200 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

200 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

Ordu'nun Kabadüz İlçesindeki Yatılı İlköğretim Okulunda Dağıtılan Yemekten Sonra Bazı Öğrencilerin Fenalaşması Üzerine Okuldaki 200'den Fazla Öğrenci Tedbir Amacıyla Ordu'daki Hastanelere Kaldırıldı.

200 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

Ordu'nun Kabadüz ilçesindeki yatılı ilköğretim okulunda dağıtılan yemekten sonra bazı öğrencilerin fenalaşması üzerine okuldaki 200'den fazla öğrenci tedbir amacıyla Ordu'daki hastanelere kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kabadüz YİBO'da dağıtılan öğle yemeğinin ardından bazı öğrencilerde mide bulantısı ve kusma görülmesi üzerine okul yetkilileri, gıda zehirlenmesi şüphesiyle okuldaki 200'den fazla öğrenciyi servis minibüsleriyle Ordu Devlet ile Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine taşıdı.

Götürüldükleri hastanelerde bazı öğrencilere gıda zehirlenmesi teşhisi konuldu. Öğrencilerden 3'ü tedavi altına alındı, diğerleri ayakta tedavi gördü.

Yemeklerin dışardan getirildiğini belirten okul yetkilileri, öğle yemeğinde tavuk bulunduğunu söylediler.

Yemek sonrasında bazı öğrencilerin fenalaştığını anlatan yetkililer, bunun üzerine de okul tatile girmeden tedbir amacıyla tüm öğrencileri hastaneye götürdüklerini kaydettiler.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.