrailli Daniel Barenboim ile Filistinli Edward Said'in girişimiyle, Arap ve Yahudilerden kurulan Batı-Doğu Divanı Orkestrası'nın ilk CD'si piyasada.
Demirçağı'nda Anadolu Yılda bir yayımlanan ArkoeAtlas, adım adım Anadolu'nun tarihini aktarıyor. İlk sayısından itibaren insanlık tarihinin ilk döneminden başlayarak Anadolu son kalkolitik ve..
Çocuk kitaptan soğuyacak! 'Küçük Prens'in Türkiye'deki yayıncısı Can, Milli Eğitim Bakanlığı'nın '100 Temel Eser' seçkisine tepki gösterdi. Yayınevi yöneticileri Erdal Öz ve Saime Öz 'Küçük P..
'Bozkır' hazırlanıyor 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak'ın yönetmeni Ahmet Uluçay, yeni filmi 'Bozkırda Deniz Kabuğu'nda insanlar arasındaki dayanışmayı anlatacak.
Özen Yula YKY'de Özen Yula Doğan Kitap'tan Yapı Kredi Yayınları'na (YKY) geçti. Yula'nın 'Tanrı Kimseyi Duymuyor' adlı yeni kitabı Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.
Katar-Kenya ortak yapımı 10. Dünya Atletizm Şampiyonası'nın dördüncü gününde üç final vardı. Günün ilk finalinde erkekler 3000 metrede beklenen oldu ve maddi nedenlerden dolayı Kenya'dan Kata..
Cenova'yı bu kez futbol karıştırdı 2001 yılı temmuzunun son haftasında Cenova, G8 zirvesine ev sahipliği yapmış ve protestolar nedeniyle kent üç gün boyunca savaş alanına dönmüştü: Göz yaşart..
Kerem'den Kartal'a bir yıllık imza Beşiktaş, Amerikalı oyun kurucu El Amin'in yerini Kerem Tunçeri'yle doldurdu. Tunçeri dün törenle kendisini bir yıllığına Siyah-Beyazlı renklere bağlayan sö..
'Heyecan için geldim' Konyaspor karşısında Galatasaray'ın başında ilk 'resmi' maçına çıkan Eric Gerets, Türkiye'ye gelişindeki en önemli etkenlerden birinin heyecan ihtiyacı olduğunu söyledi.
UEFA seferi başladı Beşiktaş, Liechtenstein'ın Vaduz takımıyla yapacağı UEFA Kupası ikinci ön eleme turu ilk maçı için bu ülkeye gitti. Asbaşkan ve Futbol Şubesi Sorumlusu Kıvanç Oktay, maç ..
Fener'e bir maç seyircisiz cezası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Everton maçında meydana gelen olaylar nedeniyle Sarı-Lacivertli tak..
Merkez: Temkinli olalım Merkez Bankası, talepteki olası gelişmelerin gelecek dönem enflasyonu üzerindeki etkilerine ilişkin kaygıların geçen aya göre azaldığını, bu eğilimin sürmesi ve önemli..
Emeklilere ev müjdesi Maliye Bakanlığı, miktarı ne olursa olsun faiz ve yatırım fonu geliri elde eden mükellefleri, sahip oldukları tek gayrımenkul için vergi ödemekten kurtaran tebliğindeki ..
'Türkiye'den TV almadık' Televizyon yayıncısı Central European Media Enterprises (CME), İhlas Grubuna ait olan TGRT televizyonunun çoğunluk hissesini 200 milyon dolara satın almak üzere anlaş..
PO'dan ÖİB'e son ödeme Petrol Ofisi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ile yapılan 31 Temmuz 2002 tarihli hisse satış sözleşmesi uyarınca, faiziyle birlikte toplam 83.87 milyon YTL'yi olu..
FED'in faizi 0.25 puan arttı ABD Merkez Bankası FED, dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (0.25) artırımla yüzde 3.5'e yükseltti. ABD Merkez Bankası FED, faiz kararının ardından yaptığı açık..
Sanayici yine de umutlu Bu yılın ilk yarısında üretim, iç satış, ihracat, yeni siparişler ve istihdam artışında geçen yılın ikinci yarısına göre düşüş yaşayan sanayicilerin yüzde 70.7'sinin b..
Unakıtan: Müdür susmalı Maliye Bakanı Unakıtan: "Müdür yapıp koyuyoruz, maaşını da veriyoruz, kalkıp, ona satılmaz buna satılmaz diyor. Sana ne? Özelleştirme kaçınılmaz."
Cari işlemler açığı rekor kırdı Türkiye'nin cari işlemler dengesi, bu yılın haziran ayında 2 milyar 349 milyon dolar açık verdi. Merkez Bankası, ocak-haziran dönemi ödemeler dengesi rakamları..
Doğalgazda 'Mavi' çıkmaz Doğalgaz fiyatlarında Türkiye'nin indirim isteğine kulak asmayan Rusya, maliyeti daha fazla olmasına rağmen İsrail'e ucuz gaz vermeye hazırlanıyor.
'100 milyar doları yakalarız' Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin 2008'de 100 milyar dolarlık ihracatı göreceğini söyledi. Tüzmen, genç işaramlarıyla görüşmesinde, toplam dış ticaret açı..
Aflatoksinli fındıklar iade Türkiye'den Çek Cumhuriyeti'ne ihraç edilen 20 ton fındık kanserojen etkisi bulunan aflatoksin içerdiği gerekçesiyle ülkeye sokulmadı. Çek Gıda Kontrol İdaresi Pra..
Yoksulluktan kurtulmak zor Türk Harb-İş Sendikası, temmuzda 4 kişilik ailenin açlık sınırını 492.6 YTL, yoksulluk sınırını ise bin 528 YTL olarak hesapladı. Buna göre Türkiye'de bir ailenin '..
3 Ekim'den kuşkum yok Fransa'nın, 'Türkiye önce Rumları tanısın' tezine AB'nin genişleme sorumlusu Olli Rehn'den yanıt: "En yüksek siyasi düzeydeki karara bağlı kalınmalı. Müzakerele..
Tahran'a nükleer baskı yoğunlaşıyor AB'nin uranyum zenginleştirmeden vazgeçmesi karşılığında sunduğu teşvik paketini reddederek BM Güvenlik Konseyi'ne havale edilme tehdidiyle karşılaşan İran..
'Gelirsen tepeleriz' Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, dünyanın dört yanından yüzlerce öğrencinin buluştuğu 'Emperyalizme ve Savaşa Karşı' sloganlı gençlik festivalinin açılışını yaptı.
Rio uranyum ihraç edecek BM'nin Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması'nın tarafı olarak tıpkı İran gibi nükleer santrallarına yakıt oluşturmak için uranyum zenginleştirmeye soyunan ..
Berlin'de feci yangın: 8 ölü Almanya'nın başkenti Berlin'in Moabit semtinde Türklerin de oturduğu beş katlı binada çıkan yangında dördü çocuk sekiz kişi öldü. Zemin kattaki merdivende başlaya..
'Genci, açlık grevini bitirdi' İran'da yargı erki, rejime yönelik eleştirileri yüzünden altı yıl hapis cezasına çarptırılan muhalif gazeteci Ekber Genci'nin, kötüleşen sağlık durumundan endiş..
Nagazaki'den ABD'ye çağrı ABD'nin Hiroşima'dan üç gün sonra Nagazaki'ye atom bombası atmasının 60. yıldönümü dün törenlerle anıldı. Binlerce Japon, yaşadıkları acıları anmak için Nagazaki'dek..
KKTC'yi tanıma ziyareti ABD'nin, KKTC'ye tecridi kırmak için başlattığı girişimler çerçevesinde ikinci bir heyet önceki gece Ercan Havaalanı'na inerken, heyetin sadece Kongre ve Senato üyeler..
Britanya yargısı 'kararacak' 7 Temmuz'da vurulması sonrası terörle mücadele konusunda her gün yeni öneriler açıklayan ve 60 yıldır başvurulmayan vatana ihanet suçlamasını dahi tartışmaya açan..
Askerle hükümet tek ses, tek yürek Güvenlik-hak dengesi Adalet Bakanı Çiçek, terör konusunda hükümetle ordu dahil, kurumların karşı karşıya getirilmek istendiğini söyledi. Çiçek, "G..
Diyarbakır hareketli Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan olduğundan bu yana ilk kez ziyaret edeceği Diyarbakır'da adeta seferberlik ilan edildi. Başbakan'ın 12 Ağustos Cuma günü yapacağı ziy..
Erdoğan'a validen bilgi Başbakan Tayyip Erdoğan, yarın yapacağı ilk Diyarbakır ziyaretine evinde hazırlandı. Erdoğan, dün bütün gününü Subayevleri'ndeki evinde geçirdi. Öğleden sonra Erdoğan'..
CHP: Toplumsal uzlaşma gerekir CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, hükümetin gündeme getirdiği ve Yüksek Askeri Şûra kararlarının yargıya açılmasının da içinde bulunduğu yeni Anayasa değişikliği..
DYP: Anayasa gizlice değişemez DYP lideri Mehmet Ağar, yeni Anayasa değişikliği paketine destek vermeyeceklerini söyledi. Ağar, dün, konuyla ilgili bir soruya, "Ne olduğu belli olmay..
DSP: Yapılanlar göstermelik şeyler DSP lideri Zeki Sezer, hükümetin terörle mücadelede kendi sorumluluğunu gözden kaçırma çabasında olduğunu ileri sürerek, Başbakan'ın aydınlarla bugün yapaca..
Basını görünce kapandılar Geçen hafta ölen Suudi Arabistan Kralı Fahd'ın kardeşi Prens Türki el-Faysal, ailesi ve koruma ordusuyla Bodrum'a tatile geldi. Suudi istihbaratının eski şefi de o..
'Türk askeri zaten Irak'ta' ABD'nin başkenti Washington'da hafta sonunda yapılan PKK terörüyle ilgili üçlü güvenlik zirvesinde ABD'yi temsil eden Dışişleri bakan yardımcılarından Matt Bryza, ..
İsrail: Kaide turistleri vuracaktı İsrail'in terörle mücadele birim şefi Danny Arditi, İsrail vatandaşlarına, 'Antalya-Kemer arasına gitmeyin' uyarısının, Türk yetkililerin, yabancı turistler..
« » 1 2 3 4 5