1 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

1 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'KKTC ile ticareti artıracağız' Azerbaycan-Türkiye İşadamları Birliği (ATİB) Başkanı Ahmet Erentok, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki ticaret hacminin ilk etapta 5..
Altı ayda 207 ülkeye mal satıldı Türkiye bu yılın ilk altı aylık döneminde toplam 207 ülkeye ihracat yaparken, 180 ülkeden mal aldı. 88 ülkeye karşı dış ticaret açığı veren Türkiye'nin 126 ül..
KKTC basını temkinli Ek protokol iktidar partilerini memnun ederken KKTC basınını ikiye böldü. Kıbrıs ve Yeni Düzen gazeteleri limanlar açılırsa ekonominin kötü etkileneceğini yazdı. Afrika, ..
'Hukuki geçerliliği yok' Rum lideri Tasos Papadopulos, Türkiye'nin ek protokolü imzası ve yayımladığı deklarasyonu, "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin tanınmadığına dair açıklamasının hiçbir hu..
Genci'den ölümüne inat İran'da aydın ve yazar cinayetlerinde devletin parmağı olduğunu söylemek, hakaret ve ülke güvenliğini tehlikeye atmak suçuyla 2001'de altı yıl hapse çarptırılan ünlü m..
'AB, İran'a işgal yok garantisi veriyor' AB'nin üç büyüğü Britanya, Almanya ve Fransa'nın, ABD'nin askeri tehdidi altındaki İran'a uranyum zenginleştirme programını tamamen askıya alması karş..
Londra'yı üçüncü saldırı korkusu sardı Britanya polisi, 21 Temmuz'da Londra'daki saldırı girişimiyle ilgili tutuklananlar arasında 12 kişiye yoğunlaşırken, üçüncü bir terör hücresinin yeni sa..
Kerimov'dan Bush'a üs resti Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov'un eli sopalı yönetimine karşı geçen mayısta Andican'da çıkan isyan karşısında net tavır almamak, ABD'ye pahalıya mal oluyo..
Teröre karşı İtalyan yasası İtalya'da Londra saldırıları sonrası hazırlanan terörle mücadele yasası parlamentoda onaylandı.
ABD şirketleri yine Libya'da Libya lideri Muammer Kaddafi'nin kitle imha silahlarını çöpe atması ve Batı'yla diyaloğunun meyvelerini Amerikalı şirketler yemeye başladı.
Siniora'nın ilk teması Şam'la Lübnan'da parlamento, Suriye karşıtı Fuad Siniora hükümetine önceki akşam güvenoyu verirken, çiçeği burnunda liderin ilk durağı Şam oldu.
Bush 'turp gibi' çıktı Sağlığına en fazla özen gösteren liderlerden ABD Başkanı George W. Bush, son sağlık kontrolünde doktorlardan tam not aldı.
CHP'de yine kavga çıktı CHP kavgalı gürültülü kongrelerine bir yenisini daha ekledi. Kasım ayında toplanacak olağan kongre öncesi güç dengelerini ortaya çıkarması bakımından önemli olan 31. İ..
Manisa'da yumruklar konuştu CHP Manisa İl Başkanlığı seçimlerinde yumruklar konuştu. Belediye Kültür Merkezi'nde 501 delegenin katılımıyla dün yapılan kongrede divan başkanlığını TBMM İdari..
Muhalefet: Çare Meclis'te Muhalefetin, Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü imzalayan hükümete eleştirisi sürüyor.
'Türkiye ilham kaynağı' Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la önceki gün Beykoz'da sünnet şölenine katıldı. Erdoğan, "Medeniyetler arası ittifakın ilham kaynağı Türkiye'dir.
İsviçre-Türkiye ilişkileri geriliyor İP lideri Doğu Perinçek'in iki hafta önce İsviçre'de yaptığı konuşmada Ermeni soykırımını reddettiği gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından, iki ülke..
Kerkük'te PKK bürosu Türkiye'nin Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyonu tartışılırken, PKK, ABD'nin kontrolündeki Irak'ta Türkmenlerin yoğun...
Bir korucu öldürüldü Kocaköy ilçesinde köy korucularına PKK'lı teröristler saldırdı. Bir korucu öldü, biri de yaralandı.
Başkanı bırakmadılar PKK tarafından 28 Temmuz'da kaçırılan Yayladere Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek'in serbest bırakılmadığı belirtildi.
Çok ağır yatırım! 1977'de ağır sanayi hamlesini başlatan Necmettin Erbakan, Aliağa'da çelik fabrikası temeli attı. Fakat hamle 'ağır' kalınca binalar çürüdü, arazileri istimlak edilen köylüle..
Kazmalı restorasyon! Meram ilçesinde bulunan Selçuklu dönemine ait tarihi Sahip- Ata Külliyesi'nin çinileri cehaletin kurbanı oldu.
Sahil Güvenlik yasta Kumluca ilçesi yakınlarında önceki gece görev uçuşu sırasında denize çakılan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopterdeki dört kişilik personelden ikisi şehit oldu, i..
Ankara'da deprem paniği Ankara'nın Bala ilçesi önceki gece 5.3 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı. Vatandaşlar geceyi sokakta geçirirken pek çok evin duvarı çatladı. Balkondan atlayan iki k..
Gagası protez! Birecik ilçesindeki üretme istasyonunda koruma altında olan kelaynak kuşlarından birine, protez gaga takıldı.
Pepe: Koyları koruyacağız Çevre ve Orman Bakanı Pepe, tatil beldelerinde kiraya verilen bakir koylara bina yaptırılmayacağını söyledi. Pepe, "Amacı dışında kullanılan koyların tahsis..
Menekşe Plajı bir başka 'temiz' güne! Küçükçekmece'deki Menekşe Plajı'nın açılışı, deniz suyu ölçümlerinin temiz çıkmaması nedeniyle ertelendi.
'İyilik' cinayeti zanlısı hapiste İki grup arasında çıkan kavgada yaralanan bir kişiye yardım etmek isterken silahlı çatışmanın ortasında kalarak ölen 30 yaşındaki Şükran Şu'nun katil zanlıla..
Midilli'den dönüş zor oldu Ayvalık ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında sefer yapan 'Zehra Jale' adlı Türk gemisi, Yunan makamlarınca 35 yolcusuyla 20 saat limanda alıkonuldu.
Engellilerin köyü olacak Düzce depreminden sonra bir araya gelen gönüllülerin kurduğu Ulaşılabilir Yaşam Derneği hiç boş durmuyor. Dernek, engelliler için 25 konutlu 'dört dörtlük' bir köy ya..
Eğitime TSK tesisi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni kuvvet yapısı çalışmaları kapsamında, Muş'un Malazgirt ilçesindeki birliğe ait 126 adet bina ve tesis...
Yolda iki kilo A-4 Bayrampaşa'da bulunan 475'inci Ulaştırma Tabur Komutanlığı önüne bırakılan iki kilogram A-4 plastik patlayıcı, bomba uzmanlarınca etkisiz hale getirildi.
En büyük acı özlemek! Yunan vatandaşı olmamıştı. Kızını görmek için Chicago'ya her gidişinde, geri dönüş için Yunan Konsolosluğu'ndan vize alıyordu. Kocası da, "Ben Türk vatandaşı do..
Gencin umudu AB 12 ilde araştırma Türk Sosyal Bilimler Derneği, 12 ilde, 60 lisede, 4 bin 542 son sınıf öğrencisiyle AB anketi yaptı. Gençlerin yüzde 66.9'u, Türkiye'nin AB'ye üyeliğinin olu..
Fuhuş yapanın eşi haberdar edilecek Erzurum Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Arıcı, fuhuş yapan erkeklerin eşlerine telefonla durumun bilidirilmesi talimatını verdi. Erzurum Baro Başkanı Sad..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le beraber cuma günü bazı açılışlar ve temel atma törenleri için gittiği Kayseri'de, bir de protokol imza tör..
El Kaide diye bir terör örgütü yok Eski istihbaratçı Mahir Kaynak'a göre Kaide diye bir örgüt yok: Kaide eylemlerini CIA yürütüyor. Putin yönetimi de bunun farkında ya da ortağı...
Kıssadan hisse! Cimriliğiyle ünlü Amerikalı bir işadamı biriktirdiği paralarla bir kasaba aldı. Krishnan Suthanthiran adlı işadamı, iyi para kazanmasına rağmen McDonalds'tan yiyip bitiremedi..
8 ay sonra bisküvi... Nijer'de açlıktan kırılan 2.5 milyon kişiye ilk yardım, talep edildikten sekiz ay sonra nihayet ulaştı. 11 milyon insanın günde bir dolarla yaşam savaşı verdiği ülkede ç..
Kuşadası dönüşü şans İrlandalı kadının başına, bombalı saldırıya tanık olduğu Kuşadası tatili sonrası talih kuşu konmuş.
Veterinerde bir 'akıllı' İran'da bacağı kırılan bir köpek, kendiliğinden veterinere gitmiş. IRNA ajansının haberine göre, Tahran'da meydana gelen trafik kazasında yaralanan köpek...
Dostum Yerasimos... Bir sanatçı için Paris'te yaşamanın farkı, bu dünya şehrinde her an dünyanın dört bir yanından gelmiş ressam, edebiyatçı gibi sanatçılarla tanışma şansına sahip olmanızd..
Star Wars'tan kelepir! 'Yıldız Savaşları' (Star Wars) filminin 1977'de çekilen ilk bölümünde Luke Skywalker'ın kullandığı ışın kılıcı, açık artırmada 200 bin dolara (yaklaşık 260 bin YTL) alı..
Migrenlilerde 'dondurma başağrısı' Migreni olan dondurmayı yavaş yesin... Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hamit Macit Selekler, 'ağrıya duyarlı..
Kısa... Kısa... Kısa... Kısa... * AB'nin avroya geçiş sürecinde önemli rol oynayan eski Avrupa Merkez Bankası Başkanı Wim Duisenberg (70) Fransa'daki yazlık evinin havuzunda ölü bulundu. Ölüm..
Ergenliğe yol açan protein ABD'de Pittsburgh Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma çocukluktan ergenlik çağına geçilmesini sağlayan biyokimyasal değişimin bir protein tarafından tetiklendiği..
Ayrılık cildi bozar Kozmetik firması Estee Lauder tarafından yaptırılan bir araştırma ayrılık acısının kadınların yüzlerinde kırışıklıklara yol açtığını ortaya koydu. 21 ve 45 yaşları arasınd..
Rahat kilo vermek için C vitamini Amerika'nın saygın eğitim kurumlarından Arizona Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre vücutlarında yeterli C vitamini bulunan yet..
Göğüs küçülten erkekler çoğaldı Göğüsleri büyüdüğü için tıbbi destek isteyen erkek sayısında geçmişe göre artış gözleniyor. İngiliz Sunday Times'a konuşan Londra'da bulunan Kosmeticos Klinik'..
Amerikan çıtırlarından evlilik öncesi sekse hayır Amerikan TIME dergisinin yaptığı ankete göre 13 yaş ve üstündeki gençler anne ve babalarına göre daha sakin bir yaşamı tercih ediyor. Ankete ..
« » 1 2 3 4 5 6 7