2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi" Konferansı

2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi" Konferansı

İzmir'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) işbirliği ile "2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi" konulu konferans düzenlendi.

2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi
14.07.2018 17:31 | Son Güncelleme: 14.07.2018 17:31

İzmir'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) işbirliği ile "2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi" konulu konferans düzenlendi.

MÜSİAD ve İKÇÜ'nün ortaklaşa düzenlediği konferans Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Konferansın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, ülkeyi birbirine düşürmeye çalışan içeride ve dışarıda güçler bulunduğunu ifade etti.

İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ise, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan örgütün dünya tarihinin ender gördüğü örgütlerden biri olduğuna işaret ederek "İnsanları ağlarına düşürdüler. Çok profesyonelce ortaya çıkıp birçok şeyi gölgelediler. Bu tehlike bitmedi. Çünkü bunu planlayanlar hala koruma altında." diye konuştu.

"Allah Tayyip Erdoğan kardeşimin kalbinden korkuyu aldı"

Konferansa konuşmacı olarak katılan TBMM 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, tüm şehitlere Allah'tan rahmet gazilere acil şifalar diledi.

Vatansız yaşanamayacağını vurgulayan Yılmaz, insanlığın ikinci beşiği Anadolu'nun herkese büyük sorumluluk yüklediğini dile getirdi.

Türkiye'nin yakın tarihinde vuku bulan önemli olaylara ilişkin bilgiler veren Yılmaz, 15 Temmuz'u anlamak için geçmişte yaşananlara bakılması gerektiğini vurguladı.

FETÖ'nün hain darbe girişiminin her yönüyle çok iyi anlatılması ve kavranması gerektiğini bildiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bir şey unutuldu 15 Temmuz akşamı. Neyi unuttular? Simsiyah bulutlu bir gecede, simsiyah kayanın içinde simsiyah karıncanın ayak sesini işiten ve gören Allah'ı unuttular. Allah planı bozdu. Nasıl bozdu? Bekçi gelse masanın altına kaçan milleti tankın altına sokacak kadar duygu ve korkuyu, Allah almıştır. Çokluğumuza güvendik, zaferin kendimizden geldiğini zannettik. Zafer yalnız Allah'tandır. Allah yardım ederse galip geliriz. Allah bu vatanı sahipsiz asla bırakmaz. Allah Tayyip Erdoğan kardeşimin kalbinden korkuyu aldı, cesareti verdi. Yüz sene hocalar, alimler, vaizler uğraşsaydı bu milletin kalplerini birleştiremezdi. Allah başörtülüsüyle, açığıyla, sarhoşuyla ayığıyla parti ayırmadan bu milleti bir anda kalplerini birleştirdi. Vatan uğruna din uğruna. Büyük bir kaynaşma oldu. O milleti kimse sokağa dökemezdi. Allah bunu gerçekleştirdi. Bu tehlikeli plan karşısında Allah mühlet vermedi zalimlere. Perişan ve rezil oldular."

Tarikatlar ve cemaatlerin "kendilerini büyütüp devleti küçültme hastalığını" bırakması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Kendilerini küçültüp devleti büyütmeye çalışacaklar. Tarikatlar ve cemaatlerin hepsi kendine bağlı adam değil Türkiye'ye bağlı adam yetiştirecek. Yoksa Saddam Hüseyin Felluce'de Amerikan ordusuna yenilmedi. Ama Bağdat'ta 1 günde yenildi. Neden? Aynı sahtekar şeyh orada orduya adam sızdırmış izin vermedi ve 'Amerikan tarafına geçin' diye fetva verdi." şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 2. Yılında 15 Temmuz İhaneti ve Milli İradenin Zaferi" Konferansı - İzmir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 07:18:47. #1.15#
title