20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ve saatleri….

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ve saatleri….

Haberler.com - Haberler | Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ve saatleri….

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor.20 yaş altı sokağa çıkma yasağı evde olan bireyler için Mayıs ayı itibariyle sokağa çıkma iznine tabi olmuş Mayıs ayının sonu itibariyle ise izin süreleri iki güne çıkarılmıştı. İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ve saatleri….

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? Sorusu da aranan başlıklar arasında. Kararın alınmasının ardından Mayıs ayının son günleri içerisinde 20 yaş altı olan sokağa çıkma yasağı 20 yaşa indirilmiş ve tek gün olan sokağa çıkma izni iki güne çıkarılmıştı. 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri ve izin günleri...

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

0-20 yaş arasındaki vatandaşlar, çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre, 0-20 yaş altında bulunan kimseler, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek

Tüm illerde 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Vaka sayılarında yüzde 60'a varan gerileme ve aşılama çalışmalarıyla birlikte salgın yasaklarında esneme gündeme geldi: Mart ayının ikinci yarısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saati 21.00'den 23.00'e çekilebilir. Hafta sonu yasağı gündüz kaldırılabilir. Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir.

Söz konusu kısıtlamanın bir süre daha devam edeceği, olası düzenlemelerin Bakanlar Kurulu kararlarının ardından alınacağı tahmin ediliyor.

Bu hususta bilgiler geldikçe haberlerimizde yer vereceğiz.

TOPLU TAŞIMA İÇİN MUAFİYET AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgeye göre, örgün eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındakiler, şehir içi toplu ulaşım araçlarını da kullanabilecek.

20 yaş altı yasak ne zaman bitecek İşte 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri

Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma ya da ders programını içeren belgeyi ibraz etmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Ayrıca bu kapsamdaki eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındakiler, şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş gibi) kullanma kısıtlamasından da muaf olacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

Daha önce genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirilen gençlerden 31.12.2002 tarihinden önce doğmuş olanlar (20-20 yaş arasındaki gençler) için sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı.

Sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek.

03.06.2020 Çarşamba ve 05.06.2020 Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

Söz konusu sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ve saatleri…. - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 07:54:27. #1.15#
title