20. Tüyap İzmir Kitap Fuarı Açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

20. Tüyap İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat
20. Tüyap İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 20. İzmir Kitap Fuarı, 18-26 Nisan 2015 arasında açılıyor.

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 20. İzmir Kitap Fuarı, 18-26 Nisan 2015 arasında açılıyor. Bu yıl 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda söyleşi, şiir dinletileri, panel ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 150 kültür faaliyeti düzenlenecek. Aralarında Süreyya Berfe, Can Dündar, Canan Tan, Ayşe Kulin, Hakan Günday, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ece Temelkuran, Ali Kırca, Yüksel Pazarkaya, Mine Söğüt, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Semih Poroy, Zeynep Oral, Nihat Behram ve Ataol Behramoğlu’nun da bulunduğu pek çok yazar, şair ve bilimadamı, dokuz gün süresince okuyucularıyla biraraya gelecek.

İzmir Kitap Fuarı, 20 yıldır olduğu gibi Kültürpark içinde aynı salonlarda açılacak. Bu seneki onur konuğu, şair Süreyya Berfe. Fuar süresince Berfe’nin de katılımıyla söyleşi, panel ve dinletiler düzenlenecek. Okuruyla, yazarıyla ve yayıncısıyla 20. yılına giren İzmir Kitap Fuarı, biriktirdiklerini de okurlarıyla paylaşacak. TÜYAP tarafından düzenlenecek, “Yayıncısıyla, Okuru ve Yazarıyla İzmir Kitap Fuarı 20 Yaşında” sergisinde, fuarın ilk yıllarından bugüne afişleri, fotoğrafları ve hatıraları yer alacak. Fuar ayrıca bu yıl 100. yaşını kutlayan merhum yazar Aziz Nesin’in portre karikatürlerinden oluşan bir sergiye de evsahipliği yapıyor. Cihan Demirci’nin küratörlüğünde hazırlanan Aziz Nesin 100 Yaşında: Portre ve Karikatür Sergisi'nde, 50’nin üzerinde Nesin portresi yer alacak.

20. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00 saatleri arasında, kapanış günü ise 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek. Fuara girişler ücretsiz olacak.

20. Tüyap İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
500