20 Bin Liralık Motosikleti 10 Dakikada Böyle Çaldılar

20 Bin Liralık Motosikleti 10 Dakikada Böyle Çaldılar

20 bin liralık motosikleti 10 dakikada böyle çaldılar Zeytinburnu'nda kasklı 2 hırsız, yaklaşık 10 dakika içerisinde motosikleti çaldı Hırsızların rahat tavırları dikkat çektiİSTANBUL - Zeytinburnu'nda sabaha karşı bir binanın önüne motosikletle gelen kasklı 2 hırsız, 20 bin lira değerindeki...

20 bin liralık motosikleti 10 dakikada böyle çaldılar
Zeytinburnu'nda kasklı 2 hırsız, yaklaşık 10 dakika içerisinde motosikleti çaldı
Hırsızların rahat tavırları dikkat çekti

İSTANBUL - Zeytinburnu'nda sabaha karşı bir binanın önüne motosikletle gelen kasklı 2 hırsız, 20 bin lira değerindeki park halinde olan motosikleti yaklaşık 10 dakika içerisinde motosiklet kilidini kırarak çaldı. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olayda, hırsızların rahat tavırları ise dikkat çekti.
Hırsızlık olayı, önceki gün saat 06.30 sıralarında Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinden işten eve dönen Emre Ağlayan, 34 TJ 4210 plakalı motosikleti evinin önüne park ederek direksiyonunu kilitledi ardından da evine girdi. Sabaha karşı motosikletin bulunduğu sokağa motosiklet ile gelen kasklı 2 hırsız önce çevreyi kolaçan etti. Kimsenin olmamasını fırsat bilen hırsızlar ardından motosikleti çalabilmek için çalışmalara başladı. Motosikletin sepetini karıştıran hırsızlar daha sonra direksiyon kilidini kırdı. Motosikletin üzerine binen hırsız, diğer hırsızla birlikte kayıplara karıştı. Hırsızların rahat tavırları ise dikkat çekerken, o anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
10 dakikada 20 bin lira motosikleti çaldılar
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, kasklı 2 hırsız motosikletle sokağa geliyor. Binanın önünde park halinde olan motosiklete yanaşıyor. Hırsızlardan biri etrafı gözlerken diğeri de motosikletin sepetini karıştırıyor. Daha sonra hırsızlar motosikletin direksiyon kilidini kırıyor. Kilidi kıran hırsız motosikletin üzerine binerken diğeri de geldiği motosiklete binip sokaktan uzaklaşıyor.
Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.